Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość izabela1000

Nowy Topic dla Mam które urodzą w Listopadzie 2012!!!! ZAPRASZAM NA POGADUCHY

Polecane posty

moi znajomi wzięli rozwód by dziecko dostało się do przedszkola położonego najbliżej ich osiedla a zatem pomysłowość nie zna granic :/ mnie przedwczoraj korciło na pizze, w pierwszej kolejności chciałam zamówić ale po zbadaniu zasobów w lodówce stwierdziłam, że sama zrobię :) i wyszła :) do ciast na słodko nie mam weny ale pizza wyszła i pewnie zrobię jeszcze nie raz :) aaaa..już mi ślinka cieknie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie mamy, ale dzis pogoda pada głowa boli nic sie nie chce... szok....ale jutro wkoncu moja niunie zobacze:) caly miesiac go nie widzialam:)... powiem wam ze jak teraz pomalu kompletuje rzeczy to jakos dopiero wierze ze bedę mama:) jeszcze niecale 4 miesiace i bedzie;) tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wglowiesieniemiesci ale mi smaka dzisiaj narobilas ta pizza. Caly czas o niej rozmyslam :P niestety moje zasoby lodowkowe nie pozwalaja na zrobienie samemu a z domu dzisiaj sie nie ruszalam i nie rusze bo u mnie pogoda tez okropna tylko ze w druga strone - jakies 27stopni + slonce przez caly dzien czyli pogoda nie dla mnie :( iza fajnie masz ze juz jutro zobaczysz maluszka :) ja juz normalnie licze godziny do czwartku. Troche sie denerwuje tym testem na toksoplazmoze i robie sobie wyrzuty sumienia ze tez wczesniej nie wiedzialam takich podstawowych rzeczy ze u mnie to trzeba osobno z wlasnej woli robic :( Dlugo czeka sie na takie wyniki dziewczyny? poza tym dzisiaj moj katarek juz powoli odchodzi w zapomnienie z czego sie mocno ciesze! obylo sie bez lekarza na szczescie. Jakie macie plany na wieczor dziewczyny ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marien- ja robilam tez testy na toksoplazme i wynik tak dostała moja gin na nastepnej wizycie- zastanawiam sie czy nie zapisac sie na usg 3d? co o tym myslicie warto? czy zwykle usg wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnosnie usg 3D to stwierdzilismy z M. ze jesli lekarz na zwyklym usg powie nam ze wszystko ok to mysle ze wystarczy nam swiadomosc ze jest wszystko w porzadku a ogladac maluszka w calej okazalosci bedziemy jak sie urodzi :) No ale moze te bardziej doswiadczone mamy tez sie wypowiedza na ten temat , moze warto z jakiegos innego powodu takie badanie zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny mam dwójkę dzieci teraz spodziewam się trzeciej pociechy i nie wyobrażam sobie bez usg 3 d bo na tym normalnym nie wyraznie widać i na pewno nie można po częśći wykryć wad rozwojowych ja w drugiej ciąży tak miałam chodziłam tylko na to usg zwykłe i wszystko było ok ciąża przebiegała książkowo a przy porodzie okazało się ze moja córeczka ma wadę i jestem teraz pewna ze na usg 3d od razu była by zauważalna wiec polecam 3 d a na pewno będziecie spokojniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiec bedzie cesarka dlatego,ze mam wirusa i moge zarazic dziecko...;(Mam zmiany w okolicach intymnych i konieczna jest cesarka!!!Te zmiany moge wyleczyc po porodzie,byc moze tez same znikna jak w wielu przypadkach o ktorych czytalam... Co do plci dziecka nie chce wiedziec,okaze sie po urodzeniu. Pytalam ostatnio w ktorym mies zaczely kopac Wasze pociechy,wiec my juz skonczylismy 19 tyg i cos mnie tam laskocze w brzuchu i to chyba to (dziwne uczucie,ale przyjemne;) ). Dziewczyny