Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nusiaaa

IN VITRO - zapraszam te które przed, w trakcie i po

Polecane posty

Lune nie denerwuj sie na wyrost, ja dostalam po 3 dniach od ostatniej tabletki lekarze wiedza co robia, jest tez cos takiego jak zwolnienie :) wiec sie nie boj lekarze w tych klinikach daja odgornie buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuneDe NO STRESS!!! :) Wlasnie przez stres mozesz nie dostac okresu, nie denerwuj sie nie jestes pierwsza osoba dla lekarza ktory Cie prowadzi i na 100% wiedza co robia i jaki bedzie tego rezultat takze spokojnie. Trzymam kciuki za to aby okresik byl :) (tym razem) Kochane jedyne co mamy to pozytywne myslenie i mnostwo komedii :) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, dziewczyny dzieki! u mnie to jeszcze dluga droga a Wy jestecie tak blisko :) co do zwolnienia lekarskiego, to akurat wmoim przypadku nie takie proste, bo mieszkam za granica a bede robic INF w Polsce. Ale, tak jesli bedzie taka potrzeba to bede sie dowiadywac, czy tutejszy pracodawce zaakceptowalby zwolnienie z Polski..w sumie powinien. Ale z kolei moj lekarz ginekolog tutaj, powiedzial, ze tutaj zwolnien na INF nie daja i jakbym robila u niego, to bym nic nie dostala. Milego wieczoru Wam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz swinia i tyle :) kolejny raz potwierdzenie, ze co jak co ale nasi polscy lekarze sa wysoko wykwalifikowani i wiedza, jakie ryzyko niesie praca po ivf.... no comment ja z kolei zaczynam lapac dolka 6 dzien po transferze, bole jak na okres i do tego wyskoczyl mi dzis syfef przy nosie jak na okres ....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuneDe zobaczysz ze ani sie obejrzysz a juz bedziesz po i bedzie Ci maz mowil ze jestes w ciazy :) W jakim kraju mieszkasz i dlaczego robisz ivf w polsce? Leokadio jaki okres, jaki syf... zjadlas cos i tyle przeciez w ciazy jestes nie pamietasz?!?! :) :P Trzymam kciuki zeby nas ten okres opuscil na najblizsze miesiace :) Buziaki i milych snow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annette, hehe widze, ze ze mnie na Ciebie przeszedl caly optymizm, tak jest, syfek od czekolady pewnie :)) Helen, pewnie, witamy, opowiadaj, na jakim etapie jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś pierwsza pigułka,badania zrobione wszystko ok,za tydzień wizyta startowa może podpowiecie mi o co pytać lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy Cie Helenko! Opowiadaj jak sie czujesz, co myslisz i w ogole pisz o wszystkim. Leokadio czujesz jakies klucie jajnikow czy czegokolwiek? ja troszke mialam klucie ale od kilku godzin boli mnie brzuch i zaczynam miec skorcze czyly jest dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej moje Drogie..no tak, co kraj to obyczaj...my mieszkamy w Szwajcarii od kilku lat i juz sie przekonalam, ze tutjsza filizofia lekarska to tzw "zimny chow' czyli raczej mniej niz wiecej lekarstw..to sie potwierdza rowniez w innych dziedzinach...lekarze nie przepisuja anytbiotykow, chyba ze absolutnie nie ma wyjscia..z jednej strony dobrze, z drugiej czasem moze byc naprawde niebezpiecznie..raz bylam u lekarza z problemem gardla, dostalam jakis marny lek typu ferwex i nikt sie nie przejal, pojechalam na urlop do POlski i od razu tak mi sie pogorszylo, ze wyladowalam w szpitalu z ostrym zapaleniem oskrzeli, anytbiotyk itd, ale be tego by sie nie dalo. Takze tutaj troche za bardzo