Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość izabela1000

Nowy Topic dla Mam które urodzą w Listopadzie 2012!!!! ZAPRASZAM NA POGADUCHY

Polecane posty

Gość mamucha83
Hej senioritka :-) Niezle twoj maly dawal czadu raczej nie kolka ale moze on nadwrazliwy na bodzce jest i potezebuje wyciszenia jak najmniej pobudzajacych rzeczy sprobowac go do lozeczka odlozyc poplacze pare razy a pozniej sie nauczy i bedzie spokojny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha - jak na mnie to tez za pozno na kolki, mysle ze malutka gnebi ta kupka.. u nas od wczoraj tez byla jazda bo maly juz 5 dni kupy nie robil i juz nic nie pomagalo. masowalismy brzuszek + gorace oklady + ciepla kapiel, nic.. az zadzwonilam do poloznej, ona probowala termometrem cos zdzialac ale tez nic nie dalo i dzis rano maly dostal czopka i poszlo po 5 minutach.. i tak przez caly dzien schodza z niego te zaleglosci , juz 3 razy sie przebieralismy bo za kazdym razem okichany po pachy.. :D teraz sie po spacerku ostatni raz zalatwil i zasnal jak zabity, mysle ze do wieczora mam go z glowy teraz.. senioritka - faktycznie maly daje Ci niezle popalic.. u nas jak maly w taka panike wpada to robie mu cieply oklad na brzuszek bez wzgledu na to jaka przyczyna placzu i tule mocno do siebie a wtedy po chwili sie uspokaja.. Ja musze teraz zabrac sie za ogarniecie domu bo od kad wrocilismy z polski to jeszcze nie zdazylam nawet walizek rozpakowac.. ehh jak mi sie nie chce.. P.S. dziewczyny czy Wam po ciazy wyszly jakies nowe rozstepy? ja kurcze cala ciaze do porodu nic nie mialam a teraz jak mi kilogramy uciekaja to niewiem skad sie pojawiaja rozstepy na biodrach.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha...nie bylo mowy o lozeczku balam sie ze cos mu sie stanie.Dzis ladnie spi.Nadal jestesmy na cycu tylko.Kupilam mleko Humana AR i nie smakuje mu.Z butelki je spokojniej niz z piersi,wiec jak mam czas to sciagam do butelki.Przynajmniej wiem ile zjada a z cyca nigdy nie wiadomo i za mocno mu leci wtedy sie krztusi.Nie wiedzialam ze dziecko takie male moze wytrzymac tye godzin bez snu. A dzis spi i slucha z youtuba Disco Polo;)http://www.youtube.com/watch?v=JvxG3zl_WhU Ogolnie lubi halas rozmowy i nic go nie rusza,no chyba ze glodny jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
Mamucha ja nie dawałam espumisanu bo kupiliśmy w końcu te niemieckie kropelki sab simplex i pomogły, ale teraz od kilku dni nie dajemy bo Mały nie ma już tych napadów płaczu. A jak zaczyna histeryzować to włączamy odkurzacz i jest cicho. Ale spróbuj dać ten espumisan , nim nie zaszkodzisz Maleństwu, a pewnie masz tam jak dawkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marien...szczerze to nie wiem czy mi przybylo bo nie mam czasu sie dogladac na szybko tylko prysznic i tyle,ale brzuch mi przeszkadza nigdy takiego nie mialam zawsze plaski a teraz plakac mi sie chce;/A u Ciebie jak z brzuchem po cc cwiczysz?Ja nawet nie mam czasu..Jedynie jak ide na spacer z malym to robie kilometry tak ze az zakwasy mam. wazka,wglowiesieniemiesci...jakie rozchichotane te wasze maluszki.Moj maly 'rozmawia' zawsze z moja mama rano i tak gaworzy jak by sie uzalal na mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senioritka ja zauwazylam bo nie bylo zadnych a dzis maz do mnie mowi ze mi cos wyszlo na lewym biodrze, patrze a tam kilka czerwonych paskow.. Jesli chodzi o brzuch to jest coraz lepiej. Ja tez zawsze mialam plaski brzuch i teraz troche przeszkadza ale od jakiegos czasu uzywam bielizne korygujaca i wtedy jest idealny. Mysle tez ze jak taki scisniety brzuch jest to szybciej sie wciaga,przynajmniej tak mi sie wydaje.. A cwiczenia zaczynam za dwa tyg. U nas w programie opieki polozniczej jest taki kurs gimnastyka poporodowa. To jest chyba jakies 10 spotkan kazde po 60 minut no i od 15 stycznia wracam do fitnessklubu.. A teraz poki co to tez tylko spacery i nic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Marien- a jak dokladnie robicie masaz i z czego ten goracy oklad bomja jej, achne dzis z rozgrzanej zelazkiem pieluchy bo kupy nadal nie ma Knika- nie ma dawkowania jedynie ze jedna saszetka dziennie i ze nie wskazane dla dzieci ponizej 6 roku zycia :-) Senioritka - tez sie balam najpierw jak w lozeczku sama lezala ale sie przyzwyczailam i nabralam zaufania do takiego spania A kupy jak nie bylo tak ie ma.