a Wy pracujecie w ciazy?pytam bo ja pracuje i nie wiem na ile moge sobie pozwolic,dodam ze dobrze sie jeszcze czuje z tym ze nogi mnie bola jak za dlugo stoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki mimi teraz bardziej sie przekonuje ze waro to zrobic, teraz sie rozejrze gdzie u mnie w miesice mozna zrobic senioritka , trzymam kciuki zeby bylo dobrze, napewno bedzie.. nawet nie wiedzialam ze od tego tez zalezy czy sie bedzie mialo cesarke czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
senioritka trzeba wierzyc ze wszystko sie dobrze skonczy no i takze trzymam kciuki! Co do ruchow malucha to ja odczowam mniej wiecej od 18 tygodnia( z poczatku tylko wlasnie laskotanie). Teraz mam 21 tydzien i maluszek juz niezle szaleje wieczorami zwlaszcza :) A co do badania 3D to tez zaczelam teraz rozmyslac ze moze jednak warto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie pracuje od kad tylko uslyszalam o ciazy tj. 4-5 tydzien ze wzgledu na ciaze zagrozona. teraz juz jest wszystko w porzadku i by mi sie chcialo wrocic do pracy ale niestety mam prace fizyczna wiec odpada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senioritka a ja Ci zazdroszczę cesarki bo sama wolałabym mieć, może dlatego, że przy pierwszym dziecku tak rewelacyjnie ją zniosłam. Jestem na l-4 od początku. Kiepski byłby ze mnie pracownik, jak w 1 trymestrze ciągle mnie mdliło, chodziłam śpiąca i zmęczona.Pracodawca nie ma o to pretensji bo płaci tylko jedno chorobowe a resztę ZUS, więc już woli żebym do końca nie wracała niż miała wrócić na kilka dni i znowu wziąć l-4 (bo znowu by za pierwszy miesiąc płacił) Co do pizzy to my ostatnio kilka razy zamówiliśmy sobie (uwielbiamy pizze, kebaby, tortille) ale już musimy przystopować bo niebawem będę wyglądała jak słonica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do usg to miałam w trójwymiarze, bo moja gin. takie robi, doliczyła tylko 30 zł do wizyty. Ja niewiele więcej widziałam niż na zwykłym ale ona tam sobie coś włączała jakieś kolorki, przepływy krwi itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
Puk puk mozna dolaczyc? Tez bede listopadowa mama :) wg @ to 9.11 a wg usg to 12.11 Polecam usg 3d i najlepiej 4d. Ja sie przed tym wzbranialam ze po co , szkoda kasy, wystarczy zwykle itd ale maz mnie namowil i warto. Nasza dziewuszka :) zostala dokladnie wymierzona, zostalo potwoerdzone ze wszytsko jest ok. Na filmie (mamy nagranie) widac jak zostala na potrzeby usg brutalnie :) obudzona, jak przecieralao oczka, zakladala sobie nogi za glowe i grzebala w nosie :) super przezycie, poryczalam sie jak jasna cholera. Teraz pozdrawiam was i dzieciaki z upalnego Budapesztu bo pojechalismy sobie z mezem na urlop (niech zyja pociagi z kuszetkami) przytylam ok 5kg i jem jak prosiak.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki, ja w przyszłym tygodniu idę na usg, tak się cieszę że akurat mąż będzie w PL bo inaczej znów zobaczyłby tylko zdjęcia albo płytkę DVD, a z tym usg 3D to się zastanowimy jeszcze, tam akurat gdzie chodzę na usg mają bardzo dobry sprzęt a lekarza, który je wykonuje mam z polecenia i mam zaufanie po prostu :) izabela1000 wyobraź sobie, że my jeszcze nic nie mamy i jeszcze długo nic nie kupię bo dopiero jak polecę do męża na stałe to zrobimy full wyprawkę :D ale fakt, z tym że będę mamą i wg będziemy rodzicami to tak odczuwam z pewnym dystansem, może jak maluch mnie podkopuje i gadam do brzuszka