Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

Papierówka ja mam chłopca i to starszego od Twojej córci zdaje się, że 5 miesięcy, bo teraz ma rok i 9 miesięcy. Ale nie wiem jak Twoja, ale mam wrażenie, że on nie bardzo sobie z tego zdaje sprawę. Co prawda mu opowiadam, że mama mam dzidzię w brzuchu, klepie brzuszek, ale czy ogarnia o co chodzi - nie wiem. Bardzo mało mówi, co prawda rozumie dużo, ale to co mu pasuje bardziej. Wczoraj sie go pytałam jakie imię nadamy siostrzyczce, to na jedne kiwał głową, na drugie zaprzeczał, ale ile do niego dociera to nie mam pojecia. Dziewczynki sa bardziej ogarnięte w wielu tematach. wczoraj zamarłam jak odbierałam Wojtka ze żłobka, bo mój mówi tylko mama, tata, tam, tu, misio, lala, siusu i jeszcze pare takich słów łatwiejszych i absolutnie nie łaczy niczego. A razem z nim wyszła wczoraj dziewczynka może ze 2-3 tygodnie starsza i powiedziała "mamusiu nie mam mojego baranka" - osłupiałam. Do tego wczoraj zadzwoniła do mnie kuzynka, która ma 5-miesięczna córe i mówi, ze mała jej wyrywa łyżkę przy karmieniu i próbuje jeść sama - zawsze mówiłam, że dziewczyny sa sprytniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. kami sorki ze to napisze, ale ten Twoj wyraznie Cie nie szanuje, ciagle sie do czegos czepia. a co Ty mu na to odp? a co do basenu sie nie martw, kobiety w ciązy moga chodzic na basen i fakt sa narazone na infekcje bardziej niz nieciezarne ale wysatarczy ze beda mialy dobry stroj kapielowy i zwroca wieksza uwage na higiene. dobry zel do higieny intymnej raczej Cie ochroni. jak Ci to nastroj poprawia to chodz na ten basen a i corcia sie pobawi z Tobą.:)a jaki masz stroj jedno czy dwuczesciowy? sama bym sie chetnie wybrala poplywac. unas ok, moj M byl wczoraj na meczu w Gdańsku i wrocil pozno ale za to kupili body dla dzidziusia z napisem kibicuje z tata :)takie slodziutkie :) tylko mogli kupic ciut wieksze bo kupili 62.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patra - bodziak 62 bedzie ok. Mój z 62 wyrósł dopiero tak ok 7-go miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O To super, myslalam ze to tak na 3 miesiace. jak bedzie ladne lato to bede mogla go ubierac. a na wyprawke jakie macie ciuszki 56 czy 62? ja mam chyba wiecej na 62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy skąd. Ja w szpitalu mojego noworodka, co to niby miał 57 cm ubrałam w komplecik 50 cm. Pajacyk 56 na wyjscie okazała się gigantyczny, a 62 to się w ogóle nie nadał. a jak kupujesz w H&M to miej na uwadze, że tam jest o rozmiar zawyżone. 56 to z innej firmy 62. Mójemu teraz kupuje 92 rozmiar, a w HM śpiochy na noc 86, bo w 92 by się utopił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze fajnie Wam ze macie juz doswiadczenie, ja nie wiem jak takiego maluszka ubrac, jeju jak sie w marcu urodzi to jak go ubrac na wyjscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula__2
