Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

Gość Bosiek twoje dziecko
Ma 3 raczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ją również mam zmywarke z Electroluxa 60 i w życiu nie chciałabym mniejszej także zastanów się Amber no chyba że zmieści Ci się tylko mała. Ja idę dziś na wizytę do lekarza zobaczyć co z moja szyjka. Niedługo zbankrutuje przez te wizyty bo chodzę prywatnie. Byłam dwa tygodnie temu bo miałam polowkowe, byłam tydzien temu z powodu plamienia no i dziś się wybieram bo martwi mnie ta moja szyjka. Ale po co ja pisze że zbankrutuje przecież mój spokój i zdrowie dzidzi na pierwszym miejscu choćbym się miała zapozyczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEjka. B@siek super foteczki :) My planujemy gruntowny remont kuchni za rok, i pewnie też zainwestujemy w zmywarkę :) Na razie za zmywarkę robi mój m :) Wikunia pewnie że zdrowie dzidzi jest najważniejsze. Jak u nas na połówkowym wyjdzie coś nie tak to też zainwestuje w wizytę prywatnie aby USG zostało zrobione na lepszym sprzęcie. Ja strasznie się cieszę że udało mi się dostać do dobrego lekarza na NFZ i to po drugiej strony ulicy. Martwie się tylką tym ciągnięciem blizn po cc... Mam nadzieję że wytrzyma i się nie rozejdzie. Chodziaż brzuszek mam z dnia na dzień co raz większy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiek, super malutka, śliczniusia. Zdjęcie podobne do mojej, ale moja pokazała buźkę, ale też rączki na oczkach. Chyba to usg nie jest do końca lubiane przez nasze maluszki. Te stopki sa słodziutkie, ja miałam identyczny widok swojej, ale zdjęcia nie mam. Mam za to płytkę z nagraniem, ale zdjęć nie mam, żeby wam pokazać... Basiek ile razy miałaś już usg od pocz. ciąży? ja jak liczę to 4 (w tym 3 długie tak po 20 min i jedno króciutkie, to pierwsze, żeby zobaczyć serducho). Czeka mnie jeszcze 1 na bank w 32 tc i to wszystko. Moja mala już główką do dołu, tak jak synuś był. Więc standard - czeka mnie SN. A u reszty dziewczyn, jak często usg, jakbyście miały policzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aśka, a kiedy mialaś cc? nie martw się, to pewnie normalne. Ja miałam sn więc nie wypowiem się. zmywarkę mam ale nie używam, nie domywa, nie lubię zbierać całe dnie garów i myć na koniec dnia, myję na bieżąco, więc zmywarka sobie stoi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek 4,5 roku temu. Ale lekarz uprzedzał że stan blizny może mnie zakfalifikować do drugiego cc i mam obserwować :/ Dlatego zapytałam jak jest u reszty dziewczyn które też miały cc. Ja miałam jak na razie 2 USG. Pierwsze aby zobaczyć serduszko. drugie w 13 tyg i w piątek wkońcu połówkowe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leylla - ale o ten powrót do pracy, to chodzi Ci o to, że chcę wrócic, czy że męża wysłać na macierzyński -:). Olinek - na pewno jest ok z malutką. Ja miałam jak na razie 3 USGG, z czego dwa a 13tc (jedno na labonament w lux medzie i drugie to drogie u tego fachowca). Jutro tez do niego idziemy. Jakoś nie mam cisnienia teraz biegać. Nawet nie mam czasu za bardzo roboty huk i w pracy i w domu, to jakoś nie myślę. I dobrze. Choc oczywiście denerwuje się czy czegoś się jutro nie dopatrzy. Pszczółka maja - rzad obradował nad urlopami 08.11.12, to juz co nieco pisza. Ale wciąż nie wiem, czy to już na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ruchy czuje lepij jak jestem w pracy. Siedze sobie przy biurku i czuję jak mi tam puka mała (ale będzie checa jak się jutro okaże że mały). A jak jestem w domu, to biegam za Wojtkiem, albo z mopem i nie czuje tak. Aż się wczoraj martwiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos zmywarki - ubóstwiam tego, kto ją wynalazł. 