Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

witamy;) Asiu ja też tak słyszałam i w efekcie całą ciąże przespałam na lewym boku.Dobrze,że mi się odleżyny nie zrobiły.Na brzuchu nigdy nie spałam i nie lubiałam spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to zawsze lubiałam na bzuchu:) ale w ciazy wiadomo sie nie da i spałam na lewym boku a noge sobie wystawiałam na mojego mezczyzne:) tak mi było najwygodniej, a pod brzuszek mała poduszeczke. bo inaczej sie nie dało. jak pozniej po ciazy połozyłam sie na brzuch to tak dziwne uczucie było:) ciezko sie było spoerotem przyzywyczaic bo zawsze miałam jedno w głowie:) hehe a teraz to tylko na brzuchu znów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
że takie głupie pytanie zadam- nie śmiać się... biust Wam nie przeszkadza w spaniu na brzuchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi na poczatku ciazy przeszkadzal jak tak nagle strasznie urosl :D a najgorzej bylo jak kladlam sie na moim M. i mnie wtedy dopiero gniotlo :P a teraz jak mam czasem ochote polezec na brzuszku to klade sie na nim tak ze glowe mam gdzie na wysokosci jego brzucha a brzuszek tylko delikatnie dotyka lozka bo gore ciala mam troche wyzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe mi nie przeszkadza- jakos wogole nie odczuwam dyskomfortu z reszta wogole o tym nie mysle:) po urodzeniu malutkiego troszke mi przeszkadzała ale to dlatego ze jak piers uciskałam to było mi "mokro" :) ale w nocy przy karmieniu zmieniałam wkładki laktacyjne i dawałam rade:) a teraz to juz ta laktacja tak sie unormowała ze nic nie leci samo wogole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Zainteresował mnie Wasz topk, bo za niedługo przeprowadzam się do Krakowa i będę tam rodzić (termin mam na początek października). W wolnej chwili przeczytam wszystkie wpisy i mam nadzieję, że na tej podstawie wybiorę jakiś szpital, a proszę tylko o podpowiedź gdzie mi będzie najlepiej/najszybciej dojechać - mieszkanie mamy na Kurdwanowie. Z tego co się zorientowałam to chyba wszędzie daleko :/ podpowiedzcie coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Dziewczyny nie wiem czy o tym pisałyście wcześniej jeżeli tak, to przepraszam że się powtarzam. Czy macie w Krakowie upatrzone, sprawdzone jakieś sklepy, w których można kupić produkty dla dzieci znacznie taniej niż w innych? Ewentualnie może jakieś sklepy internetowe czy sprzedawcy na allegro? Ja kompletuje dosłownie wszystko od zera i już mi głowa puchnie od myślenia czego ile potrzebuje i gdzie to kupić, żeby nie przepłacić. Najbardziej męczy mnie temat typu wózek, łóżeczko, materacyk, pościel + poszewki. Ze względu na to, że to będzie moja 1 dzidzia a planuje mieć przynajmniej jeszcze jedną to wolałabym mieć te droższe rzeczy nowe, tak, żeby mi później na kolejnego malucha zostały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katasha witamy!! rzeczywiscie problem ale chyba najblizszy szpital jaki masz to na kopernika :) ogolnie dobre opinie ma i kilka dziewczyn od Nas tam rodzilo. a te co czekaja na rozwiazanie sa w wiekszosci z huty wiec my w Rydygierze :) poczytaj sobie wczesniejsze posty a cos sie napewno dowiesz o kazdym szpitalu :) juz wiesz czy bedziesz rodzic sn czy cc? Napisz Nam cos wiecej o sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Asiu za podpowiedź, bo akurat o Koperniku to nic nie słyszałam ani nie czytałam. W takim razie mam punkt zaczepienia :) Planuję rodzić siłami natury, chyba że natura zaplanuje coś innego ;) Synka rodziłam normalnie, w tej ciąży wszystko przebiega prawidłowo, więc mam nadzieję, że nie będzie niespodzianek. A tak w ogóle to jestem z Rzeszowa, właśnie poszłam sobie na L4, więc będę mieć teraz w końcu czas, żeby zacząć myśleć o przeprowadzce, porodzie i właśnie o takich rzeczach jak np. szpital... A nie wiecie jak jest w tym Ujastku - za pokój jednoosobowy się płaci jakoś dodatkowo? bo nigdzie nie doczytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy w gronie krakusek :) Co do Ujastka to wiem, że można kupić dobę hotelową dla męża, wtedy jest się w dwójce z mężem, jedynek chyba nie ma... Ale z tego co pamiętam to dużo kosztowało, chyba 150 czy 200 zł... nie pamiętam dokładnie, jak się rodził synek w zeszłym roku to