Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

Zapytaj koniecznie ale jak po zwykłym kremie schodzi to po co chcesz użyć czegoś innego? tak z ciekawości pytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże jak zimno na polu brrrr była by już wiosna! Małej to dobrze bo jak leży opatulona w gondolce to jej cieplutko bo nieraz ją na polu dotykałam w karczek żeby sprawdzić czy na pewno dobrze ją ubrałam. Kanatika waga ładnie spada! gratuluję i życzę wytrwałości! Krakuska mój też całymi dniami w pracy :( widujemy się tylko wieczorami i w weekend i jakoś tak mi smutno czasami bo cóż ja mam z tego wieczoru? Ja już wieczorem jestem śpiąca i zmęczona, mała wieczorami zazwyczaj daje popalić bo albo wyje albo marudzi i trzeba przy niej na okrągło skakać, on też jest zmęczony bo wiecznie niewyspany ehh i jak się tak dłużej zastanowię to nic nie zostało z naszego życia przed ciążą :( Trochę to takie przygnębiające. Ja też jestem po zarządzaniu a teraz robię jeszcze podyplomowe z prawa pracy i ubezpieczeń społecznych i liczę na to, że uda mi się po tym jakąś fajną, ciekawą pracę zdobyć. Pracę, która będzie wyzwaniem a nie męczarnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimno zimno a ja bez rękawiczek ;) bo jeszcze mam opatrunek :( ale zauważyłam że jak po spaceruje to dzidzi jest spokojne w brzuszku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do szpitala musze kupić jeszcze koszule nocną, staniki i wiadomo przybory toaletowe ;) i sporo kosmetykow dla dziecka ;) dziewczyny pamiętam że pisałyście o tanich aptekach co trzeba w nich kupić oprócz witaminki D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu d+k jak się karmi piersią ale w szpitalu oni mówią co i jak. Ania broi dzisiaj bo się wyspała. Najpierw od 21-7 a potem od 9:30-12 :D Z kawy mi nic w sumie nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha :) to spoko dużo nie zostało ;) choć teraz najdroższe ;D no widzisz a ja dopijam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ja w aptece kupiłam tak witaminy dla dziecka D i K, witaminy dla siebie - w moim przypadku femibion, gaziki jałowe, octenisept - płyn do mycia kikuta pępkowego, krocz, poranionych brodawek, zadrapań u dziecka, asporator do nosa frida + wkłady do fridy + krople do noska frida , bepanthen - krem do pupy dla bobasa i na brodawki, oilatum baby - płyn do kąpieli. Ja 500ml zużyłam w miesiąc teraz testuję ziajkę płyn do kąpieli od pierwszych dni i jest o wiele wiele lepszy ładnie pachnie i bardziej natłuszcza. Kupiłam jeszcze ziaję maść z lanoliną na brodawki i herbatkę na latkację. A jak mała się urodziła i wiedziałam, że ma problemy z brzuszkiem to kupiłam takie cuda: D-VITUM witamina D dla niemowląt x 42 kapsułki Delicol (enzym laktaza) 15 ml Espumisan krople doustne 30ml Esputicon krople 5g Zioła fix Koper 2g x 30 torebek Infacol zawiesina doustna 0,04 g/1ml 50 ml Bioaron Witamina K+D x 30 kapsułki twistoff Bepanthen 5 % maść 0,05 g/1g 100 g Herbatka Dla Kobiety Karmiącej fix 20toreb. Zioła fix Rumianek 1,5 g x 30 toreb. Femibion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee to nie jest źle ... dzięki Inka :* ja mam słoneczną na Aleksandry i powiem Wam że jest tańsza niż słoneczna w innej części krk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania dobrze pamiętam, że ty się na karmienie piersią nastawiasz? jak tak to polecam Ci zakupienie jakieś maści na brodawki już teraz i smarowanie np na noc żeby te brodawki "wzmocnić" ja tego nie robiłam bo nie wiedziałam i miałam mega masakrę, bo widocznie ja byłam za delikatna a moje dziecko za łapczywe i przeorała mnie tak, że kilka razy krew mi się lała. A zagojenie brodawki trwa długo bo cały czas się ją