Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

Witacie Dziewczyny po weekendzie:) Co do pępka to położna się nim zajmowała i szybko odpadł a my tylko patrzyliśmy żeby dziedostwo się tam nie robiło. Butelki też mam obecnie dwie. Pierwszą lovi i tam trzymam wodę tak jak kiedyś pisałam a drugą niedawno kupiliśmy avent i w sobotę dokupiłam smoczki 3+ fajne są bo reguluje się szybkość przepływu. Wyparzam teraz już tylko raz wrzątkiem 5min rano. Asiu z poduszki zrezugnowałam ale jak miała katar to była niezastąpiona. Też taka płaska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaq teraz jest "moda" na psykanie wszystkiego octinoseptem! U nas wszystko było w porządku, ale u znajomych dzieci zdarzały się takie sytuacje, że pępek w ogóle się nie goił, wszystko się jadziło i też położne kazały wracać do starej metody - spirytusu! także pewnie coś w tym jest! tak samo jak jest teraz moda na kwasy omega 3! Położna kazała mi łykać po porodzie - ja z moim przełykiem jak zobaczyłam tabletkę to zwątpiłam i mówię, że tego nie połknę! A ona do mnie mówi, że to są nowe wytyczne i mnie o tym informuje, a potem dodaje...a jak panią mama rodziła to łykała te kwasy? ja mówię, że pewnie nie (bo wtedy nawet usg nie robili w ciąży), a ona - no właśnie i co żyje pani? jest zdrowa? więc sama nie wiem kto ma rację.... Co do podusi, to Asiu jak widzisz, że dzieciom wygodniej to niech sobie na nich leżą jak są takie płaskie - gorzej jakby były "puchate", bo nie daj Boże gdyby się w nocy w nie zapadły to mogłoby dojść do nieszczęścia! moja ma 10 mcy i jeszcze śpi bez poduszki. Co do butelek to ja miałam 2 duże i 2 małe aventu - i 2 leżą! Wystarczyła mi jedna 260 ml do mleka i 125 do herbatki, wiec nie szalejcie z zakupami butelkowymi. Pełno jest ich w sklepach, wiec zawsze można dokupić. Dokupiłam właśnie tę samosterylizującą z Lovi - polecam super i drugą sylikonową lovi z łyżeczką do musów i zupek. idę pooglądć co tam powysyłałyście!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel super brzuszek! Bardzo mi przypomina ten mój. Dalej mam 6kg po ciąży na plusie ale podjadam tylko w przerwach i chyba dlatego nie mogę się ich pozbyć ;/ Witam też nową koleżankę. Kilka razy się złapałam na tym, że żałuje że napisałam Kraków jak zakładałam wątek a nie np Kraków i okolice :D ale w sumie to nie ma większego znaczenia bo zapraszamy zawsze wszystkie obecne i przyszłe mamusie. Dlatego Mamma Nasturcja sie nie przejmuj bo właśnie wymieniamy doświadczenia więc normalne, że teraz akurat o przedszkole pytasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Iza i Ania :) Kurcze teraz to zacznie rosnąc założe się :D Iza 6 to nie jest duzo :) No ja własnie chce dwie małe kupic :) hehe najpierw kupiłam smoczki a teraz butle dopiero :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu a z tymi kupami nie pomogę bo moja Ania miała po pepti akurat krew w kupie i dlatego zrezygnowałam ;/ I nie wiem czy nie będę chrzciła jej w tym tyg jeśli uda się tak zrobić żeby chrzestna przyjechała.Nie mam zamiaru żadnej imprezy robić tylko kościół, kawa i placek. No zobaczymy czy się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak bym miała robic chrzciny to tez takie szybkie :) Uff my w środe do usc jedziemy Iza dowody akty urodzenia karta ciazy od lekarz ai cos jesczez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel nic więcej nie potrzebujecie oprócz tego co wymieniłaś :) Fajnie z tym było bo później mój M załatwiał akt urodzenia, becikowe itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel a to jedziecie do Twojego czy M urzędu ? Chrzciny planuję zrobić ale wyszło mi ok 30 osób więc zależy jak będziemy stać z kasą :) Iza 6 wcale nie dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny za pocieszenie ale mnie te kg okropnie wkurzają;/ Dobrze, ze w ciuchy się mieszcze.... A może nie dobrze bo miałabym motywacje żeby to szybciej zrzucić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania my pod jeden usc podlegamy :) wiec akty ur beda na miejscu :) Iza bo ja się już gubię która karmi a która nie , ale jeżeli Ty już zaprzestałaś to możesz błonnik zażywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel! Brzusio super! Iza, ja chciałabym żeby zostało mi z 6 kg :-( mi zostało na bide z 10! ale troszkę się wzięłam za siebie i