Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

Gość lireczka2
cześć dziewczyny, przepraszam że tak długo milczałam, ale oczywiście dostałam okres i przez to że nie brałam w tym cyklu tabletek wylądowałam na pogotowiu. Rany już dawno nie miałam takiego ataku, myślałam że się przekręcę. A w weekend nie miałam neta. No nic, żegnam się z Wami, kolejny cykl, kolejny miesiąc, tym razem może kwiecień:) Ale postanowiłam już nie udzielać się na żadnym topiku dopóki nie będzie ciąży. Szkoda by było znów się żegnać tak jak z Wami, fajnie tu macie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lireczka - nie musisz się nigdzie wybierać - my tu będziemy trzymać kciuki i czekać na pozytywne wiadomości od Ciebie i innych dziewczyn - uda się :D ja idę dziś do lekarza bo kaszel mi się nasilił i muszę wiedzieć co mogę wziąć, byłam wczoraj w aptece (wiecie "skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą") i nic absolutnie nic panie mi nie doradziły - wprawdzie przyznały że te napisy żeby nie stosować danych tabletek na gardło w ciąży pojawiły się z powodu przepisów unijnych bo kiedyś można było tantum verde i coś tam jeszcze też. Ale teraz już na wszystkich pisze i one nie polecą nic - dały mi szałwię do płukania i tyle...mam nadzieję, że lekarz będzie miał więcej do powiedzenia :) u mnie sprawdzają się kanapki - tak jak do tej pory praktycznie nie jadłam chleba tak teraz jak pomyślę o jogurcie albo serku to mam gulę w gardle, no i chyba za mało wzięłam jedzenia :( co dwie godziny robię się głodna i jak nie zjem to mnie muli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawie ruda- na wszystkich lekach jest napisane skonsultuj się z lekarzem.. to zabezpieczenie producenta. Na gardło tabletki isla do ssania, tantum verde mozna. Polecam picie herbaty z sokiem malonowym najlepiej domowej roboty, ale jak nie masz to moze byc kupny ten sok. W kazdym razie silny kaszel moze powodowac nieprzyjemnosci dla dzidziusia, a teraz drugi miesiac jest naprawde wazny jesli chodzi o rozwoj malenstwa. Szałwię bym odrzucila, za to plukalabym woda z sola. Skuteczne. Nelma- mamy XXI wiek, mozna farbować włosy w ciazy. Dokhtare- no najgorsze jest to czekanie. To do GP ide tylko po to by mnie skierowal do poloznej? Pisałam jakis czas temu ze zginely mi dokumenty, z racji ze w konsulacie tel zajety, napisalam maila z konkretnymi pytaniami a babka jak z machiny wyslala mi formulkę kopiuj wklej, no masakra. I jak tu powiedziec ze urzednicy sa przyjazni? Corcia dala wczoraj czadu, ze nie wiedzialam jak sie nazywam, w nocy nie bylo zle, ale budzila sie, choc mozna powiedziec ze nawet sie wyspalam. Udalo mi się nawet przelknac jajka na miekko na sniadanie. I jakos nie jest zle, odpukac chyba ranek lepszy niz wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79331,2096043.html Przeziębienie - jeśli boli cię gardło, głowa, mięśnie, gdy cieknie z nosa, prawdopodobnie nabawiłaś się infekcji wirusowej. Aby zmniejszyć ból, zupełnie spokojnie możesz w ciąży stosować preparat zawierający paracetamol, przeciwgorączkowy syropPyrosal, wszelkie preparaty z witaminą C (np. Rutinoscorbin), czosnek w tabletkach (np. Aliofil). Na wirusy nie ma lekarstwa. Są tylko sposoby przynoszące chwilową ulgę - kubek mleka z miodem, herbata z imbirem lub malinami, esencjonalny rosół z kurczaka, przecier z surowych żurawin, syrop z cebuli i wyleżenie się w ciepłej pościeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11marca
Uaktualniam tabelkę: NICK................wiek.........cykl starań...........TP.............skąd jestem _________________________________________________________ Endi86...............................8................03. 2013......... kejtiii.............................................. ...03.2013......... prawie_ruda 30.....30.............3...............04.03.2013.....Bytom< br /> kokilka29.............28.............2................11.0 3.2013....Białystok malinówka376........................................03.0 3.2013......dolnoslaskie martita280810.......26...........10...............11.03.2 013.........kuj-pom Muszynianka.......30...............................03.201 3.......Kraków Jula_2.................29..............1...............03 .2013.......Białystok Dokhtare............32.............2.........08.03.2012.. ......Rotherham Patra24..............25..............4.........03.2012... .......gdynia misia2407...........24...............1.........9.03.2012. .........Bochum Ajka86..............26...............6...........03.2013. .....Częstochowa Joaro............... 31 ......................... 