bagatelizuja moim zdaniem. U lekarza ginekologa- przed INF polowa badan nie jest wymagana ( w PL cala liste dostalismy) jak tutaj lekarz zobaczyl to pytal po co...trudno mi powiedziec kto ma racje, pewnie kady i nikt :) jak to zazwycaj bywa, ale z pewnoscia nie do ominiecia jest tez kwestia biznesowa- wiadomo im wiecej badan, tym wiecej sie placi. A robimy w PL,bo jest duzo taniej, niestety ceny INF w Szwajcarii sa bardzo bolesne :( i nierefundowne. Robimy w Krakowie, skad jestesmy z mezem. Annettka, dobrze slyszec, ze juz sie lepiej czujesz! Leokadio, spokojnie, pryszcz to pryszcz, hihi, nic wiecej nie znaczy! Helenka, to Ty jestes przy 1 pigulce a ja przy ostatniej dzisiaj :) Na pewno bedziesz wiedziala o co pytac...dosc wazne jest aby inf byly ICSI, aczkolwiek nie wiem, czy jeszcze teraz robia inaczej gdzies... powodzenia! milego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...a wiesz, ze to jest bardzo dobry pomysl! ide sobie nalac lampke czerwonego wina :) pozdrawiam i dziekuje za wsparcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuneDe myslalam wlasnie ze macie refundowane, wiekszosc krajow dofinansowuje, ale z drugiej strony wiesz ze bedziesz traktowana jak nalezy i dostaniesz wszystkie leki jakie trzeba. Lucja nie wiem czy wiesz , czy sie choc troche orientujesz w sprawie ivf, chcialabym Cie zalamac bo widzisz sama w calym swoim zyciu tez poniekad "zabilas" ladnych pare zarodkow mowil Ci to ktos juz? sprawa numer dwa: otoz Twoim zdaniem kochane dziecko to takie ktore robi sie po konkretnym wypiciu z cholera wie kim? Bo z tego co widze to bardzo czesto tak jest, a po trzecie to twoje kochane dziecko w zyciu nie zazna takiej milosci od kobiety ktora moze miec dzieci niz od takie ktore jest bardzo wyczekiwane. takze moja dobra rada poczytaj troche na ten temat zanim zaczniesz wydawac opinie bo nie chce mi sie sluchac opinii kogos kto wali argumentami zywcem wyciagnietymi z radia maryja.Zapewniam Cie ze ktos kto nie moze miec dzieci wie o in vitro wszystko, a i lekarze tez duuuzo mowia i w moim przypadku w dupie maja kase bo ja im nie place. Aha i jeszcze jedno Modl sie kobieto zeby ktoregos z twoich dzieci nie spotkalo cos takiego, ciekawa jestem czy im tez bys tak powiedziala. Milego dnia zycze :-) Bialo czerwone wino co sie stalo? mozesz powiedziec cos wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM WAS DZIEWCZYNKI!!!!:) Dzis z rana robilam sikanca i ... P O Z Y T Y W !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wyszlo, ze to 3-4 tydzien. :) Jestem taka szczesliwa!!!! Widzicie wiara czyni cuda!! Wam rowniez zycze tej wiary i przesylam ciazowe wiruski!!!!:) LuneDe stersy odstawiamy na bok, to Ci jest zupelnie nie potrzebne a ja trzymam za Ciebie kciuki!!! Leokadia75 w zadne dolki prosze mi tu nie wpadac, a syfek to zwykla burza hormonow! Ja tez teraz mialam jakies dwa popaprance kola nosa! ;) Helenka1 Witamy na pokladzie! Lucja007 idz na grzyby, sezon juz sie zaczal a nie szukasz tu wrazen!!!! Wroce jeszcze do Was bede Was wspierac duchowo o ile mnie z tad nie wyrzucicie ;) Milego dnia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIELOTOL - GRATULACJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE Dziewczyny, bedziemy ciotkami :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) jejejejejjejejejejjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee LUCJA - idz do szkoly i powtorz biologie :) Anette - bol