Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Dopiero odzywam się dzisiaj bo od wtorku umierałam w środę zwaliło mnie z nóg, miałam 35,2 st temperatury i nic innego niż leżeć nie mogłam robić, do tego straszne skurcze najpierw jakby mnie bolał wyrostek a później pęcherz. W czwartek byłam na wizycie, z dzidziusiem wszystko jest dobrze wg pana doktora ale powiem szczerze, że też za dużo nie poświęca mi czasu i tak się zastanawiam nad jego zmianą. Przeczytałam o nim kilka opinii i wynika z nich, że zależy mu wyłącznie na kasie ale i ma też dobre opinie, sama nie wiem. Jakoś nigdy nie miałam swojego gin więc jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży miałam duży problem ze zdecydowaniem, który będzie ją prowadził. Wyniki mam dobre, odstawiłam luteinę, teraz biorę tylko urosept na pęcherz aha i kazał mi na skurcze brać magnez. A to osłabienie to objawy mojej ciąży, innych nie mam więc coś musiało być. U mnie zaczyna się 11 tydzień. Co do nocnego wstawania też muszę najpierw się na boczek przekręcić i wstając przytrzymuję brzuszek. green-grass nie martw się na zapas nawet jeśli masz zapalenie co jest bardzo częste u kobiet w ciąży to dostaniesz jakieś leki dla Ciebie i maluszka dobre. Miłego niedzielnego odpoczynku dziewczyny, ja dzisiaj siedzę sama bo mój mąż w pracy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc !! dzieki za slowa pocieszenia. Jesli nosze leniwego akrobate to moze nawet i lepiej bo maz na adhd jak nic a ja do cichych nie naleze... wszystkie imiona mi sie podobaja. Najbardziej Hania, Marcel, Ala ;) nasze typy to Lilka i Filip ale tu gdzie mieszkamy ludzie wolaja na filipa "FIL" w skrocie i to powoduje ze imie traci punkty ;( podoba mi sie jeszcze imie Hazel dla dziewczynki. W ogole wybor imion to dosyc stresujaca sprawa... maz ma inne typy, ja inne, kompromisy srednio nam sie podobaja... jeszcze tydzien i dowiemy sie jaka plec. Zawsze to wyeliminuje pewne dylematy jesli chodzi o imie ;) juz nie moge sie doczekac ! Tymczasem spokojnej niedzieli !! buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
Hej :) ja z utesknieniem czekam na ruchy (18 tc) ale ciagle tylko bąbelki narazie, i to nie w odczuciu ich w srodku, tylko wyraznie je czasem slychac. Maz jak przystawia glowe zeby posluchac twierdzi ze cos slyszy, strasznie mu zazdoszcze :P hehe a jak tam u Was z pierwszymi ruchami maluszka? milej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
Dziewczyny zapomniałam jeszcze zapytac o jedną wazną rzecz; a mianowicie czy łykacie nadal kwas foliowy? i witaminy? jesli tak to jakie? moj lekarz niestety nic mi nie mowi , a ja sama niewiem...18 tydz, nadal łykam kwas foliowy choc troche sie opuszczam, zapominam :( a oprocz tego witaminy Prenatal complex....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati ja nadal biorę witaminki Prenatal 2 - z kwasem foliowym , jodem i kwasami omega (DHA) potrzebnymi do rozwoju dziecka, a oprócz tego provag osłonowo przeciw infekcjom bo często chodzę na basen. Ja też jeszcze nie czuje maleństwa, a nie mogę się tego doczekać :D M także, tylko ciągle głaska brzuch i przykłada głowę czy coś słychać :D Miłego pochmurnego dnia kobietki 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judka 9876
Kati Ja kwasu foliowego nie biorę już od końca 12 tygodnia i zamiast tego moja gin kazała mi brać raz dziennie: 1. LadeeVitt - który zawiera kwas foliowy, jod, Omega-3 i żelazo; 2. Chela-Mag B6 Mama - magnez z witaminą B6. Za tydzień idę na standardowe badania, więc wtedy zobaczymy jakie tam będę miała wyniki:) Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati ja tez samego kwasu foiliowego nie biore. Jest on za to (400gram) w kompleksie witamin razem z kwasem omega 3 i tego sie trzymam. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green-grass