A u mnie trwa właśnie badanie a raczej test na obciążenie glukozą. Za godzine jadę na drugie pobranie. Udało mi sie znaleźć takie laboratorium gdzie Pani dała mi gotową glukozę do wypicia w domu, po 8 pobrała mi krew i ja szybko w autko i do domu tutaj sobie wcisnęłam cytrynkę (żeby nie ona nie przeszłoby mi to) w między czasie jak już było mi słodko to ssałam plasterki mojego niezawodnego imbiru i pomaga bo zabija ten smak w ustach słodki i raz wziełam świeży listek mięty do rzucia ale mało soku było. Piłam 5 minut i skończyłam o 8.30 i o 10.30 mam pobranie. Mam nadzieje, że dotrwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejoo Patra - ja mimo, że mam już dziecko to rodziłam je na zimę... a teraz będzie wiosna... i też mam zagwozdkę jak małą ubrać. myślę o jakimś nie grubym misiowym kombinezoniku wiosennym i czapusi nie za grubej chociaz moze byc psikus i być mróz :P wszystko moze sie zdarzyc, ale wtedy kocyk w ruch i damy rade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najgorsze jest to ze mi jets wiecznie zimno i boje sie ze bede malego przegrzewac. no ale pewnie sie naucze jak sie za bardzo spoci czy cos.a jak myslicie ubierac w domu czapeczke taka cienka? jak bedzie taki malusi? wierze ze jakis instynkt sie we mnie urodzi i bede wiedziala co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patra - ja nie ubierałam nigdy czapeczki w domu - nawet po kąpieli. ale zrobisz co ci instynkt podpowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patra juz po tygodniu bedziesz ekspertem - głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak szczerze to jak teraz z mężem oglądamy zdjecia z okresu noworodkowego Nadii to łapiemy sie za glowy jak ją przegrzewalismy :D :D w domu ogrzewanie właczone, my w krótkich rękawkach a dziecko w body z dlugim rękawem, spiochy i jeszcze w koc owiniete... włoski spocone :P o dziwo nigdy potówki zadnej nie miała nawet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja teraz podpatruje moja kuzynke, jej malutka ma 3 tyg. tylko ze u nas w domu jest na szczescie bardzo cieplo. pewnie wszystkiego sie naucze. my i tak mamy fajnie, sa pampersy elekt nianie i inne bajery, nasze mamy nie mialy tak latwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patra - co racja to racja... moja mama tak patrzyła na mnie jak zmieniałam pampersa, wycierałam pupę chusteczką nawilżaną, potem włączyłam wodę w czajniku na pare sekund zeby była letnia, do tej letniej wody wsypałam kilka miarek mleka modyfikowanego, zatrzepałam butelkę i dałam dziecku... i tak patrzy i mówi: a ja po nocach prałam i prasowałam pieluchy tetrowe i godzinę gotowałam mleko... a teraz wystarczy zatrzepać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki Jak tam Wasze samopoczucie? Już brzuszki nie bolą? Ja też mam obawy jak sobie poradzę jak Julcia już będzie. Wydaje mi się jednak,że to samo przyjdzie i będziemy sobie ze wszystkim radziły. Przecież będziemy/ jesteśmy mamusiami i to my wiemy co będzie najlepsze dla naszych maleństw. Co do czapeczki w domu, to słyszałam,że jest to niewskazane. Ja mam trochę rzeczy na 56, a większość 62. Tylko wiadomo rozmiar rozmiarowi nierówny. Co inna firma, to inna trochę rozmiarówka. Ale mam już tyle tych rzeczy,że nawet już nie kupuję ubranek. Jedynie co to muszę kupić jakiś kombinezonik i reszta to kosmetyki, jakieś pieluszki itp. Chcę też kupić leżaczek bujaczek. Może któraś mamusia już ma coś sprawdzonego i może mi polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczyny ale mam zaległości w czytaniu :) my też myśleliśmy o jakimś lżejszym kombinezonie. We wtorek byliśmy na usg (22t5d), mała jest zdrowa i wszystko ok, waży 535g i ma około 26-28cm gigant dziewczyna :) tak się lekarzowi na dzień dobry rozłożyła, że nie miał wątpliwości że