45cm, to jak się małą kuchnię ma to sie nada. ale jak jest miejsce to lepsza 60-tka, bo jednak wygodniej zapakować. Tak jak z lodówką. JA mam lodówkę Sharpa (tak to nie pomyłka, nie tylko telewizory robią). Jest rewelacyjna, ciut szersza i głębsza niż standardowa. ale i tak do dzis żałuję, ze nie wzięłam jeszcze szerszej, bo takie też mają. To byłoby tak ok12 cm szerzej, ale jaka wygoda w układaniu. Widziałam ją u znajomych, co maja 3-kę dzieci i naprawdę żałuję, ze się bałam, że za duża bedzie. Mądry polak po szkodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abgr, to razem z połówkowym będziesz miała 4 usg tak jak ja. Dzięki za odpowiedź. Sporo czytałam na ten temat i nie powinno się za często robić usg, ale to temat dyskusyjny. Mnie czeka na pewno jeszcze jedno ostatnie usg za 3 miesiące oceniające wagę płodu, czyli łącznie 5 usg. Z synkiem też miałam 5 razy. W Norwegii np. - mam znajomą - to robią tylko 2 usg na całą ciążę - w 12tc i 20tc. Moja znajoma prowadząca ciążę u b.dobrego profesora, miała 3 usg na całą ciążę i lekarz powiedział, że to i tak o 3 za dużo. Więc ja mam nadzieję, że te 5 razy u mnie będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny, zmienie temat:)) Powróciłam z GLUKOZY :)) Nastawiłam sie na okropienstwo, jeszcze wczoraj na wieczór naczytałam sie o tym, a tu dzis sie okazało że wcale nie było tak źle:)) Wypiłam pierwszą połowe bez zadnego wykrzywienia, po drugiej połowie zrobiło sie słodko, ale naprawde znosnie. Nie dodawałam cytryny, lekarka mówiła że lepiej nie, i te kobiety w labolatorium tez mówiły że nie ma co wydziwiać. odczekałam godzinke nic się nie działo, żadnego mulenia, mdlenia i innych dziwnych objawów, no troche pic sie chciało, ale naprawde wszytsko do wytzrymania:)) także nie ma sie co bać:)) Co do badania USG, ja mam na każdej wizycie, niewyobrażam sobie inaczej, by iśc do lekarki i niewidzieć maleństwa, czyli tak od początku juz jakies 6 zaliczyłam:)) My zmywarki nie mamy ,ale tez sie zastanawiam nad taka mała 45, choc lubie myc gary to sie boje że pozniej moge niemiec tyle czasu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie B@siek gratuluje zdrowej dziewczynki:) papierówka ja również mam 45, ale jak dla mnie trochę za mała. Co dwa dni zmywara jest włączana. Z czasem będę chciała wymienić na nową. Na razie mamy ją 3 lata i odpukać nic się nie dzieje. A firma electrolux. Ale ogólnie jestem bardzo zadowolona, bo włączam na program 40 czy 50 min i wszystko domyte i dobrze wypłukane. Patra no to faktycznie miałaś weekend. Na szczęście wszystko dobrze i nie macie jakiś większych szkód. Ja miałam wolny weekend i nawet nie wiem kiedy zleciał. Tradycyjnie jak wolny week, to odwiedziny u jednych i drugich rodziców. W sobotę spotkaliśmy się ze znajomymi. Wczoraj od samego rana miałam wisielczy humor. Mój m aż się zaczął o mnie martwić, a im bardziej wypytywał, tym bardziej ja byłam zdenerwowana. A w sumie nic się nie stało, po prostu wstałam "lewą nogą". Później już mi przeszło. Niestety dzisiaj też jakoś nie mam dobrego humoru, a to dlatego,że mąż wyjechał i dopiero w czwartek wraca:( Nienawidzę zostawać sama. Dobrze,że pracuję, bo tak to chyba bym zwariowała w domu. W piątek jak byłam u gina, to powiedziała mi,że u nas biorą na cesarkę tydzień, a nawet dwa tyg. wcześniej, także już nie będę marcówką, bo prawdopodobnie będę rodzić pod koniec lutego. Jednak mam nadzieję,że Wam to nie przeszkadza i mogę z Wami zostać. Co do brzucha, to powiem Wam niby rośnie ,ale już nie tak intensywnie jak wcześniej. Ostatnio mierzyłam obwód i 88 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale Ty muszynianka miałas
