Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

amandaa155

nienawidze siebie !!! juz nie wytrzymuje !!

Polecane posty

Uwaga! Nawet troje dzieci na 1000 urodzeń może być dotkniętych FAS! To więcej niż rodzi się niemowląt z zespołem Downa. W Polsce oznacza to ok. 900 ofiar dotkniętych FAS rocznie. Ponieważ FAS i inne zaburzenia rozwojowe będące skutkiem alkoholu są słabo diagnozowane, chore dzieci często pozostają bez właściwej pomocy i rehabilitacji. Jeśli w czasie ciąży kobieta wypije choćby kieliszek wina lub jedno piwo, jej nienarodzone dziecko wypije go wraz z nią. Jego organizm nie ma żadnego mechanizmu obronnego, który uchroniłby je przed skutkami działania procentów. Nie chroni go łożysko, a wątroba nie jest jeszcze dostatecznie rozwinięta, by eliminować alkohol. Kobieta nie musi wypić dużo ani pić często, aby to zaszkodziło jej dziecku. Szczególnie niebezpieczne jest picie w pierwszych dniach po zapłodnieniu, a więc wtedy, gdy kobieta jeszcze nie wie, że jest w ciąży. Największe uszkodzenia mózgu i układu nerwowego może spowodować alkohol w pierwszych 3-5 tygodniach. Alkohol wypity w trzecim trymestrze może znacząco spowolnić rozwój dziecka, a nawet spowodować przedwczesny poród. W przeciwieństwie do innych wcześniaków dziecko uszkodzone przez kontakt z alkoholem w organizmie matki nigdy tych braków nie nadrobi. Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu w ciąży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
a o wpływie stresu na dziecko nie myślisz? tak czytając twój temat mam wrażenie że to kolejny temat znanej z paranoi ciążowych tu osoby. Tak samo ignorujesz rady dot. wizyty u psychiatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
; spożyty alkohol w początkowym okresie ciąży prowadzi do nieodwracalnych skutków nawet jeśli dalsze jego spożywanie zostanie całkowicie zaprzestane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miiimis
Ty tylko siedzisz i czytasz. Ja to bym w chorobe psychiczna popadla. W 1 lub 2 miesiacu moglam miec cytomegalie, bo wyniki na granicy, a nie zbadalam. I tym tokiem myslenia powinnam zadreczac sie cala ciaze? Czasu nie cofne. A poczytaj o konsekwencjach cyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miiimis
Nie wiedzialam o nich. Zbadalam sie w 20 tc i wyszlo ze mam przeciwciala. Nie wiem kiedy chorowalam, a to objawia sie jak przeziebienie. Albo wcale sie nie objawia. Wyniki na granicy, mozna stwierdzic ze nie chorowalam w ciagu ostatnich 3 miesiecy od badania, ale o tychkolejnych dwoch juz nic nikt nie mogl powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miiimis
Na razie w porzadku, jesli nie liczyc tego, ze dzieciaczek sie zaslonil i nie dal zbadac twarzoczaszki. Ale jestem dobrej mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialas zwykle ,czy 3d ?? a twarzoczaszke ,czyli co badaja na tym ???tak dokladniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miiimis
3d. Badaja wtedy oczodoly, rozmieszczenie, kosci nosowe, warge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety lekarz mnie nie pocieszyl powiedzial ,ze jest 50/50,czy dziecko bd mialo fas ,czy nie:-(:-(:-( usg powiedzial ,ze w pt mi zrobi abym przyszla !! martwi go tylko to ,ze przez 10 tyg ciazy nie przytylam nic od poprzedniej wizyty!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhheeehhh
A ile w sumie porzytylas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdfgbfdsgb
lekarz powiedzial ci takie cos bez usg? nie wierze ze jest taki glupi lekarz na swiecie. ty bylas ostatni raz u gina 10tyg temu???? skoro tak sie boisz to dlaczego nie idziesz prywatnie na dokladne usg a nie meczyc psychicznie siebie i dziecko. ile ty masz lat? na prawde jestes glupia. jak mnie cos martwilo w ciazy to od razu konsultowalam sie z lekarzem telefonicznie lub lecialam na wizyte jak najszybciej. zamiast sie tutaj rozpisywac zareaguj dla dobra dziecka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ,no chodze co miesiac ,ale na poprz wizycie mnie nie wazyl..a w 10 tyg wazylam tyle samo ,co teraz w 20 ...a odnosnie fas to powiedzial ,ze jesli bylyby zniekszt na twarzy to podczas usg nie bedzie ich widac ,bo sa inne ,nie takie typowe jak zespol downa np..dopiero po porodzie mozna sie dopatrywac !! a usg dokladne ma mi zrobic w pt ,obejrzec mozg ,serce itd ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzial po prostu ,ze nie moze mi powiedziec ,czy bd miec fas,czy nie ,zadnej kobiecie ,ktora pila podczas ciazy nie moze zagwarantowac ani ,ze bedzie mialo,ani ,ze nie bedzie mialo :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdhskjdhskjdh
kobieto, opanuj się, w jakąs paranoje wpadłaś:/ tak, znam przypadek dziecka z FAS, matka łoiła niemiłosiernie, patologia pełną gębą całą ciąże (zresztą przed i po też:/), dziecko miało cały ten zespół, urodziło się z promilami, miało objawy "delirium alkoholowego" tyle wiem z opowiadań cioti-położnej, która odbierała poród, było to ok.13 lat temu, dziecko wygląda normalnie, gdyż jest w rodzinie zastępczej, i mieszka niedaleko nas (wiadomo, zostało odebrane matce razem z resztą dzieciarni:/), rodzeństwo zdolne, to dziecko-chłopczyk uczy się średnio z tego co wiem, ani źle ani dobrze, standardowo jak na chłopaka, nie wychyla się w żadną stronę. Nie odbiega wizualnie od innych dzieci...tyle dziewczyn pisało, ze zanim sie dowiedziało piło/paliło/nawet tabsy brało nie dozwolone, wiecej szkodzisz sobie i dziecku tymi nie pojętymi dla mnie wpisami niż powinnaś:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdfgbfdsgb
juz nie wiem co napisac. zrob sobie usg genetyczne ktore jest bardzo dokladne. sama mialam takie robione i polecam, nawet pokazal mi troche w 3d. prawda jest taka ze nigdy lekarz nie wykluczy chorob w 100% . mowia tak w wiekszosci przypadkow. bardziej prawdopodobne jest to ze urodzisz chore dziecko przez ten stres ktory mu teraz fundujesz niz przez alkohol ktorego juz dlugo nie pijesz. ile masz lat? wydaje mi sie ze jestes jeszcze bardzo mloda . przynajmniej tak idzie wyczytac z twoich wpisow bo sa malo dojrzale. skoncz swirowac dla dobra dziecka. 3 kg w 20tc to nie jest zle. spojrzalam teraz w swoja karte ciazy i mialam w 21tc 4kg na plusie przy ciazy blizniaczej!! a to dlatego ze dlugo meczyly mnie wymioty. moja gin mowila ze nawet jak kobieta nie tyje to dziecko bierze sobie z jej rezerw co potrzebuje wiec wez na luz troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhheeehhh
wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczelam sie niepokoic o autorke, pisala ostatnio codziennie, przez caly dzien, a od wczoraj cisza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hsjdvcrdjdvc
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToIJa
autorko, wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToIJa
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja mam 2 tyg do porodu, o ciąży sie dowiedzialam w 4 tyg tez piłam zawsze cos po pracy, gdy sie dowiedziałam to juz nic ale zdarzyło mi sie wypic w 17-tyg 3 piwa i w 24 też w sumie przez cala ciaze bylo moze z12, też sie boje ze mogłam zaszkodzic dziecku ale na kazdym usg lekarz mówi ze wszystko dobrze, dodam ze moja znajoma była w ciazy 1 i zaraz w drugiej i tez popijała czasem piwko,dwa i żadne z dzieci nie ma żadnego wygladu (sa śliczne i zdrowe) dziecka z FAS aczkolwiek te cechy mogą sie ujawnić w póżniejszych okresach życia. Wiem ze nie warto za dużo czytac w necie bo mozna w paranoje popaść. Wszystko będzie dobrze :) Dam znac jak urodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja mam 2 tyg do porodu, o ciąży sie dowiedzialam w 4 tyg tez piłam zawsze cos po pracy, gdy sie dowiedziałam to juz nic ale zdarzyło mi sie wypic w 17-tyg 3 piwa i w 24 też w sumie przez cala ciaze bylo moze z12, też sie boje ze mogłam zaszkodzic dziecku ale na kazdym usg lekarz mówi ze wszystko dobrze, dodam ze moja znajoma była w ciazy 1 i zaraz w drugiej i tez popijała czasem piwko,dwa i żadne z dzieci nie ma żadnego wygladu (sa śliczne i zdrowe) dziecka z FAS aczkolwiek te cechy mogą sie ujawnić w póżniejszych okresach życia. Wiem ze nie warto za dużo czytac w necie bo mozna w paranoje popaść. Wszystko będzie dobrze :) Dam znac jak urodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie !! nie bylo mnie ,bo musialam odpoczac ,nie mialam tam dostepu do internetu ...tylko problem w tym ,ze ja nie pilam jednego piwka ,tylko prawie za kazdym razem sie upijalam..a Ty kasiu dowiedzialas sie w 4 tyg od zaplodn,czy od miesiaczki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×