baba :) pisałyście o czasie usg, nasze nie było jakieś mega długie ale dłuższe niż ostatnio, w sumie w 15min się skończyło ale jestem zadowolona i spokojna, lekarz nam wszystko wyjaśnił i odpowiedział na pytania, następne za 2 miesiące. My kończymy porządki, pokój Małgoś już gotowy, mimo że kołyska będzie stała u nas czuję się bezpieczniej wiedząc, że mamy wszystko. Została tylko kołyska+pościel i wózek do kupienia i parę drobiazgów i kosmetyki. Któraś z Was pisała, że nie długo zaczyna szkołę rodzenia- nam zaczyna się na początku grudnia, już nie mogę się doczekać :) wydatek 600zł i w sumie nie mam porównania czy drogo czy tanio, ja to jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tak, strój mam dwuczęściowy, taki zwykły,tylko, że m a nie s.. więc chyba zainwestuje w jednoczęściowy. co do czapeczki w domu, ja swojej córze ani razu nie ubrałam. w szpitalu owszem, bo były przeciągi lekkie. co do stroju na wyjście, okaże się w marcu. Może być jeszcze mroźna zima a może już być ciepełko. jeśli chodzi o to jak reaguje moja córka nawieść o siostrzyczce to mogę to opisać jednym wyrazem "cudownie". To od niej wszyscy wiedzą, że mama ma w brzuchu "Gabrysię". Przytula się do brzucha, mówi,że kocha, rysuje obrazki z dzidziusią i nie może się doczekać aż dzidzia "wyjdzie" z brzucha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie. kami zaczynam mieć wrażenie, że twój facet to chyba lubi Cię pognębić, zepsuć humor i zrobić przykrość ;/ Zamiast się cieszyć, że wyszłaś gdzieś z koleżanką do ludzi, dbasz o siebie to jeszcze złośliwe uwagi rzuca, nie wiem czy wytrzymałabym z takim facetem a jeśli już z pewnością bym mu coś odpyskowała. Mój m to się cieszy, jak idę gdzieś z koleżanką, do fryzjera czy gdzieś, śmieje się, że Oluś ma kolejny dzień pełen przygód;p Jedynie co często dzwoni lub pisze jak się czuję, czy nie zmarzłam i za ile wracam bo się martwi jak się nie odzywam;) Co do basenu słyszałam, że jak kobieta w ciąży chodzi na basen to powinna sobie zaaplikować jakieś tabletki dopochwowe, które aplikuje się przed wejściem na basen, któraś z dziewczyn tutaj chyba pisała o tych globulkach zabezpieczających przed złapaniem czegoś z wody. Jula_2 daj znać jak się czujesz po badaniu i kiedy wyniki asia.sudenis ja też myślę to takim leżaczku bujaczku. Podobają mi się z Fisher Price takie gdzie włączasz funkcję bujania, kołysanki, melodyjek i można bujanie zablokować też. Tyle, że taki bujaczek, o którym ja myślę kosztuje ok 400 zł, a to trochę sporo dlatego zastanawiam się czy nie kupię używanego przez internet w dobrym stanie. Hania bardzo się cieszę, że córeczka zdrowa i pięknie rośnie, fakt to już kawał baby;) Ja pisałam o szkole rodzenia;) My zajęcia zaczynamy 28 listopada i chodzimy na nie co tydzień w środy, w sumie 4 spotkania mamy po ok 3,5 godziny. Na pierwszym spotkaniu mamy: poród fizjologiczny a zabiegowy ból w trakcie porodu połóg uwagi z punktu widzenia lekarza bezpieczeństwo dziecka i kobiety ciężarnej w samochodzie Na drugim: poród fizjologiczny połóg karmienie piersią ćwiczenia z fizjoterapeutą Na trzecich: kąpiel dziecka ćwiczenia z fizjoterapeutą Na ostatnich: warsztaty z pierwszej pomocy u niemowląt i dzieci ćwiczenia z fizjoterapeutą Za wszystko płacimy 350 zł. Dlatego jestem zaskoczona, że ty aż 600 zł. Jak szukałam dla nas szkoły rodzenia i porównywałam ceny to były to przedziały 250-450 zł, te, które kosztowały drożej miały dodatkowo bardzo dużo ćwiczeń dla ciężarnych np pilates.