Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

Gość ciezarowka_83
ja sie na pewno wybieram do szkoly rodzenia bo wiem ze to jest przydatne- te polozne daja wiele ciekawych wskazowek, wiedza na co zwrocic uwage a co moga przeoczyc starsze kolezanki doradzjace albo czego nei zauwazymy w necie lub w ksiazkach ponadto sze chlopy sie wtedy rczej bardziej wczowaja, wiedza na czym to polega bo sami z walsnej woli sie jakos doglebnie ta tematyka nie interesuja (glownie to co mu im powiemy) a tez beda potrzebni (o ile beda brali udzial w porodzie- w moim przypadku tak) a sami przeciez nie pojda do szkoly rodzenia :) ponadto fajna integracyjna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny Ja w tym tygodniu też miałam ciągłe wojny z moim, ale to chyba moja burza hormonów :P bo co chwile coś mi nie pasowało... jak tam weekend mija? :) Ja dziś do 18 w pracy, na szczęście jutro wolne..dobrze że jeszcze ze dwa miesiące i na zwolnienie bo już mnie dobija codzienne siedzenie w pracy..a Wy planujecie iść na zwolnienie czy coś? Miłego weekendu :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
ja jeste na zwolnieniu od 2-giego miesica i jest mi z tym b dobrze, wkoncu nadrabiam braki w czytaniu, filmch itd i zpedach kulinrnych, plus mgr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
ja jestem tez na zwolnieniu 8-10 tydzien poszlam. nie no ja nie mowie ze szkola rodzenia nie jest przydatna ale do porodu nie da sie przygotowac;) milej niedzieli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mafijna
Hej dziewczyny strasznie długo nie pisałam. Niestety ciąży nie udało mi się utrzymać. Poroniłam prawie 3 tygodnie temu będąc w 8 miesiącu. Było widać czynność serca, która nagle zanikła. Rozwój zatrzymał się na 6 tygodniu i paru dniach. Trzymam za was wszystkie kciuki by żadna nie musiała przeżywać tego co ja. PS. Szpital na Madalińskiego w Warszawie będę pod niebiosa wychwalać. Bynajmniej jeśli chodzi o oddział ginekologiczny. Czułam się tak, jakbym miała prywatną opiekę. Pomimo ciężkich przeżyć jakie mnie spotkały. Pozdrawiam Was :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochan no co do szkoly rodzenia to ja same pozytywy slyszalam :) a po za tym kolega mnie namawial mowil ze jego zona urodzila w 40 min i połozna nie musial jej instruowac kiedy oddychac jak sie ułozyc itp a po za tym dzieki cw byla bardzej elastyczna i nie miala problemow z powrotem do poprzedniej wagi po ciazy :) Moze wy mi odp na moje pytanie jesli mam umoe o prace na czas nieokreslony to jak juz jestem na maciezynskim po ur dziecka to kto placi moje składki ubezpieczeniowei wszystkie oplaty ZUS czy pracodawca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---> Mafijna bardzo mi przykro, współczuje i łącze się w bólu - wiem co to znaczy ... sama to przeżyłam :( i też 8 tydz. u Ciebie chyba również, bo piszesz 8 mies. ale zatrzymało sie w 6 tyg. Nikt nie potrafi tego wytłumaczyć czemu tak się dzieje, niby dużo ciąż sie tak kończy , większość pierwszych .. niby natura ... ciężko jest to zrozumieć, no ale trzeba żyć dalej i myśleć o następnych staraniach .... mi to zajęło ok. 1,5 roku ale to przez chorobę, która była przyczyną tego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mafijna
Lorealka - wybacz rzeczywiście błąd, co innego na myśli co innego napisałam - 8 tydzień, nie miesiąc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mafijna
ech, na razie nie mogę poczynić żadnych starań z wiadomych przyczyn po-poronnych, a poza tym na jakiś czas dłuższy nie chcę ... Czuję wręcz niechęć w tym kierunku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mary z Rachanic
Nom, ja też rodzę w 2013, wczoraj uprawiałam seks z moim chłopakiem i chyba zaszłam, bo mnie brzuch od rana napiernicza, wymiotuje, i teraz jeszcze nie mogę spać (tzn uprawiałam przedwczoraj), dobrze że skończyłam gimnazjum, wykształcenie podstawowe to już coś. Martwi się trochę, on jest rok młodszy, powiedziałam mu już o ciąży no i obiecał że zajmie się dzieckiem, i że mnie kocha. Jeszcze nie powiedziałam mamie, a moja durna siostra (20 lat) gdy jej powiedziałam, to się zaśmiała i poklepała mnie po ramieniu, nawet w niej nie ma oparcia :(, nie wiem co mam robić, ale wiem że pragnę tego dziecka i absolutnie nie uważam go za wpadkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez dobrze na zwolnieniu od 9 tyg :) w srode ide do gina dalej przedluzyc. Dziewczyny w koncu zdalam te jebane