Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

Izus to jest ten drugi do którego poszłam :) Podoba mi się w nim to, że piszę meila a on odpisuje, mam numer prywatny i gdyby coś to mam dzwonić. Powiedział, że na kopernika moge zawsze podejśc i porozmawiac oczywiście bezpłatnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oo, to nie wiedziałam, powiedział mi lekarz wczoraj, że to ode mnie zależy. Zrobił ze mną wywiad, czy mogę być w grupie ryzyka i powiedział, że to zależy ode mnie. Zrobiłam sobie suwaczka. :D I pytanie - jak wyszło mi wczoraj że 12 i 3,4 hbd (chyba hbd) tzn., że to 12 tc i 3/4 dzień? Bo w takim razie termin mi się przesuwa chyba z 16 na 19, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jopka mi też powiedziała, że jak chcę to mogę zrobić ale nie muszę bo to tylko wylicza ryzyko urodzenia dziecka z jedną z chyba trzech wad genetycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel, z Huty trochę mi daleko do GK. Kiedyś chodziłam do Relaxu na Mogilskiej i byłam zadowolona. Obecnie przymierzam się do Zumby. :) Iza, czyli zrobiłaś dobrowolnie badania? A nie ze wskazań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nie mi zumba nie leży, nie lubie nic co ma taniec w sobie,:) Moja koleżanka prowadziła zajęci sexy dance hehe chodziłam troszkę ( bardziej dlatego, że ja lubiałam) prowadziła je bardzo fajnie tzn dużo śmiechu było itd, ale nie moje klimaty. Ja lubie takie hard zajęcia jakieś bpu , step dla zaawansowanych, :0 mieszkałam na mogilskim kiedys ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja to Was podziwiam za tą chęć do ruchu. Trochę wstyd się przyznać ale ja tylko lubię pływanie a na chwilę obecną moim jedynym sportem są spacery z psem :P Jopka co do tych badań to oczywiście musiałam je robić prywatnie ale tak jak napisałam wcześniej musiałam mieć wypełnioną ankietę od lekarza i badanie musiało być wykonane do max 2 dni. Do tego później znowu wizyta u lekarza żeby wprowadzili wyniki usg i krwi do kompa i obliczyli to ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jesteś hard dziewczyna. :D Ja do Relaxu własnie na BPU chodzilam, fajna trenerka była. Ale już jej nie ma więc chce trochę potańczyć. :D Myślałam też nad takimi zajęciami późnym wieczorem, takie dla rilaksu właśnie. :D Joga połączona z tai-chi, ćwiczenia boso, przy świeczkach itd. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mnie trochę zmartwiłaś, bo wygląda na to, że musiałabym płacić drugi raz za 3d. :/ Co do basenu to też mi się marzy, ale mam ciągle jakieś zapalenie i trochę się boję tych grzybów basenowych. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jopka ale to na podstawie tego usg które teraz zrobiłaś. Najlepiej by się było skontaktować z lekarzem i z przychodnią w której będziesz badania wykonywać. Zapytać czy musisz mieć tą ankietę żeby jutro zrobić test pappa A. Ja tylko napsiałam jak u mnie było a robiłam w Diagnostyce. Swoją drogą gdybym nie zadzwoniła i nie zapytała ile to kosztuje to o ankiecie też bym nie wiedziała ;/ Głowa do góry! To tylko ryzyko wylicza. Jak usg wyszło ok to nie jest to niezbędne badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to lubisz takie ćwiczenia dla ducha i ciała :) a na pilates chodziłaś ? Bardzo fajne polecam :) Dobre ćwiczenia na mięśnie głebokie i nie wiem czy w ciązy są problemy z nietrzymaniem moczu ( prędzej pewnie po porodzie) to te ćwiczenia pomagają w tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja basen raczej omijam szerokim łukiem bo kurde kiedyś miałam co chwile jakies zapalenia i do przyjemnościo to raczej nie należało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel ja teraz niestety nie chodzę, chociaż ze względu na nogę i kręgosłup powinnam . nie mam stroju. W bikini bym śmiesznie wyglądała :D Fajnie, że masz kontakt mailowy i