Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

inka ja bym na Twoim miejscu od szpitali panstwowych nie oczekiwala cudow, niestety w wiekszosc szpitali tak wygladaja porodowki, a co do tlc to szkoda tego ogladac tam porody zbyt pieknie czasem wygladaja i niby kazda rodzaca ma swoj pokoj piekne lozka i wszyscy kolo nich skacza a porod nic nie boli to nie w Polsce :D piekna porodowke to maja chyba tylko na Ujastku ale tam raczej ida teraz na ilosc nie jakosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakuska popieram na ujastu niestety teraz to tylko na ilosc biora, personel tez sie pogorszyl podobno. ja czytalam same super opinie o rydygierze, rzeczywiscie nie ma tam cudow co do wyposazenia pokoi ale personel jest genialny podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
I tak chyba trzeba podejść do tematu. Poród w ramach NFZ to wybór albo ładne sale albo dobra opieka. Wybierając Rydygiera myślę, że podejmę lepszą decyzję, bo wiem, że tam się ktoś mną zajmie i na dodatek jest duże prawdopodobieństwo, że ta osoba zrobi to z "sercem" a na Ujastku jest tyle rodzących, że zarówno lekarz jak i położne latają pomiędzy nimi tak, że nadążyć nie mogą i to mi mówiła każda tam rodząca zarówno zadowolona jak i nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Iza bardzo ładny zestaw :) Dla dziewczynek to takie cuda wymyślają. I cenę też udało Ci się niezła wywalczyć bo wychodzi po około 4 zł za sztukę. Ja czasami zaglądam do ciuszka i powiem tak rzeczy na wagę wychodzą naprawdę tanio ale tam ciężko dostać coś tak ładnego, bo zazwyczaj co ładniejsze to ląduje na wycenie a na metce za takie ciuszki jak ty kupiłaś to po minimum 7 zł bym się spodziewała za bodziaki, ok 10 za spodnie i ok 12 za sukieneczki. Tak, że gratuluję udanych zakupów :) Chyba też zacznę przeglądać aukcje bo pozazdrościłam Ci trochę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Iza super :D zarabiste sa te ciuszki :P inka ja mysle ze wlasnie w rydygierze malo jest rodzacacych bo malo kto wie ze tam porodowka jest :P ja nie mialam zielonego pojecia ze tam wogole ginekologia jest dopoki polozna mi przez telefon nie powiedziala ze mam sie tam zglosic jak mialam plamienia :) a po za tym sa takie paniusie ktore patrza na to jakie beda miec wygody a nie jaka beda mialy opieke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Asia a jak jest z bliźniakami, bo często się słyszy, że rodzą się wcześniej. Jest jakaś norma o ile wcześniej czy to poprostu loteria? Ja tam trochę Paniusiowata jestem :P ale kurcze nie aż tak, żeby ładne kafelki, czy sedes w toalecie przedkładać nad profesjonalną opiekę. W bólach porodowych pewnie i tak nie zwrócę na to uwagi co jest w około a kogoś kto się o mnie ewentualnie zatroszczy z pewnością docenię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
generalnie wiekszosc konczy sie wczesniej miedzy 34-36tc ale sa tez takie co w 40tc rodza ale takich jest bardzo malo :) ja bym chciala juz wiedziec kiedy urodze... mam jakies takie przeczucia ze pod koniec wrzesnia mnie wezmie. a o spakowaniu torby mysle ze pasuje juz pod koniec sierpnia byc gotowym a proszek do prania dla dzieci juz od dwoch miesiecy kupuje bo jest tego troche do wyprania. a dziewczyny ktore juz maja swoje pociechy przy sobie powiedzcie mi czy Wy prasujecie wszystkie ciuszki dzieci? bo ok rozumiem ze do szpitala wszystko ladnie zeby bylo ale pozniej? tesiowa sie ze mna kloci ze MUSZA byc wyprasowane zanim ubiore a mysle ze przeciez skoro co chwile bede przebierac to bym chyba z prasowaniem nie wyrobila. czy to ma jakies znaczenie dl maluszka czy tylko estetycznie to ladniej wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze ze ciaze blizniacze koncza sie wczesniej poniewaz szybciej dojrzewaja niz pojedyncze ciaze :) w 36tc dzidzius jest juz calkowicie gotowy do przyjscia na swiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia mowi sie zeby prasowac bo