w dole brzucha mam jakby mniejszy, ale czasem takie klucia, sutki nadal drazliwe, ale jakby mniej. NO i sluchaj, te zaparcia mamy po luteinie, wyczytalam w koncu w ulotce. No i znalazlam na nie chyba spokoj, 3 dni temu upieklam ciastka owsiane (bomba blonnikowa) i dzis bez kawki polecialam :)))) Chcesz to dam Ci przepis, bardoz proste i pyszne, pieke je od lat :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! nielotol GRATULACJE!!!! Ciesze sie bardzo :) opowiedz jak sie czujesz? i w ogole wszystko opisuj jak na spowiedzi! :P Leokadio dawaj przepis weekend jest bede robic :) Co do mnie to juz chyba nici z tego podejscia bo w brzuchu mi jezdzi jak przed okresem, zawsze tak mam. Juz mezowi powiedzialam ze dooopa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana Anette, Ty mi sie tu nie napedzaj no, poczytaj sobie ulotki tych wszystkich lekow, ktorymi nas faszeruja, to sa skutki uboczne ;) jeszcze masz tydzien do okresu przynajmniej pamietaj :) wiec troche za wczesnie na jazdy nie sadzisz? :) Przepis: Składniki: 100g miękkiego masła 100g mąki pszennej 200g płatków owsianych 90g cukru 1 jajo 1 łyżeczka proszku do pieczenia 2 garście rodzynek parekropli aromatu migdalowego Dodam, ze ja robie od razu podwojna porcje i trzymam ciacha w sloju szklanym. Masło ucieramy z cukrem na gładką masę, dodajemy jajko i miksujemy.Dosypujemy przesianą mąkę i proszek do pieczenia i aromat, nadal miksujemy. Na końcu dodajemy płatki owsiane i rodzynki, mieszamy łyżką do połączenia składników. Z powstałej masy formujemy kulki trochę większe od orzecha włoskiego i układamy na blaszce z papierem do pieczenia. Zachowujemy spore odstępy, bo podczas pieczenia z kulek zrobią się ciasteczka. Pieczemy 25 minut w temperaturze 170 stopni. Smacznego! ja pieke kolo 30 min - ale to musisz patrzec na kolor, maja byc srednio zarumienione :) i koniec mi tu z jazdami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenko, No to trzymamy kciuki, rozumiem, ze idziesz dlugim protokolem. Co do pytan do lekarza, nie martw sie, powiedza, co musisz wiedziec no i nie boj sie pytan w trakcie wizyty startowej, jak czegos nie rozumiesz etc. No i pamietaj - my tez zawsze podzielimy sie wiedza i doswiadczeniami, wiec pytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuej Wam baaaaardzo. :-* Wiec tak czuje sie normalnie. Chce i chcialo mi sie wiecej pic przez co czesciej sikalam. Kulo mnie czasami cos w brzuchu tak nardziej z boku jak by od jajnikow, przelewalo sie rowniez wiec leokadia ... a moze jednak i u Ciebie jest tak samo ;-). no troche bardziej zmeczona jestem ale tak poza tym to bez zmian. Cycuchy pobolewaja w normie ale chyba tu i uwdzie sie wylewa :-P. Dzis mam 11 sty dzien po. Test robilam taki lepszy troche, elektroniczny ze wskazywal od razu ktory tydzien. Na zwyklym przed wczoraj nie wyszlo. Bete mam w poniedzialek wiec wtedy juz wszystko bedzie na papierze !;-) Zmykam do pracy bo sie nie moge zabrac za nic. zero skupienia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuej Wam baaaaardzo. :-* Wiec tak czuje sie normalnie. Chce i chcialo mi sie wiecej pic przez co czesciej sikalam. Kulo mnie czasami cos w brzuchu tak nardziej z boku jak by od jajnikow, przelewalo sie rowniez wiec leokadia ... a moze jednak i u Ciebie jest tak samo ;-). no troche bardziej zmeczona jestem ale tak poza tym to bez zmian. Cycuchy pobolewaja w normie ale chyba tu i uwdzie sie wylewa :-P. Dzis mam 