Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

Muszynianka własnie najfajniej jak sie znajdzie dobrego lekarza na nfz który nie żałuje ci i zrobienia usg itd. Bo są i tacy. Bo skoro masz ubezpieczenie to czemu nie korzystać z etgo skoro sie nalezy? Też bym mogła chodzić prywatnie i płacic po 100-200 zł ale po co . Ja dziś sie czuje nawet, ale mam wzdecia chyba, tak mi jezdzi w brzuchu coś od wczoraj i w ogole :( Ale jakoś wszystko dzielnie przecierpie Powiedziałam juz u mnie siostrze, ktora w zasadzie jest 11 lat starsza :P Sie ucieszyła, wczoraj zadzwoniła ze mi juz wyprawke kompletuje haha...ale ona ma taką manie na punkcie małych dzieci ze ojej. Odezwe sie potem bo nie moge wysiedziec przez ten brzuch..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dzis stuknał mi skonczony 9 tydzien ;) w piatek ide do gina, zajrzymy co u malucha aha, ide na NFZ. boo tak sobie wykombinowałam. przy Nadii chodzilam tylko prywatnie do mojego zaufanego lekarza. co wizyta 100 zł. a wizyty mialam co 2 tygodnie :o wszystkie badania pełnopłatne teraz jestem cwańsza. chodze raz do mojego prywatnego a raz na NFZ. tym sposobem wyjdzie mi tylko jedna wizyta prywatnie w miesiacu. a i ten na NFZ zleci mi czesc badan, napewno nie wszystkie co ten prywatny chce, ale czesc kasy przynajmniej zaoszczedze a reszte badan dorobie prywatnie. teraz w piatek wypada mi wizyta na NFZ, potem 24 sierpnia ide do mojego prywatnie. 27 sierpnia mam usg w klinice prof. Sodowskiego w Katowicach - to jest to usg sprawdzajace wady genetyczne (przezierność karkowa, przepływy serca itd) dzis i jutro mam urlop. a moj maz akurat pojechal w delegacje i wroci jutro wieczorem. mamy wiec dwa dni dla siebie (ja i córa) musze cos fajnego wykombinowac, spacerek, hulajnoga, egzotarium, obiadek na miescie :) bedzie fajnie milego dnia wam zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
Hejka powróciłam ze spacerku, byłam w aptece i wyszło że pozostaje przy femibion natal clasik, ten pahrmaton maturelle kosztuje prawie 85 zl za 60 tab. troche dużo. aa no i podeszłam jeszcze do Diagnostyki sprawdzic ile te moje badania będa kosztować i się załamałam bo mnie babka podsumowała na 390 zl!!! ehh no nic trzeba zacząć zbierać, chyba zbankrutuje przez ta ciąże:)) choć to przecież dopiero początek wydatkow, później jak sie dziecko pojawi będzie jeszcze trudniej, także wstep mamy na ograniczenie . u mnie duchota straszna, nic się niechce, a dziś ide na nocke do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Witam wszystkie nowe :) Co do tych mdłości, to ja też już dwa tygodnie po zapłodnieniu je miałam, tydzień później zgaga doszła, więc jak najbardziej to ciążowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę, chyba znów dowalę ze 25 kg...mam taki apetyt...wstyd napisać ile wchłonęłam :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszynianka a jakie badania dokładnie zlecił Ci lekarz? Bo ja też właśnie muszę zrobić i ciekawa jestem ile mnie wyniosą. Ech to zdecydowanie nie jest mój dzień, czyje się jakby walec po prze przejechać, do tego drugi dzień tak strasznie nabuzowana i wkurwiona chodzę jak bomba zegarowa, która wybuchnie zaraz czy wy też takie napięte jesteście? Denerwuje mnie okropnie dużo rzeczy ; / na pocieszenie zrobiłam dziś krokiety z mięsem i kapustą z barszczykiem czerwonym. Echhh duszno jak cholera. Kfitek pochwal się pochwal ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinek82