Ja biorę Femibion od początku ciąży, tylko teraz przeszłam z Natal 1 na Natal 2 dla kobiet od 13 tc i karmiących piersią. Jestem z niego zadowolona bo płacę raz a w środku mam 30 tabletek z kwasem foliowym, witaminami i minerałami oraz 30 kapsułek z DHA. Zauważyłam że ceny za te same witaminki są strasznie zróżnicowane, w jednej aptece kosztowały o 16zł więcej niż w innej! Musiałam przełożyć wizytę u gin na jutro, i jeszcze jeden dodatkowy dzień nerwów czy z maleństwem wszystko dobrze ech :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Jestem w 18 tygodniu ciąży. To moje pierwsze długo wyczekiwane dziecko. Od kilku miesiecy mieszkam w Rezszowie i kompletnie nie wiem jaki szpital wybrać. Moją ciążę prowadzi dr Szpejankowski i jestem z niego bardzo zadowlona. On pracuje w szpitalu na Rycerskiej, może coś słyszłyście na temat tego szpitala? Strasznie się boję porodu co mnie cały czas męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bdoroslamama
cześć dziewczyny poszukuje informacji o położnych z torunia, podobno trzeba mieć dobra położną bo to ona dba o komfort przy porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nadal przyjmuje tylko kwas foliowy bez dodatkowych witanim. W pierwszej ciąży mój gin kazał mi brac witaminy od 4 mca i teraz mówił, że zrobimy podobnie. Nadal odczuwam bóle bioder - któras z was sie może też z tym zmaga? Również jeszcze nie odczuwam ruchów, ale pewnie juz niebawem. Co do położnych z tamtych stron nie pomogę bo ja z Wielkopolski jestem. Szczerze mówiąc to ostatnio mnie naszła taka refleksja, że nie wiem czy chce rodzić w tym samym szpitalu co wcześniej. Bardzo byłam zadowolona z oddziału patologii ciąży( na którym spędziłam trzy tyg.) i z porodówki też ale z noworodkowego w ogóle - totalna beznadzieja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przed ciążą przez 3 miesiące brałam kwas foliowy. Gdy okazało się, że jestem w ciąży lekarz przepisał mi tabletki PREGNA PLUS. Zawiera kwas foliowy, jod, żelazo, cynk, wit B6 i kwasy omega 3. kaziorek84 ja też bardzo boję się porodu. Myślę, że warto by było zacząć wykonywać jakieś ćwiczenia przygotowujące do porodu (oczywiście o ile nie ma przeciwwskazań od lekarza prowadzącego ciążę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasienka.m i kaziorek84 a czego konkretnie sie boicie ?? Czy chodzi o prawdopodobienstwo komplikacji czy o sam bol ?? Ja sie nie boje, jak pomysle ile na swiecie kobiet rodzi to pytam siebie dlaczego ja nie mialabym urodzic ?? Jesli chodzi o bol to sprobuje naturalnie, bez znieczulen, natomiast jesli bedzie nie do zniesienia to poprosze o epidural i juz. Ja sie najbardziej boje faktu ze zostane mama i bede miala mala istotke zupelnie zalezna ode mnie. Czy dam sobie rade ?? dzisiaj tak trudno wychowac dziecko. To sa moje najwieksze obawy ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o porod to w pierwszej ciazy na poczatku sie balam(szczegolnie jak sie w nocy obudzilam:p),ale z kazdym tygodniem mniej.Kiedy juz mi sie zaczely skurcze,bylam po prostu szczesliwa,ze to juz i ze zaraz zobacze moja coreczke.Moze i z wami tak bedzie,wiec nie martwcie sie na zapas,zreszta jestem pewna,ze pod koniec ciazy nie bedziecie sie mogly doczekac porodu;) Ja zamierzam wziac znieczulenie. Kwas nadal biore,z jodem i wit.B-,witamin nie. Martituska-na ruchy masz jeszcze czas,to juz niedlugo:) Moj synek dzis bardzo aktywny jest,kopie jak szalony,a