rozważaliśmy taką opcję. W ogóle Ujastek jest dobry jeśli chodzi o opiekę noworodkową, ale wszyscy mówią, że tam jest masówa. Zresztą leżałam tam przez chwilę na patologii, to widziałam jak rodzące w nocy musiały przejść na patologię, bo przyjechały dziewczyny w bardziej zaawansowanych porodach i trzeba było im zrobić miejsce... i te bidule w środku nocy z pościelą wędrowały po korytarzu. Co prawda minęło półtora roku od tego czasu, może się coś zmieniło, mieli otworzyć dodatkowe sale porodowe... A jakiego będziesz mieć lekarza w Krakowie? może jego podpytaj co radzi? niby podczas porodu najważniejsza jest położna, ale myślę, że cię inaczej traktują jak znają lekarza, który prowadził ciąże... smutna rzeczywistość. Jak chcesz jedynkę to możesz myśleć o szpitalu na siemiradzkiego, tam sobie można opłacić wszystko, nawet przyjść z lekarzem do porodu, który nie pracuje w tym szpitalu. Moja przyjaciółka tam rodziła i była zadowolona. http://www.siemiradzki.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie Maryjka ten Siemiradzki nie jest nawet tak daleko...nad lekarzem się jeszcze nie rozglądałam, bo na razie chodzę tutaj do swojej ginki i myślę, że gdzieś tak w sierpniu odwiedzę ją po raz ostatni i pasuje już mieć wtedy kogoś na oku...to będzie kolejny temat do załatwienia...ehhh...w Rzeszowie to cztery szpitale do wyboru i nie byłoby problemu z decyzją, a tu już nie tak prosto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hurraaa w końcu ktoś z moich stron :) Katasha jak coś to polecam Mojego lekarza , on pracuje na Kopernika :) W sumie ja chyba tam pójde rodzić, :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh lodówka mnie wczoraj zaatakowała :D ja ją otwieram a tu mi całe drzwiczki od zamrażalnika odpadły ;/;/ Mamy dylemat teraz co zrobić właścicielka na nowa na pewno nie da , więc trzeba będzie kupić jakąś tylko czy tez taka małą czy jakąś większą:) Teraz mam mały zamrażalnik i tylko dwie półki, ogólnie na dwie osoby wystarczało, ale teraz psiowe jedzenie też mi czasem zajmuje trochę no i jak maluch dojdzie to też muszę mieć jakieś miejsce. Najchętniej to bym chciała z dużym zamrażalnikiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel a jak ten Twój lekarz się nazywa? Każda informacja się przyda :) A Ty skąd konkretnie? też z Rzeszowa? u nas dziś 18 stopni :D i pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie z Krakowa, ale mieszkam niedaleko Kurdwanowa :) A lekarz to ten : http://ginekolog-krakow.com.pl/rejestracja Bardzo sympatyczny. :) No chyba, że chcesz na Nfz to niestety nie pomogę prędzej Dziewczyny:) Co do szpitala na Kopernika to powiem, jedno, może nie jest rewelacyjny pod względem wyglądu , ale ma dobrze wyposażoną patologie ciąży i gdyby coś sie działo z maluchem to maja wszystko co potrzebne Z każdego innego szpitala tam przewożą. Ile szpitali tyle opinii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katasha_28 jesli jestes z kurdwanowa to idz rodzic na siemieradzkiego, rewelacyjny szpital, dobre opinie, ja tam nie rodzilam ale kolezanki tak i byly zadowolone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry krakuski:) wyspane dzis? ale fajana pogoda- z checia bedzie sie spacerowało:) Inka ja prawie cała wyprawke kupowałam w tym sklepie: http://www.myszka-sklep.pl/ oni sprzedaja tez na allegro i maja naprawde taniej a co najlepsze w sklepie takie same ceny co na allegro. wiesz co... akurat ja za posciel chyba przepłaciłam bo dałam sobie wcisnac kit ze ta ktora kupuje jest z atestami i innymi pierdołami i dałam za nia 300zł a teraz wiem ze nie warto bylo wiec uwazaj na takich sprzedawców! w materacyk warto zainwestowac i wg mnie w łóżeczko tez. ja mam to: http://www.topmarket.pl/lozeczko-kojec-klups-lozeczko-safari-mis-z-gwiazdkami-p44788.html a wózkek to ja bym Ci poradziła kupic jakas tania gondole i lepsza spacerówke. ja miałam wozek 3w1 i nie byłam zbytnio zadowolona za ciezki... dlatego kupiłam spacerówke lekka a tamten wózek poszedł do babci na styrych. bedzie czekac na druga dzidize:) Angel a skad jestes?:) pytam bo ja teraz tu w hucie mieszkam ale nie długo- wczesniej własnie rejony kozłówka:) wiec chyba gdzies obok Ciebie:) pozdrawiam cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwcia aj