09.03.2012 ...... LDZ Alfa_Beta_Omega.....26........................15.03.2013. .....ZS 11marca...........32............................11.03.2013......UK no wlasnie, jak to jest z tym farbowaniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Chciała bym do Was dołączyć Jutro idę na usg więc na 100% dowiem się jak ta moja fasolka wygląda;) Termin porodu wypada mi na ok 3 marca ale to jeszcze może ulec zmianie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więcej o mnie to mam 26 lat dwu letnią córcię Anię, mieszkamy w Pruszkówie Cykl starań 1 ;) a raczej mała wpadka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj toś mnie wyciął- nieładnie :P NICK................wiek.........cykl starań...........TP.............skąd jestem _________________________________________________________ Endi86...............................8................03. 2013......... kejtiii.............................................. ...03.2013......... prawie_ruda 30.....30.............3...............04.03.2013.....Bytom< br /> kokilka29.............28.............2................11.0 3.2013....Białystok malinówka376........................................03.0 3.2013......dolnoslaskie martita280810.......26...........10...............11.03.2 013.........kuj-pom Muszynianka.......30...............................03.201 3.......Kraków Jula_2.................29..............1...............03 .2013.......Białystok Dokhtare............32.............2.........08.03.2012.. ......Rotherham Patra24..............25..............4.........03.2012... .......gdynia misia2407...........24...............1.........9.03.2012. .........Bochum Ajka86..............26...............6...........03.2013. .....Częstochowa Joaro............... 31 ......................... 09.03.2012 ...... LDZ Hania_85_05..........27................3........14.03.2013..... Lublin Alfa_Beta_Omega.....26........................15.03.2013. .....ZS 11marca...........32............................11.03.201 3......UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amoczarsa gratuluję nie ma wpadek w małżeństwie wszystkie są z miłości :) witamy dopisz się do tabeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 marca- Można farbować włosy.Farba do włosów dziala powiechrzniowo i nie wnika w głąb, stąd też nie dostaje się do krwioobiegu, a jak sie nie dostaje to nie szkodzi maluchowi. Nie ma on z tym styczności. Dobrze jest np wybrać farby bez amoniaku. Z racji by nie wdychać oparów farb z amoniakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj toś mnie wyciął- nieładnie NICK................wiek.........cykl starań...........TP.............skąd jestem _________________________________________________________ Endi86...............................8................03. 2013......... kejtiii.............................................. ...03.2013......... prawie_ruda 30.....30.............3...............04.03.2013.....Bytom< br /> kokilka29.............28.............2................11.0 3.2013....Białystok malinówka376........................................03.0 3.2013......Wrocław/UK martita280810.......26...........10...............11.03.2 013.........kuj-pom Muszynianka.......30...............................03.201 3.......Kraków Jula_2.................29..............1...............03 .2013.......Białystok Dokhtare............32.............2.........08.03.2012.. ......Rotherham Patra24..............25..............4.........03.2012... .......gdynia misia2407...........24...............1.........9.03.2012. .........Bochum Ajka86..............26...............6...........03.2013. .....Częstochowa Joaro............... 31 ......................... 09.03.2012 ...... LDZ Hania_85_05..........27................3........14.03.201 3..... Lublin Alfa_Beta_Omega.....26........................15.03.2013. .....ZS 11marca...........32............................11.03.201 3......UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................wiek.........cykl starań...........TP.............skąd jestem _________________________________________________________ Endi86...............................8................03. 2013......... kejtiii.............................................. ...03.2013......... prawie_ruda 30.....30.............3...............04.03.2013.....Bytom< br /> kokilka29.............28.............2................11.0 3.2013....Białystok malinówka376........................................03.0 3.2013......Wrocław/UK martita280810.......26...........10...............11.03.2 013.........kuj-pom Muszynianka.......30...............................03.201 3.......Kraków Jula_2.................29..............1...............03 .2013.......Białystok Dokhtare............32.............2.........08.03.2012.. ......Rotherham Patra24..............25..............4.........03.2012... .......gdynia misia2407...........24...............1.........9.03.2012. .........Bochum Ajka86..............26...............6...........03.2013. .....Częstochowa Joaro............... 