to wtedy się rozmarzam bardziej :D marien21 ja na wyniki czekałam do następnej wizyty u mojego gina i tak mam cały czas jak robię jakieś badania to na następnej wizycie on ma wszystko dołączone do karty senioritka26 mój mąż też nie chce znać płci, nastawił się aby była niespodzianka i już zapowiedział, że tylko wejdziemy do gabinetu to będzie piszczał, żeby nie mówić jaka płeć :D ja bym chciała wiedzieć no ale myślę, że wytrzymam :D co do pracy to ja od 19 tc jestem na L4, mogłabym dłużej pracować ale akurat tak było wygodniej i przy okazji jedna osoba dostała umowę na zastępstwo na moje miejsce i w sumie nie narzekam, pierwsze takie długie L4 od 5 lat w tej firmie to jakoś nie mam wyrzutów sumienia :D ciezarowka_83 Witaj :) no nic ja w sumie niewiele przytyłam < tak mi się wydaje > od początku ciąży bo 3,5 kg ale wszystkie wyniki badań mam ok i dzidzia na ostatnim usg miała prawidłowe wymiary jak na tamten tydzień ciąży, rośnie mi tylko brzuch i może dlatego tak się moja waga przedstawia :) pozdrawiam i miłego popołudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie dziewczyny że z takim zaangazowaniem piszecie, do listopada bedziemy wiedziala o sobie bardzo duzo hehe ja pracuje w szkole takze zaraz wakacje mam, wiec czemu nie pracowac:) dzis bylam na wizycie moja niunia ma 16 cm!! od głowki do pupci, i ogólnie jest zdrowy wszystkie wymiary idealne 420 gram waży i ma obwód 5 cm głowki:) tylko ja gorzej sie czuje mialam słabsze teraz badania krwi, wiec musze brac żelazo i magnez co do 3d moja pani gin powiedziala że to zbędne i tylko dla ładnych fotek sie je robi , takze nie bede placic dodatkowo, pieniazki sie przydadza:) Witamy nową mamę i zapraszamy to wpisania sie na liste, gdzies na wczesniejszej stronie znajdziesz:) ale jestem zadowolona że wszystko z moja niunia jest ok:) a jak wasze badania juz ktos mial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszcze wam dziewczyny,ze macie wszystko opisane,ile dzidzia ma jak duzo urosla itd...Tutaj gdzie mieszkam ide na usg lekarz popatrzy i mowi ze wszystko ok i tyle.Nie mam nawet ksiazeczki ciazy.W sierpniu prawdopodobnie pojade do Polski wiec pojde do swojego lekarza,ktory u siebie w gabinecie wykonuje badanie 3d.Tutaj nawet zdjec mi nie zrobil;( Przytylam 6 kg,az sie boje co bedzie dalej... Moj tez nie chce znac plci dziecka,chociaz mowi ze wolalby dziewczynke bo niby mniej klopotow itd a ja sie nie zgadzam.Dla mnie obojetnie,pierwsze dziecko i dlatego nie chce wiedziec... Co do ubranek i akcesoriow NIE MAM NIC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poradzicie mi jakis dobry krem na rozstepy???Naajlepiej nie polskiej firmy zeby byl dostepny tez i tu.Cos mi sie wydaje,ze z rozstepami bede miala duuuuze problemy...Mialam nawet przed ciaza,wiec teraz pewnie sie nasila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senioritka, jeśli rozstępy mają być to będą. Ja całą pierwszą ciążę smarowałam się różnorakimi kremami, 3 razy dziennie a 2 tygodnie przed porodem na brzuchu pojawiła się cała siatka rozstępów. Nawet przedwcześnie się cieszyłam, że brzuch rośnie a rozstępów nie widać, jakbym urodziła wcześniej to bym nie miała...ale młody tak wtedy się wiercił i kopał...:( Może unikniesz. Myślę że wszystko co natłuszcza jest dobre ale za to plami bluzki bo te typowe na rozstępy to długo się wchłaniają. ja dzisiaj mam jakieś problemy z oddychaniem, tak jakbym miała za ciasne spodnie i stanik i w ogóle wszystko...ciężko mi oddech wziąć do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loca27