najbardziej upodobal sobie moj pecherz,niestety. Dzis kupilam mu pierwsza rzecz,a mianowicie smoczki,tak mi wpadly w oko w sklepie,ze sie skusilam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martituska ja się boję bólu, ciężkiego porodu i tego co będzie po. Czyli, że właśnie zostanę pozostawiona sama sobie i nie będę umiała się zająć swoim dzieckiem, że nie sprawdzę się jako mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaziorek84 nie jesteś sama mnie powiem szczerze przeraża wizja porodu i nie pomaga fakt, że miliony kobiet rodziły i rodzą. Ja w sumie tylko przez poród siłami natury odwlekałam decyzję o dziecku wiem, że to paranoja ale nic na to nie poradzę nawet swego czasu zastanawiałam się nad jakąś terapią ale los sam zadecydował :). Gdyby stać było mnie na prywatną klinikę to od razu zdecydowałabym się na cesarkę ale niestety nie mam tyle kasy aby sobie na to pozwolić a co do znieczulenia nie wyobrażam sobie rodzić bez. Do tej pory tylko znieczulenie brałam na usunięcie zęba 2 razy ale porób bez znieczulenia nie ma mowy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lunek ja to nie wiem czy w moim przypadku terapia by mi pomogła :) Ja bardzo chciałam mieć dziecko i długo na nie czekałam, ale jakoś wtedy nie myślałam o porodzie tylko o tym żeby w ogóle udalo mi się zajść w ciążę, a teraz poród mnie przeraża. Co dziennie o nim myślę chociaż staram się tego nie robić, aż boję się, że moje dziecko urodzi się przez to nerwowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. Martituska81...... 02.02.2013.....................................Plumouth Inspektor1.........07.02.2013...... ...........................Tychy/Jastrz puszek..............09.02.2013...............16.......... .........Rzeszów netta2..............11.02.2013 ....................................Warszawa Anitka90............15.02.2013......... ...........................Kraków lista..................11.02.2013...........8. ...... ...CH........Poznań. moje konto.........24.01.2013.................................... Radom Bayer Lev..........29-01-2013...........20...........CH........Niemcy Ninkaa86...........15.02.2013...........16 ......................Szczecin goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica BetiGl...............15.02.2013.......................... ...........Gliwice księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.......Wrocław wrzesniowa mama...22.02.2013........14......................UK Judka9876.........22.02.2013...........14................ ......Warszawa izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław kati=) .............12.02.2013............17.. ...................Rzeszów green-grass......12.02.2013............14................ ......Bochnia anetka_1991.....28.02.2013............15. ....................Radom kaja-@@@@@...25-02-2013.............15.. ........DZ........Elblag takakala..........14-02-2013.............16.............. ........Rzeszów *Iskierka*.........28-02-2013... .........13......................Rawicz 91malutka........ 24-02-2013.............12.....................Wieluń Gusia09 ...........18-02-2012.............16..........DZ........Cz-w a Ewuskaaa.........17.02.2013.............15..........???.. .......ok/Wa-wy Roosa .............11.02.2012..............(?)