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ubrania dzidzi w szpitalu i na wyjście też mam na ten temat myślenice. U mnie są dwie opcje albo body z długim rękawkiem i na to śpioszki zwykłe i czapusia cienka albo body z krótkim rękawkiem i do tego pajacyk bawełniany lub z welurku. Na wyjście teściowa kupiła nam bardzo ciepły, misiowy kombinezon z kubusiem Puchatkiem, ale planuje zaopatrzyć się w jeszcze jeden tylko dużo cieńszy bo tak jak mówicie nie wiadomo jaka pogoda będzie w marcu, Może być jeszcze mróz i śnieh, a może być już piękna wiosna nie wiadomo. Co do rozmiarów ubranek ja mam ze 3 kompleciki rozm 50 gdyby dzidziuś był malutki, a tak to 56 i 62.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agbr- moja corka dzis wlasnie konczy 16m, bardzo duzo rozumie, jak jest w domu to nawija az milo, nasza komunikacja jest na coraz lepszym etapie, jak wsrod obcych to potrzebuje chwili zeby sie rozkrecic, ale ona raczej z tych towarzyskich osob :) mowi mama tata baba dziadzia dududu jako samochod a gdzie, daj mi, siusiu, bebe jako kupa kici, cici daj (ciocia), jajo, mniam mniam jako jedzenie, potrafi wskazac co chce, od kilku dni podejmuje proby samodzielnego jedzenia lyzka, oraz ubierania sie, bo sciaganie ubran opanowala duzo wczesniej,to tak co mi na mysl przyszlo pierwsze, duzo rozumie i garnie sie do wszystkiego, jest bardzo rezolutna dziewczynka, i towarzyska. na mowienie dziecka nie ma reguly, niby mowia ze chlopcy wolniej ale mam brata ktory w styczniu bedzie mial 3 latka a nawija jak stary malenki, czasem zastanawiam sie czy aby to dobry pomysl zeby zaczynac z nim dyskusje bo potrafi zagadac ze nie wiem jak sie nazywam ;) hihi przyjdzie pora i na Twojego Wojtka ze zacznie mowic a po co? a czemu? i bedzie brakowalo CI odpowiedzi :) Na dzidzie w brzuchu zareagowala z usmiechem, zawsze glaszcze mnie po brzuchu, jak poczatki byly ciezkie i np robilo mi sie slabo ze musialam sie polozyc, to przynosila mi zimna lyzke i przykladala do czola,zabawne ale takie kochane. Ostatnio udalo nam sie trojka obserwowac ruchy maluszka w brzuchu, na poczatku sie bala ale z pomoca meza oswoila sie z ruchami. kami- babami starej daty ja bym sie nie przejmowala, zawsze znajda sie takie ktore obgadaja ze robisz cos zle. Bylo lato jak z corka spacerowalysmy ona w samym bodziaku w wozku, a baby zagladaly mi do wozka ze przeciez dziecko zmarznie. Rozmiarowka h&m jest zawyzona 56 to innej firmy 62. My uzywamy h&m i tesco. Jakos materialow oczywiscie h&m lepsza. Gdy wczesniej chwalilam sobie te body bez napek na ramieniu tak teraz jak corka nauczyla sie rozbierac sama ze wszystkiego to chwale sobie napki, akurat h&m ma. Asia.sudenis- z lezaczkow polecam fisher price, my mielismy rainforest las tropikalny bodajze tylko z calym panelem grajacym i lukiem z zabawkami, to w sumie 4 dzieci korzystala z niego i naprawde w dobrym stanie byl i w sumie nadal jest, a pozniej jeszcze corka dostala z arti ale wydaje mi sie ze to dla troszke wiekszego bobasa z racji poziomow regulacji oparcia. Ale dziecko przeciez nie bedzie siedzialo non stop w lezaczku. Ja zrobilam sobie rozpis rzeczy do szpitala i dla dziecka - glownie takie kosmetyczne sprawy to zlapalam sie za glowe ze tyle tego jest. Teraz musze znalesc jakas fajna mate edu, mielismy las troplikalny fishera ale nie ma ona juz wszystkich czesci, wieszalam corci zabawki i pileczki z jej kolekcji zabawek. I karuzeli na lozeczko. Myslalam o firmie tiny love.