Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ewelina+++++++++++++

Czy 300zl na prezent od malzenstwa to malo??

Polecane posty

Gość ewelina+++++++++++++

bo niewiemy ile dac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daj pustą kopertę
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znów ten sam temat ile dać.
Masz pewnie ten sam dylemat co inni że jak dasz za mało to cie obgadają, albo ktoś napisze jak dasz tyle to nie idż bo to za biednie.Moim zdaniem wystarczająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poweselna
Ja tyle dostałam od narzeczonych / młodych małżeństw i uważam, że to wystarczająco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja uważam, że
nie ma sumy "za mało" każdy daje tyle ile che i ile może, o ile dobrze życzy nowożeńcom, bo z tego co się czyta na tym forum to spora część to zazdrośnicy którzy myślą,że PM strasznie się wzbogacą ich kosztem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaaaaaaa123987
Wiele osób pisze żeby nie przejmować się tym ile się daje,że państwo młodzi cieszą się ze wszystkiego ale kto by się cieszył gdyby za parę zapłacił 500 a owa para dałaby 300 :/ Zawsze daję tak by pokryć za talerzyk i uważam że 300zł to za mało. Najmniej dawałam 400zł jak byłam na studiach, a teraz 500wzwyż. Zaraz naskok na mnie zrobią że młodzi na weselu chcą zarabiać. To nie chodzi o to. Trzymaj się reguły o której pisałam a nie będziesz obgadana i nie założysz za jakiś czas tematu tego typu, poczytaj :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaaaaaaa123987
Wejdź w ten temat obgadali nas, że za mało daliśmy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karren789
nie słuchaj tych bzdur z Kafe- prezent, to nie jest opłata za to co zjesz i wypijesz, a poza tym tutaj wszystkie PM mają rozbuchane oczekiwania finansowe- ale życie, to zweryfikuje. jak ja dałam kuzynce 500 zł od osoby, to mnie prawie po piętach całowała- ludzie dają dużo mniej i 300 od pary, to wystarczający prezent- więcej możesz dasz jeżeli cię stac i chcesz zrobić PM przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcdefgkobieta
wystarczająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaaaaaaa123987
Moim zdaniem lepiej posłuchaj ludzi na kafe bo to takie same osoby jak i na żywo. Skoro na kafe ktoś ma taką opinię to i w realu również. Daj tyle żeby PM nie byli na was stratni 300zł jak napisałam za mało najmniej powinnaś dać 400zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
300 zł to wystarczająco. ta moda "oddawania za talerzyk" jest od niedawna. kiedys ludzie w większosci kupowali prezenty a nie dawali kase. jesli to normalna para mloda to nie liczy ze im sie zwroci albo na tym zarobia. najwaznejsze dla nich bedzie to ze przyjdziecie, bedziecie sie z nimi wspolnie bawic. 300zł to na prawde wystarczająco;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaaaaaaa123987
Zacznijmy od tego że kiedyś wesela nie przekraczały 300zł od pary i wesele się zwracało a czasem nawet dało się zarobić. Teraz wesele od osoby to koszt w przedziale 200 do nawet 350zł 1dniowe. Nie porównujmy tych czasów do tych które były bo i standard imprezy jest teraz znacznie wyższy (sala klimatyzowana, wygodiejsze krzesła, profesjonalna obsługa itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ????????????????????????!!!!!!