prawko!!!! :)))) w koncu mam z glowy, eh ciesze sie. Trafilam znow na starszego pana, od poczatku pytal czy nie chce cos jemu powiedziec od siebie czy o sobie, ja, ze nie. Zrobilam na placu co mialam zrobic, wyjechalam na miasto, bledy popelnialam, juz myslalam, ze znowu nie zdam, ale nie byly to jakies staszne bledy, jak dla mnie :) przyczepial sie o jakies pierdoly. Na koncu, jak juz podjechalismy pod osrodek, spytal sie mnie czy nie jestem w ciazy. zamurowalo mnie troche. zdziwilam sie, ze zauwazylam, bo az tak tego jeszcze nie widac. powiedzial, ze mialam niby inne ruchy, ze juz troche na tym swiecie zyje i ze mialam zle pas zapiety, bo powinnam bardziej pod brzuchem. Wiec nie wiem czy pomogla mi dzidzia zdac czy moje umiejetnosci :) ale wazne, ze zdalam, czekam teraz na odbior :) Weekend mialam jazdy, bylam sobie na bilardzie, ogralam swojego :P kosciolek i zlecial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mafijna rowniez mi jest bardzo przykro :( mam zamiar rodzic na Madalinskiego. moim lekarzem prowadzacym jest dr, ktory tam pracuje i lekarz robiacy usg tez tam pracuje. Ciezarowka gdzie masz zamiar chodzic do szkoly rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
mafijna---->bardzo wspolczuje:-( kiedys przyjdzie ten dzien ze poczujecie sie na tyle silni zeby probowac jeszcze raz... wiem ze zabrzmi to okrutnie ale jak tylko bedziesz mogla zacznijcie starania. czym sie strulas tym sie lecz, mi to bardzo pomoglo, oczywiscie strach mi towarzyszy a jak dojde do konca to dopiero bede srala po gaciach... boje sie ze powturzy sie historia jak z moja coreczka tym bardziej ze lekarka mnie uprzedzila ze nawet jak mnie przeleczy przed porodem i dostane zastrzyk to nasz synek moze urodzic sie chory... trzymaj sie cieplutko i wracaj do zdrowia fizycznego i psychicznego. caluje mocno:-*:-* loretka-----> a jak u ciebie? ty juz chyba po @? staranka rozpoczete?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
mafijna- wspolczuje i jednoczesnie trzymam kciuki za twoja zafsokowana przyszlosc :) glodek- ja planuje do ktores z przszpitalnych zastanawiam sie nad: woloska i nad pl starynkiewicza- nie wim w ktorym z nich jeszcze, mam jeszcze ok miesiac do namyslu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
glodek gratuluje zdanego prawka! ja zdalam za drugim razem... dobrze ze sie nie poddalas;) nir zapomne swojej pierwszej jazdy samodzielnej w swoim samochodzie;) a bylo to 4 lata temu... a teraz. .. moglabym zostac kierowca, uwielbiam jezdzic szczegolnie w nocy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje zdania prawka !! :) Fajnie macie że już na zwolnieniu..też bym chciała ale dopiero się zatrudniłam u mojego więc miesiąc, dwa musi minąć i dopiero pójdę.. ja za tydzień we wtorek do lekarza :) powiedzcie mi w którym tygodniu można płec określić?? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
papi88 jak dobrze pojdzie to i w ok 12tc jak dobre usg i sie dzidzia nie odwroci, ja sie dowiedzialam w okolicach 20tc znam pzypadki,ze do konca nie wiedieli mimo ze chcieli bo sie dzidzi odwrocila zkryla raczka i nie chciala pkazac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może za tydzień już coś będzie widać,chociaż wątpie... kurcze nie wiedzieć do końca..masakra..no ale pomyśleć że kiedyś tak było i każdy żył :) ale teraz sobie nie wyobrażam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
a mi moja lekarka mowila ze 12 tc potrafia okreslic chlopca a dziewczynke troche pozniej bo cos tam cos tam:-D:-D dzisiaj dzwonilam do swojej srodowiskowej. odwiedzi mnie po 21 tc. nie wiem dla czego w takim tygodniu ciazy... ostatnio nie zdazylysmy sie spotkac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---- > rottana za każdym razem uśmiech mi się pojawia na twarzy jak piszesz do mnie Loretka :)) a ja mam nick Lorealka :)) no ale to nic :) tak, tak ja już po @ no i kolejne starania rozpoczęte.. znaczy się w tym tygodniu muszę siebie przypilnować :)) i zadziałać i znów te 2 tyg. oczekiwań na @ albo jej brak, a potem znów 2 tyg. oczekiwań na owulację.. i tak czas leci.. a dłuży się.. :) no ale co nie przyśpieszę przecież :) Pzdr. ---> mafijna najgorsze są początki, ale czas goi rany ... ja pamiętam jak myślałam ze umrę z bólu .. teen płacz.. taa bezsilność .. coś strasznego .. no ale cóż czasu nie cofniemy.. trzeba z tym żyć.. nie my pierwsze i nie ostatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja bylam dzisiaj u mojego