Dopisuję się do tabelki:) NICK.............wiek..........OM...........TP........... ..skąd jestem _________________________________________________________ Muszynianka.........30.......18.05.....03.20 13. ..........Kraków malinówka376..................28.05.....03.0 3.2013........Wrocław/UK amoczarska.........26....................03 .03.2013.. .....Pruszków prawie_ruda 30.....30........27.05.....04.03.2013.........Bytom< br /> Jula_2.................29........30. 05.........03.2013........Białystok Dokhtare.............32.................. .08.03.2013.........Rotherham xNightmare..........19..................... 08.03.2013. ......Olsztyn misia2407............24........02.06......09.03.2012. .......Bochum Joaro............... ..31 .......02.06..........03.2013 ...... ..LDZ kejtiii.................21........04.06.......10.03.2013. .......Radom kokilka29.............28......................11.03.2013. .......Białystok martita280810......26.................... .11.03.2 013........kuj-pom 11marca..............32......................11.03. 2013.......UK Hania_85_05........ 27......................14.03.2013........ Lublin Alfa_Beta_Omega...26......................15.03.2013..... ....ZS Patra24...............25...........................03.201 3.......gdynia Ajka86................26............................03.20 13....Częstochowa Kfitek..................33...........................03.2 013.......Wawa Wiktoria Weronika..32.....24.06............01.04.2013??....Wrocław nelma.................27..........................18.03.2 012......Małopolska KANCIALUPKA........25.....21.06...............29.03.2013. ...Kraków Olinek82.............29......22.06...............28.03.2013....Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde ja też mam ciezki dzień. Dzieciaki marudzą, zwłaszcza mały, wczoraj robił sceny z jedzeniem, dzis znowu, chociaż zawsze pytam co chce zjesc i co lubi i ma zrobione podane jak chce to on w płacz że on nie chce tego jeść bo nie lubi, bo coś mu nie pasuje bo coś tam. Prawda taka że włazi mi na głowe i widzi ze skacze nad nim i za dużo słodyczy dawałam. A teraz koniec . Będzie jadł co mu dam albo wcale bo nie ma sensu nad jednym dzieckiem sie uniżać i to ble tamto ble nie chce nie je. Wczoraj np mielismy masle roboty bo tescie wracali (sprzatanie u nich u nas , mycie smaochodu bo brudny itd) wiec pojechalismy do restauracji, mogł wziac co chce zazyczl sobie pierogi z miesem, my we 3 placi po węgiersku i do tego kompot wieloowocowy. Pierw zobaczyl ze są napoje też ( a wzielismy wszystkim kompot ) to on kompotu ni bedzie pił bo nie lubi on chce cole, to ja mowie ze do obiadu kompot sie pije a nie cole, on zaraz swieczki w oczach wiec juz z litosci wziełam mu nestea i byl spokoj dopoki nie dostał pierogów. W płącz bo on nie luubi, a prawda taka była ze my mielismy to samo o on pierogi, nakrzyczałam na niego troche ze nieładnie sie zachowuje bo sam wybierał co chce, a on ze nie wiedzial co to pierogi ( bujda jak świat, jadl pierogi juz nie raz, jego rodzice to nie jakieś dziwadła ze pierogow nie jedzą) to mowie ze ok nie jedz wrocimy do domu usmaze mu schabowego bo nie kupie mu drugiego dania tak jak z piciem było. Mial szczescie ze jego siostra powiedziala ze zje jego pierogi a on jej placek. No i problem na chwile zniknal. Sory ze wam to pisze ale no nie wiem jak sobie z takimi dziecmi radzić, on ma 8 lat, prawie 9 wiec to nie jest mały bobasek. Jego siostra ma prawie 11. Ona jest mądra ale on ciągle próbuje coś wymuszać i rządzić nami, dziś obiadu nie dojadl najpierw sosu nie chcial do spagetti bo nie lubi potem sprobowal to zjadl troche...omg co ja sie z nimi mam . Padam na twarz normalnie, zaraz ide z nimi na plac niech poszaleją. Z tesciami cow rocili tez problemy, muchy w nosie jakies maja ...zwariuje niedlugoooo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejtiii dobrze, że piszesz o takich sprawach bo człowiek musi się wygadać kiedy ma potrzebę. Szczerzę powiedziawszy jak czytałam to co pisałam to byłam pewna, że twój syn ma pewnie ok 3-4 lata bo to typowe zachowanie w tym wieku, ale chłopiec w wieku prawie 9 lat hmmm to już facet z niego mały powinien pomagać Ci coś troszku a nie przysparzać roboty więcej. Myślę, że on troszkę wykorzystuje waszą dobroć, zauważył, że jak mu ulegliście dla świętego spokoju raz to i następnym razem to przejdzie. Powiem Ci na pocieszenie, że ja dziś koszmarny mam dzień, taki jakich mało ostatnio, jestem jednym strzępkiem nerwów ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