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ją właśnie zrobiłam zakupy internetowe. zakupilam: *pokłady poporodowe *majątku jednorazowe *wkładki laktacyjne *pampersy newborn *chusteczki nivea *płyn do kąpiel nivea *puder na odparzenia nivea *żel di mycia nivea *podklady do przewijania *smoczek tomme tippee *butelka tomme tippee *proszek do prania dla dzidziusiow i to chyba tyle;-) za wszystko plus koszty przesyłu niecałe 200zł więc chyba nie jest źle. a lezaczek super sprawa. możesz z dzieckiem być w każdym miejscu w domu i nawet obiad ugotowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie. jeszcze po * 5 pieluch tetrowych i flanelowych *paklanki *czapeczki dwie takie cienkie * rękawiczki te niedrapki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami, a jakie majtki poporodowe? czesto na allegro maja z tej nieoddychajacej siatki, lepsze z gazy. Dla mnie butelka tt to niewypal, preferuje dr browns. Kupilam ostatnio w dobrej cenie 4 butelki. Po dwie dla maluchow. Mysle ze na poczatek starczy, zwlaszcza ze zamierzam karmic piersia. Obawiam sie tylko zazdrosci ze strony corki. Wczoraj byl chyba pierwszy dzien odkad nie miala cyca nawet do ciumkania. wiec maly sukces ale nie chwale dnia przed zachodem slonca. Ostatnio chcialam sie podjac licytacji dresu hm stan idealny no ale nie nowy, ale zajrzalam na strone hm i ten sam dresik kosztowal 50zl nowy, ku memu zdziwieniu licytacja zakonczyla sie na cenie 70+ ew koszty przesylki. Pomyslalam ludzie to maja fantazje. dla wiekszych dzieciaczkow polecam rodzinnego sprzedawce: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6050285 Z fishera nie odnajde na predce, ale z arti mamy taki konkretnie ciemno niebieski http://allegro.pl/hustawka-elektryczna-lezaczek-krzeselko-3w1-arti-i2777707177.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula__2
hej! czuje sie o dziwo dobrze. Dopiero po 11 zjadłam pierwsze śniadanie i po nim zaczeło kręcić mi się w głowie, ale już przeszło, widocznie cukier spadał. Wynik mam dopiero we wtorek :( ale jestem szczęsliwa, że już jestem po. a propo ubioru niemowlaczka to ja mam ten problem z głowy bo tam gdzie rodzę dzieci ubiera szpital. Nawet położne same wkładają maluszka do fotelika i okrywają. Oddają dziecko niczym pięknie zapakowany prezent :) czapeczki w szpitalu moja corka nosiła w domu nie, jedynie po kąpieli nakładaliśmy do momentu aż włoski przeschły. Ubranek mam sporo po córce, uwielbiam body rozpinane z przodu albo kopertowe a do tego pajacyki rozpinane na całej długości. Wygoda w zakładaniu i przewijaniu. Mam też klilkanaście par takich kompletów składających się z bodów, kaftaników i śpioszków. Na ciuchlandzie moja mama kupiła piękny kombinezon wiosenny, wyglada jak nowy, także na spacery wiosenne będzie jak znalazł. Z tej wypłaty planuje kupić albo szafę na ubranka, albo fotelik samochodowy albo gondole pasującą do naszej spacerówki, nawet juz znalazłam jedną w identycznym kolorze co wózek tylko jeszcze trwają negocjacje, może coś uda mi się wytargować. Za 350 powinnam mieć problem z głowy z wózkiem. ja też mam skrzepy