używa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka widziałam w folderze aventu a jaką miałaś ? może faktycznie zacznę póki mam czas ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosowałam na zmianę maltan, bepanthen, ziajka lanomaść, i lanolinę firmy Lansinoh - dostałam mnóstwo próbek w poradni laktacyjnej w szpitalu Żeromskim. I szczerze powiem, że nie wiem, która z tych maści mogę polecić. Maltan i bepanthen mają konsystencję kremu więc szybciej wsiąkały w płatek a te z lanoliną są jak miód gęste i się ciągną. Ja smarowałam grubo całą brodawkę nie tylko kikutka, przyklejałam bo niej bawełniany płatek i pakowałam cyce w topo stanik. A jak masz możliwość to najlepiej jest posmarować i zostawić chociaż kilka minut na powietrzu, żeby przynajmniej trochę wsiąknęło. Na maltanie jest napisane tak: Działanie: Maść do pielęgnacji brodawek sutkowych w okresie ciąży i karmienia piersią zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Maltan to preparat zawierający bezpieczną substancję, glukozę, która w zależności od stężenia wykazuje działanie hamujące rozwój bakterii. Maltan zapobiega stanom zapalnym piersi. Maść nie zawiera substancji zapachowych i konserwujących, co ogranicza możliwość wystąpienia reakcji alergicznych. Przeznaczenie: Codzienna pielęgnacja skóry podrażnionej i wrażliwej piersi i sutków w okresie laktacji. Maltan stosuje się przy podrażnieniach i otarciach w okresie karmienia piersią, a także w celu „hartowania brodawek przed porodem. Systematyczne stosowanie maści Maltan zachęca niemowlę do ssania piersi. Preparat stosuje się w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią. W celu prawidłowego przygotowania brodawek sutków do okresu karmienia preparat należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W celu prawidłowego przygotowania brodawek sutków do okresu karmienia preparat należy stosować na dwa miesiące przed planowanym porodem (hartowanie brodawek sutkowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo w sumie nic mnie to nie kosztuje bo mam czas a jak ma pomóc to czemu nie skorzystać .. Maltan chyba kupię bo drogi nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko nie rozumiałam stwierdzenia jak niby stosowanie tej maści miałoby zachęcić dziecko do ssania? A tak jest napisane w ulotce... Cyce robią się aksamitnie gładkie? A może to ma jakiś smak czy zapach dla dziecka przyjemny. Kupiłam dziś bebilon nutriton to taki proszek do zagęszczania pokarmu jak dziecko ulewa, przetestuje i zdam relacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka oni czasem piszą byle coś napisać ;) a gdzie nasze dziewczyny ????? co taka cisza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania bardzo tanie to przedłużanie podejrzane to :) trochę się orientuje w temacie i musi ktoś chyba albo na kiepskim materiale pracować albo może z kończącą sie data ważności no chyba że potrzebuje superrr promocji :) Ja mam z racji studiow pare kolezanek co maja salony napewno moge polecic ten salon http://anaise.pl/ a dziewczyna nazywa sie Ilona tylko nie wiem jak ona teraz pracuje bo ma 3 miesiecznego dzidziusia może nawet w domu robi musialabys zapytać no tyle ze cena napewno wyższa niż 99zł a te promocje głównie sprawiaja że zastanawiamy się nad zabiegami o których normalnie byśmy niepomyslaly :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z Angel ostatnio pisałam że mam zajawkę ;D a że jestem w domu to nikt mnie sie jak coś nie wystraszy ... moja koleżanka robi sobie gdzieś w Wieliczce i płaci 140 a za przedłużenie tyle co tu laska za założenie, wolę sobie esistere dopłacić a jak coś mieć porządnie zrobione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o widzisz nie dojrzałam promocji :) to 170 to faktycznie milsza cena niż 300zł może jeszcze będzie taka promocja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja gadzina już się budzi normalnie ostatnio śpi 30 min i ani minutki dłużej jak on to robi ??