Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

hmm posciel, poszewki, materacyki, kocyki, przescieradla, pieluchy tetrowe, myjki, stojak pod wanienke, rozki,ceratki, rekawiczki, skarpetki,. chyba tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny i maluszki:)od pon mialam pod opieką dwoch urwisów (czyt. siostrzeńców) i czasu brak na cokolwiek.Pojechali wczoraj i trochę oddechu złapałam.Byłam prywatnie z Mają na jednej wizycie w centrum rehabilitacji metodą bobath.Zapłaciłam 100zł, a nic z małą nie cwiczyłam,bo babka zaczęła od tego jak mam ją nosic ukladac w foteliku,wózku no ect...moja w tym duza wina,bo wybrałam sie w ten okropny upał i Maja była rozdrażniona i senna więc wszystko mi na lalce pokazywała rehabilitantka.Ogólnie nie jestem zadowolona i czekam na wrz i pojde na nfz, ale inna metodą,bo tam w szpitalu mają tylko PNF;( esistere gratuluję sąsiadko ! wracajcie szybko do domku (to już jutro z tego co pisałaś?)nie ukrywam,że liczę na wspólny spacerek:D Izka jak tam maleńka jak się czujecie dziewczynki? Iwcia prześlij trochę jodu z nad morza dla naszych ciężarnych:) angel dzięki ze pomyslalas o mnie odnosnie wyprawki :* chętnie pomogę,ale widzę,że sama świetnie wiesz co i jak;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Asia zazdroszczę talentów cukierniczych twojego M. Mój na szczęście też ma kulinarne talenty i potrafi coś dobrego wyczarować :) W której aptece kupujesz? Upolowałaś sobie jakąś tanią? Czy może kupujesz w doz i korzystasz z karty z zniżką? Moloko ostatnio dała link do jakieś apteki w Krakowie ale odbiór osobisty w okolocach ul. Królewskiej to jak dla mnie w ogóle nie po drodze. Wczoraj wyczytałam na internecie, że do piersi - sutków bardzo dobra jest maść Ziaja - ZIAJKA Mamma maść do brodawek z lanoliną 20g cena ok 6-7zł. Zamierzam jej używać na zmianę z bepanthen, który stosuje się też do pupy dzidziusia. Koleżanka mi polecała ten bephanten i mówiłą, żeby odrazu kupić tą większą tubkę bo dużo taniej wychodzi. Muszę jeszcze w necie wyszperać info na temat produktów do kąpieli Oliatum. Ponoć ten sam produkt o tej samej nazwie produkuje kilka firm ale tylko jedna jest dobra i muszę się dowiedzieć, która to jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja koleżanka zbiera faktury bo ma przedszkole :d Ja poluje na butelki witaj Inezz :) Asia z niecierpliowścia czekam na spis co kupiłas :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wlasnie jak jest z ta apteka doz? zalozylam tam konto i przyslali mi tylko ta katre dla mamy i dziecka a na ta karte sa tylko rabaty na wybrane produkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Nie do końca wiem o co chodzi z tą apteką, Iza chyba z niej korzystała. W sumie nie wiem czy w niej aż tak tanio wychodzi. Mama mojego pracuje w aptece, kiedyś pracowała w dozie, to mówiła, że to jest najdroższa sieć z możliwych. I jeszcze te co są w centrach handlowych są drogie, chyba że mają coś na promocji. Ja zazwyczaj korzystałam w niezapominajki lub apteki słonecznej. A co ty w ogóle chcesz w tej aptece kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Ineezz czyli miałaś w domu prawdziwe domowe przedszkole :) To teraz jak wreszcie cisza nastanie to odkryjesz jaka twoja córeczka jest wspaniała i grzeczna :) Ineezz a może ty wiesz, które Oliatum to jest do "najlepsze"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej... nie zagladam bo nie mam za bardzo jak, mały stał sie taki ruchliwy ze musze go na kazdym kroku pilnowac, raczkuje juz z perfekcja, włazi wszedzie, nauczył sie juz sam wstawac i wstaje o wszystko co tylko sie da, i juz zaczyna sie puszczac, ale narazie wszelkie proby koncza sie upadkiem na dupsko:) dobrze ze ma pampersa to mu miekko:) hehe jakos tak dzis postanowilam tu zagladnac czy sie cos ruszyło i