krwi w nosie, do tego boli mnie nos już od tego wszystkiego i chyba w przyszłym tygodniu pojde do laryngologa, strasznie często muszę oprózniać nos i nie wiem od czego boli mnie przegroda. W gardle czuje jeszcze smak glukozy, musiałam przed każdym łykiem mieszać bo się krystalizowała strasznie szybko. godzine przesiedziałam przy otwartm oknie i nie miałam mdłości. Jakie kupujecie foteliki? Ja chce kupić maxi cosi cabrio fix ale jeszcze sie waham bo jak czytam opinie to trochę się boje, ze moja corka będzie się w nim pocić, niby o tobim piszą to samo, a ja tego nie zauważyłam, w samochodzie jak jedziemy gdzieś dalej to ustawiamy taką temperaturę, że nie jest w nim goraco ani zimno a w sam raz. Kusi mnie jeszcze cybex ale nie wiem, bo miałam już jeden cybex i one są produkowane w chinach a maxi cosi w holandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWE AUKCJE
papierówka - to kolejny dowód, że dziewczyny sa bardziej ogarnięte. tym bardziej się ciesze, ze będe miała dziewczynkę, choc synka kocham nad życie. Pomijajac że potrafi wykończyć - wczoraj Pani w żłobku powiedziała, że to najbardziej energiczne dziecko w grupie. Ja miałam dla Wojtka butelke TT, bo czasem ściagalam i pił ładnie. Ale zachwycona nie byłam. Mówisz, ze Dr Brown - one też mają chyba specjalne smoczki jakieś. Nie orientuje się. Ja Wojtka tez zkarmiłam 15 miesięcy. A fotelik mam z FP, ale taki za 220 zł nowy był. Nie jest żły, ale dla ciut starszego dzieciaczka. Bo taki łukowaty za bardzo - miałam wrażenie, że niestabilnie w nim siedzi. No cóz mój chrzesniak się w nim wybujał i dostajemy go z powrotem, ale chyba jeszcze taki całkiem rozkłądany kupię. Nawet bez bujaka może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff dziewczyny w końcu zrobiłam swoją pełną liste wyprawkową dla siebie i dzidziusia, nie uwzględniłam w niej ciuszków bo już prócz kilku rzeczy mam z ubranek wszystko. Oto moja lista: 1.Wózek+ ( torba, moskitiera, folia przeciwdeszczowa, parasolka, śpiworek) 2.Fotelik samochodowy 3.Łóżeczko 4.Laktator+ osłonki+ pojemniki do przechowywania pokarmu+ torba 5.Termometr zwykły i do wody 6.Wanienka+ stelaż pod wanienkę 7.Materacyk do kąpieli+ myjka 8.Pościel 2x+ rożek, przybornik, baldachim, osłonka na łóżko 9.Prześcieradło na gumkę 10.Kołdra i podusia+ śpiworek 11.Kocyk ciepły i cieńszy 12.Przewijak+ 2 pokrowce 13.Materac(kokos, pianka, gryka) 14.Leżaczek/bujaczek 15.Mata edukacyjna 16.Butelki 17.Smoczki, pojemnik, zatyczki 18.Termopokrowiec na butelkę 19.Pieluszki tetrowe ( 10 sztuk) pieluszki flanelowe (10 sztuk) 20.Chusta do noszenia 21.Pampersy pampersbaby 22.Proszek do prania białych, kolorowych rzeczy 23.Zabawki dla dzidzi ( grzechotki itp.) 24.Sól fizjologiczna 25.Sól morska do noska 26.Coś do przemywania kikuta pępka 27.Aspirator do noska lub gruszka 28.Krem do buzi 29.Sterylne gaziki 30.Krem do pupy 31.Chusteczki mokre 32.Patyczki do uszu 33.Kosmetyki do kąpieli i pielęgnacji 34.Szczoteczka/ grzebyk do włosów 35.Coś na ciemieniuchę 36.Nożyczki do paznokci 37.Koszule nocne do szpitala 38.Pantofle do szpitala 39.Szlafrok do szpitala 40.Podkłady poporodowe 41.Majtki poporodowe 42.Biustonosze do karmienia 43.Kosmetyki do pielęgnacji biustu Jula cieszę się, że dobrze zniosłaś to badanie, mam nadzieję, że u mnie będzie podobnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×