ja tez padam, tak mnie zmuliło że hej... a na dodatek wypiłam popoludniu wode spod ogórków,a potem dojadłam sliwkami chyba z pół kilo i mnie tak przegoniło że ledwo dobiegłam do kibelka;) teraz mam wibracje żołądkowe a jeszcze spagetti czeka, mam ochote ale juz sie boje, ze w pracy bede miała rewolucje:)) co do badań to przed ciążą robiłam : mocz, rózyczka IgM, IgG, toxo IgM, IgG, chlamydia,wymaz z kanału sz. na mycoplasme i ureoplasme, cytologie, wymaz bakeriologiczny, biocenoze pochwy, i te badania ponad 300 zl kosztowały teraz na 22.08 mam do zrobienia: mocz, krew(pełne badanie), glukoza, TSH, HCG, PAPP_A( kryptor), HBs antygen, anty HCV, HIV, USR, toxo IgM i kobieta wyliczyła je na 390 zl!! duszno mi dzis strasznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też znam takiego, co 7 lat ma a maruda jakich mało. Tego nie zje, tamtego też nie... Mnie to witki opadają. Rodzice inaczej mają, bo ich dziecko i w inny sposób na to patrzą. Ale mnie to przeraża!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe to nie jest moj syn a mojej siostry :) Dlatego probuje to wykorzystac z mamą swoją tak sie nie drażni nie ma u niej marudzenia :) Ona mowiła mi żebym mu nie pobłażała i jak trzeba i krzykneła ale szkoda mi na dziecko krzyczeć, dziś go niby cały dzień głowa boli, dałam mu pół paracetamolu i leży sobie grzecznie...ale coz sie dziwić od 7 na komputerze siedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszynianka ja przed ciążą robiłam: TSH, FT3, Ft4, toxoplazmoza, różyczka, cytomegalia, glukoza, insulina, LH, testosteron wolny, FSH, Estradiol, prolaktyna po obciążeniu. Teraz mam zrobić sobie grupę krwi, mocz, morfologię, TSH, OWH, Toxo, IpG, IpM. Mam nadzieje, że nie wyjdzie za te badania jakaś atronomiczna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kancialupka nie chce cie straszyc ale po 400zł płaci sie za tyle badań.. Ja sie troche martwie bo nie powiedzielismy tesciom a teraz tesciowa sie obraziła o cos, nie wiem o co, i zle sie z tym czuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
ja robiewszytskie badania w diagnostyce, grupe krwi mam juz zrobiona ok 45 zl kosztowało,obie toxo 67zl mam nadzieje ze to będzie koniec badań:)) to co mam teraz ten HCG i PAPP-A to są najdroższe bo prawie 200 zł, ale one są do tego genetycznego, wtedy wynik jest jakby dokładnijeszy, więc chyba warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
niestety na nfz i tak się nie porobi wszystkich tych badań, jak ktoś chce je zrobic to i tak musi kase wydać, albo poprostu nie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie badanie nie zrobią na nfz?? Jak wiesz to prosze napisz ja sie nie orientuje za bardzo w tym a wcale nie jest tak ze nie chce robic czegos co na nfz nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinek82