gina i stwierdzil ze na 99 % chłopak :D zbadal przezierność karkowa jest w normie, nie miał żadnych zastrzeżeń. KOlejna wizyta za miesiac i kazal mi zrobic morfologie i mocz zeby zobaczyc co tam sie dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka super że już wiesz co :)) a w którym tygodniu jestes? jeszcze trochę i wszystkie uzupelnimy tabelkę z płciami naszych maleństw :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 tydz i 5 dzień według usg. A teraz siedze i sie patrze caly czas na zdjecie mojego malenstwa. Wczoraj byl bardzo senny pozaciskal tylko trochę piastki a tak lezal i spal :) nawet lekarz sie smiał ze mu chyba dobrze u mnie w brzuszku bo sie leni cały czas :) Dziewczyny jakie macie zdanie na temat druzbowania w ciąży? Moja kolezanka jak jeszcze nie wiedziałam ze bede miala dziecko poprosila mnie zebym byla starsza u niej wiec sie zgodzilam. Wczoraj z nia rozmawialam i jest problem bo ona nie wie czy ksiądz mi pozowoli drużbowac w ciąży a po za tym niby sa te przesady ze strasza nie powinna byc cięzarna bo odbiera dziecko mlodej. Z jednej strony mam gdzies zabobony ale nie wiem jak jej rodzice na to beda patrzyli. A po za tym moj mężczyzna bedzie straszym na ty weselu wiec nie usmiecha mi sie patrzec jak caluje sie z obca baba. Yhhhh ale mam problem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i przy okazji zaktualizuję tabelke :) Starające się: nick......................cykl starań................ostatnia @ manawi.......................1.......................18.0 4.2012 nati0587.....................1.......................17.0 4.2012 gaja_86......................2.......................03.0 6.2012 enel...........................1.......................09 .05.2012 dreaminggirl................3........................17.0 5.2012 poziomka-n..................1.......................19.05 .2012 Lorealka .................... 2 ...................... 07.07.2012 Zafasolkowane: Nick...........cykl starań......termin porodu......tydz. ciąży...płec.. rottana............6.............30 grudzień................................ viola150............8............ 4/5 stycznia..............13.......... Mafijna ............1............grudzień/styczeń................. ....... marta2387........2lata.........ok.18.01.2013............. 10. ............. moje konto ........6.............ok.22.01.2013......................... .. -ania-m-.............2............30.10.2012............ .................. Juustaaa............2............04.01.2013............. .14............. Głodek 86...........2 lata............03.01.2013.........13............... ciezarowka_83....3............11.11.2012................. .............. kamilki09..........3lata........30 grudzień...............15................ magdulinska_83..... 8........... 3/4 luty.............. .10................. kati =).................1.............luty...................6/7. .............. lika1987............7..........30 styczeń 2013.....12tydz 5 dz....chłopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki przeczytałam wszystko co pisałyście :) Mafijna bardzo mi przykro :( współczuje :( głodek gratuluje prawka :) teraz będziesz mogła wozić sie po mieście z dzidzia :P papi a zatrudniłaś się u męża? bo ja też chciałam u męża ale mi ktoś powiedział że nie będzie mi się należeć dużo rzeczy, chyba macierzyński ale nie dam sobie ręki uciąć... trzeba dopytać :) ja narazie też w pracy siedzę.... jestem zatrudniona dopiero od połowy maja... więc chyba za wcześnie na zwolnienie... sama nie wiem.... wogóle nie wiem czy mi lekarz da... poprostu poprosiłyście o l4??? Lorealka.... owocnych starań życzę :P Lilka fajnie masz że znasz już płeć.. no ja dzisiaj 13 tydzien i idę do lekarza to może też się czegoś dowiem :) co do drużbowania to ponoć i zamęzna nie może... ale nie wiem jak to jest na 100%... ja bym się nie przejmowała... zostaw decyzje może pannie młodej... zeby później nie było..:) ja idę do lekarza na 15,30... już się doczekać nie mogę.... mam nadzieję ze wszystko ok będzie.... zawsze się lękam przed wizytą.... odebrałam wyniki to mam ślad białka w moczu :/ i chyba problem z żelazem... chyba... bo w sumie się nie znam tak bardzo... tylko tyle co w necie wyczytam.... trzymajcie kciuki :) buziaki i miłego dnia :) odezwę się później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
