Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

Kurde mam pytanie do mamusiek. Dziewczyny Waszym pociechom tez sie tak nosek zapycha? Moj Maly caly czas noskiem siorbie i cioezko mu sie przy karmieniu przez to oddycha. Bralam mu wczoraj katarkiem odciagalam ale to nic nie dalo a jak dzisiaj pytalam to powiedziala zebym katarkiem jeszcze nie odciagala bo za male sa tylko sol fizjologiczna kilka kropli do noska i tyle, ale po tych kroplach to on jeszcze gorzej ma przeciez :/ a zapycha mu sie pokarmem podobno bo jak sie ulewa to przez nosek troszke tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Moje sa tak mikroskopijne ze jak patrzylam na inne dzieci na noworodkach w szpitalu, co byly swiezo po porodzie to normalnie olbrzymy kilkumiesieczne w porownaniu do moich :) bo przeciez Milenka miala tylko 46cm a Maks 48 wiec te kilka cm naprawde robi duza roznice i ogolnie sa bardzo drobnej budowy. Ciekawe po kim bo tata wielki i mama tez niczego sobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naprawde swietnie sobie daja rade jak na to ze urodzily sie tak wczesnie :) nie maja problemow ani ruchowych ani z trawieniem, wszystko tak jak u normalnego noworodka o terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a co do kina to czytałam Wasze wpisy :) a co to już nie ma środy w cinema city ?! bo ja gdzieś wyczytałam że to jest teraz w multikinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaq tez bym b. chetnie poszla na jestes bogiem ale poki co to nie chce ich zostawiac z kimkolwiek. Poczekam jak bedzie to sciagne najwyzej i obejrzymy w domku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jasne :) ja teraz mówię, że zostawię i pójdę na fitness czy coś ... ale pożyjemy zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh to ja chetnie mala bym z kim zostawila i poszla gdzies sama, choc na chwile odpoczac, bo mamy teraz trudny okres i szczerze powiedziawszy mam dosc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakuska to podrzuc mi Mala ja sie zaopiekuje :D jedno dziecko wiecej czy mniej to juz zadna roznica dla mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania teraz sa srody z Orange w Multikinie za 10 zl. Asia mojej tez furczalo w nosku - zakrapialam sola fizjologiczna i kladlam na brzuszku. To chyba normalne u maluszkow. Super, ze tak pieknie przybieraja na wadze! Krakuska trzymam kciuki, aby kryzys szybko minal! I ja tez moge przygarnac na chwile! W koncu przedszkolanka ze mnie - a co! Kurcze (musze Wam to napisac!) ostatnio rozmawialam z moim M i mowi do mnie, ze gdyby nie ta cholerna kasa to chcialby miec jeszcze 3 dziecko... Normalnie mnie wgielo! Ale nie powiem - czasami tez o tym mysle...(ale to chyba hormony!) ;-) uwielbiam te pore! Dzieciaczki spia - cisza, spokoj a rodzice moga wypic piwko i poogladac tv ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj tez cchiał zawsze duża rodzinę, ja w sumie nie wiem. Jednak gdyby mnie było stać to pewnie nie było by problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) co do rodziny to fajnie :) ja się będę się zastanawiać później ;) co i jak na razie chcę aby Bąbel był już nami .... mam kryzys cyckowy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, jestem ja:)) ale dzis mam takiego lenia że hej:)) choc przyznaje że cały czas leniem jestem odkąd jestem w ciąży, aż czasem samą mnie ogarnia przerażenie. u mnie dziś 19 tydz i jestem w szoku że to tak szybko leci, do porodu pewnie jeszcze szybciej, a ja wogóle nie jestem jeszcze na to wszytsko przygotowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahhaha :) no to powoli trzeba ... ja też muszę wziąć się w garść, o porządkach nie mówię bo mi się nie chce ... ale byłam na zakupach i pranie zrobiłam :) i tyle a jest juz po 13 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nie miałam dzis czasu pisac ale ... za to poświęciłam pare odzin na wyciagniecie z drugiego forum mądrych przemysleń pewnej laski :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia i co chrzciliscie wkoncu w szpitalu ? Asia moze podloz malemu pod materac od lozeczka jakies ksiazki czy cos zeby glowke mial wyzej nic tylek bedzie sie mu mniej ulewac :) i staraj sie zeby lezal na boczku nie bedzie mu wtedy do noska az tak wlewac, ja mlodej czyszcze nosek patyczkiem do uszu takim dla dzieci bo jego sie nie da w razie w za daleko wsadzic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!! Dziękuje za trzymane kciuki, gratulacje i podpytywanie o mnie :) Brakowało mi was! Mimo, że znamy się tylko wirtualnie to zdążyłam się już przyzwyczaić do zaglądania tu na forum i czytania co u której słychać :) U mnie rożnie, Olcia nie stwarza większych problemów, wystarczy, że porządnie sobie poje, dostanie nowego pampka i nie ma jej na co najmniej 3 godziny, ale chwilami jest mi ciężko bywa tak, że brakuje mi i rąk i czasu :( Ogarnięcie - odciągnięcie moich napęczniałych baniek mlecznych i nakarmienie małej zajmuje mi masę czasu. Dziś miałam chwilowe załamanie, mała wisiała mi na cycku 2 godziny jadła, sapała, wierciła się i złościła i co chwile puszczała a ja musiałam ciągle naciągać brodawkę i jej upychać do buzi, im dłużej to trwało, tym bardziej i ja i ona byłyśmy zdenerwowane :( Ona mieliła jedną pierś a z 2 ciekło jak z kranu :( Po 2 godzinach straciłam cierpliwość i w ruch poszła buteleczka. Tak bardzo bym chciała aby ona jadła tylko z piersi, ale położna stwierdziła, że ona ma krótkie więzadełko i stąd te problemy z chwyceniem piersi. Ja staje na głowie, robię co mogę, przed karmieniem molestuje brodawki laktatorem, żeby się ładnie wydłużyły i wszystkie kanaliki pootwierały ale nie zawsze to pomaga. A laktacje mam megaaaa full. Mogła bym spokojnie wykarmić 2 albo 3 dzieci. Przy jednorazowym odciąganiu brakuje mi miejsca w pojemniku 220ml :( Jak się nie zabezpieczę i chcę pochodzić chwile po domu z gołymi piersiami, żeby się wywietrzyły to zostawiam plamy na podłodze :( Dosłownie chodzę a z piersi kapie. A poza tym bardzo się boję alergii pokarmowych (ja jestem alergiczna) i mam taką ścisłą dietkę, że dosłownie w depresję wpadam jak wędruje po spożywczaku i widzę na pólkach te wszystkie pyszności. Co do wagi ja startowałam od 54 kg w dzień porodu miałam 68,8 kg a dziś czyli 11 dni po porodzie ważę 58,6kg. Z czego same cyce sporo sobie ważą ;) Brzuch hmmm płaski to on nie jest wisi mi balonik, mam maskę do smarowania po ciąży ale brak czasu i sił aby ją w siebie wklepywać. Będę się starać, czytać i pisać co u mnie słychać. Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamusie, maleństwa i brzusie :) Witam nowe koleżanki, fajnie, że nasze forum się rozrasta :) Pytanie za 100 pkt - Gdzie za ile i jak długo się czeka na USG bioderek i w którym w końcu tygodniu się je wykonuje, bo dostałam w szpitala rożne papiery i na jednym mam wpisane, że między 4-6 a na innym że między 6-8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo juz myslałam, że cos sie podziało:) a nakłądki na sutki sa zeby dziecko nie gryzło czy zeby ułatwic karmienie? kurcze jak przyszłam to kazda z Nas miała jeszce tyle czasu a tu w sumie nie bawem Gosia potem ja i ania . Ucieka ten czas, wasze maluszki juz będa troszkę odchowane:) zazdroszczed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja teżżżżżżżżżż jestem przerażona tym czasem .... dlatego kolacja dobra musi być i do tego lampka wina białego ! musze muszę !!!!!! jakoś coś mnie mój ostatnio denerwuje :( choć jeszcze nie czepiam się ale już mi dużo nie brakuje ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inkaaaa!! kurdeja juz sie martwilam ze juz cos nie tak u Ciebie bo nie odp a tu po prostu brak czasu, rozumiem :) USG bioderek jest na NFZ w zeromskim podobno tak mi polozna mowila ale trzeba szybciutko zarjestrowac bo kolejki ogromne a koszt prywatnie to ok 100zl czyli u mnie 200 wiec super by bylo jak bym sie zalapala na NFZ bo troche to kasy jest. A ja mam pytanie znacie jakiegos okuliste co przyjmuje tez noworodki? bo nie kazdy podobno. Mam w zaleceniach ze szpitala wizyte u okulisty w 4tyg wiec musze sie spieszyc Dziewczyny zalamalam sie :( bylam wczoraj w szpitalu no i cos mi tam na macicy siedzi, i mala infekcje mam no i ogromna macice. Dostalam Ergotamine i nie moge karmic buuu ;( maluchy siedza na sztucznym od wczoraj a ja zdycham iczuje sie jak bym rodzila bo boliiiii skurcze straszne mam :( Niestety nie udalo nam sie ochrzcic bo ksiadz stwierdzil ze to bylo by nie w porzadku wobec naszej parafii, phi tak jak by im na tym niby zalezalo, chyba ze o kase to ja rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka to jak masz tak duzo za duzo pokarmu to ja chetnie przyjme :D zamiast za mm bede Ci placic za Twoj pokarm haha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny odebrałam wczoraj wyniki badań i w moczu mam "ślad ciał ketonowych" wyczytałam na necie że to nic złego ale wolę się zapytać czy któraś z Was też miała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania ja to chyba miałam na pierwszym moczu jak robiła ale lekarz nic nie mowił. Wrzucam Wam cos na tlen:) Asia a ile to lekarstwo masz brac to , po cc sie stało czy jak ? Mówił cos lekarz? Mama juz w domu od wczoraj jakos zyje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ja nie jestem pewna ale mnie po cc po wyczyszczeniu macicy itp a przed zaszyciem dawali tam oxy wlasnie zeby sie macica obkurczyla. Tak mi sie wydaje ze mi w czasie zabiegu tak lekarka mowila, bo kurde dziwne u siebie ze ta macice sie nie chce obkurczac i ze wypuscili cie wogole ze szpitala , bo przeciez nawet jak macali ci brzuch tylko przez pierwsze 3 dni to widzieli do cholery ze ona nie obkurcza sie tak jak nalezy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×