zobaczymy! Gosiaq - Ty moja pokrewna duszo! Super koszyczki i łóżeczko, ja również mam kosze wiklinowe na różne różności ;-)Fotki brzuszka też super! Widać jak zmieniałaś się z każdym miesiącem ;-) Mówią w DD tvn o porodach w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanatika czyli jest jeszcze szansa abym mogla karmic ;) ale wiecie co... nie pamietam ktokiedys pisal ze mozna karmic jak sie chce ale nie za wszelka cene. ja juz ta cene poznala, prawie calkowity brak snu, ciagle placze bo za malo mleka, i stwierdzam ze to jednak nie dla mnie. Jedno dziecko bym wykarmila bez problemu ale dwoje juz nie tak latwo. Najciekawsze jest to ze mleko w piersiach jeszcze mam a nie karmie juz jakies 2tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdolniacha :) a zdjęcie super :) taka ładna piłeczka jest :) Pisala ile kg przytyłaś ale po zdjęciach jakos tego nie widac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu ślicznie Ci to wyszło :) aż mam wyrzuty sumienia, że wszystko kupowałam gotowe ale ja takich zdolności nie mam więc może to i dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia - pewnie jest szansa ;-) ja nie karmie od miesiąca i też mam jeszcze pokarm! Nawet ostatnio próbowałam dostawić Natalkę tak dla hecy, ale za nic nie chce! wyrywa się! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej ej ej wlasnie!! wczoraj udalo mi sie namowic mojego prywatnego fryzjera na ogarniecie mojej glowy iiiiiii..... efekty na poczcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja po wekendzie:)) pogoda fatalna, jak widze ten snieg to mi sie juz całkowicie nic niechce. Ale obeszłam juz na badanie krwi i moczu bo w środe ide do lekarki. Jak Wam coś powiem to.... mój mężul miał ten wekend wolny -pierwszy od 2 miesięcy i wymyslił oglądanie dziecięcych rzeczy:)) I wyszło na to, że w sobote zamówilismy to łóżeczko co Ania pokazywała z tymi 12 elementami!! ale to nie wszystko:)) mój się wczuł w oglądanie wózków- bylismy chyba w 4 sklepach, zakochał sie w x-landerach, ale mnie troche ceny przerażały i raczej odradzałam i co... pojechalismy do smyka, a tam na promocji był espiro i ... zamówiliśmy!!!! musimy tylko czekac bo w sprzedaży był fioletowy, a my wybralismy zielono -czarny. cos takiego: http://allegro.pl/espiro-vector-pro-wozek-3w1org-zestaw-fotelik-neo-i2736421496.html niewiem czy nie za szybko nam to poszło:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśka! Dla mnie super!!!!!!!!!!!!!! ja też chcę prywatnego fryzjera - ale Ci dobrze!!!!! Fajny kolor i bardzo odważny!!!! No od razu humor lepszy - co? Muszynianka dla Twojego!!! Super, że zakupy rozpoczęte i to od razu z grubej rury! Wózek też ok - funkcjonalny! Ładny kolor wybraliście!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no powiem szczerze, że ja sama to bym sie jeszce za to nie brała, ale za duzo do gadania nie miałam:)) bo stwerdził że jak nie teraz to kiedy:)) ale jak tak pochodziłam po tych sklepach i zobaczyłam ile tych pierduł jeszce trzeba bedzie to ogrania mnie strach:)) ale wychodzi na to, że te wieksze rzeczy mamy za sobą:)) w sumie dzięki Ani że dała ten link z tym łóżeczkiem bo mu sie spodobało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanatika dzieki ;) prywatny i przedewszystkim bezplatny :P no musze sie przyzwyczaic do tego koloru bo poki co wydaje mi sie ze jestem za blada do tego kolorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia rewelacyjny kolor, starsznie mi sie taki podoba :) Muszynianka wózek bardzo fajny i w takim kolorze jak mi się pdooba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej witam rowniez weekendzie;) doczytac sie nie moglam tyle stron Angel brzuszek faktycznie sporo urosl fajniutki jest :* Asiu,az mnie w fotel wbiło!Ale czerwień na wlosach wow gratuluje odwagi.Co do poduszek wlkejalam link,ze lepiej dziecia nie dawac Gosia łózeczko mi sie najbardziej podoba zdolna babka z Ciebie Ania ja chodze na Batowice i Raciborowice kanatika Twoja Nati dopiero zaczela siadac?a jak raczkowanie?wstawanie?kiedy stolik ma dojsc? Muszynianka w koncu od czegos trzeba zaczac :) widzialam reklame tego wozka na promocji oby sie dobrze sprawował Iza 6kg dasz rade poszukaj na yt da fajne filmiki np abs 8min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Inezz :* Tak odnośnie ćwiczeń