Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Daria;)

KLUBIK KUREK DOMOWYCH

Polecane posty

zwierzaki narazie trzymamy w domach:) każdy po kilka . Jeszcze nam nie zrobili terrarii ,ale mam nadzieje ,że do końca tego tygodnia już będą. W końcu zostało już tylko 12 dni do otwarcia. a co tam u Ciebie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to masz wesoło, dodatkowe zwierzaki w domu ;). I jak z opieką małego, na razie siostra, czy już szukasz/masz opiekunkę na oku? U mnie ok, czekamy na małego :) W sobotę mąż skręcił łóżeczko ;), muszę jeszcze trochę generalnego sprzątanie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak narazie to sie maluchem zajmuje siostra na zmianę z dziadkiem. Opiekunki szukałam ,ale z niej zrezygnuje bo u nas biorą ok 700 zl za to że bedzie pracowac 15- 20 h tygodniowo. Wole przeczekać do tego grudnia i wtedy pójdzie do przedszkola za 360 zł. Zawsze taniej i dodatkowo integracja z innymi dziecmi :-) Musze teraz wyjść do siostry przypilnować jej dzieciaków bo ona ma jakies sprawy do załatwienia. Jak wrócę za jakies 2 godz to się odezwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie chyba racja, do grudnia już nie długo, a jak rodzinka na razie może pomóc, to czemu nie skorzystać :). poza tym mały nie dozna takiego szoku, że nagle jakaś obca osoba się nim zajmuje. 360 zł, to dobra cena za przedszkole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już jestem :) właśnie robie łazanki,żeby było jak najszybciej potelka ta cena za przedszkole 360 zł to już z wyżywieniem z tym,że jest to do godziny 13 a każda kolejna godzina jest dodatkowo płatna ,także w ciągu miesiąca wyjdzie jakieś 450 zł aha ostatnio jak się nie odzywałaś przez jakieś 3 dni to już się zastanawiałam czy nie nadszedł na Ciebie czas:-D czym bliżej terminu tym bardziej tak będe myśleć jak znikniesz na jakiś czas. Muszę przyznać że już się nie moge doczekać Twoich wpisów po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
450 zł, to i tak dobra cena, na pewno taniej niż opiekunka i dla takiego już rezolutnego 3 latka, to nie ma porównania kontakt z rówieśnikami, różne zajęcia do siedzenia z nianią :) czyli sporo zmiany was czekają, ale chyba jesteś zadowolona? :) mam nadzieje, że do terminu dotrwam, właściwie jeszcze miesiąc, ale różnie może być ;), jakaś cierpliwość we mnie wstąpiła ;), choć nie powiem lekko mam dość tego wyprawkowania ;), prania, prasowania, sprzątania ;). no ale właściwie już mało co zostało do przygotowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o prace to jestem bardzo zadowolona.Jest to coś,co kocham,znam się na tym bardzo dobrze, godziny pracy mi odpowiadają i dodatkowo kasa też jest ok jedynie się boje jak synek będzie dawał sobie rade w nowej sytuacji. Wiem ,że taka jest kolej rzeczy aczkolwiek nic na to nie poradzę ,że jestem nadopiekuńcza.Dam sobię ręke uciąć,że on sie do tego przyzwyczai szybciej odemnie. Będzie zadowolony z towarzystwa dzieci i nawet nie zatęskni w przeciwieństwie do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj myślę że zatęskni za mamą ;) no właśnie taka kolej losu, poza tym ja uważam, że pozornie to 3 latek szybciej zaakceptuje sytuację, niż 5 latek, który jest już z reguły mocno wycwaniony ;). przychodzi taki moment że już dziecko zaczyna potrzebować zdecydowanie czegoś więcej niż obiadek zrobiony przez mamę i pójście na plac zabaw. będzie dobrze :) właściwie to nie rozumiem, jakie są motywy, że rodzicie dla zdrowych dzieci w wieku przedszkolnym szukają opiekunki i dobrowolnie, rezygnują z przedszkola...może wiesz coś o tym? ;) fajnie że tak łatwo ci się z tą pracą trafiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potelka ja znam takie przypadki gdzie małżeństwo ma po 2 lub 3 dzieci i matka nie pracuje bo woli siedzieć w domu i nie jest to tylko do 3 roku życia tylko do 6 lat. Powód banalny : lenistwo!!! po co płacić za przedszkole? przecież lepiej puścić dzieciakom bajki i mamusia ma praktycznie cały dzień wolny, tylko tyle co obiad ugotuje.A dzieci przez pól dnia tv i komputer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to już trochę inna