...........DZ....... ..Kraków aclerya............12.05.2012.............15...........CH ..........W-wa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No,ja juz na polmetku;) Dziewczyny,nie ma co sie zastanawiac jak bedzie,moze wlasnie porod was pozytywnie zaskoczy?Co do tego jak dacie sobie rade po porodzie z maluszkiem,to moge was zapewnic,ze dacie sobie rade swietnie,to jakos tak samo przychodzi,w koncu to beda wasze dzieci i szybciutko sie ich "nauczycie". Lunek-ja rodzilam pierwszy raz przez cc i choc wspominam to fantastycznie i naprawde swietnie je znioslam,to tym razem zdecydowalam sie na sn.Mialam wybor,u nas mozna miec cc na zyczenie wlasciwie bez problemu,to chce sie przekonac jak to jest rodzic naturalnie.Oczywiscie znieczulenie najprawdopodobniej wezme,ale nie nastawiam sie,ze bedzie jakos szczegolnie bolalo,mysle pozytywnie na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja-@@@@@
witajcie dziewczyny moze coś doradzicie mój mąż od 3 dni gorączkuje, poszedł wkoncu do lekarza i okazało sie ze to angina, jest na antybiotyku od dzis rana ja czuje sie fatalnie, spadek energii, lekki ból przy połykaniu posiłku, ból mięśni chyba mnie takze łapie co mogę brać??? słyszałam aby pić wapno, tantum verde psikac do buzi, i rutinoscorbin ale czy obejdzie sie bez wiyzty lekarskiej ???? czy jednak powinnam iść do rodzinnego wizytę u ginekologa mam dopiero w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja-@@@@@
wiem, ze lekarze w ciązy i tak radzą aby stosować domowe sposoby ale dzis wyczytałam, że na anginę nie ma sposobu i trzeba brać antybiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja wydaje mi się, że lepiej jak od razu pójdziesz do lekarza rodzinnego póki jeszcze Cię na całego nie rozłożyło. Ja na początku ciąży miałam grypę i wtdy jeszcze nie mogłam brać żadnych tabletek. Leżałam 2 tygodnie w domu na zwonieniu bo lekarka mówiła, że w ciąży wszystkie infekcje trwają dłużej. Leczyłam się czosnkiem, miodem itp. Jedynie tabletki na gardło brałam - ISLA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Kati, jeśli chodzi i KWAS FOLIOWY to już też nie biorę od długiego czasu. Witaminy tak. Najpierw PRENATAL a teraz moja dr poleciła mi PHARMATON MATRUELLE, gdyż podobno ma więcej żelaza. Oczywiście inne składniki też, w tym kwas foliowy:) Biorę też magnez, ale ten ASMAG FORTE, który szybko się wchłania, gdyż te bóle brzucha miałam mocne.. Jeśli chodzi i o strach przed porodem to tez bardzo się boję. Szczególnie tego, że w trakcie akcji porodowej z bólu zemdleję... Co już mi się zdarzało przy bardzo dużym bólu.. Ale jeszcze nie myślę o porodzie. Pewnie ten czas dopiero nadejdzie. Iskierka mnie boli krzyż. Biodra nie. Chodzę, jak 99 letnia staruszka, jak mi się "zastanie".. Lunek mam podobne wątpliwości jeśli chodzi o lekarza.. Moja jest BAAARDZO młodziutka, nie mam takiego poczucia bezpieczeństwa i pracuje w szpitalu w którym raczej nie chcę rodzić.. Lunek a możesz napisać na jakie objawy bierzesz urosept? Mam takie okresy w ciągu dnia, że co 15 min muszę do WC chodzić...:( Też któraś z Was tak ma? Kaja słyszałam, że są jakieś leki na różne przeziębienia dla kobiet w ciąży ale nie znam nazw. Miałam gdzieś zapisane ale teraz mamy remont i wszystko mam w kartonach... ;/ Mnie boli gardło i mam inne oznaki przeziębienia i na razie próbuję miodem i cytryną +sok malinowy. le jeśli masz mozliwość to może się przejdź do lekarki? Miłego dnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roosa czasami czuję strzykania w przewodzie moczowym podobnie jak sikam czuję takie strzykanie ale nie zawsze. Jeżeli chodzi o sikanie to zdarza się , że chodzę często do kibelka. Mój lekarz poradził mi urosept, mówił że można brać leki na bazie żurawiny w m oczu nie miałam nic więc innych leków nie zapisał. Kaja jak boli Cię gardło i masz gorączkę to lepiej idź do rodzinnego lekarza; ja ostatnio leczyłam się sokiem malinowym:) rozgrzewałłłł jeszcze muszę sobie malinek nazbierać bo często łapię jakieś infekcje. Bayer Lev powiem Ci,że nie rozmawiałam jeszcze z moim lekarzem jak to jest z cc nigdy mnie to szczególnie nie interesowało. Masz racje jeżeli chodzi o radzenie sobie z dzieckiem słyszałam to od wielu dziewczyn w różnym wieku. Mamy to w genach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
