Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

dziewczyny Asia Kami fajnie, że maluchy zdrowo rosną. A powiem Wam, że mój też liczył na syna ale teraz twardo Małgoś to Małgoś tamto, więc chyba się przyzwyczaił :) mam do Was pytanie czy Wy też macie takie częste gazy? Ja nigdy z tym problemu nie miałam a teraz jestem prawie jak rosyjski gazociąg :) zastanawiam się czy to skutek ciąży. Lusesita ja Cię naprawdę nie chciałam w żaden sposób atakować, mam nadzieję że tak tego nie odebrałaś ale i tak przepraszam. Mam do Ciebie tylko pytanie bo piszesz, że jesteście w związku wolnym a nie planujesz ze względu na bobasa zalegalizować związek? Nie boisz się trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za gratulacje:) my też nie mamy zalegalizowanego związku i jakoś tak nie próbujemy tego zmienić. Może kiedyś:) co do gazów;p to chciałabym je mieć, mam tak potworne wzdęcia, że nic nie pomaga, nawet zaczęłam jeść suszone śliwki, których nienawidzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojj, dziewczyny, tak Was czytam i naprawdę nie ma się co przejmować co kto pisze. Ważne, jak same sobie ukladamy życie. Jeśli między Wami i Waszymi partnerami nie ma kłótni o wkład finansowy w utrzymanie tzn, że jest ok i tylko to się liczy. Nie ważne ile ma się lat. Niektorzy mając nawet 30 i więcej nie są dojrzali do dzieci. i nie chodzi tu o kwestię wieku, a dojrzałość charakterologiczną. A jak ktoś krytykuje, że komuś za dobrze, tzn. że zazdrości. Na szkołę zawsze sie znajdzie czas. Ważne, żeby tylko robić coś dla siebie a nie z musu. Ja znam takie osoby, ktore nie pracują, mąż mega dużo zarabia, dziecko w wieku 27lat, a i tak totalna niemoc i gdyby nie pomoc, to biada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami ja nie mam problemów dzięki jabłkom, jem 2-3 dziennie i wzdęć nie ma ani zaparć. Suszonych śliwek też lubię, żywych również :) może spróbuj rodzynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania - jablka też jem;/ a korzystam z toalety w wiadomym celu raz na trzy-cztery dni;/ spróbuję tych rodzynek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja powiedziałam o swojej ciązy rodzinie to każdy zareagował mniej wiecej tak: Ale fajnie! Gratuluję! To kiedy ślub? heheh:P Ja nie chce slubu kościelnego, bo nie wierze w kościół. Mysleliśmy o ślubie cywilnym kiedyś, ale napewno nie teraz. Nie boje sie o nic, bo w sumie nawet nie wiem za bardzo o co miałabym się bać? Mój Partner uznał dziecko w USC, złożyliśmy oświadczenie jakie nazwisko będzie nosiło itp. i teraz jest traktowane jak dziecko poczęte w związku małżeńskim: dziedziczy po tacie, może dostawać alimenty w razie naszego rozstania itp. Poza tym żaden ślub nie da gwarancji, że rodzice będą ze soba na zawsze, przecież tyle par się rozwodzi. Nasz związek jest bardzo silny, oparty na zaufaniu, nie ma dla nas znaczenia czy mamy slub czy nie. A dziecko ma takie same prawa jak każde inne urodzone w małżeństwie. Moja rodzina i rodzina mojego Partnera tak srednio zareagowali na nasze poglądy(najbardziej była zgorszona moja siostra, która jest mega tradycjonalistką), wciąż czekają na nasz ślub i jak to mówi moja " teściowa": wkońcu zmądrzejecie hehehe:P My się z tego śmiejemy tylko. Jest dobrze tak jak jest. Ale nie mówie kategorycznie NIE, bo wiem że mój Partner chciałby wziąć ślub, zrobić wesele kiedyś, napewno nie teraz. Mogłabym sie zgodzic, ale tylko ze względu na niego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami ostatecznie można czopki glicerynowe ale to mało przyjemne :/ Wiecie okazało się, że w naszym szpitalu nie wypuszczają malucha po urodzeniu bez fotelika, więc sprawa kupna wózka przed narodzinami się rozwiązała, a Wy z takimi zakupami czekacie aż po porodzie czy kupujecie wcześniej? Nie myślę, że już ale pewnie w lutym zamówimy wózek, skoro się czeka na niego do 4 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też czasem mam gazy, ale zazwyczaj wieczorem. Unikam potraw wzdymających, pije bardzo dużo wody mineralnej niegazowanej, bo to bardzo pomaga równiez przy zaparciach(min. 8 szklanek dziennie:P). Nie mam problemu z wizytami w WC w wiadomym celu bo goszcze tam co rano po kawce hehe:P ale wzdęcia i gazy czasem mnie męczą. Jak ktos ma zaparcia to polecam takie niby płatki z Biedronki kosztuja coś ok 3 zł Błonnik naturalny z zieloną herbatą(takie kartonowe pudełko). Ja jak nie mogłam pójść do WC poleciła mi to