telefoniczny do lekarza. Ja niestety nie mam ale zapytam przy następnej wizycie bo trochę zaczynam się denerwować końcówką;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy lubię, bo nie byłam jeszcze na nich. :D W każdym razie mam angelku podobnie i strasznie mi szkoda tego basenu. :( Nawet teraz mam jakieś niewielkie zapalenie, ale lekarz powiedzial, że w ciąży jest to dużo częstsze i na razie nie rusza i mam zrobić wymaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza a czym Ty sie przejmujesz , ja tez mam dwu częściowy strój na dodatek ze stringami hehe i jak bym sie przekonała do pójscia to w nosie bym miała co ludzie pomyślą:) No mój ma swoja stronę i tam jest numer prywatny i dał mi wizytówkę no i jak pisałam do niego przez jego strone to mi odpisał z mela . Heh wczoraj dostałam odp o 23.20 :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tam gdzie ja chodziłam na pilates laska czesto przygaszała swiatło, puszczała relaksacyjna muzyke i zapalała świece, a no i dodatkowo psikała takim sprayem ładnie pachnący np o zapachu pomarańczy :d ale juz tam nie chodzę bo strasznie podniesli ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel dla mnie już za późno na takie rozrywki bo brzuch mam już wysoko i ciężko mi oddychać jak np. wejdę po schodach :D Co do bikini to nie ma opcji. Czuję się jak wieloryb-przytyłam 10kg (stan 2tyg temu) a nie wiem czy teraz ze 2kg mi nie przybyły bo czuję się okropnie ciężka;/ Oj wypływają ze mnie największe kompleksy teraz. Mam nadzieję, że szybko mi się uda wrócić do formy po ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie. skoro mamusie przyszłe to panie może będą wiedziały co to? otóż:Mam nieregularny okres, współżyłam z chłopakiem bodajże coś tydzień temu. robiłam test, ale wyszedł negatywny, 2 razy. Mam bóle kręgosłupa i podbrzusza, jakbym miała dostać okres. Wczoraj myślałam, że dostałam. Ale to nie okres, a raczej 1dniowe upławy z pochwy takie... brązowe troszeczkę, ciupinkę czerwone(różowe?). co to może być? proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A współżyliście bez zabezpieczenia? W dni płodne? Bo może ten brak okresu to ze stresu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pressuuure ja robiłam dwa testy. Pierwszy w dniu spodziewanego okresu-wyszedł negatywny, drugi ok 2-3tyg pozniej bo @ dalej nie miałam i wyszedł pozytywny więc wszystko może się zdarzyć. Objawy, które opisujesz również miałam ale zwalałam na stres. Pojawiły się plamienia i dostałam duphaston na podtrzymanie więc u Ciebie wszystko jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jopka ja nie mam już problemów z cerą a przed ciążą przez hormony różnie to bywało i nic nie pomagało :) Teraz to raz na 2m-ce coś mi wyskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zrobiłam test przed terminem @, bo chciałam zażyć antybiotyk i tak naprawdę "profilaktycznie" zrobiłam test. :) I wyszlo... w dodatku wieczorową porą. :) Rano powtórzyłam i też był pozytywny. Ale nie miałam żadnych objawów oprócz notorycznego głodu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się na zapas. Przy nieregularnych @ wszystko jest możliwe ale w wieku 16 lat najczęściej winne są hormony. Jeżeli używałaś zabezpieczenia to powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza, ja mam taką drobnicę i strasznie mnie to denerwuje. :( Pressuuure, lepsza szklanka zamiast od każdej możliwej antykoncepcji. :D Żarcik. Jak się zabezpieczyliście, to nie bój żaby. A jak nie, to trzeba zaczekać do spodziewanego terminu. Ale policz sobie czy współżyliście w dni plodne czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam pryszcze bleeee. Boże masz 16 lat to sie ogarnij , a płacz teraz , że możesz być w ciązy. Test powinno sie robic po terminie spodziewanej miesiączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×