zelazko zabija bakterie ale znow dziecko tez powinno miec z nimi stycznosc zeby sie uodparniac, ja powiem szczerze ze wyprasowalam tylko raz jak bylam w ciazy teraz prasuje tylko wyjsciowe i to nie zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza bardzo ladna wyprawka :) ale moge ci z doswiadczenia powiedziec ze szkoda kasy :) ja tez sie palilam na piekne ciuszki i tylko leza w szafie a mala chodzi tylko w body, spiochy polspiochy czy pajace bo w tym dziecku najwygodniej, na wyjscia ewentualnie ma ladne dresowe spodenki i jakied drugie ubranko :) lepiej dla takiego malenstwa postawiac na wygodne niz pieknosc :) ja tez w szafie mam z 4 szt jeansow , jeszcze mala nigdy ich nie zalozyla :) sukienek tez mamy z 5 szt ale wszystkie w tyle zapinane na guziki wiec i niewygodne :) a teraz jak sa takie upaly to ma tylko same body na sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Sympatyczny zestaw :) Ja tez juz przeglądam ciuszki tylko sie tak zastanawiam jaki rozmiar brac pod uwagę heh i myslę, że mniejszych nić 58-60 nie będę kupować najwyżej będą troszkę za duże :D Co do spacerów to na razie spoko ja wychodzę o 5 , później mój przez dzień, wieczorem idziemy razem i ostatni spacer idzie Mój. Plus jest taki , że troszkę się poruszam czasami sobie pobiegamy z psiakiem:) Później na pewno młody będzie wychodził, ale jak będę sie dobrze czuc to ja tez na pewno, mam zamiar wychodzić z psem i wózkiem oczywiście jesli będzie juz przyzwyczajony do malucha, no i jak juz będzie nauczony chodzenia bez smyczy a tylko w kagańcu. Idę dziś na wizyte i zapytam jak tam z tymi badaniami moimi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Jak na porodówce dojdą mnie słuchy, że przyjechała Pani w wersji 3w1 to będę wiedzieć, że to ty :) Może się tak zdarzyć, że się nam terminy spotkają :) Bo u mnie wróżą tak pomiędzy 15 a 20 września a to akurat będzie u Ciebie w granicy 36 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wiem, że juz chyba pisałyśmy o tym, jaki krem na rozstępy. NIby wszędzie polecają mustele ale cena jest chora a opinie też są różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Angel ja mam tendencję do rozstępów, z okresu dojrzewania i szybkiego wzrosty mam takie nie fajne pamiątki w postaci rozstępów na udach - małe i na pośladkach - dużeeee. Od samego początku smaruje brzuszek kremem z rosmana babydream oraz używam tez z tej samej serii mleczko pod prysznic. Namydlam sobie tym brzuszek piersi uda i pośladki i tak sobie w tych mydlinkach stoję i np rozczesuje odżywkę na głowie. A po kąpieli balsam. Wieczorem opiekę nad brzuszkiem przejmuje mój M :) A ja tylko leże i się relaksuje :) Zostały mi teraz ostatnie 2 miesiące i też się zastanawiam czy nie kupić sobie mustelli albo czegoś innego co ma niby super działanie. U mnie jak narazie nic nowego się nie pojawiło więc ten babydream coś działać musi. A przed ciążą miałam brzuch bardzo płaski (wszystko mi w biodra szło). Aaa i od czasu do czasu tak co 3 dzień nakładałam też na brzuszek gruba warstwę balsamu nivea sos regeneracja bardzo suchej skóry, on niby przez 48h utrzymuje nawilżenie. Skóra po nim jest jak nawoskowana, co podczas upałów jest porażką bo dosłownie spływa z ciała. Poczytam na dniach o jakiś fajnych (niby lepszych) specyfikach i jak coś znajdę co mnie zainteresuje, to się podzielę wiedzą. Tu chyba regularność ma duże znaczenie, żeby nie dopuścić do momentu kiedy skóra będzie przesuszona i napięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczynki. Wczoraj miałam ciężki dzień i dlatego się nie odzywałam. Przejechałam 200km i jak dotarłam na mieszkanie to myślałam,że umrę.... Dzisiaj rano byłam na badaniach i znowu czekałam więc jak wróciłam musiałam odespać. Co do aukcji to jestem mega szczęśliwa. Domyślam się, że części nie zdążę założyć ;/ U mnie problem w tym, że nie dostanę żadnych ubranek bo w rodzinie małych dzieci brak. Mój M kupił ostatnio kilka