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha my rozgrzewamy brzuszek poduszka z pestkami wisni. Cudowny wynalazek ale prasowanie pieluch i przykladanie takich goracych tez pomaga, tak robilismy jak u rodzicow bylismy. A masaz to robimy z oliwka. Ja biore zawsze troche na palce i kraze wokol pepka w strone wskazowek zegara. Tak jakies 3 minutki masuje a potem robimy jeszcze tzw " rowerek" . Maly przy tym rozkreca sie z baczkami a jakis czas potem jest juz kupa. Po masazu wracam jeszcze zawsze do rozgrzewania brzuszka. Oby malej ulzylo, mi tak zal bylo Filipka ze sie tak meczyl ze az serce bolalo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi zostało trochę brzuszka i wyszło kilka rozstępów na lewym pośladku :P z ćwiczeń to robię brzuszki, na razie 60 szt dziennie, 30 rano i 30 wieczorem, więcej nie daję rady ze względu na kręgosłup + gimnastyka w łóżku :P rano doznałam szoku bo dostałam okres, dzień mieliśmy dziś intensywny i bałam się, że będzie mnie wszystko boleć bo przed ciążą miesiączki miałam bardzo bolesne tak, że pół dnia leżałam i faszerowałam się prochami..mam nadzieję, że taki bezbolesny zostanie... Melka ostatnio ładnie się przestawiła bo w dzień jest aktywna a przysypia tylko po butli na jakieś 40 min do godziny ale za to nocki przesypia całe :) miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Wglowiesieniemiesci- moze masz to samo co ja mialam po ok 6-8 tyg po porodzie mialam przez tydz takie krwawienie ala na okres a cosie okazalo ze nie jest okresem No zobaczymy Jak jej pojdzie dzisiaj do tej pory nie miaka problemow z kupa Amarien a jakie te czopki? Zwykle glicerynowe? Czy jakies specjalne dla maluchow Seniortka- z 2str to dobrze ze twoj maly jest taki bo sobie poradzi w przyszlosci jak bedzie duzy jak teaz potrafi ustawic wszystkich i na pewno nie nazeka na ciebie bo robisz dla niego wszystkiego co najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha...maly da rade napewno,rodzicow ma ;z jajami; to i on sobie poradzi;)Pomyslalam sobie,ze cala ciaze go meczylam i pracowalam i teraz mam za swoje.Dzisiaj przesypia ladnie,zobaczymy jaka noc bedzie. Ile mozna godzin trzymac mleko w lodowce po sciagnieciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha te czopki to czopki kminkowe jakies. One sa glownie na wzdecia ale dzialaja tez na zatwardzenia. one sa specjalne dla niemowlat ale czy w pl tez takie sa to niewiem.. senioritka mleko w lodowce po sciagnieciu moze do 48h stac. zamrozone 3-4 miesiace jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
No zobaczymy czy sa te czopki Puki co mala usnela padla przy butli zjadla bardzo malo.... Za ok 1/5 h ja na spiocha nakarmie od 18 nie spala Wazka a co tam u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
Dziewczyny u mnie żaden rozstęp się nie pojawił w czasie ciąży i teraz trochę mnie wystraszyłyście, że po ciąży może coś się pojawić. A brzuch też mi przeszkadza- na Wigilię założyłam pierwszy raz w życiu majtki korygujące i wszyscy się dziwili, że można tak dobrze wgladać miesiąc po porodzie, ja oczywiście nie chwaliłam się , że jestem na maksa ściągnięta :) No i po tym incydencie z majtkami ściągającymi dostałam straszne krwawienie i byłam wystraszona, myślałam, że sobie coś narobiłam , ale pogadałam z mamą i siostrą i okazało się , że obie dokładnie 5-6 tyg po porodzie dostały pierwszy okres więc się uspokoiłam. Tylko też się zastanawiałam czemu był bezbolesny, przecież zawsze cierpiałam , no i czemu był taki intensywny ! Dobrze, że zostały mi jeszcze podłady poporodowe bo zwykłe podpaski nie dawały rady, nie mówiąc już o tym, że to były święta i szukałam podpasek na stacjach benzynowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