jestem z Prokocimia:) Dzieki za to info co wrzuciłaś też sobie popatrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczynki :) Katasha_28 dopisz się do tabelki jeżeli masz ochotę. O różnych szpitalach było na początku wątku. Fajnie, że nam się grono powiększa. Tak myślałam, że Angel będzie się cieszyć że wreszcie ktoś z jej okolic a nie ciągle Huta :P Co do sklepów to ja też jestem ciekawa gdzie robiłyście zakupy. Wszystkie informacje będą przydatne . Pogoda jak dla mnie rewelacyjna aż znowu chce się żyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOGIN-----------------*DP------*FP---------*PŁEĆ- --------*W.Szpital Iza1508-------------- 15.08----CC?---------córka----------Rydygier fabi784...............27.08.....sn?.........syn.......... ...Narutowicz? Asia1160--------------19,10-----??-chlopiec i dziewczynka--Rydygier Angel-------------------19.01-------CC----chłopiec---Kop ernika Jopka------------------16.12--------CC?------ --?---------------------? maryjka----------------07.10--------cc-----córeczka----- --Kopernika? esistere-------------- 25.07----sn---------syn----------Rydygier inka_1988-------------15.09----sn---------córka--------- -Rydygier? Krakuski -pomocna dłoń *LOGIN Kanatika...............Kamil2006/Natalia2011............. .dr Bogutyn................ Rydygier Krakuska123 ineezz...................Maja Anna ur 6.12.2011........Kopernika Iwcia00........Dawid 3.10.2011......cc......Zeromski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy Was interesuje , ale dużo ciuszków widziałam wczoraj w snc :) Wiem, że to taki średni sklep , ale takie zwykłe body czy bielizna nie mogą się, aż tak różnic od tych firmowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Hej dziewczyny, witaj Katasha_28 :) Ja utknęłam w tym sklepie http://www.free-trade.cracow.pl/ mają dość dużo produktów a może jak kupie wszystko hurtowo u jednego sprzedawcy to jakiś rabat dostanę :) Byłam wczoraj w sklepie pepco coś w stylu snc i też było sporo fajnych ciuszków, czapeczek i pieluszek. Kupiłam 2 flanelowe pieluszki w misie i kaczuszki. Iwcia a co rozumiesz przez tanią gondole? Może podasz jakiś konkretny przykład. Jeżeli chodzi o wózek to przeglądnęłam już całą masę i chyba wybiorę wózek Tako Laret z fotelikiem maxi cosi cabrio. Na wakacje i tak kupie lekką spacerówkę parasolkę może coneco saturn a na jesień i zimę małą znów wpakuję w wózek 3w1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak znacie kogos kto by chciał 3 miesięcznego szczeniaka owczarka niemieckiego długowłosego to dajcie znac . Znajomy Moejej Mamy znalazł 3 szczeniaki przywiązane w lesie do drzewa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel jestem dosc czesto w Twoich rejonach bo moja matka i tesciowie mieszkaja na kozłówku-tam z reszta poznałam sie z moim narzeczonym:) Inka chodziło mi o to, zeby raczej kupic jakis tani wozek taki na sam pocztek a zainwestowac w porzadna spacrówke, bo w gondoli dziecko jezdzi przez pierwsze 6msc a potem spacerówka. ale jezeli i tak masz w planach kupic spacerówke to w sumie 3w1 tez bedzie ok. ja spacerówke kupiłam tez Coneco ale Traper i jestem zadowolona. patrze teraz na stronke tego sklepu co kupowałam wyprawke to w sumie nic ciekawego nie ma, ale w sklepie jest wszystko- od pieluszek-po wozki-po proszki do prania-smoczki no wszystko. jakby ktoras chciała to mam 2 smoczki do butelki Avent 0+ nie uzywane oddam za jakis deserek dla małego:) i mam tez dwa cumelki Nuk 0+ i 6+ ktorych nawet nie otwierałam bo moj mały od małego nie uznawał cumelków:) w sumie to jeszcze pare rzeczy by sie zebrało ktorych nie zdarzyłam uzyc a leza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj chwile mnie tu nie było i nie mogę za wami nadążyć z 5 stron do tyłu byłam :) Jeśli chodzi o rzeczy dla dzieci uważajcie na sklep internetowy "jeżyk " mają tam dużo rzeczy i w fajnych cenach ale jak już zdecydujecie się coś tam kupić to tylko za pobraniem ja musiałam czekać na swoją pościel ponad miesiąc i to już po codziennych telefonach przez 2 tygodnie jeśli chodzi o akcesoria do karmienia, butelki, laktatory itp. polecam entliczka myślałam że to 1 z droższych sklepów w Krakowie ale po wędrówkach szukaniu po sklepach internetowych i dodaniu kosztów przesyłek okazało