moim zdaniem przyzwoicie, ja jak mialam slub to zdarzala sie ze i po 100 zl dostalismy ale wiedzialam ze np. osoba nie pracuje itd. my generalnie jak idziemy na wesele to dajemy 500 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dałam ostatnio
na wesele 300zł, i nie obchodziło mnie to czy zostałam obgadana, są poważniejsze problemy, a teraz jest taki trend że trzeba pokryć koszt talerzyka.to może młodzi przy zaproszeniach powinni mówić ile ich kosztował talerzyk i trzeba dać tyle i tyle a z mniejszą kwotą się nie pokazywać bo mnie obgadają.Albo zrobić bilety wstępu na wesele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona523
mi tez wydaje sie ze 300zl starczy. A nie jakies talezyki wymyslili sobie! kazdy daje tyle na kogo stac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstyd by mi było dać tyle
Wolałabym nie iść niż dać 300zł wiedząc że tylko na mojej parze są stratni kilka stówek. Fes mi prezent, chyba strata :/ K... gdzie wy macie mózgi ? Sami będziecie robić wesela a wtedy zobaczycie ile wszystko kosztuje. 300zł haha to jedna któraś wesela nawet mi się liczyć nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty wyżejjjjj
nie obchodzi mnie ile płaca Pm daje tyle na ile mnie stać...czyli 300 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem mało
moim zdaniem 400 to taka kwota ok, 300 troszkę mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstyd by mi było dać tyle
To sobie dawaj ile chcesz biduchu a potem będą cię obgadywać ale zapewne na opinii ci nie zależy więc dawaj po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty wyżejjjjj
nie każdy jest takim burakiem jak TY:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfjfhjafhkd
"Zacznijmy od tego że kiedyś wesela nie przekraczały 300zł od pary i wesele się zwracało a czasem nawet dało się zarobić. Teraz wesele od osoby to koszt w przedziale 200 do nawet 350zł 1dniowe. Nie porównujmy tych czasów do tych które były bo i standard imprezy jest teraz znacznie wyższy (sala klimatyzowana, wygodiejsze krzesła, profesjonalna obsługa itd)" a co to ma do rzeczy ile kosztuje przyjęcie?- jak cię, dziewczyno nie stac na te wszystkie "luksusy" typu klimatyzowana sala i wygodne krzesła, to wypraw wesele w remizie i usadź gości na beczkach po kapuście zamiast przerzucać na gości koszty wyprawienia TWOJEGO przyjęcia. nikt ci nie jest winien zwrotu kosztów- i jak dostaniesz w prezencie komplet ścierek kuchennych, to tez wypada się cieszyć, prostaczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buahahaha cieszyć ze ścierek
kuchennych :D dobre, niemalże padłam ze śmiechu. Dzięki to dobre ćwiczenia na brzuszek :) Fajne prezenty sobie dajecie, my nawet na urodziny takich nie dajemy tylko bardziej wartościowe. Każdy mierzy swoją miarą. Skoro cieszysz się ze ścierek kuchennych które gość daje na WESELE to współczuję rodziny i znajomych. Skoro standard poszedł w górę to i prezenty. Chyba oczywiste że jedno jest adekwatne do drugiego. Nie zrobię wiejskiego wesela bo takie nie jest w moim guście, siedzenie na beczkach, nieklimatyzowana sala i nieeleganckie stoliki i krzesła. Wesele będę mieć w sali która sprosta moje oczekiwania a jeśli dla gości za wysoki poziom to mają pecha. Skoro źle będą się w niej czuli bo za wysoki standard to mogą przecież odmówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za ludzie...
Zmieniły się obyczaje. Dawniej to rodzice sponsorowali wesela, a młodzi zbierali kasę i prezenty i mieli na nową drogę życia. A teraz się zmieniło i młodzi sami sobie płacą za wesele i co? Nagle krzyk, bo ciężko zrobione pieniążki ktoś "przepija i przejada":D I talerzyk ma się zwrócić:D To nie róbcie wesela!!!! Dawniej rodzice nie mogli liczyć, że im się cokolwiek wróci, ba!!! Nawet im to do głowy nie przyszło, ale jak już przychodzi sowimi pieniążkami szafować, to ciężko:P o temopra o mores :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za ludzie...