Mamucha, a Ty jaki masz ten espumisan? w saszetkach? Ten się chyba nie nadaje. Musisz kupić w kropelkach, on jest od 1 miesiąca życia i tam na pewno bedzie dawkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
No ja tez mialam ten bezbolesny okres i z tego co widze to wglowiesieniemiesci tez i tez mialam mega obfity i jechalam na podkladach poporodowych Mam ten w saszetkach i malej go troszke probowalam wcisnac upila pare lykow i wszystko wyplula i wyzygala i jej go nue daje wogole ogolnie dziwne bo dostalam go na szkole rodzenia A rostepow nie mam wogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od 1, 5tygodnia juz nie krwawie, ani zadnych uplawow, nic. Pierwszy seks tez mamy juz za soba tydzien temu. Od wczoraj zaczelam cwiczyc. Mam juz za soba 2 treningi Chodakowskiej i krwawinie wrocilo... wczoraj w nocy po pierwszym treningu :( ale zadnych boli nie mam, nie jest obfite, raczej takie jak przy koncowce miesiaczki. Zobacze jak jutro bedzie. Jak krwawienie nie ustapi to jeszcze troche poczekam z cwiczeniami. A Wy juz cos trenujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
U mnie te krwawienia rowny tydzien twaly Mala wczoraj znowu koncet ale jakby ktszy i z mniejszym przekonaniem:-) ale super noc przespala padla o 23 i spala do 930 ja sama o 5 sie obudzilam i na spiocha pielucha i butla Dzis byla kupa:-) wiec zobaczymy co i jak od dzisiejszego wieczorzalezy nasze jutrzejsze wyjscie na sylwka planowalismy do znajomych z M na domowke ale jak bedzie wycie to siedzimy w chalupie i ogladamy tv :-) a wy jakie plany? Creamyful- ja cwicze od kiedy mi minely te 2 wawienia 3 xw tyg skacze na rurce w domu a od nowegonroku aerobowa 6weidera bo nie moge patrzec na moj brzuch noo i jak pogoda bedziw git to bieganie marze o powrocie do formy sprzed ciazy Creamyful- jak karmisz malenstwo butla czy cyc czy nadal poln na pol? U mnie dobr checi malej nic nie daly i laktacja poszla sie strac na amen nic mi prawie nie cieknie.... Szkoda ale moze przy 2-gim nadrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny tak szybko okresy podostawałyście??Ja po 1 dziecku dostałam dopiero 9 miesięcy po porodzie. Teraz też nie liczę że szybko dostanę. Ale jak się karmi to chyba później się dostaje. Synek mój przemienił się w aniołka. Albo śpi albo "guga" czyli leży i się śmieje i gada. Nie pamiętam już jego płaczu. Wczoraj spał cały dzień a my obejrzeliśmy cały 2 sezon naszego serialu:) Mam nadzieję, że nie zapeszę. Dziewczynki nie wiem czy jutro zajrzę, ale na wszelki wypadek już teraz zyczę Wam miłego sylwestrowego wieczoru ( a raczej nocy ) I Szczęsliwego Nowego Roku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A brzuchol to mam większy niż kilka dni po porodzie - rozepchał mi się żołądek po tych świętach ale od stycznia dieta i siłownia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rurke zlikwidowalam kiedy zaszlam w ciążę a teraz nie wiem czy mam wystarczająco energii i siły by do niej wrócić.Moze w przyszłym roku. Karmie cały czas pół na pół. W nocy cycek a w dzień butelka. No i po ćwiczeniach daje mm. Bo do 1,5h po dużym wysiłku mleko jest niedobre. Więc pierwsze po ćwiczeniach odciagam i wylewam. Żeby mala nie musiała pić tej kwaśnoty ;) no i krwawienia już dzisiaj niemam więc wiem.że mogę ćwiczyć spokojnie. Ogólnie schudlam 12kg po 3tyg od ciąży i waga sie zatrzymała. Zostało mi 2kg do wagi z przed ciąży. Ale planujzrzucićjakieś 6-8... Mam nadzieję ;) a co do rozstepow to racja że pojawiają sie pi ciąży. Mi 3 małe na brzuchu pojawiły sie dopiero parę dni przed porodem. I byłam mega szczęśliwa że.nie mam na całym ciele. Ale długo sie nie nacieszylam bo po porodzie manm na pupie, udach, trochę na lydkach i dole pleców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fddffddd
Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięca. Ubranka za kilka złotych. www.Lumpik24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rurke zlikwidowalam kiedy zaszlam w ciążę a teraz nie wiem czy mam wystarczająco energii i siły by do niej wrócić.Moze w przyszłym roku. Karmie cały czas pół na pół. W nocy cycek a w dzień butelka. No i po ćwiczeniach daje mm. Bo do 1,5h po dużym wysiłku mleko jest niedobre. Więc pierwsze po ćwiczeniach odciagam i wylewam. Żeby mala nie musiała pić tej kwaśnoty ;) no i krwawienia już dzisiaj niemam więc wiem.że mogę ćwiczyć spokojnie. Ogólnie schudlam 12kg po 3tyg od ciąży i waga sie zatrzymała. Zostało mi 2kg do wagi z przed ciąży. Ale planujzrzucićjakieś 6-8... Mam nadzieję ;) a co do rozstepow to racja że pojawiają sie pi ciąży. Mi 3 małe na brzuchu pojawiły sie dopiero parę dni przed porodem. I byłam mega szczęśliwa że.nie mam na całym ciele. Ale długo sie nie nacieszylam bo po porodzie manm na pupie, udach, trochę na lydkach i dole pleców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
Dziewczyny u mnie dzisiaj dokładnie 6 tyg po porodzie rozstępów brak z caego jestem zadowolona , ale moja waga mnie wkurza. Schudłam z jakieś 9-10 kg więc teoretycznie zostało mi z 5 ale niestety przed ciążą trochę mi się przybrało więc tak naprawdę chciałabym z 9 zrzucić. Przyznam się że kupiłam sobie jakieś tabletki na odchudzanie i chociaż wiem, że to wszystko ściema to jakoś lepiej się czuję psychicznie łykając je ;) a z ćwiczeniami to poczekam do wizyty u gina jak mi powie , że już mogę. No i dzisiaj zmieściłam sie już w jedne spodnie sprzed ciąży, chociaz brzuszek trochę się wylewał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sporo przytyłam w ciąży bo na samej końcówce byłam 18 na plusie, po porodzie spadło 10kg a tydzień później kolejne 6 i te 2 kg co zostało najgorzej mi zgubić do wagi sprzed ciąży :O brzuszki mam nadzieję, że doprowadzą mój brzuch do jakiegoś normalnego wyglądu :P też Wam życzę udanego, spokojnego wieczoru z Maluchami w noc sylwestrową, miłej zabawy o ile macie taką możliwość i Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na temat wagi milczę bo z Was najgrubsza jestem, ale zaczęłam ćwiczyć, od stycznia siłownia a na wiosnę tenis chociaż raz w tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Hej u nas znowu wieczorne cyrki od ok 22 do 24 30 :-) pozniej standardowo przespana noc wczoraj 2 kupy byly wiec to chyba nie o kupe chodxi tylko co na tle psychicznym przemeczenie albo o zlej godz ja kapiemy nie wiem Idziemy do znajomych na tego sylwka oprocz malej beda jescze inne dzieci wiec damy rade Dziewczynki nie bedzie mnie dzis wiec udanej zabawy sylwestrowej z maluchami i wszystkiego dobrgo w nowym roku obysmych schudly a maluchy chowaly sie grzecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
My spędzamy sylwestra w domu, wpadną znajomi :) Mały już śpi i mam nadzieję, że pozwoli nam chociaż zjeść wspólnie kolację bo ostatnio to jadamy na raty posiłki- jedno bawi drugie je i później na odwrót :) Dziewczynki wszystkiego dobrego w Nowym Roku dla Was i Waszych najbliższych a w szczególności dla naszych Maluchów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
Witam w nowym roku :) Jak Maluchy przetrwały sylwestrowe szaleństwo, bo mój nawet nie drgnął podczas tych wybuchów , spał w najlepsze . za tydzień wybieramy się na szczepienia i nadal mam dylemat które wybrać - 5 w 1 czy 6 w 1 no i czy oprócz tego coś jeszcze bo myślę o pneumokokach. Dziewczyny podzielcie się swoimi doświadczeniami dotyczącymi szczepień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
Witam w nowym roku :) Jak Maluchy przetrwały sylwestrowe szaleństwo, bo mój nawet nie drgnął podczas tych wybuchów , spał w najlepsze . za tydzień wybieramy się na szczepienia i nadal mam dylemat które wybrać - 5 w 1 czy 6 w 1 no i czy oprócz tego coś jeszcze bo myślę o pneumokokach. Dziewczyny podzielcie się swoimi doświadczeniami dotyczącymi szczepień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×