sztuk i wydał 60zł więc stwierdziłam, że na tej aukcji wychodzi średnio 5zł/szt. Nawet jeżeli użyje połowy ciuszków to będzie 10zł/szt i tak taniej niż nowe. Uwielbiam chodzić na ciucha ale jak jeszcze miałam siłę to się bałam kupować (głupie przesądy ) a teraz już nie mam siły na małe polowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracajac do wczorajszej dyskusji to ja mojemu psiakowi kupuje chappi-mokrą karmę i pedigre suchą :) Uwielbiam zwierzęta ale trochę się boję co będzie jak mała się urodzi ;/ Mój pies nie jest nauczony przebywać z dziećmi w dodatku zazdrośnik z niego straszny. Oby mała nie miała alergii na sierść-to mnie martwi bo z resztą dam radę. Szpital też na dniach będę zwiedzała i napiszę Wam swoją opinię ale ja już jestem na Rydygiera nastawiona. Jak się uda, że moja gin będzie przy cc to do pełni szczęścia nic mi nie będzie brakowało. Dla mnie może być staro (chodzi mi o remonty) ale najważniejsze żeby brudno nie było i opieka żeby była ok :) Co do kremu to na udach mam cellulit, rozstępów brak. Brzuch też zawsze miałam płaski i odpukać narazie się nie pojawiły żadne roztepy a od początku używam Palmersa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuski:) padło tu pytanie o prasowanie- ja nie prasuje- raz tylko wszystko poprasowałam jak jeszcze w ciazy byłam i tyle. ja wogole jestem zdania takiego ze nie ma co za bardzo dziecko sterylizowac. nie kupowałam strylizatora- nie wyparzałam za kazdym razem butelek, ani nie gotowałam 3minuty wody tak jak to zalezaja. i efekt jest taki ze moj mały od urodzenia nie miał jeszcze nawet kataru. a co do ubranek Angel to ja Ci polecam kupic takie rozm 56 kilka sztuk, dziecko jak sie urodzi to naprawde jest malenkie i te 62 to maluszek w tym pływa. ja tez tak myslałam zeby nie kupowac zbyt duzo ale takiemu to sie co chwilka ulewa wiec trzeba zmieniac ciuszki, i juz po porodzie dokupowałam bo było mało. Iza ciuszki sliczne, ale pewnie wiekszosci to nie ubierzesz:) bo zobaczycie ze jak jest takie malenstwo to najbardziej sprawdzaja sie body,spiochy i pajacyki. tez nakupowałam spodenek,bluzek roznych ładnych a niektorych ani razu nie ubrałam. ale wiem ze to kusi bo to takie słodkie! a na dziewczynke to juz wogole. ja cała ciaze smarowałam brzuch kremami roznych firm od 4msc (Fissan,AA,Palmers) i to i tak nic nie dało bo rozstepy mi wyszły- mimo ze naprawde o to dbałam. ale jak sie ma tendencje do rpzstepów to i nawet Mustella nie pomoze. teraz juz mi w miare zbladły ale mimo wszystko je widac i na bikini to ja sie nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwcia ale w tej paczce nie ma tylko sukienek i spodenek :) Przekonało mnie to, że komplet jest od 0-3m-ce akurat na teraz jak bedzie ciepło. Sukienki to pewnie jak gdzieś z wizytą może się uda założyć a po za jeansami większość jest materiałowych więc powinno być ok :) Rozstępy to mi się wydają w dużym stopniu dziedziczne- ja mam cellulit i moja mama też natomiast rozstępów obie nie mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widziałam Iza ale wiekszosc jest sukieneczek ale piekne sa:) wiem ze jakbym miała miec jeszcze dziewczynke teraz to pewnie tez padła bym magii tych ubranek mimo ze sama wiem ze nie byłyby tak przydatne. za bardzo kusza. powiem Ci ze ja sporo ciuszków kupowałam na Gumtree tam sie rozne mamy oglaszaja i sprzedaja ciszki od 1zł... zalezy jak trafisz. i to wszystko z Krakowa wiec mozna jechac i ogladnac i wybrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwcia ja też patrzyłam i patrze ciągle na gumtree bo chcę używany wózek kupić :) Mam pytanie dotyczące prania. Wystarczy w 40st wyprać i w proszku dla dzieci czy musi być wyższa temperatura. Szczególnie chodzi mi o noworodka. Co do prasowania to na pierwszy raz mam zamiar użyć żelazka ale gdzieś po miesiącu już nie bo też wychodzę z założenia, że lepiej z zarazkami oswajać dziecko a nie chować pod "kloszem". Większość alergii i chorób