Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

Ja w pewnym momecie calkiem odstawilam koper bo u nas powodowal biegunki Iza ja gdzies wyczytalam ze jak dzieci maja problemu brzuszkowe, czy zaparcia czy problem z kupa itp to ze trzeba je duzo nawadniac ja bym proponowala zebys ja nawadniala sama woda naprawde jest najlepsza tak miedzy posilkami ok 30 ml i zobacz jak bedzie u nas w czasie zaparc bardzo to pomagalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli dajesz bebilon pepti to mala bedzie miec takie bolesne gazy bo u nas tez tak bylo to jest jeden minus tego mleka, ze mala sie budziala z placzem byl pierdek i spala dalej jak gdyby nigdy nic teraz jak przeszlam na bebiko to bolace gazy poszly w zapomnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakuska właśnie ja dopajałam zwykła wodą ale była masakra i ktoś polecił ten koper po którym była poprawa a teraz znowu kicha :( Podaje zwykłe bebiko bo po różnych próbach po nim czuje się najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowa koleżankę :) Dasz rade wkręcisz sie :) Ania super ze oki hehe fajnie by było jak bysmy obie miały chłopaków :d Przeglądałam wczoraj ofertę materacy i znalazłam na Kurdwanowie nowe kokos pianka gryka za60 zł do łóżeczka 120x60:) Więc myslę, że przyzwoita cena :) Bo Wy wszystkie chyba takie 3 warstwowe kupowałyście ? Znowu wczoraj czytałam jakiś artykuł , że wystarczy pianka kokos, albo pianka gryka. I bądx tu człowieku mądry;/ Ja plam koperek taki parzony w pierwszym trymestrze i mi pomagał no ale wiadomo ja mam inny zołądek niz taki maluch .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) ja dzisiaj mialam pobudki co chwilke w nocy, nie wiem co te dzieci takie nienajedzone sa :D Mala powoli zaczyna wygladac jak pyza ale jak mam jej nie dawac jesc tak duzo jak chce i jak ja przytule to juz szuka cyca albo czegos innego z czego mogla by cos pociagnac, hehe wczoraj moj tak z bliska do Milenki mowil a ona zlapala go za nos i zaczela ssac :D ile zjadaja takie 2tygodniowe bobasy? Moja Mala zjada ok 140 i nie wiem czy to nie za duzo bo Maks pochlania ok 80 wiecej nie chce. Muszynianka, Angel- ja tez nie mialam takie instyktu juz w ciazy, jedyne co to chciala zeby juz byly bo bylo mi okropnie zle, ciezko i wogole. Ale jak tylko mi dali dzieciaczki juz do pokoju w szpitalu to skakalam z radosci :) tak ze przyjdzie to z czasem zobaczycie ;) Kanatika- czuje sie ok :) dzisiaj jade na kontrole bo chce jak najszybciej przystawic dzieci do cyca bo czuje ze mam coraz mniej pokarmu mimo ze odciagam regularnie, i jakos mnie cycki kluja :O Iza- ja zaczynalam od zwyklego Bebiko i nic im nie bylo, od wczoraj wieczorem podaje im Baby Dream ktore dziewczyny mi tu poolecily i tez jest ok :) gazy to one non stop puszczaja ale nie ma przy tym placzu ani wyginania wiec jest chyba ok. Doczytalam ze mialas z rydygierze problemy z mm zeby daly. Ja mialam to samo, i uprosic sie chociaz jedna buteleczke to byl cud. Dal\\latego ja zawsze przed 19 szlam zanim sie zmiana skonczyla i bralam ile daly a pozniaj szlam ok 20 jak juz byly nowe pielegniarki i znowu bralam a co zostalo to wzielam sobie do domu, ja na noc mialam duzy problem z pokarmem po calodniowym odciaganiu i przystawianiu. Ania- mam nadzieje ze sie potwierdzi na nastepnym USG ze chlopak bo to takie rozczarowanie jednak jak by sie pomylil :) ja wiedzialam ze bedzie parka juz w 12tc na genetycznym ale nie bylo to pewne, a na polowkowym sie potwierdzilo. Widzisz Ty bedziesz miec prezent na urodziny a ja na dzien kobiet dowiedzialam sie ze bede miala blizniaki :D a rowne 5 msc po slubie urodzily sie moja brzdace :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) no Angel zobaczymy :) dziś nie śpimy od bladego świtu bo sobie robię gimnastykę teraz jest spokojny. Co do materaca to słyszałam że kokos jest dobry i dla dzieci i dla dorosłych :) ja muszę oglądnąć to łóżeczko od koleżanki co tam trzeba dokupić, pościelek mam troszkę tyle że nie mam wkładów bo one są niestandardowe bo były szyte pod łóżeczko, kurde muszę zacząć przeglądnąć i zobaczyć co muszę kupić i spisać to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu jak ja Ci zazdroszcze :( u mnie Ania ma ciągle problemy z brzuchem. Wczoraj zjadła o 23 i obudziła się z krzykiem o 4:30, puściłą bąka i znowu drzemała i tak ciągle jest że gazy ją budzą. Moja mała je teraz 120-140 ml i więcej nie chce bo ulewa także Milenka ma faktycznie niezły apetyt. Co do materacy Angel to faktcznie niezła cena. Ja w końcu nie pamiętam jaki mam ale kiedyś Wam linka wysyłałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia trzymam kciuki zeby było oki :) Moja Mam się dowiedziała o ciazy w Dzień Matki :d tez miała prezent hehehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty chyba brałas ten 3 wartwowy on coś koło 80-90 zł z przesyłka wychodził jak dobrze pamietam :) Chyba dobrze ze malutka je pewnie niedługo brata przegoni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jak będzie chciał posiedzieć dużej w brzuszku o tydzień to zahaczymy o dzień kobiet ;) hehehhe a jest z międzynarodowego dnia sexu hahahahhahaa Asia to dobrze że maluchy rosną :) jak będziesz miała chwilkę wrzuć jakieś foty :D a co do Ciebie to trzymam kciuki :) Angel i Muszynianka zobaczycie wszystko się zmieni ja tylko obawiam się szpitalu i porodu a tak to włączy mi się taki przycisk POWER :) i Wam też bo tak mają Matki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia nie dawaj malutkiej tak duzo jesc, moze poprostu ma duza potrzebe ssania, oszukuj ja smoczkiem albo woda :/ w tym wieku one powinny jesc ok 90 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakuska ale Ona wezmie cmoka possa chwile i jak poczuje ze nie leci o wypluwa a butle jak dostanie to sie rzuca (jak to mowi Inka) ja szczerbaty na suchary. Wlasnie im wode zrobilam i sie studzi, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak bylam w szpitalu z mala to tam byla dziewczynka co tez tak duzo jadla miala 17 dni a potrafila zjesc ze 150 ml , lekarki bardzo krzyczaly jak to widzialay kazaly oszukiwac dziecko woda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, ja nie bardzo moge pomoc odnosnie karmienia, poniewaz karmilam tylko piersia i nigdy tego nie mierzylam. Wedlug mnie dzieci trudno przekarmic w tym wieku - widocznie Milenka tyle potrzebuje! Albo sprobuj tak jak pisze krakuska, oszukac ja woda albo smoczkiem. jak sie uda to bedzie to oznaczalo, ze ma taka potrzebe ssania, a jak to nie pomoze to widocznie jest glodna i trzeba jej dac mleko - co zrobic! ;-) daj znac jak tam po kontroli! Iza, kurcze juz sama nie wiem co Ci doradzic z tymi gazami! Slyszalam o takich rurkach windi - czy jakos tak. Ale nigdy z nich nie korzystalam. Moze zmniejsz ilosc tej herbatki koperkowej na rzecz wody lub herbatki ulatwiajacej trawienie? Fajne macie te daty ;-) Natalii ida 2 zeby na raz (ma juz 5) - ale nawet znosi to dzielnie! A gdzie podziewa sie Ineezz? Jak tam chorowitki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Witam nową koleżankę z Mielna :) Byłam w tym roku z brzuszkiem w Mielnie na Boże Ciało i byłam bardzo zadowolona z pobytu :) Fajne miasteczko, fajna okolica. Pytaj nas o co chcesz chętnie doradzimy a czasami jak gadamy nie o dzieciach i nie o ciąży to z pewnością nie raz ty nam będziesz dobre rady dawać. A w której części Krakowa mieszkasz? Chyba musimy zrobić nową tabelkę, bardziej rozbudowaną, z większą ilością informacji, bo jest nas coraz więcej :) Udało mi się po 2 dniach dodzwonić na USG bioderek, które poleciła mi Asia. Asiu bardzo dziękuje za ten namiar. Powiedz mi tylko czy tobie też kazali przyjść z skierowaniem od lekarza 1 kontaktu? Mam wiarę, że pediatra bez problemu mi takie skierowanie wystawi. Moja mała też ma gazy, krzywi się, zwija w kuleczkę, czasami robi lekko czerwona, stęka lub kwęka i na koniec puszcza pączka albo robi coś więcej ale dźwięki wydawane przez jej małą pupeczkę są niesamowite :) Armagedon w pieluszce :) Na szczęście nie płacze przy tym, tylko po prostu widać, że jest to dla niej jakimś tam wysiłkiem, który do przyjemnych nie należy. Nie wiem czy mam się tym niepokoić czy u maluszków właśnie tak wygląda odgazowywanie i robienie kupki. Piję herbatkę koper z rumiankiem już w jednym. Na razie chyba nie będę jej podawać bezpośrednio bo chyba nie jest aż tak źle z tymi gazami. Będę