Zmieniły się obyczaje. Dawniej to rodzice sponsorowali wesela, a młodzi zbierali kasę i prezenty i mieli na nową drogę życia. A teraz się zmieniło i młodzi sami sobie płacą za wesele i co? Nagle krzyk, bo ciężko zrobione pieniążki ktoś "przepija i przejada":D I talerzyk ma się zwrócić:D To nie róbcie wesela!!!! Dawniej rodzice nie mogli liczyć, że im się cokolwiek wróci, ba!!! Nawet im to do głowy nie przyszło, ale jak już przychodzi sowimi pieniążkami szafować, to ciężko:P o temopra o mores :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za ludzie...
Zmieniły się obyczaje. Dawniej to rodzice sponsorowali wesela, a młodzi zbierali kasę i prezenty i mieli na nową drogę życia. A teraz się zmieniło i młodzi sami sobie płacą za wesele i co? Nagle krzyk, bo ciężko zrobione pieniążki ktoś "przepija i przejada":D I talerzyk ma się zwrócić:D To nie róbcie wesela!!!! Dawniej rodzice nie mogli liczyć, że im się cokolwiek wróci, ba!!! Nawet im to do głowy nie przyszło, ale jak już przychodzi sowimi pieniążkami szafować, to ciężko:P o temopra o mores :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buahahaha cieszyć ze ścierek
Co wy macie z tym przyrównywaniem do czasów sprzed iluś lat. To jak tak lubicie przyrównywać to czemu nie jeździcie konno tylko samochodami, a moze chociaż bryczką byście pojeździli, czemu zakładacie ubrania, możecie owinąć się skórą i chodzić pół nago, po co kupujecie mięso-upolujcie - przecież kiedyś tak robiono, sami chleb wyrabiajcie, nie kupujcie kosmetyków tylko używajcie buraka i mąki, pocierajcie krzemienie żeby mieć ogień :D Gość chce iść teraz na łatwiznę, dać pustą kopertę albo pierdzielnąć stówkę czy dwie, albo prezent typu ścierki, garnki itp Gdyby was było stać żeby zwracać za "talerz" to byście nie robili problemu. W końcu wesele to swięto młodych a nie wasze i to oni powinni czerpać korzyści a nie wy jako goście. Każdy ma taki dzień w swoim życiu może i wy kiedyś będziecie mieć, kto wie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość się powtórzę
Nie ośmieszaj się Ty wyżej jeszcze bardziej... Nic nie zrozumiałaś kompletnie z powyższych wypowiedzi. Wytłumaczę więc Tobie, że o ścierkach ktoś podał ironiczny przykład, ze cieszyć się wypada z każdego prezentu, nawet jeśli po cichu Ci nie odpowiada, to oficjalnie się masz cieszyć, bo tak mówi szkoła dobrego wychowania. A w poście o czasach chodzi o to, że dawniej ludzie robili imprezę, bo mieli na to ochotę i chcieli ugościć rodzinę, tudzież się przed nią pochwalić sutością stołu, a nikt nie myślał o tym, aby się zwracało, nawet jeszcze się chwalono, kto drożej dał, a nie kto więcej wziął. Po prostu ludzie zmieniają się na gorsze i tyle. Materializm, egoizm i egocentryzm oraz infantylizm i zdziecinnienie króluje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to po co robić wesele
Wesele robi się po to żeby wspólnie z rodziną i przyjaciółmi świętować zawarcie małżeństwa. Pierwszy raz słyszę o takiej glupocie żeby dawać tyle ile para młoda zapłaciła za talerzyk. Śmieszni tacy ludzie, którzy zapraszają mnóstwo gości, chcą sie pokazać, że ich stać na wielkie wesele ale oczekują ze goście im wszystko zasponsoruja. Jak bym miala isc na wesele do takich ludzi to juz bym wolała wziąć te 300 zł i pójść do dobrej restauracji. Nikt by mi nie kazał przynajmniej placic za swoje jedzenie i być jeszcze wdzięcznym ze mi pozwolił zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×