się z tego chyba bierze. Zresztą mam psa i jednopokojowe mieszkanie więc od małego mała będzie się przyzwyczajać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki iwcia może faktycznie parę kupie jakiś małych , ale grubsze rzeczy kupie większe bo jak maluch tak szybko rośnie to co ja zrobię później z małym kombinezonem, a tak to się jakoś podwinie i będzie. Zresztą pewnie ubiorę Go raz w drodze ze szpitala i później dopiero po miesącu? Hmm pop jakim czasie można wyjść z takim Szkrabem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Policzyłam ile czego ma być w tej paczce bo tak mnie "nastaraszyłyście" :P Sukienki i spudnice 10szt (1szt bodo-sukienek) Spodnie 10szt ( 2pary jeansów) Czapeczki 3 szt i buciki 2szt (używać nie będę) Spiochy, body i rampersy 9szt Podkoszulki 11szt Nie jest tak źle, ciekawią mnie tylko rozmiary bo mam nadzieję, że faktycznie na 3m-ce starczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ja stosuje oliwkę. Mam rozstępy na pośladkach i troszkę na udach tzn może z 5 może. Tylko ja 4 lata temu schudłam 18 kg i w sumie nie myślałam wtedy o takich rzeczach.A i na boczkach mam tak an wys kości biodrowych ale to takie drobne. Za to cellulitu nie ma :D Nie wiem co gorsze :) Wadziłam, ze oliwka rosmman baby dream na rozstępy ma bardzo wysokie oceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza, przepiękne ciuszki.... aż chyba sama zacznę coś przeglądać, do tej pory miałam w planach na początek używać ubranek po synku... Co do rozstępów, to niestety pojawiły mi się pod koniec ciąży mimo że używałam musteli, więc teraz zastanawiam się co kupić. Na razie używam tej końcówki musteli naprzemiennie z jakąś reklamówką z palmersa (30g więc dużo) i nie wiem co kupię jak się skończą, szczególnie, że moje rozstępy są nawet nie zblaknięte po pierwszej ciąży :( Na pewno nie polecam fissana, strasznie tłusty i wg mnie śmierdzi :o Inezz dzwoniłam do p. Jarząb i chyba się do niej wybiorę, ale na razie przez te upały nie mam siły na nic... Zresztą dziś próbowałam synkowi dać serek na śniadanie, zjadł ze smakiem i już po nim nie wymiotował, za to porobiły mu się plamy na buzi i dostał mega kataru :( więc chyba potrzebuję jednak alergologa a nie gastrologa... znacie kogoś sensownego dla dzieci? Co do rydygiera to moja koleżanka rodziła tam dwójkę dzieci i była z obu porodów zadowolona, jednak z jej synkiem było coś nie tak w pierwszej dobie i musieli helikopterem go wieźć do prokocimia. A ona biedna nie miała siły (czy się nie zgodzili, już nie wiem) z nim jechać, dopiero na drugi dzień pojechała. Więc pod tym względem lepsze są szpitale, gdzie jest dobra opieka neonatalogiczna (kopernika, ujastek), w razie gdy się coś - nie daj Boże! - dzieje, wszystko jest na miejscu. Ubranka prasowałam przez chwilę ze względu na te zarazki, nawet kupiłam lepsze żelazko, ale nienawidzę tego, więc cicho liczę, że mama mi trochę poprasuje... (przy synku ona często prasowała jak widziała, że ubieram bez prasowania) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel nie wiem co gorsze. Wiem natomiast, że po porodzie mam zamiar się wziąć za siebie. Przytyłam już 13kg :( a jeszcze m-c został prawie. Nigdy na diecie nie byłam ale mam zamiar wyeliminować węglowodany i dołożyć więcej ruchu co z mała mam nadzieję nie będzie problemem. Chcę ważyć tyle co w liceum czyli 65kg bo wtedy czułam się w sam raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryjka a co z praniem? Chodzi mi o temperaturę? Co do ubranek jeszcze to ja bym na początku nic nie kupowała jeżeli możesz użyć rzeczy po synku. Ja niestety nie mam wyboru ;/ Przypuszczam że wszyscy będą brać rzeczy po mojej córeczce jak się na dzieci w końcu zdecydują :D Przerażają mnie te koszty wszystkie. Właściwie teraz mogę powiedzieć, że mam tylko w co mała ubrać. Brakuje mi wózka, fotelika, łóżeczka, wanienki itd. Nie będę się rozpisywać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×