Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

hej dziewczyny!! Asia do Rydygiera potrzebujesz dla dziecka pampersy, chusteczki, krem do pupy np.linomag, ubranka (ale nie ma przymusu), pieluchy tetrowe z 3 szt. Jak bedziesz uzywac - smoczek. Dla siebie 2-3 koszule (najlepiej rozpinane z przodu), szlafrok, podklady higieniczne, duze podpaski 2 opakowania, majtki poporodowe, przybory toaletowe, 2 reczniki, pantofle, klapki pod prysznic, do porodu woda mineralna i skarpetki ;-) bo zimno w stopy ;-), po porodzie dobrze sprawdza sie tantum rosa, a i wkladki laktacyjne i moze przydac sie biustonosz do karmienia, jak sobie cos przypomne to dopisze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow sporo tych rzeczy do szpitala :) Kurcze troche dziwne , że szpital nawet podstawowych srodków higienicznych nie zapewnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tantum rose mozna tez swietnie zastapic szarym mydlem w plynie :) wydaje mi sie ze w szpitalu latwiej uzyc :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet o papierze toaletowym nie wspominajac! Bo tez go czesto brakuje! Szare mydlo jak najbardziej, jednak czasami wysusza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzięki za informacje. Najbardziej mnie zastanawiało co dla małej muszę mieć. Nasuwa mi się pytanie o butelkę. Trzeba zabrać swoją czy szpitalne są? Ponawiam pytanie dotyczące cc w Rydygierze. Czekają na akcje porodową czy umawiają wcześniej termin? Do wizyty jeszcze ponad 2tyg więc gdyby któraś wiedziała to please o info :) Co do szarego mydła to ja jestem jak najbardziej za. Jak używałam płynów do higieny to ciągle miałam problemy. Teraz tylko woda albo właśnie szare mydło i problemy się skończyły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza w Rydygierze butelka dla dziecka zbedna! No chyba, ze od poczatku chcesz karmic mm lub odciagac pokarm i podawac butelka? Jezeli chcesz karmic piersia to w razie koniecznosci maja mleko nan w takich malych, gotowych buteleczkach ze smoczkiem. Co do cesarki to tak na moj rozum - jak sa wskazania to pewnie umawiasz sie na termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanatika najprawdopodobniej będę miała właśnie cesarkę ze wskazania i dlatego pytam. Wiem, że mogę się ubiegać 2tyg przed datą porodu o macierzyński więc fajnie by było jakby umawiali jednak termin a nie czekali aż akcja porodowa się zacznie. Przez to cc, które mnie czeka właśnie chciałam wiedzieć czy muszę kupić butelkę bo mogę nie mieć pokarmu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) oj troche tych rzeczy jest do zabrania ale mam troszke czasu jeszcze wiec bede sobie powoli kompletowac zeby nie obciazyc od razu tak mojego portfela :P Iza co do mycia sie TAM to ja Ci polecam plyn do higieny intymnej z Bialego Jelenia wlasnie :) reszta plynow tez mnie podrazniala a ten jest bardzo delikatny, doslownie jak szare mydlo tylko w plynie. Tez jestem bardzo ciekawa jak to jest z ty cc bo w moim przypadku jesli dzieciaki nie uloza sie odpowiednio do sn to tez bede miala cc. Ale ja to chyba bede musiala czekac az sie akcja zacznie. Duzo czytalam o wadach i zaletach sn i cc i chyba jednak urodze sn jesli oczywiscie bedzie taka mozliwosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakuska bardziej mi się opłaca teraz pracować niż iść na l4. Mam trochę skomplikowaną sytuację zawodową więc ubiegać się chce o macierzyński 2tyg wcześniej :) To długa i nudna historia w każdym razie na chorobowym nie mogę pracować a na macierzyńskim już tak stąd całe zamieszanie i moje pytania dot. cc :) Asiu popieram wcześniejsze zakupy. Niestety mi się ciągle wydawało, że jeszcze mam dużo czasu i teraz mój portfel będzie cierpiał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza, ja miałam cc i pokarm od razu (a właściwie dzień wcześniej na samą wieść, że na drugi dzień cc) :D Więc nie trzeba się nastawiać na mm. Poza tym połozne w każdym szpitalu chetnie same nakarmią butelką (szpitalną), żeby mieć spokój, butelki kup sobie ewentualnie do domu. Ja miałam kilka a i tak mały mi nie chciał za bardzo z nich pić... ciekawe co będzie tym razem :) I ja też jestem za tym, żebyś poszła na L4 (ale to musi byc chyba wcześniej niż 2 tyg przed terminem), szkoda każdego tygodnia macierzyńskiego, zobaczysz jak dziecko będzie na świecie :) Dla mnie powrót