Iza w grudniu w shape ma byc płyta ewy chodakowskiej ( mam nadzieje ze nie przekręciłam nazwiska) jej fimy są yt baaardzo duzo pozytywnych opini ma. No i jest jesczez w pytaniu na śniadanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Witaj Gazelo Asia odważna zmiana :) Pasuje ci ten kolor, taka zadziorna się zrobiłaś :) Ja byłam u fryzjera w piątek... i nie jestem zadowolona :( Muszę chyba po wielu wielu latach spróbować iść gdzieś indziej. Może do Iwci się uśmiechnę? A jestem nie zadowolona z kilku powodów, prosiłam o minimalne podcięcie końcówek a pozbyłam się ponad 5cm włosów... prosiłam o przyciemnienie spodów i zostało to tak zrobione, że ledwo to widać i ogólnie uważam, że ma nie starannie zrobiony balejaż bo dopatrzyłam się kilku brzydkich plam :( I najgorsze jest w tym wszystkim to, że siedziałam tam aż 4,5 godziny dramat mam dosłownie 3 włosy na głowie i nie wiem co można przez tyle godzin z nimi robić. Hmm a co do karmienia powiem tak - u nas jest lepiej, cyce mi się już prawie zagoiły i nie muszę ściskać zębów przez pierwsze sekundy kiedy małą przystawiam i szczerze to bardzo się cieszę, że jakoś przetrwałam i nie zrezygnowałam z karmienia piersią. A tak poza tym cyc to najlepszy sposób na uspokojenie mojej Olci. Nic nie działa na nią tak jak cyc. Doje z niego ile chce, później chwile się nim pobawi - pomemla sobie i odlatuje w głęboki sen. Nie wiem jak bym ją w nocy usypiała jak bym nie miała pokarmu w cycach? Nie powiem początki karmienia były dla mnie bardzo ciężkie, ale chyba się już cyce powoli przyzwyczajają i jest coraz lepiej. Nie wiem czy pisałam, że zażywamy nowe kropelki na wzdęcia - bobotic, małej bardzo smakują bo są słodkie a efekty hmmm muszę chyba poczekać parę dni, na razie puki co jest ok mogę nawet się pokusić o stwierdzenie, że ostatnio łatwiej jej przychodzi zrobienie kupki. Potrafi ją zrobić, beż żadnego grymasu na buzi a wcześniej kupka była dla niej ogromnym wyzwaniem, które wiązało się z kwękaniem, stękaniem, piszczeniem, popłakiwaniem i prężeniem się. Więc albo kropelki działają albo jej flaczki się wreszcie zaczynają kształtować. Gosia przepiękne łóżeczko! Angel fajny brzusio ci wyskoczył - zazdroszczę Ci go ja się super czułam nosząc taką kuleczkę - uwielbiałam ją głaskać :) Smaruj się kochana kiedy tylko masz czas - bo jak brzusio tak szybko rośnie to dla skóry to jest ogromne obciążenie - 3mam kciuki za brak rozstępów! Iza prosimy o wyraźniejsze zdjęcie :) Chyba sobie ścieniowałaś włosy? Ładnie wyglądają i tak dużo ich masz, ehh też bym chciała mieć taką bujną fryzurkę. U nas weekend pełen wrażeń, odwiedzała nas rodzina i my odwiedzaliśmy innych i niestety mała po takich dniach pełnych wrażeń i spotkań z mnóstwem obcych dla niej ludzi jest na wieczór zmęczona i strasznie wrzeszczy. Jak jej zmieniałam pampka a ona się darła głośniej jak ja rodząc to miałam dość. A wiem, że była już zmęczona bo jak tylko zjadła to dosłownie padła. Wysłałam kilka zdjęć mojego robala :) Zobaczcie jak ładnie potrafi sobie już sama trzymać buteleczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja o karmieniu z Wami jeszcze nie podgadam niestety a widzę ze temat na wokandzie :) To kołyska w sumie ( też własna robota :) ) Znów mi się nic nie chce :) leń :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza czy wy przypadkiem nie kończycie jakoś na dniach 3miesięcy? Jak Anulka i jej brzuszek? Zdradzisz mi gdzie chodzisz z Anią do lekarza? Bo ja ciągle się zastanawiam, czy zmienić Oli lekarkę. Dziewczyny i jeszcze jedno pytanie odnośnie szczepionek... Dla mnie to jest temat rzeka i jakoś nie potrafię sobie w głowie poukładać. Jeżeli bym chciała szczepić tą szczepioną płatną 5w1 lub 6w1 to są różne rodzaje tych szczepionek? W sensie takim czy różne firmy je produkują i też muszę poszukać i poczytać która najlepsza? Czy wybór ogranicza się tutaj tylko i wyłącznie do 3 opcji a) szczepienia bezpłatne - nie chcę ich, b) szczepienie 5w1, c) szczepienie 6w1. Gdzieś mi coś w głowie siedzi, ze są różne szczepionki i żeby unikać tej, która ma rtęć tylko nie wiem czy to chodzi o to, ze te bezpłatne są z rtęcią czy te ileś tam w 1 też są różne rodzaje różnych producentów. Asia kiedy masz USG stawów biodrowych? My idziemy w kolejną środę tzn 7 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×