sytuacja...chodziło mi wcześniej o to, że np. jest możliwość posłania dziecka do przedszkola, ba nawet wybór jest duży, cena mniejsza lub porównywalna jak opiekunka...a jednak rodzicie decydują się na opiekunkę dla zdrowego 4, 5 latka, bo rodzice pracują... ja generalnie nie widzę nic w tym złego, jak matka nawet dłużej siedzi z kilkorgiem dzieci w domu, są bardzo różne sytuacje...chyba chodziło ci o sytuację, że pozornie się nimi zajmuje, tak? czyli myśli że tylko obiad musi zrobić? bo tak samo, jak z pracą, można prawie nic w niej nie robić, to tak samo z tym siedzeniem w domu...też jestem przeciwko siedzeniu takiemu w domu, że dzieci ciągle przed tv, komputerem, w takiej sytuacji przedszkole, to wręcz jest konieczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli o to chodzi to nie znam takiego przypadku,że rodzice wolą opiekunkę od przedszkola.Może dla tego,że u mnie w małej miejscowości ludzie bardziej się liczą z kosztami. A może dlatego,że dzieciaki prawie wszystkie się znają i same w podskokach biegną do przedszkola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vic, w dużym mieście tez ludzie liczą się z kosztami życia, to chyba norma wszędzie ;). uważam że nic na siłę. czasem to strasznie razi, jak dziecko ma 5 lat, a matka na siłę siedzi w domu, choć prace by miała, dziecko masę przedszkoli, dziadkowie pod bokiem...ale czasem jest też odwrotna sytuacja, matka oddaje pół roczne dziecko pod opiekę pierwszej lepszej opiekunki i biegnie to pracy w markecie i całą pensję właściwie jej oddaje, nie mam nic przeciwko pracy w markecie, ale zupełnie nie rozumiem, jak można taką pracę nazywać wyrwaniem się z domu, to raczej ostateczność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale głupoty piszecie
przy 3 dzieci lenistwo ? tylko obiad ugotować? vicoleta chyba pogięło cię doszczętnie i policzcie sobie 3 x 450=1350 to ile ta matka musiałaby zarabiać,żeby był sens pracować i nie opowiadajcie że przedszkolanka porządnie dzieckiem się zajmnie,gdy takich dzeci ma przynajmniej kilkoro...ale głupoty bez sensu wypisujecie...żal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna osoba co nie potrafi czytać ze zrozumieniem a się mądruje!!! masakra najpierw naucz się czytać a poźniej się wypowiadaj!!! Pisałam,że znam przypadki,że matka 3 dzieci nie chce iść do pracy z lenistwa i przez cały dzień nic nie robi oprócz obiadu i to nawet nie zawsze. Mam taką sąsiadke,że poprostu nic nie robi bo jej się nie chce a dzieciaki same się sobą zajmują cały dzień.Przez całe wakacje ani razu z nimi nie była na placu zabaw tylko w domu siedzą przed tv. Nie napisałam nic takiego,że każda matka jest taka.A jeśli chodzi o kasę to jej mąż zarabia na tirach za granicą po ok 8 tys miesięcznie więc było by ich stać na przedszkole. Jak kogoś nie stać to inna sprawa w takich przypadkach to się nie dziwie,że matka zostaje z dziecmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vic, będziesz potem, czyli za jakieś 2 godziny, to byśmy pogadały, no albo jeszcze później? bo teraz nie bardzo mogę gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze niestety ale będe dopiero po 17 raczej bo musze na 15 do pracy podjechać na jakies 2 godzinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchnia z aniołkami
Witajcie dziewuszki :) Dzisiaj na kolację robię tartę warzywną z mozzarelką , na moim bloogu ,na którego podałam już linka wcześniej ale dam i raz jeszcze http://kuchnia-z-aniolkami.bloog.pl/?ticaid=5f26a , dam na nią przepis. Robię ją pierwszy raz, ale mam nadzieję, że będzie smaczna. Na pewno Wam o tym napiszę. A jak u Was dzień minął? Co robiłyście ciekawego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to już tuż tuż :) dzidzia dobrze, właśnie ostro skacze ;). jeszcze dziś mam wizytę, dopiero o 20.20, masakra, nie wiem co mnie podkusiło zapisać się na taką godzinę, choć wybór był prawie żaden, no ale ja już niezbyt myślę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak synek, na razie z twoją siostrą i z babcią i dziadkiem będzie siedział? coś daria znów nie pisze, ale zapewne się odezwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×