31 ......................... 09.03.2012 ...... LDZ Hania_85_05..........27................3........14.03.201 3..... Lublin Alfa_Beta_Omega.....26........................15.03.2013. .....ZS 11marca...........32............................11.03.201 3......UK amoczarska.........26...........1............03.03.2013.......Pruszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
kurcze dziewczyny, tak czytam o tym farbowaniu i już sama niewiem, za godzinke ide do tego fryzjera i niewiem co robić. Piszą, że niby mozna farbować, ale że najlepiej po 1 trymestrze, a mi wychodzi juz 7 tydzien gdzie ponoc maleństwo sie najbardziej rozwija. Ehh sama niewiem co robić... jakieś dylematy mnie naszły , a do tej pory wogóle się tym nie przejmowałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszynianka.. wiesz ja osobiście bym nie ryzykowała, sama farbuję włosy ale na czas ciąży będę chodziła z odrostami, przynajmniej na początku, teraz jest najważniejszy okres dla maluszka i trzeba się pilnować. ja dostałam taką super książkę o ciąży i tam pan profesor się wypowiadał, że póki nie ma potwierdzonych badań że farbowanie nie szkodzi maluszkowi to on swoim pacjentkom odradza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam od gina. U mnie dzidziuś jak w najlepszym porządku serduszko bije lekarz stwierdził,że to 6tdz. 4 dz. Ale nie jest tak kolorowo.. znalazł u mnie coś niepokojącego wg. niego wygląda to na jakiś guz,mięśniak lub drugą macicę o_O. I weź tu bądź spokojnie w ciąży. Mógłby stwierdzić co to jest ale z lepszym usg. A termin mam bardzo fajny - W DZIEŃ KOBIET (8 marca 2013) Dopiszę się : NICK................wiek.........cykl starań...........TP.............skąd jestem _________________________________________________________ Endi86...............................8................03. 2013......... kejtiii.............................................. ...03.2013......... prawie_ruda 30.....30.............3...............04.03.2013.....Bytom< br /> kokilka29.............28.............2................11.0 3.2013....Białystok malinówka376........................................03.0 3.2013......Wrocław/UK martita280810.......26...........10...............11.03.2 013.........kuj-pom Muszynianka.......30...............................03.201 3.......Kraków Jula_2.................29..............1...............03 .2013.......Białystok Dokhtare............32.............2.........08.03.2012.. ......Rotherham Patra24..............25..............4.........03.2012... .......gdynia misia2407...........24...............1.........9.03.2012. .........Bochum Ajka86..............26...............6...........03.2013. .....Częstochowa Joaro............... 31 ......................... 09.03.2012 ...... LDZ Hania_85_05..........27................3........14.03.201 3..... Lublin Alfa_Beta_Omega.....26........................15.03.2013. .....ZS 11marca...........32............................11.03.201 3......UK amoczarska.........26...........1............03.03.2013.. .....Pruszków xNightmare..........19........................08.03.2013.......Olsztyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11marca
hmmm sama nie wiem co myslec o tym farbowaniu, moze poczekam do 12 tygodnia, chociaz fakt, ze cale nasze srodowisko, jedzenie to jedna wielka chemia. wlasnie zjadlam czekoladowego batona pewnie wypelnionego jakimis swinstwami. i badz tu madry! xNightmare to wspaniale ze z dzidzia ok. ta narosla nie przejmuj sie. pewnie zniknie po jakims czasie. u mojej siostry tez cos podobnego wykryli w pierwszym trymestrze. w drugim nie bylo po tym juz sladu. samoistnie sie wchlonelo. trzymam kciuki zeby i u ciebie tak bylo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11marca-Miejmy nadzieje bo to 'coś' na dzień dzisiejszy odebrało mi cały entuzjazm z ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