koleżanka. Zjadłam na śniadanie z jogurtem naturalnym(one nie mają smaku), a po ok 2 godz. to myślałam, że z WC nie wyjde. Dają czadu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to CI powiem Lusesita, że nie wiedziałam że się jakieś dokumenty w urzędzie podpisuje w takich wypadkach, fajnie że tak się dogadaliście. A co do ślubu, to my mieszaliśmy razem 4 lata zanim ślub wzięliśmy i też gadania było, że w ciążę zajdę, że studiów nie skończymy itp, ale dobrze się poukładało. A papier masz rację gwarancji nie daje. Moja koleżanka rozwodziła się w zeszłym roku, a że mieszkanie było jej (rodzice jej kupili), to mimo tego że on włożył masę kasy i pracy w wykończenie o został z niczym.Mieszkali przez ścianę z nami to słuchać było całodzienne awantury o tv czy pralkę. W sumie rozpadło się to z jego winy ale został po 10 latach w skarpetach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam jeszcze nic nowego.Po córci, a w sumie i po mnie mamy kołyskę, w której spało 14 dzieci:) resztę sprzedałam, bo wszystko było typowo "dziewczyńskie" i tak szczerze nastawialiśmy się na chłopaka;p więc zakupy czekają mnie od nowa. Wózek zostawiam na luty, mam już upatrzony, ale po co ma stać i się "kurzyć". Ale w następnym tygodniu mam zamiar zrobić zakupki do szpitala - podkłady, majtki jednorazowe, wkładki laktacyjne, paczkę pampersów, chusteczek, butelkę, paklanki, podkłady dla dziecka do przewijania. Takie "suche" rzeczy, które przez te kilka miesięcy się nie zepsuje. Mam sprawdzonego sprzedawcę na allegro, ma super ceny i byłam z niego mega zadowolona:) a potem powoli zacznę kompletować wyprawkę.. myślę, że na styczeń to zostawię, bo wiadomo, że grudzień będzie baaardzo drogim miesiącem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz u mnie jest troche inaczej, bo ja zarabiam duzo, dużo dużo mniej niz mój Partner. On kupił mieszkanie za swoja kase, w domu też wszystko jest kupione za jego pieniądze, ja tylko pokazywałam co mi sie podoba.Ja się nie dołozyła więc nawet jakby nam nie wyszło to nie miałabym sumienia domagac sie podziału majątku. Zreszta mój Partner powiedział, że mieszkanie będzie zapisane na nasze dzieci, bo on chce budować dom. W USC nie trzeba wcześniej podpisywac takich papierów(można to załatwić po porodzie), ale my to zrobiliśmy z prostej przyczyny. Bo ja bedę po cesarce więc za bardzo nie będę miała siły, żeby załatwiac formalności: meldunek, pesel itp. A jak się podpisze taki dokument wcześniej to mój Partner może wszystko zrobić bez mojego udziału, bo ma moja zgode w tym oświadczeniu. Jakbym juz miała myśleć tak bardzo materialistycznie to nawet po ślubie nic mi się nie należy jeśli chodzi o majątek, bo wszystko zostało zakupione przed. Ale mi na tym nie zależy:PWażne, że moje dziecko jest zabezpieczone materialnie, a ja mam swoja prace i zawsze dam sobie rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odkąd jestem w ciąży nie znam słowa zaparcia codziennie dwa razy wędruje tam gdzie król chodzi piechotą ( przed i po śniadaniu)... a gazy i tak mnie męczą więc pewnie to sprawka ciąży. My też nie mamy ślubu ale planujemy za 2/3 lata w międzyczasie po prostu dziecko przyjmie nazwisko partnera i uzna je jak swoje. Dziś kupiłam maleństwu śliczną czapeczkę z H&M ( tak na prawdę z centrum używanej odzieży ) i propo fotelika to widziałam dzisiaj w komisie za 50 zł ( nie chce kupywać nowego po ani samochodu nie mamy- potrzebny tylko będzie aby przewieźć maleństwo ze szpitala do domu ew. jak będzie u babci lub do pobujania ). Czekam na R. i jak coś lecimy wieczorem i kupujemy ten fotelik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami ceisze się razem z tobą:) No wiedze, żep owoli kompletujecie wyprawki.Miłych zakupów zyczę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja rodzę w kwietniu 2013 KAMI mam pytanie do ciebie ... w którym tygodniu ciąży jesteś? Przeczytałam właśnie że jesteś po usg połówkowym i nie bardzo wiem kiedy sie je robi. Gratuluję córeczki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilkaK pytanie było skierowane do Kami ale odpowiem. Połówkowe robi się ok 20tc. My też zaczeliśmy powoli komplementować rzeczy dla maluszka. mamy już śpioszki, 3 body, 2pary spodni, zestaw kąpielowy (ręcznik, myjka) i dzisiaj przyszedł śliczny sweterek. Wszystko narazie we kolorach neutralnych . Może za tydzień się dowiemy płci to będę szaleć z różowym lub niebieskim :) Mnie też często męczy zgaga, wzdęcia, gazy. I do tego siusiu :/ Wszystkimi zmysłąmi i narządami czuję że jestem w ciąży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula__2