hej Wam :) u mnie w miare dobrze, dni leniwie lecą...(jestem na zwolnieniu) z niecierpliwoscia wyczekuje badania 3 d, ktore mam na 20 wrzesnia, no i pierwszych ruchów, wyraznych...bo narazie to tylko czasem slysze ze tam sie cos dzieje :P hehe u mnie 18 tydz leci, na badaniu bede w 21/22 wiec mam nadzieje ze juz poznam plec maluszka :) pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja-@@@@@
witajcie ponownie no to wiec poszłam do rodzinnego przed wyjsciem zaczełam jeszcze strasznie wymiotowac i miałam okropne bóle żołądka dostałam zastrzyk dozowolony dla kobiet w ciazy domięsniowy przeciwymiotny do tego tabletki , ale nie antybiotyk czuje sie fatalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green-grass
Jestem już po badaniu usg, będę mieć SYNKA tak jak od początku przeczuwałam :D rozwija się bardzo dobrze i jest bardzo ruchliwy (co zresztą czuje od jakiegoś czasu) :D Dziewczyny jestem taka szczęśliwa :D Mnie też zbiera choroba i gin powiedział żebym brała wapno z witaminą C i psikała gardło tantum verde bo to jest bezpieczne dla małego. Powiedział jeszcze że powinnam się zaszczepić na grypę bo kobiety w ciąży bardzo źle znoszą wszystkie choroby i lepiej nie ryzykować powikłań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green-grass
NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. Martituska81...... 02.02.2013.....................................Plumouth Inspektor1.........07.02.2013...... ...........................Tychy/Jastrz puszek..............09.02.2013...............16.......... .........Rzeszów netta2..............11.02.2013 ....................................Warszawa Anitka90............15.02.2013......... ...........................Kraków lista..................11.02.2013...........8. ...... ...CH........Poznań. moje konto.........24.01.2013.................................... Radom Bayer Lev..........29-01-2013...........20...........CH........Nie mcy Ninkaa86...........15.02.2013...........16 ......................Szczecin goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica BetiGl...............15.02.2013.......................... ...........Gliwice księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.......Wrocław wrzesniowa mama...22.02.2013........14......................UK Judka9876.........22.02.2013...........14................ ......Warszawa izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław kati=) .............12.02.2013............17.. ...................Rzeszów green-grass......12.02.2013............18............CH ......Bochnia anetka_1991.....28.02.2013............15. ....................Radom kaja-@@@@@...25-02-2013.............15.. ........DZ........Elblag takakala..........14-02-2013.............16.............. ........Rzeszów *Iskierka*.........28-02-2013... .........13......................Rawicz 91malutka........ 24-02-2013.............12.....................Wieluń Gusia09 ...........18-02-2012.............16..........DZ........Cz-w a Ewuskaaa.........17.02.2013.............15..........???.. .......ok/Wa-wy Roosa .............11.02.2012..............(?)...........DZ....... ..Kraków aclerya............12.05.2012.............15...........CH ..........W-wa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×