się że często można tam trafić na promocje i kupić coś taniej ja kupiłam wózek tako laret w sklepie świat dziecka na os.zgody i poza długim oczekiwaniem to jestem bardzo zadowolona :) Dziewczyny zostało mi niecałe 2 tyg więc dla tych które chcą rodzić w Rydygierze zdam relacje:) a co do wizyty 17.07 w promedzie też jak chciałam się zarejestrować po odwołanej wizycie 26.06 mówili ze nie wiadomo co z kontraktem a jak tam byłam 25.06 to już miejsc nie było i też mnie Pani doktor wcisnęła - kazała przyjść i tyle ( jak do tego czasu nie urodzę ) a o której się wybieracie? tyle tam czekania że pewnie się spotkamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja ;) witam nową przyszłą krakuskę ;)KATASHA ja polecam Kopernika tam rodziłam nikogo nie znałam(mam lek z Rydygiera)a rodzilam z takich powodów jak ANGEL napisała.wg mnie lekarz prow ciążę wcale nie musi być z szpitala w którym się decydujemy rodzić.Opieka po porodzie zajebista pani od laktacji pomaga każdemu takze super nie ma do czego się przyczepić! wiem ze w wiekszosci szpitali po porodzie kaza sobie samej radzic a tam jest odwrotnie:)moja siostra rodzila 2razy na Siemiradzkiego,ale to juz parę lat temu...polecam tam pracującego dr MACKO;);) mam taką propozycję jesli macie coś do sprzedania to napiszcie to na @ tak bedzie łatwiej to odnaleźć. Iwcia,Izka http://www.myszka-sklep.pl/ ja też połowę rzeczy kupiłam w myszce :D inka w pepco są fajne rzeczy;)jest kolo Rydygiera ten sklep esistere my to mamy dwa kroki do entliczka;)ja jak tam wejdę to mnie pol dnia nie ma ;) ide do promedu 19go;)ale zawsze mogę podejść 17go :P dziś było szczepienie III dawka WZW typuB mała płakała jak to zwykle,ale szybko się uspokoiła ufff cieszę się,że to już za nami.A obiadki to dziś dwa wsunęła ugotowałam jej sama i chyba woli jednak domowe jedzonko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOGIN-----------------*DP------*FP---------*PŁEĆ- --------*W.Szpital Iza1508-------------- 15.08----CC?---------córka----------Rydygier fabi784...............27.08.....sn?.........syn.......... ...Narutowicz? Asia1160--------------19,10-----??-chlopiec i dziewczynka--Rydygier Angel-------------------19.01-------CC----chłopiec---Kop ernika Jopka------------------16.12--------CC?------ --?---------------------? maryjka----------------07.10--------cc-----córeczka----- --Kopernika? esistere-------------- 25.07----sn---------syn----------Rydygier inka_1988-------------15.09----sn---------córka--------- -Rydygier? Krakuski -pomocna dłoń *LOGIN Kanatika...............Kamil2006/Natalia2011............. .dr Bogutyn................ Rydygier Krakuska123 ineezz...................Maja ur 6.12.2011.....SN...Kopernika Iwcia00........Dawid 3.10.2011......cc......Zeromski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziekuję Wam bardzo za informacje :) no to się doklejam: LOGIN-----------------*DP------*FP---------*PŁEĆ- --------*W.Szpital Iza1508-------------- 15.08----CC?---------córka----------Rydygier fabi784...............27.08.....sn?.........syn.......... ...Narutowicz? Asia1160--------------19,10-----??-chlopiec i dziewczynka--Rydygier Angel-------------------19.01-------CC----chłopiec---Kop ernika Jopka------------------16.12--------CC?------ --?---------------------? maryjka----------------07.10--------cc-----córeczka----- --Kopernika? esistere-------------- 25.07----sn---------syn----------Rydygier inka_1988-------------15.09----sn---------córka--------- -Rydygier? Katasha_28...........07.10......sn........córka..........??? Krakuski -pomocna dłoń *LOGIN Kanatika...............Kamil2006/Natalia2011............. .dr Bogutyn................ Rydygier Krakuska123 ineezz...................Maja ur 6.12.2011.....SN...Kopernika Iwcia00........Dawid 3.10.2011......cc......Zeromski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziś Mój wielki Dzień trzymać kciuki po 20 :D Jak chodzi o Kopernika to mam położna stamtąd więc myślę, że w razie gdyby któraś potrzebowała to jestem w stanie załatwić jak tylko ona da radę:) W sumie to jest jakaś znajoma Mojego kolegi, ale wolę dac kasę komuś sprawdzonemu :) Myslę, że w przyszłym tygodniu wybiorę się do pepco i oglądne co tam ciekawego mają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×