czytam ze juz kolejna dzidzia na swiecie- gratuluje!!! Ineezz wypad nad morze bardzo polecam! nawet w ciazy! ja byłam rok temu w 7msc i niewiemczy to tego zasługa ale wtedy akurat pogoda nam sie nie trafiła i raczej padalo a wtedy jest najwiecej własnie tego jodu i sie go nawdychalam, i Dawidek jeszcze mi od urodzenia ani raz nie zachorował, nawet katarku nie było- idealnie zdrowe dziecko... w tym roku juz pogoda była lepsza, małemu bardzo morze sie podobało, ale co szlismy na plaze to zaraz zasypiał tak na niego działało:) nozki obowiazkowo zamoczone:) zdjec porobilismy multum zeby mały miał pamiatke. widze ze juz kompletujecie wyprawki, dla mnie to była jedna z najprzyjemniejszych rzeczy! uwielbiałam błakac sie po sklepach i szukac co fajne! i potem moj Dominik tylko te siaty targal do domu hihi Ineezz jakie Maja ma postepy w siedzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Angel a zamierzasz używać laktatora? Fajnie mieć butelki z tej samej firmy co laktator, żeby gwint pasował. Bo możesz odciągać do butelki i w niej przechowywać np. w lodówce, kiedy wychodzisz z domu. Nie trzeba się później bawić w przelewanie i mycie. Ta mała butelka chyba jest ok. Ale ta duża jak na początek jest za duża. W sumie nie bardzo się znam na butelkach, nie szukałam info na ich temat, bo jestem skazana na avent (kuzynka mi pożyczyła laktator z 2 butelkami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Iwcia a masz do polecenia jakiś fajny nocleg nad morzem? Tak wiesz na przyszły rok ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do kapieli na poczatek uzywałam Oilan, jest najtanszy z tych emolientów a równie dobry:) co do butelek to u nas Avent i chwale sobie, probowałam kiedys mu dac z Nuk bo dostalam w przychodni ale nie chciał. Inka ja nocleg szukałam przez neta, w sumie spoko miejsce, blisko plazy i babka chciała 45zl na dobe od osoby wiec wyszło 90zl bo dziecko free. noramlny pokoj, łóżko tv- czego chciec wiecej:) nad morze sie nie jezdzi zeby siedziec w kwaterze hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na pocztek do kapieli to kupowałam Oillan najtanszy z tych emolientów a rownie dobry. butelki u nas to tylko Avent bo innych mały nie uznaje, kiedys dałam mu z Nuk bo dostałam w przychodni ale nie chciał. Inka ja nocleg szukałam przez neta, w sumie to mielsimy pokoj z tv, ale nie po to sie przyjezdza nad morze:P baba chciala 45zł od odoby wiec wyszło 90zl bo dziecko freee... pisze drugi raz juz to, bo mi wczesniej wysłac nie chciało, a moze sie pojawi hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardziej przez nastawienie. Chce miec biust jesczze póxniej. Mam jeszcez troche czasu więc nie mowię, że mi sie nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angel witaj:P co do butelek mogę jedynie doradzić żeby były antykolkowe jak avent i dobrze inka zauważyla lepiej podpasować pod laktator ja mam to i to aventu.Przetestowałam też butelki dr brown's i lovi inka zgadza się miałam domowe przedszkole:D jednak trójka dzieci to nie na moje nerwy...masz rację teraz doceniam jaka Majka jest grzeczna :) Oilatum polecam to http://www.bangla.pl/opinie/p6848/oilatum-soft-emulsja-do-kapieli-bezzapachowa uzywamy od narodzin.Młoda ma super skórę nawilżoną i nie muszę kremować a oliwki to juz w ogóle nie używam. Asia moj mąż tez umie piec pączki,pizze,chleb,bułki moze robic za piekarza haha Iwcia chyba Cię myslami sciagnełam:) zazdroscimy wypadu i zdróka Dawidka.Moja niunia tez nie choruje pfu pfu pfu mimo,że nie bylismy nad morzem za to spacerki ma dwa razy dziennie;) Dawidek ruszyl z kopyta co?teraz mamuska się nabiegasz za synusiem.Zakładasz małemu skarpetki z absem czy moze boso smiga?u nas jako tako z siedzeniem ...posadzona sie giba jeszcze a utrzyma sie do 10min eh czekam na jakis skok