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde ja własnie poluje na ten płyn ziajki :) kupiłam krem pielegnacyjny tez z ziaji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plyn kupisz np.w aptece hygieia ja nawet w entliczku kupilam a wszystko z ziajki to kupisz w ich sklepie firmowym na grzegórzeckiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za głosiki! dopiero teraz się skapłam, że jeszcze mogę wysyłać z telefonu - no ale lepiej późno niż wcale! widzę, że zawodowo to mamy kolorowy zawrót głowy! Dobrze wiedzieć, gdzie do kogo się udać w razie czego!!! :-) ja zapomniałam dodać, ze jeszcze jestem dyplomowanym pracownikiem socjalnym - ale nigdy nie pracowałam w tym zawodzie! Angel fajne te foteczki a cena też spoko! Co do rzęs to może Iwcia będzie wiedzieć coś więcej! Ja też byłam na spacerku, ale zimno i nieprzyjemnie! teraz Nati śpi, chłopaki znowu na rehabilitacji, wiec mam chwilkę dla siebie! Zjadłam na pierwsze danie marchewkę z jabłkiem starte, a na drugie sałatę lodowa z pomidorem, ogórkiem i papryką :-) bo na zupę już ledwo patrzę!!! co do maści na brodawki to ja tym razem miałam aventu (była w gratisach do laktatora) ale nie używałam, bo nie miałam potrzeby! Ania faktycznie drogie te maści! No ale dobrze, ze ten zaostrzony stan juz minął! bo mi teraz też wszystko wyłazi, wiec wiem jak się wtedy człowiek czuje!!! trzeba do esistere uderzyć po pomoc ;-) aaa bynajmniej udane zakupy zrobiłaś!!! Iza współczuję, że Twój tyle pracuje! Ja nie wyobrażam sobie siedzieć sama, ale co zrobić pogoń za pieniądzem...i sentymenty muszą iść na bok! Mój pracuje po 8 godzin i dużą mam wygodę z tym! Bo zrobi zakupy, pójdzie po Kamila itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siostra może mi kupi u siebie bo ten jeden krem to z la roche. Kanatika ale Ci fajnie ... mój pracuje ile wlezie jak jest sezon za to w zimie ma 3 tyg wolnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esister mi laska robiła za 80 w salonie i nie narzekałam więc to zalezy , jak salon ma wysoki prestiże to zawsze cena będzie wyższa , ja chodziłam do takiego osiedlowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakiś dzisiaj kiepski dzień mam znowu. W każdym razie faktycznie niezły misz-masz mamy z zawodami :) Kanatika Gratulacje:) oby tak dalej szło z tą dietą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co idzie sie załamać, byłysmy z siostra u tego okulisty rano, na nfz, czekała na wizyte ok 3 tyg bo sie termin zwolnił, bo tak to byłby dłuzej. A wizyta trwała 3 sek!!!! siostra mówiła przez telefon, że jej sie wydaje że mały zezuje, a lekarka na wizycie stwierdziła ze ona nie pomoże!! bo ona musi teraz wyjsc na spotkanie i nawet nie ma sensu małemu oczka zakrapiac!!!! i zeby sie zapisała na os. na skarpie to tam popatrzą!!!!! Eh.. dojże że przyjeżdza zza Krakowa specjalnie na wizyte to jeszcze takie coś. Kiedys z tym dziadkiem-ortopedą w prokocimiu ,a teraz ta baba... Kurde jak sie nie pojdzie prywatnie to sie chyba człowiek nic nie dowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zawodowo to ja chyba najmniej wykształcona niestety, jestem po technikum geodezyjno-drogowym, pózniej studium turystyczne. na studiach byłam tylko rok, ale majca mnie wykanczała i zrezygnowałam. Teraz mam spokojną prace w panstwowej firmie i nienarzekam i jakby sie dało to do 67 roku zycia moge tam siedzieć, tylko żeby pensje podnieśli, bo póki co marnie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×