za tydzień u pediatry to o wszystko dokładnie popytam. Ja materacyk mam ten sam co Iza :) A jest to materac Fiki Miki Materac GPK Komfort Line Luxe 120x60 od tego sprzedawcy: http://allegro.pl/fiki-miki-materac-gpk-komfort-line-luxe-120x60-i2511692774.html kupiłam jeszcze u niego nakładkę higieniczną na materac i poduszkę klin. Co do Aventu to kupiłam wszystkie klamoty butelki, smoczki, pokrywki, pojemniki, łączniki, dyski i inne tego typu rzeczy u tego sprzedawcy: http://allegro.pl/avent-butelka-antykolkowa-125-ml-smoczek-mini-0m-i2620835818.html - bardzo szybka wysyłka i w prezencie dostałam gryzak Avent :) Może nie ma najtańszych butelek ale jak kupowałam kilka produktów to u niego akurat najtaniej mi wychodziło, noi udało mi się kupić wszystko co chciałam u jednej osoby. A i ten sprzedawca miał w dobrej cenie termometr do czoła i ucha, który mierzy też temp w pokoju i wyświetla godzinę i kalendarz. Może akurat kogoś zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam na pocztę kilka fotek z naszej niedzielnej sesji. Angel brzusio rośnie, ładnie wyglądasz bardzo kobieco. Asia maluchy są słodkie, bardzo się zmieniły od tego czasu jak je ostatnio widziałam a miałam się okazje im dokładnie przyglądnąć. Widzę nawet śpiocha od Cioci Agnieszki ;) Co do jedzenia mi położna mówiła, że dziecko z każdą dobą powinno zjadać + 10 ml. Czyli doba 2 = 20ml, doba 5=50ml i tak rośnie do doby 11 gdzie jest 110ml i się na tym etapie zatrzymuje. Na jak długo nie wiem zapytam lekarki za tydzień. Moja mała je różnie czasami zjada 80ml i jej starcza a czasami po 110 dostaje jeszcze 20ml ale to po jakiś 30minutach jak smoka wypluwa i ewidentnie szuka cyca i nie chce się wyciszyć. Albo dolewam w nią jeszcze trochę mleczka jak po jedzeniu dopada ją czkawka. Ulewać, ulewa na szczęście nie zawsze. Zdarzyły się nam nawet 2 gigantyczne pawie. Przy karmieniu robię jej przerwy i kładę na ramieniu delikatnie stukam w plecki aż odbije. Czasami odbija czasami nie. Jeżeli po 8-10 minutach nie odbija to karmie ją dalej, ale jak już zakończę karmienie to z 15-20 minut ja trzymam głową w górę i lekko stukam po pleckach. Nie jest to łatwe bo ona się zazwyczaj tak wierci, że rąk mi brakuje, żeby ją stabilnie trzymać i jednocześnie klepać. Ale warto się pomęczyć bo jak już sobie ładnie głośno beknie to robi się spokojniejsza i po odbiciu zazwyczaj nie ulewa a jak już uleje to tylko troszku jej coś z ust wyleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej jestem zyje;) kanatika dziekuje za pamiec;* bylam w nd w kinie wiadomo na czym:D jestem bardzo zadowolona film mi sie podobał wiele momentow wzruszajacych dokladnie tak jak pisalas na koncu seansu zrobila sie cisza...wrocily wspomnienia"dziecinstwa" i pierwszego chlopaka super uczucie i poszlabym na film jeszcze raz:) Iwcia trzymam kciuki za udana impreze roczek toz to mnie i kanatike czeka w grudniu BOZEEE kiedy to zleciało??????? u mnie taki okres ze mała łazi za mną wszędzie nic nie moge zrobic po prostu szał na maminie jak tylko przystane to chwyta sie nogawki i wstaje;) Iza pisalam Ci o tym windi co kanatika teraz skoro nic nie dziala sprobuj tego ja tez jestem za dopajaniem sama woda chociaz moja pije tez cherbatki i soczki,ktore rozcienczam u nas problemow brzuszkowych nie bylo angel z tego co wiem to swojego mm do szpitala nie wolno brac.W Rydygierze nie chcieli dawac mm to lipa w SU raczej dawali bez problemu choc jest pani od laktacji ktora cisnie ci cycki zeby tylko wyplnelo cokolwiek a jak juz wyplynie to o mm mozesz pomarzyc :D inka sliczne foty to z tej sesji tak? asia Milenka ma spust ja bym sie tam cieszyla jak ma apetyt niech wcina na zdrowko:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inka zapisałam sobie stronę :) Inezz zobaczymy jak to będzie :d czas ucieka cora zszybciej normalnie :d Kurzce jak ja bym chciała, żeby Mojego malucha omineły takie sensacja, albo, zeby nie były az takie ostre, no ale cóz bedzie jak ma byc Inka malutka rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak któras cos potrzebuje dla malucha to pisac bo busuzje własnie po tablicy i po gumtree z nudów :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×