wóciłam od fryzjerki, no i sama mówiła że lepiej sie wstrzymac z farbowaniem, nawet balejażem ,do 3 miesiąca, niby nic nie jest udowodnione że szkodzi, ale lepiej dmuchac na zimno, także jestem tylko po scięciu, jedyne dobre to to że zamiast 140 zł wydałam 40:)) ja jutro ide na kolejne usg, zobaczymy co zobaczymy;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja farbowałam włosy w pierwszej ciąży a nie było to tak dawno i córka zdrowa i ma się dobrze. Ja z resztą też. Lubię wyglądać dobrze i mieć zrobione włosy i dlaczego miałabym sobie tego odmawiać skoro nie szkodzi to dziecku? Wybrałabym tylko farby bez amoniaku, zapytała wcześniej czy takie mają jesli nie przyjsc ze swoją farbą. Pierwszy trymestr może być przeszkodą w przypadku ataku mdłości/wymiotów na zapach np. Fryzjerzy zabezpieczaja sie takim stwierdzeniem, jak producenci lekow na ulotce. Czekam az corcia wstanie i idziemy na spacer bo w koncu nie pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny,u mnie bez zmian-żadnych mdłości i wymiotów jedyne co sie zmieniło to to że juz nie jestem taka starasznie zmeczona oczywiście nie odeszło wcale ale jest zmęczenie jest mniejsze. Mam trochę stresów ostatnio,schudłam 1kg-mam nadzieję że nie wpłynie to źle na dziecko.Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego powrotu dobrego samopoczucia tym mamusiom które źle się czują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Z tym farbowaniem to jest tak, że jeśli będzie uczulenie i pojawi się ranka to farba może wiadomo wniknąć. Ja bym tak nie panikowała, nie można dać się zwariować. Dla tych które farbują jednym kolorem, polecam płukanki ziołowe :) W zielarskich sklepach można kupić i na pewno nie zaszkodzą :P Prędzej trzeba się wystrzegać wdychania tych farb, czy malowania chałupy, palenia papierosów. No ale nie wiem, to tylko moje zdanie :) Dziś znów mnie muli (dzień jak co dzień)... Jak jem owoce to jest spoko, ale jak tylko wezmę się za jakiś treściwy obiad to się czuję jak balon na kacu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monisia skoro @ jeszcze nie przyszła to może nie przyjdzie;) moja niestety przyszła wczoraj na 30 dc:( juz mam jej dosc mam tylko przez nia zły humor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monisiu u mnie test NIGDY nie wyszedł pozytywny przed terminem @ nie trać nadziei :) nightmare ciężka sprawa z tym "czymś" najgorsze to się tak domyślać bo człowiekowi zaraz wyobraźnia pracuje - powinny być jakieś minimalne wymogi co do sprzętu jaki mają ci lekarze bo to naprawdę ręce można załamać. Ja w zeszłym tygodniu rozczarowałam się, że nie było widać nie tylko serduszka ale w ogóle zarodka...cenię moją lekarkę bardzo ale sobie pomyślałam później, że ta maszyna to wypisz wymaluj ta sama co 3,5 roku temu jak zaszłam z synkiem - masakra. Nie dziwię się że tam nie było widać - takich szczegółów typu czy krwiak czy polip też by pewnie na nim ocenić się nie dało :/ co do farbowania to ja z tych co uważają że bez przesady - dziecko na tym etapie nie jest połączone z nami pępowiną, żywi się z ciałka żółtego a nowoczesne farby to już nie to co 20 lat temu - ale tu każda mama decyduje sama :D ja dziś byłam u lekarza i na moje bolące gardło i kaszel przepisała mi wodę z cytryną miodem, syrop z cebuli i płukanie szałwią - czyli nic :P liczyłam że rozjaśni mi czy propolki mogę brać czy inne ziołowe leki są bezpieczne ale tu też co lekarz to podejście - ta zaleca naturę :P inna rzecz że to wirus ponoć jest więc i tak po prostu trzeba się przed nim samemu wybronić :) Trzymajcie się cieplutko bo nie wiem jak u Was ale u mnie cały dzień z krótkimi przerwami lało - więc o katar i ból gardła nie trudno, za to dzięki temu że nie ma upałów jestem trochę mniej opuchnięta :) ps. moją obsesją stały się dziś bułki i chleb :P nabiał nadal bleeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko,ze u mnie jakaś czarna dosyć gruba krecha przedziela mniejszą część macicy od większej gdzie jest dzidzia więc trochę dziwna sprawa :/.Trochę wygląda jak przegroda. Może panikuje? Albo sprzęt kijowy i rozwalony hm.. . Wiecie może jak minimalnie obniżyć koszty badań zleconych przez lekarza prywatnie? na hiv mogę spróbować pójść anonimowo myślicie może ,że na część uda mi się załatwić skierowanie od rodzinnego? Zostałam skierowana aż na 9 badań -.- Do tego zakaz seksu ... eh... żyć nie umierać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xNightmare a może poszukaj innego lekarza z lepszym sprzętem..bardziej nowoczesnym.. wtedy byś miała jasność co ci dolega a i konsultacja z innym lekarzem w takiej niepewnej sytuacji nie zaszkodzi a zakaz sexu dlaczego? jesli można wiedziec oczywiscie ja mam wizyte dopiero w piątek, pozostaje czekac ale ja z natury niecierpliwa jestem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare a wcześniej miałaś robione usg?? to nowy "twór" ta przegroda, czy wcześniej nie badałaś transwaginalnie?? faktycznie dziwne to - ja chyba też bym poszła na konsultacje do innego lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×