picie glukozy 50 g a teraz podobno się pozmieniało i jest 75 g. W pierwszych ciazach tez piłam 50 a teraz sie zdziwiłam jak dal mi na 75 g. Az zapytałam i powiedział , że PTD zmieniło te normy z 50 na 75. Mi po 50 tez nic nie było nie wiem jak bedzie po 75? Ciekawe czy duzo slodsze bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek, ja nie miałam wyjścia i USG miałam naprawdę sporo, nawet nie liczyłam. Są to takie krótkie badania, dr sprawdza tylko tętno i przepływy a na początku szyjkę- to ze względu na problemy które miałam od samego początku. Martwi mnie taka ilość badań no ale nie był to mój pomysł więc pewnie były konieczne, teraz szyjka już całkiem długa i zamknięta (38mm) więc może częstotliwość badań się zmniejszy. Takie USG "większe" miałam 4, w pierwszym nie było widać serduszka jeszcze, potem ogądanie serducha, w 13tyg i teraz. Moja Mała też leżała teraz główką do dołu ale dr powiedział, że na tym etapie może kilka razy dziennie zmieniać ułożenie i faktycznie, tydzień wcześniej była pupą do dołu;). Muszę powiedzieć, że jak jest główką do dołu to przestałam w tak przykry sposób odczuwać jej ruchy:). Pomarańczko, nie wiem na którym zdjęciu widzisz 3 rączki ale pewnie chodzi Ci o pępowinę- od rączki odróżnisz po tym, że nie ma w środku białej kości:) i faktycznie podczas badania "plątała" się gdzieś w okolicy rączek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aska Wrocław - ja miałam CC rok i 9 miesięcy temu i nie czuje kompletnie nic, więc może cos tam masz z tą blizną - uważaj na siebie. Olinek w pierwszej ciąży miałam więcej USG na pewno. I prywatnie bylismy i takie króciutkie ze 2 razy mi na wizycie robiła. I przez to, że urodziłam 11 dni po terminie, to miałam tuż przed terminem, potem pare dni później i w szpitalu, bo leżalam jeszcze pare dni, zanim mi wywołali poród. To w sumie z 9 by się uzbierało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, tak ja miałam dawke 50, lekarka, pytała czy ktos w rodzinie ma cukrzyce, patrzyła w poprzednie badania i stwierdziła że 50 wystarczy. Z resztą ze mną w kolejce czekała jeszcze jedna dziewczyna i tez miała 50, dwie koleżanki co juz urodziły tez. Jakos dla mnie bez znaczenia, tak kazała tak robie, wkońcu ona lepiej sie zna:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B@siek jak ja Ci zazdroszczę tak długiej szyjki. Moja ma tylko niecałe 1,5 cm a mimo wszystko lekarz kazał mi przyjśc za 3 tygodnie i tylko dużo leżeć i duzo odpoczywać ale nie wytrzymam jeszcze dwa tygodnie i idę dziś. Ostatnio trochę pobolewał mnie brzuch i nie wiem czy mi się nie skrócila i nie zrobiło mi się rozwarcie. Dzu=iewczyny czy Wy tez odczuwacie czasem deliaktne bóle podbrzucha, takie jak na okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wikunia, mnie tak czasem pobolewa na dole w podbrzuszu, albo cos zakłuje, własnie tak podobnie do bólu przedokresowego, z reguły po tym jak szybciej ide, albo za szybko wstane, lekarka mówiła że to normalne bo inaczej tam wtedy krew przepływa, ale żeby zwolnic tempo i sie nie nadywrężać a bedzie oki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja tez mam usg na kazdej wizycie, takie krotkie,oglada serduszko, raczki nozki i narzady, jutro mam wizyte to pewnie tez bede miala. malutki od rana sie wierci, a jajestem padnieta,ufff dobrze ze mam wolne. odpoczne troche i lece na zakupy. dziewczyny kazda z nas musi miec ten test z glukoza? nie doczytalam tego kurcze troche sie tego boje, zobacze co jutro moj gin powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patra z tego co ja wiem to chyba każda ciążowka musi to przejśc bo z tego wychodzi czy nie masz cukrzycy ciążowej. Ja tez sie bałam, nakręciłam sobie film że niewiadomo co sie bedzie mi po tym działo, a naprawde nie było tak źle, żadnych skutków ubocznych niemiałam, wypiłam bez większego problemu, także niema co sie źle nastawiać:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez czasem pobolewa podbrzusze, tak jak na okres, nawet jak leżę. Gin powiedział, że mieśnie sie rozciągają i dlatego takie pobolewanie. Też rano miewam wisielczy humor, często mam koszmarne sny. Dziś np mi się snilo, że poroniłam. Brrrr, okropność;-/ Krzywą cukrową mam dopiero za 2 tygodnie, 75g glukozy, bo na NFZ 50g juz nie robią. Stópka jest the best off. Słodka strasznie:-) na moich zdjęciach tez wszędzie się pępowina plącze. Wszystko jest z przodu, także pewnie dzidziusia dlatego też słabiej kopniaki będę czuła. Olinek, ile trwa Twój filmik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie. Nie było mnie kilka dni bo miałam trochę na głowie. Bardzo wam wszystkim dziękuję za ciepłe słowa, uspokoiłyście mnie trochę;) wierze, że wszystko do 30 tc się unormuje u Olusia. meaaa brzuszek pięknie, szybciutko Ci rośnie, pamiętam twoją kuleczkę jakieś 7-8 tygodni wcześniej;) asia.sudenis ale słodkie zdjęcie twojego maleństwa. Cieszę się, że wszystko u was dobrze;) xNightmare ale niespodzianka, gratuluję zdrowego synka;) kami mnie też bardzo podoba się ten wózek Espiro Vector. Tymabrdziej, że jest dużo lżejszy i zgrabniejszy od Espiro Gtx, jedynie co mnie w nim nie odpowiada to to, że ma plecaczek, a ja jestem zwolenniczką torby i niestety do tego modelu nie pasują foteliki samochodowe, o których z m myśleliśmy czyli albo maxi cosi albo Recaro. Byliśmy w sobotę z m zorientować się w wózeczkach, długo rozmawialiśmy z panem od tego działu i prawdopodobnie zdecydujemy się na: Espiro pro http://www.espiro.eu/pr,wozki-glebokie,vector-pro,17 lub http://www.aroshop.pl/product-pol-715-WOZEK-DZIECIECY-SOLARIS-B-KOLOR-GRAFITOWO-ZIELONY-NR-134.html lub Baby Design Lupo bardzo podobny do Espiro Pro http://www.babydesign.eu/produkt/id/65 Do każdego z tego wózka pasują foteliki Maxi Cosi, wszystkie wózki jak na pąpowane koła są w miarę lekkie i zgrabne. Olinek na pewno z twoją córeczką wszystko ok, nie denerwuj się kochana. Jeśli chodzi o ilość usg to ja mam standardowo na każdej wizycie i łącznie z połówkowym i prenatalnym mam już ok 6 zdjęć. U mnie wielkość dzidziusia idealnie zgadza się z miesiączką i z terminem porodu czyli 28 marzec. Co do ruchów dzidzi ja mam tak, że 2 dni bryka Oluś jak szalony a potem dzień-dwa siedzi bardzo spokojnie jakby odsypiał imprezkę;p Wczoraj się z m wzruszyliśmy bo jak leżałam przed telewizorem pierwszy raz zobaczyłam jak dzidzia wypycha mi brzuszek i w miejscu gdzie kopie robi się wybrzuszenie;) Już nie są to tylko kopniaczki ale takie wyraźne rozpychanie brzucha. Co do bólów brzucha też mam takie częste jakby przed @ Bosiek gratuluję zdrowej córeczki, super, że wszystko u was ok. Przesłodkie zdjęcia malutkiej i te stópki śliczne. Mja dzidzia też tak zakrywała buzie rączkami ciągle. patra24 to weekend z m żeście faktycznie mieli pełen wrażeń;p Dobrze, że mama złota rączka i zaradziła sytuacji;) Muszynianka super brzuszek. Cieszę się, że jakoś spokojnie przeszłaś przez tą krzywą cukrową, uspokoiłaś mnie trochę, może to faktycznie nie jest takie złe. A jak tam u was kochane z jedzeniem? ja jem jak niemowlę, heh co 3 godziny robię się głodna i muszę zjeść, a dziś w nocy byłam taka głodna, że m musiał wstawać i robić mi kanapkę bo tak mi w brzuchu burczało, że spać nie mogłam. Nam też od ostatniego zdjęcia sporo się urosło także wrzucę zaraz zdjęcia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez jem jak niemowlę. I niestety podjadam w nocy. staram sie nie trzymać w domu słodyczy, bo to zgubaaa. Więc jem mandarynkę, serek homo, a w najgorszej opcji kanapkę. http://praca.wp.pl/title,Urlop-macierzynski-2013-r,wid,15083562,wiadomosc.html niestety, ja się nie załapię:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kancia, inwencja Twojego m super:-) Fantastyczny brzuszek:-D To Twój 25 tydzień?? U mnie w 24 jeszcze taki nie jest, ale ostro goni ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..................WIEK.............TP...........PŁEC ..........SKĄD papierówka22......................1marca................ .........Wroclaw Muszynianka...........31..........1marca...........S..... .......Kraków malinówka376..........21..........5marzec..........?.... .....UK/Wroclaw meaaa..................29..........5marzec...........C... ... ...Sosnowiec kami1809..............26...........5marzec..........C.... .........Wrocław asia.sudenis............22..........8marzec..........C... ....Jelenia Góra Aśka_Wrocław_89.....23..........8marzec..........S?.... . ......Wrocław xNightmare............19..........9marzec..........S..... .. ....Gdańsk Ann8912................23.........10marzec...........S... ....Częstochowa wica....................33.........10marzec..........C... ........Warszawa kejtii...................21.........11marzec..........C? . ........Radom kuchareczka...........23.........12 marzec..........c...........W-wa MzD....................29.........12 marzec..........c...........Radom Madzikkgg.............25..........12marzec.........S..... .........śląskie Hania_85_05...........27.........14marzec...........C.... . .. ..Lublin megan990..............30.........16 marzec..........C?.........Śląsk 1986Ana................27..........16 marzec.........C............Anglia Ajka86.................26.........17marzec...........S.. .....Częstochowa Patra24................25.........18marzec...........S. .........Gdynia nelma...................27...........18 marca.........?...........małopolska B@siek.................28....... .20 /22marzec.......C...........Łódź hermenegildaaaa......30.........22marzec...........?..... ......Konin Dośka..................27.........23marzec...........?. ..........gorzów classic...................29.........24marzec........S... .białystok/bruxells agbr...................35.........24marzec...........C. .........Warszawa Mufinka_81............31.........24 marzec..........C...........Gdynia mama-deutchland.....27.........26marzec...........C..... ....Frankfurt KANCIALUPKA.........25.........28marzec...........S..... .....Kraków Lyella...................31..........28marca...........NZ ........wlkp Olinek..................30.........30marzec...........C. ........Warszawa Wikunia83.............29..........31marzec..........?... ........Śląsk Little_Ann.............26..........31marzec..........?... .........Wrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszczolka, czemu nie ma cię w tabelce, dopisz się szybko:) na kiedy masz termin, bo zapomniałam, że sie nie załapiesz na macierzyński. Ktoś tu wyliczył, że te po 18 marca się załapią. Ja jeśli urodzę wg miesiączki 30 marca, to chyba dam radę?? bo jesli wg wielkości dzidzi, to jestem kwietniówką z terminem na 4 kwietnia. Hmmmmm Jesli się załapię będę przeszczęśliwa. Ale nie rozumiem zdania w tym artykule, że macierzynski trwa 20 tyg plus 4 dodatkowe tyg?? skąd te 4 dodatkowe tyg? mi się wydawało że są dwa dodatkowe? u mnie w pracy prezes daje dodatkowo 3 tyg kalendarzowe do macierzyńskiego jako dodatek ale nie wiem czy to też się wlicza??? kanciu, super masz brzuszek, teraz widzę, że chłopczykowy, taka piłeczka. Miałam taką samą z synkiem. Ale jaki on już dużyyyyyyyyy. Ja mam dużo mniejszy, tak o połowę i jest bardziej długi, niż wystający, rozlany od cycków w dół, zupełnie inny, mój tata powiedział mi, że od razu wiedział, że córcia, bo miałam płaski brzuch, tzn taki lekko wypukły, ale raczej płaski. Nie wiem czy ma to jakiś sens, ale u mnie się sprawdza, bo z synkiem miałam piłkę/arbuza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×