mi szkoda pieniędzy na prywatne prowadzenie ciąży. Jeśli coś się dzieje, to pewnie popędziłabym jednym susem do prywatnego gina, ale jak wszystko jest dobrze, to nie chcę płacić. Wolę wydać tą kasę na usg 4d, na które żałowałam kasy w I ciąży,ale teraz bardzo chce je zrobić. Wolę wydać tą kasę na położną przy porodzie lub pojedynczą salę po porodzie. Lub teraz wolę wydać tą kasę na ciuszki i zabawki dla synka... Kiedyś kobiety nie robiły tylu badań, ciąża nie była tak kontrolowana. Co ma być to będzie. Na nfz też dobrze prowadzi się ciążę. ja akurat mam darmowy pakiet w medicover (ale z tego w wawie zrobiła się taka państwówka, że szok), więc standard podobny do nfz - usg u różnych lekarzy, jak się zapiszesz, nawet wizyty u tego samego lekarza to oj ciężko...nie da się tak zapisać na przód, bo ciągle grafików nie ma - mówię wam paranoja. Pierwszą ciążę prowadziłam u 3 lekarzy. Ale wszystkie dosłownie wszystkie badania porobione, zawsze jakaś tam kontrola była. Ciąża silna, dziecko zdrowe, to co miałam płacić. Teraz zamierzam tak samo. Na razie jestem zapisana na usg 10 sierpnia i masę badań mam do zrobienia - to jutro na czczo. A potem 17tego sierpnia do lekarza na wizytę. Termin mam na 28 marca. Dziś mi lekarka wyjaśniła, że okres liczy się od typowego krawienia a nie plamienia, więc 22 miałam okres, co wychodzi na termin 28 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
z mojego doswiadczenia z lekarzami to nawet cięzko jest dostac skierowanie na mocz i krew, wiadomo że wszytsko zależy od lekarza i placówki jakiej się trafi.( ja miałam pecha chybado tych gorszych i niemiłych) mam koleżanke ktora jest teraz w 7 miesiącu ciązy chodzi na nfz i nawet połowy z tych badań które ja mam zrobione, ona nie miała wogóle, tylko krew i mocz, usg do tej pory dwa razy, a wydruku nie dostała żadnego bo i po co. niektórzy lekarze uważają ze niektore badania są zbędne. ja juz przekroczyłam 30stke więc na te badania wole wydać i miec pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja na razie robiłam mocz, toxo, różyczkę, wr, glukozę, HIV, HCV i jeszcze coś, ogólnie po 2 wizytach 8 badań. Myślę, że nie jest źle. Badania też robię w Diagnostyce, tylko na fundusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Kochane, gratuluję fasolki i również chciałabym się pochwalić swoją :-) Jutro idę na USG sama prywatnie, bo lekarz w luxmedzie powiedział, że nie ma co robić wcześniej, że wystarczy w 12 tygodniu, ale ja chciałabym wiedzieć czy na 100% jest na swoim miejscu itp. To chyba normalne? A Wy już miałyście USG? Dopisuje się: NICK.............wiek..........OM...........TP........... ..skąd jestem _________________________________________________________ Muszynianka.........30.......18.05.....03.20 13. ..........Kraków malinówka376..................28.05.....03.0 3.2013........Wrocław/UK amoczarska.........26....................03 .03.2013.. .....Pruszków prawie_ruda 30.....30........27.05.....04.03.2013.........Bytom< br /> Jula_2.................29........30. 05.........03.2013........Białystok Dokhtare.............32.................. .08.03.2013.........Rotherham xNightmare..........19..................... 08.03.2013. ......Olsztyn misia2407............24........02.06......09.03.2012. .......Bochum Joaro............... ..31 .......02.06..........03.2013 ...... ..LDZ kejtiii.................21........04.06.......10.03.2013. .......Radom kokilka29.............28......................11.03.2013. .......Białystok martita280810......26.................... .11.03.2 013........kuj-pom 11marca..............32......................11.03. 2013.......UK Hania_85_05........ 27......................14.03.2013........ Lublin Alfa_Beta_Omega...26......................15.03.2013..... ....ZS Patra24...............25...........................03.201 3.......gdynia Ajka86................26............................03.20 13....Częstochowa Kfitek..................33...........................03.2 013.......Wawa Wiktoria Weronika..32.....24.06............01.04.2013??....Wrocław nelma.................27..........................18.03.2 012......Małopolska KANCIALUPKA........25.....21.06...............29.03.2013. ...Kraków Olinek82.............29......22.06...............28.03.20 13....Warszawa MSdrucia.............26.....13.06...............20.03.2013......Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha mówię prywatnie w sensie, że nie na zlecenie lekarza. Ja mam abonament w Lux Medzie i wszystkie wizyty i badania (jeżeli mam skierowanie) bezpłatnie :-) A już na razie miałam te pierwsze podstawowe badania krwi ( z HIV, toxo itp) oraz mocz. Jutro wybieram się na USG :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MSdrucia-ja miałam już robione USG na pierwszej wizycie byłam w 5 tyg ciazy, było widać jedynie kropeczke ale cieszyłam sie niezmiernie,teraz kolejna wizyte mam za dwa tyg no i mam nadzieje ze juz serduszko usłysze i dowiem sie wiecej,czy wszystko jest ok i w ogóle . Juz nie moge sie doczekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia2407 - no dokładnie ja z tego samego powodu wybieram się jutro i już cały czas o tym myślę. Bo teraz oprócz tego, że bolą mnie piersi i czasami jest mi niedobrze to nie wydaje mi się, że jestem w ciąży. Mam nadzieje, że jutro usłyszę serduszko i uwierzę :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to podobnie z objawami masz do mnie bo mi tez bola piersi-nie mam zadnych mdłości,wymiotów,zachcianek.Mam nadzieję ze sie nie pojawia. Czasem popołudniami chce mi sie spać a tak poza tym to nic mi nie dolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria Weronika
Dobry wieczór;) Dziś byłam u ginekologa;) Fasolka ma 3 mm:D Czuję się bardzo dobrze ale jestem jakaś taka śnięta...i totalnie nia mam weny do niczego...jakby mi siły odebrało...u rodziców zasnęłam na kanapie po 15.00 (zawsze o tej godzinie mam kryzys) Z badań mam zlecona grupę krwi i VDRL reszte badań mam aktualnych, z 16 lipca bo chodziłam do neurologa, ponieważ miałam podejrzenie o boreliozę...na szczęście wynik jest ujemny. Reszta badań ok:) Ja chodzę od lat do ginekologa, który ma prywatny gabinet ale umowę ma podpisaną z NFZ. Na wszystkie badanie idę do Diagnostyki w ramach ubezpieczenia, wizyty też mam w ramach NFZ, płacę grosze za usg. Za poprzednie badania, które zleciła mi neurolog+ wizyty popłynęłam w tydzien 670zł :( (resztę badań wybłagałam u lekarza I kontaktu, no bo już bez przesady!!) i dzięki temu zaoszczędziłam jakieś 300zł... Jakbym miała co 2 tygodnie płacić za wizytę+ usg i jeszcze za badania, to bym z torbami poszła (nie pracuję)...tak się moje życie potoczyło, ze zwolniłam się z pracy, szukałam lokalu na sklep, miałam otwierać działalność i bach! dzidziuś:D Tak to czasem jest, nie jesteś my w stanie wszystkiego zaplanować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meaaa a ile biorą u Sadowskiego?? z nagraniem na dvd?? pisałam do nich ale mi cholery jedne nie odpiały :( ja 29 wracam z urlopu i wtedy chciałabym pójść...u mnie bez zmian muli muli muli i nie mam sił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niedawno zmieniłam przychodnie ze starej do ktorej chodziłam od dziecka, obsługa fatalna i żałowali skierowań, a w nowej dostaje zawsze nie bagatelizuja niczego. Od gina z nfz tutaj dostałam skierowania na takie badania Mocz-badanie ogolne, glukoza, WR, Morfologia +Płytki, HBS-Antygen, TOXO IgM, Toxo IgG i chciał grupe krwi ale już mam. Usg robi za kazdym razem nawte nie w ciąży, a w ciąży daje zdjęcia bez problemu :) Takze nie mam co marudzić, może i terminarz ma napięty ale na za 2 tyg zawsze sie da umowic, zreszta umawiam sie od razu po wizycie , a jak musze wczesniej to powiedział mi kiedyś że nie ma problemu zawsze przyjmie jak coś sie dzieje. W przychodni też są prywatne wizyty ale jak masz ubezpieczenie to nawet za takie sytuacje niespodziewane nie płace tylko mnie dopisuje normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×