Witam, Ja mam termin na 10go listopada. Dwa din temu dowiedzialam sie ze to Bessie dziewczynka, chociaz bylaw przekonana jak I wszyscy znajomi ze bedzie to chlopczyk :) Pozdrawiam przyszle mamusie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
senioritka ja tez przytylam 7 kg i myslalam ze mi oczy wyjda na tej wadze, wydaje sie ze nie obzeram a tu o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kremu na rozstepy ja uzywam z AA z serii ja i mama i jest ok jak narazie, mocniejszy jest z eveline na rozstepy ale jest naprawde mocny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izabella ja tez sie nie objadam na sile i nie jem tez duzo slodyczy.Mam ochote na kwasne,uwielbiam te smiej zelki z nimm2 sa swietne,ale moj mnie ciagle wyzywa ze jem chemie,to co tu jesc jak teraz wszystko chemiczne?A na dzisiejszy samotny wieczor(moj w pracy) mam cheetosy serowe i lody... Waga w ciazy nie zalezy od tego ile jemy,zalezy ile wody sie w nas nazbiera itd od wielu czynnikow... Jakie plany na wieczor macie mamuski?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś byłam u mojego gina kontrolnie i po odbiór wyników i wszystko jest ok :) martwiłam się jak zwykle niepotrzebnie bo ja to typ panikary jestem jeśli chodzi o obecny stan :) izabela1000 super, że z dzidzią wszystko w porządku i , że takie ładne wymiary ja to się swojego usg normalnie nie doczekam :) senioritka26 ja używam zwykłej oliwki do ciała, smaruję rano i wieczorem i póki co rozstępów dodatkowych brak, tzn te co miałam na udach są ale się nie powiększają i mam nadzieję, że tak zostanie :D aaa_wazka ja tam z oddychaniem miałam w zeszły piątek, po prostu taki czułam ucisk jakby mi ktoś na płucach siedział a akurat miałam taki dzień, że sporo musiałam spraw pozałatwiać i ledwo chodziłam, na wieczór już było ok ale w dzień własnie tak samo jak opisujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wieczory spedzam sama,moj wraca o 0.00-1.00 a ja juz jestem nieprzytomna;/ Zjadlam lody i ogladam film,a maly szaleje;) Na szczescie ktos wymyslil tego skypa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wgłowiesieniemiesci...No właśnie...chodzę zasapana jak babulka. Muszę też z jedzeniem się ograniczyć bo brzuch mam za duży jak na 5 miesiąc. Dobrze, że wszystko jest ok u Ciebie, ja teraz na wizycie mam mieć jakieś próby cukrowe czy coś w tym stylu, też się pewnie zdziwisz że nie wiem co to jest ale przy pierwszym dziecku nic takiego nie miałam. 2+3:)) Co tam z Tobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa_ wazka ja tez bede miala próby cukrowe- polega to na tym ze mierzą Ci cukier później pani daje Ci do picia słodziutki bardzo syropek ( zapomniałam nazwę) czekasz 2 godz i mierza Ci cukier, badanie poelga na tym aby sprawdzic czy masz cukrzyce ciążową ja równieżsmaruje oliwką ale najbardziej to piersi aby później sutki nie pękały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa_wazka te próby cukrowe, o których piszesz to pewnie glukoza doustna :) podobno pyszność bo trzeba ileś tam gram chyba 50 wypić w przychodni a potem po godzinie robią pobranie krwi, mój gin już mi zapowiedział, że to mnie czeka w 24 tc i wolałabym aby mi 10 razy krew pobierali niż wypić to słodkie świństwo, ponoć cytryna pomaga :D dobra uciekam na randez vous i do jutra kobitki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×