rozwojowy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co tak sobie myślę ze muszę jeszcze te 4 tyg co najmniej wytrzymać a później już już górki bo po 34tc nie ma takich problemów jesli bym urodzila, a mały zaraz mi chyba krocze rozerwie, nie dość ze boli samo z siebie to on mi jeszcze takie kopniaki sadzi ze zaraz się popłaczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Ja byłam w tym roku na początku czerwca w Mielnie. W sezonie tam ponoć jest nawałnica młodzieży, która lubi się głośno bawić więc z dzieckiem to może lepiej tam nie jechać, ale przed sezonem było super. Miasteczko tak rozłożone, że mało co czuje się ruch samochodów. do jest w nim tylko 1 główna ulica dla aut a reszta w większości to tylko dróżki dojazdowe do domów z kostki brukowej więc nie ma rajdów. W okolicy jest kilka atrakcji a jak pogoda już całkiem zawiedzie albo jakieś problemy zdrowotne występują to chyba 12 km od Mielna jest Koszalin - spore miasteczko a tam kina, lekarze, baseny, sklepu, co kto lubi. Ja jak jadę na nocleg to zawsze szukam takiego, żeby był dostęp do kuchni, co bym sobie mogła np. jajko na śniadanie ugotować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Asia trzymaj trzymaj ;) Pamiętaj, że mamy się na porodówce spotkać i rodzić donoszone dzieciaczki ;) Ja tak sobie mówiłam, że chciałabym w 38 rodzić bo tak sobie wymyśliłam, że będzie mi lżej bo dzidzia zawsze trochę mniejsza wyjdzie, i że z tym mega wielkim brzuszkiem nie będę się tak długo męczyć. A dziś rano wpadłam na to, że po co chcieć rodzić wcześniej będzie chciała wyjść to wyjdzie zawsze to dostane 2 tygodnie więcej L4 = kasy ;) Bo macierzyński mija szybko a na wychowawczym to chyba tylko mops mi zostaje, żeby coś się do budżetu dołożyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ineezz chyba tak , myslami:) nie mam za bardzo czasu juz na siedzenie na necie,chyab ze malutki spi tak jak teraz, co dziwne bo juz spi 1,5h:) rano jak sie budzi po nocy to "na spiocha" staje jeszcze w łóżeczku, ja sie patrze a on jeszcze oczka ma zamkniete, jak sie obudzi to mamusia tez odrazu postawiona na bacznosc, wczesniej to mu właczałam bajke- ogladał a ja jeszcze do siebie "dochodziłam"- zobaczysz jak Maja dostanie własnie tego skoku:) bo on tak nagle wszystko zaczał robic-sama jestem w szoku. zjesc sie przy nim nic nie da, bo odrazu przylatuje i tez chce, wszystko musi skosztowac- a sprobowałabym mu nie dac jeszcze hehe nie zakładammu skarpetek-smiga boso- najlepiej. ale musze codziennie odkurzac i zmywac podłoge chociaz w tych miejscach gdzie smiga. Inka my co roku jezdzimy do Miedzyzdroji-piekne nie duze miasteczko- ludzi jest sporo ale jakos nie odczuwam wielkiego hałasu, w jeden dzien zrobilismy sobie wycieczke do Swinoujscia bo to zaraz przy Miedzyzdrojach- ah juz sie nie moge doczekac przyszłych wakacji bo napewno tez tam pojedziemy. Asia wspóczuje Ci- napewno musi byc ciezko. z jednym jest wesoło a co dopiero z dwojka... dasz rade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Byłam kiedyś w Świnoujściu i Międzyzdrojach na jakieś kolonii fajne miasteczka bardzo ładne i klimatyczne ale tam ponoć dość drogo jest ze względu na dużą ilość turystów z Niemiec? Drogo w sensie takim, że nocleg zawsze parę złotych w górę i nawet lody, gofry czy rybki są droższe. Teściowie byli w tym samym czasie co my w Świnoujściu to porównywaliśmy ceny. Ja Bardzo lubię okolice Władysławowo - Hel tam zawsze jest co robić. Autem się nie trzeba tłuc. Wsiada się w kolejkę i jedzie. Trójmiasto można odwiedzić, szkoda tylko, że w Polsce tak ciężko na dobrą pogodę trafić. I tak łatwo mandat zdobyć :/ Nam w czerwcowego wypadu aż 2 przyszły grrrr. Noi w okolicę trójmiasta bardzo szybko się jedzie z Krakowa bo połączenie jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×