loretka---> dla mnie jesteś loretka i tyle:P na naszym starym forum mi się jakoś tak w baniak wbiło:P:P:P:P nie wiem dla czego... hihi lilka----> no to jesteśmy we dwie z chłopcami:P:P masz już pomysły nad imionami? bo ja z moim tak już sobie gadaliśmy że jak maluszek urodzi się przed sylwestrem to będzie Sylwester Piotr, a jak po sylwku to Piotr Sylwester:P chodź nie jestem przekonana co do imienia Sylwek... moje konto---> wdech i wydech będzie dobrze:) daj znać co ci lekarz powiedział:) ja już widze ruchy dzidzi:P aż tak bardzo ich nie czuje ale jak leżę na plecach a mały akurat charcuje to widać jak brzuszek "pływa" a ostatnio dwa dni temu bawił się moim pępkiem bo go wypychał i wciągał z powrotem:P my zaczeliśmy dzisiaj 16tc wg usg a wg @ 17tydzień i 5 dzień;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje konto-zatrudniłam sie u mojego ale nie jesteśmy po slubie także nie wiem jakby to wyglądało gdybyśmy byli, bynajmniej ksiegowa mówiła ze to co trzeba to dostawac bede, pol roku temu byla zatrudniona u niego znajoma (tez byla w ciazy) 2msc i poszla na zwolnienie i ja tez bym tak chciala bo 11godzinne siedzenie w pracy mnie przytłacza... :) myślę że Ty byś mogła już niedługo iść na zwolnienie.. daj znać po lekarzu co i jak :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze przy okazji dopiszę się do tabelki :) Starające się: nick......................cykl starań................ostatnia @ manawi.......................1.......................18.0 4.2012 nati0587.....................1.......................17.0 4.2012 gaja_86......................2.......................03.0 6.2012 enel...........................1.......................09 .05.2012 dreaminggirl................3........................17.0 5.2012 poziomka-n..................1.......................19.05 .2012 Lorealka .................... 2 ...................... 07.07.2012 Zafasolkowane: Nick...........cykl starań......termin porodu......tydz. ciąży...płec.. rottana............6.............30 grudzień................................ viola150............8............ 4/5 stycznia..............13.......... Mafijna ............1............grudzień/styczeń................. ....... marta2387........2lata.........ok.18.01.2013............. 10. ............. moje konto ........6.............ok.22.01.2013......................... .. -ania-m-.............2............30.10.2012............ .................. Juustaaa............2............04.01.2013............. .14............. Głodek 86...........2 lata............03.01.2013.........13............... ciezarowka_83....3............11.11.2012................. .............. kamilki09..........3lata........30 grudzień...............15................ magdulinska_83..... 8........... 3/4 luty.............. .10................. kati =).................1.............luty...................6/7. .............. lika1987............7..........30 styczeń 2013.....12tydz 5 dz....chłopiec Papi88.............1...........17.01.2013.................14...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do imienia sie nie zastanawialam. jakos mi to wylecialo z głowy bo strasznie zakrecona jestem ostatnio :) Co do drużbowania to napewno zostawie decyzję młodej ale ona bedzie mogła powiedziec cokolwiek jak sie skonsultuja z ksiedzem bo jednak on ma ostatnie slowo bo moze mnie nie dopuscic w kosciele do podpisania dokumentow i trzeba bedzie wtedy szukac kogos na zastępstwo na szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny :) ja już po wizycie.... poszłam z moim m i on był pod wrażeniem, maluszek strasznie się ruszał... lekarz chciał go zmierzyć ale ustawiał się cały czas nie tak jak powinien i lekarz troszkę pomacał mnie bo brzuszku i maluszek wreszcie się przekręcił tak że można było go pomierzyć... zrobił mi badanie przezierności karkowej.... wyszło w normie :) tętno maluszka 160, powiem Wam że kamień spadł mi z serca:) strasznie się cieszę :P aha i za całą wizytę zapłaciłam 150zł, więc nie wiem jak z tą przeziernością chyba każdy lekarz bierze inaczej :) powiem Wam że super uczucie jak widać jak malutki rusza się jak szalony, raz tu jest a zaraz już odwrócony:P teraz maluszek ma 66,2mm, z usg mam termin troszkę późniejszy bo na 30 stycznia :) czyli tydzień później niż z @, mam brać witaminy i się oszczędzać :) aha i dostałam zwolnienie do 14 sierpnia narazie ale powiedział że przedłuży mi później :) jak wracam z pracy to jednak padam.... a jak wy się czujecie?? pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×