do pracy był jedną z trudniejszych decyzji, mimo że wracałam tylko na kilkanaście godzin w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha:) a masz lekarza z rydygiera? bo jak tak to mysle ze nie powinnas miec problemu z umowieniem sie na cc wczesniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niestety po cc pokarm mialam dopiero w 3 dobie ale u mnie to chyba ze stresu bo byly male komplikacje z dzieckiem po porodzie, ale napewno co do dokarmiania nie bedzie problemu, tam gdzie rodzialam tez polozne chetnie dokarmialy dzieciatko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny kochane :) Dobrze mi radzicie jednak tak jak napisałam chorobowe odpada. Moja lekarka pracuje w Rydygierze i dopytam jak to jest z tym cc ale dopiero za ponad 2 tyg. Jakiś mało "robotny" dzień dzisiaj mam a po weekendzie dużo zaległych spraw. Jeszcze kilka godzin i mam nadzieję, że się wyrobię ze wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny szybkie pytanie badanie na hiv robiłyście normlanie w laboratorium ?Czy bezpłatnie w PKD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel mi wogole lekarz nie kazal robic takiego badania. Ale skoro mozesz zrobic bezplatnie to po co w labolatorium placic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kropula
Angel, ja robiłam w Enelmed w Galerii Krakowskiej, nie drogo, niecale 37 zł. Nie doszukałam się w końcu gdzie w KRK robią bezpłatnie nie-narkomanom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o dzieki za odp ja znalazłam na bronowickiej, ale nie idzie sie dodzwonic i na olszanskiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jopka
Dokładnie, też tam próbowałam, ale nie dało się dodzwonić, a po drugie gdzieś doczytałam, że na Olszańskiej bezpłatne są dla narkomanów. Więc machnęłam ręką. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jaaaa masakra zadzwonie na ta olszanska kurde nie wiem czy to nie ejst tam gdzie przychodnia dla bezdomnych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jopka
Jedź do tego Enel'a. Kulturka, czyściutko, wyniki szybciutko... :D Ja tam robię większość badań. Większość bo przy tej ilości, którą mi zlecił lekarz prywatnie, mam nadzieję, że od państwowego ginekologa coś wyłudzę. Ale teraz też trzeba u nich zakładać kartę ciążową, itd. itd. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja wlasnie tez prywatnie chodze dlatego kombinuje co się da żeby te badania mieć taniej. Dowiedziałam się na telefonie zaufania, że badania tylko na olszańskiej robią. Ja wiem, że to jest tylko 35 zł, ale szlak mnie trafia, że płacę składki i jesczez mam za wszystko płacić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jopka
Nie wspominając o prywatnych wizytach u ginekologa i wszelkich USG. Ja dziś zostawiłam 200 zł za genetyczne USG, ale jestem przeszczęśliwa po tej wizycie. :) Pierwszy raz widziałam rączki i nóżki mojego maluszka. :) Mały wariacik nieustannie fikał koziołki. :) Próbowałam dojrzeć co ma między nóżkami, ale w 13 tc to jeszcze słabo widać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jopka a gdzie robiłaś ? I do jakiego lekarza chodzisz ? Ja chodze na Rakowicka i tam 250 zł, ale jak patrzyłam to wszedzie tak od 200 do 250 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jopka
Ja chodzę do Rafała Ufnalewskiego na rogu al. Pokoju i ul. Fabrycznej i jestem bardzo zadowolona. Zwłaszcza, że wizyta z badaniem i zwykłym USG kosztuje 120 zł, a dla studentek 80 (!). Jest kompetentny, a do tego bardzo miły. Co rzadko spotykane, zanim przepisze globulki "skuteczne na wszystko" najpierw dokładnie bada i zleca odpowiednie badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jopka ja też u niego byłam jeszcze przed ciążą z rok wcześniej. Wszystko było ok, zasłużone ma dobre opinie ale z rejestracją tam były problemy. Tzn jak mam płacić to wolę wejść w ciągu pół godz a nie czekać 3h na wizytę. Mam nadzieję, że pod tym względem się tam poprawiło :) Co do badań na hiv to ja też nie robiłam więc nie doradzę.Angel kombinuj bo dużo tych badań do końca jeszcze będziesz musiała zrobić;/ Tak sobie myślę, że jeżeli uzbiera nam się więcej kobitek do pogawędek to może "odgapimy" od innych wątków i zrobimy tabelkę? :) Co o tym myślicie? Trudno czasami zapamiętać jak daleko mamy do rozwiązania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×