Olinek jest u rodziców i pewnie nie ma tam internetu, więc pewnie jak wróci to tabelkę odświeży. Dziękuję za miłe słowa otuchy, będzie dobrze :-) Mój mąż dostał tydzień wolnego i będziemy odświeżać mieszkanie. Trochę się boję, że się przepracuję, a tak w ogóle to podziwiam pracujące dziewczynki z tego forum, ja nie dałabym rady 8 godzin siedzieć przy komputerze w mojej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki. u rodziców mam neta więc i poczytalam:) u nas wszystko dobrze, nareszcie zdrowi, ja i synek;) - dziś byliśmy na grzybach:) nawdychałam się świeżego powietrza w lesie i jest mi tu tak dobrze z dala od warszawskich spalin. Ale niestety za tydzień do domu bo mój mąż już za nami tęskni.... tabeleczka ostatnia: NICK..................WIEK.............TP...........PŁEC ..........SKĄD papierówka22......................1marca................ .........Wroclaw Muszynianka...........31..........1marca...........S..... .......Kraków malinówka376..........21..........5marzec..........?.... ........UK/Wroclaw meaaa..................29..........5marzec..........? ............Sosnowiec asia.sudenis............22..........8marzec..........C... ........Jelenia Góra Aśka_Wrocław_89.....23..........8marzec..........S?.... . ......Wrocław xNightmare............19..........9marzec..........C..... .. ....Gdańsk Ann8912................23.........10marzec..........?.. .........Częstochowa wica....................33.........10marzec..........C... ........Warszawa kejtii...................21.........11marzec..........C? . ........Radom kuchareczka...........23.........12 marzec..........c...........W-wa MzD....................29.........12 marzec..........c...........Radom Hania_85_05...........27.........14marzec...........C.... . .. ..Lublin megan990..............30.........16 marzec..........C?.........Śląsk Ajka86.................26.........17marzec...........S.. ........Częstochowa Patra24................25.........18marzec...........S. .........Gdynia nelma...................27...........18 marca.........?...........małopolska B@siek.................28....... .20 /22marzec.......?...........Łódź hermenegildaaaa......30.........22marzec...........?..... ......Konin Dośka..................27.........23marzec...........?. ..........gorzów agbr...................35.........24marzec...........C. .........Warszawa Mufinka_81............31.........24 marzec..........?...........Gdynia mama-deutchland.....27.........26marzec...........?...... ....Frankfurt KANCIALUPKA.........25.........28marzec...........C..... .....Kraków Olinek..................29.........30marzec...........?.. ........Warszawa Wikunia83.............29..........31marzec..........?... ........Śląsk Little_Ann.............26..........31marzec..........?... .........Wrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jula, czytałam sporo o schorzeniu twojej córeczki i powiem ci, że to było genetyczne. Rozszcep wargi formuje się od 4 do 7 tygodnia ciąży, a podniebienia od 8 do 12 tygodnia. A twoja mała ma wargi tak? tymi kroplami jej nie zaszkodziłaś, ona miała się taka urodzić. Całe szczęście tak ładnie się rozwija i całe szczęście jej siostra jest zdrowa. Nie miej więc wyrzutów sumienia. Taka jej uroda. Ja cały czas modlę się o zdrowie mojego maleństwa. Na początku zastanawiałam sie jaka będzie płeć i jak będzie wyglądało. A teraz chcę tylko usłyszeć na połówkowym, że jest zdrowe. Już nawet płeć przestała mieć znaczenie. Po prostu cieszę się że na razie maluch rozwija się zdrowo i aby tak było do końca ciąży do szczęśliwego rozwiązania... U mnie dziś 17tc1d. Leci mi już 18ty tydzień - ale fajnie. I wyskoczył mi brzuszek. Może też dlatego, że zaczęłam jeść i to za dwoje. Nadrabiam ostatnie 4 miesiące kiedy mdłosci i wymioty nie dawały mi żyć. Dziś z moją mamą wymyślamy imiona:) Dla chłopca podoba nam się Łukaszek lub Patryk - takie słodkie. A dla córci Patrycja, Karina lub Lena. Mi się podoba też Laura (strasznieeeeee) ale mama powiedziała, że brzydkie:/ Ja o wyprawkach to z wami pogadam po połówkowym. Bez poznania płci nic nie kupuje. A fotelik samochodowy też chcę używany. Nasz synek jeździł do 10 mc w tej kołysce - to krótko. Szkoda kasy na nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrzę na tabelkę i jednak prawda, że w marcu i kwietniu to prawie same dziewczynki się rodzą:) mamy na razie 9 panien na 4 kawalerów;) miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam cichą nadzieję, że również będę mieć córeczkę... :) ale wiadomo, że to nie jest najważniejsze... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..................WIEK.............TP...........PŁEC ..........SKĄD papierówka22......................1marca................ .........Wroclaw Muszynianka...........31..........1marca...........S..... .......Kraków malinówka376..........21..........5marzec..........?.... ........UK/Wroclaw meaaa..................29..........5marzec..........? ............Sosnowiec asia.sudenis............22..........8marzec..........C... ........Jelenia Góra Aśka_Wrocław_89.....23..........8marzec..........S?.... . ......Wrocław xNightmare............19..........9marzec..........C..... .. ....Gdańsk Ann8912................23.........10marzec..........?.. .........Częstochowa wica....................33.........10marzec..........C... ........Warszawa kejtii...................21.........11marzec..........C? . ........Radom kuchareczka...........23.........12 marzec..........c...........W-wa MzD....................29.........12 marzec..........c...........Radom Hania_85_05...........27.........14marzec...........C.... . .. ..Lublin megan990..............30.........16 marzec..........C?.........Śląsk Ajka86.................26.........17marzec...........S.. ........Częstochowa Patra24................25.........18marzec...........S. .........Gdynia nelma...................27...........18 marca.........?...........małopolska B@siek.................28....... .20 /22marzec.......?...........Łódź hermenegildaaaa......30.........22marzec...........?..... ......Konin Dośka..................27.........23marzec...........?. ..........gorzów agbr...................35.........24marzec...........C. .........Warszawa Mufinka_81............31.........24 marzec..........?...........Gdynia mama-deutchland.....27.........26marzec...........?...... ....Frankfurt KANCIALUPKA.........25.........28marzec...........C..... .....Kraków Lyella...................31..........28marca...........NZ:)........wlkp Olinek..................29.........30marzec...........?.. ........Warszawa Wikunia83.............29..........31marzec..........?... ........Śląsk Little_Ann.............26..........31marzec..........?... .........Wrocław Dopisuję się w końcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nelma - ja jednak w głębi duszy licze na synka tak ostatnio stwierdzilam, ale zobaczymy w marcu. Jak urodzę w terminie to wypada w Wielki Tydzień chyba. Nie jest mi pisana swięconka w tym roku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłam - dokładnie to Wielki Czwartek. To która rodzi z biciem dzwonów na Rezurekcję?:) Ale narodziny by były :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo mnie wyszło, że CHINKA mająca 30 lat, zapłodniona tego i tego powinna urodzić chłopca ;) a co na to POLKA? :D sie okaże w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula__2
Olinku u nas było wszystko rozszczepione co było możliwe w buzi. Jak chcesz to wyśle Ci zdjęcie mojej córeczki przed i po operacji. Pani Prof która ją operowała powiedziała nam, że lekarze sami nie widzą skąd to się bierze, że to jeszcze nie zostało zbadane. Mój katar mógł być przyczyną ale wcale nie musiał. Miło mi, że zainteresowałaś się tym. Podobno za jedną z przyczyn rozszczepu jest niedobór kwasu foliowego a ja jeszcze przed ciążą brałam kwas i to też w pewnej mierze obala tę teorię. Ja fotelik kupuje nowy, już mam upatrzony maxi cosi, tylko czekam aż mi zus wypłaci moja wypłatę :-) chciałabym i nowy wózek ale nie wiem czy podołam finansowo bo byle jakiego nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula__2
a czy ktoś wie jak w 13roku wypadają święta wielkanocne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, troche ogarnelam temat, ale nie jestem jeszcze na biezaco, mam troche na glowie ostatnio stad sie nie odzywam, ja mialam usg tym tygodniu maluszek pieknie sie rozwija wszystko w najlepszym porzadku, serce bije zdrowo, maluszek ma sliczne nozki i odpoczywal sobie na usg. Mam zdjecia, plci nie poznalismy ale wydaje mi sie ze synka widzialam na monitorze. Nie zmienia faktu ze kamien z serca ze wszystko jest dobrze. Pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×