11 sty dzien po. Test robilam taki lepszy troche, elektroniczny ze wskazywal od razu ktory tydzien. Na zwyklym przed wczoraj nie wyszlo. Bete mam w poniedzialek wiec wtedy juz wszystko bedzie na papierze !;-) Zmykam do pracy bo sie nie moge zabrac za nic. zero skupienia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nielotol!!! cudownie, genialnie rewelacyjnie! bardzo sie ciesze! Widzisz i w koncu udalo sie po tylu latach! Daje to nadzieje i sile do walki! Nie opuszczaj nas, tylko informuj jak sie wszystko rozwija :) Annette, a Ty gdzie robisz? pisalas ze macie refundowane, gdzie to taki raj na ziemi? Leokadio, przepis na ciastka bardzo smakowity! absolutnie trzeba wybrobowac, dobrze, ze sie weekend zbliza. Dodam ze mi na zaparcia spowodowane tez hormonami, pomogla cala butelka soku z suszonych sliwek! baaardzo skuteczne! Bialo- czerwone wino...wlasnie tez nie rozumiem co sie stalo...M zrezygnowal?... osoby takie jak ta pod pseudonimem "lucja" pisza na anonimowym forum inwektywy aby sie samemu dowartosciowac, szukaja uznania w sposob patologiczny- obrazajac innych..no coz, typowe zachowanie osoby niedowartosciowanej. mozna tylko ignorowac. Ale tak sobie mysle, ze gdyby osoba pod pseudonimem lucja byla mniej leniwa, to - reprezentujac takie poglady- powinna stac na barykadzie wymachujac beretem lub wlamywac sie do aptek i dziurawic prezerwatywy, w koncu mezczyzni i kobiety uzywajacy prezerwatyw zabija niepoczete dzieci! tymczasem leniwa osoba pod pseudonimem lucja wygodnie siedzi w domu i wypisuje bzdury na forach :)) ale moze to i lepiej.. Buziaki dziewczyny dla Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzięki za miłe przyjecie. Nielotol mocno gratuluję mam nadzieję że kiedyś my wszystkie będziemy mogły cieszyć się tak jak Ty:) Leokadia przepis ciekawie wygląda przetestuje go bo uwielbiam te ciastka,ja swoje robię tak może ktoś się skusi. połtorej szkl mąki (ja daję ciemną) 3/4 szkl platkow owsianych puł szkl cukru i troszeczkę miodu puł szkl np.rodzynek,żurawinek puł szkl np.orzechów,migdałów,pestek(czesto mieszam to wszystko razem) 2 jajka cynamon 3/4 szkl stopionego masla i robię tak; jaja ubijam z cukrem mąkę mieszam ze wszystkimi bakaliami i platkami dodaję ubite jaja i dolewam ostudzone masło.Mieszam ręką,łyżką kłade na blaszce . piekę w tem.170C przez ok 15-25 min Szybkie i smaczne i podobno zdrowe:) Jeszcze nie wiem jakim protokołem idę,nic nie wiem dlatego tak mnie to martwi.Boję się ze nic z tego nie wyjdzie,a mamy tylko jedno podejście ze względów finansowych. U nas wszystkie badania są ok lekarze nie wiedzą co jest przyczyną niepłodności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za przepis :) wiesz co, z tego co sie orientuje to zapewne dlugi protokol, skoro dostalas antykoncepcje, w jakiej klinice robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warszawa Novum,a to dobrze że długi protokuł?Jestem strasznie zielona w tym wszystkim:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka, haha u ktorego jestes lekarza, ja lecze sie w novum od ponad 3 lat i w ostatnia sobote mialam w koncu swoj pierwszy transfer. Ponoc dlugi protokol jest lepszy... Ale nic sie nie boj, Novum mam wysoka skutecznosc i dobre opinie, ja jestem bardzo zadowolona. Moj dr to dr Janusz Czerkwinski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ile razy dziennie moge brac ta nospe bo czuje ze juz zaraz przyjdzie @ :( brzuch mnie boli jak diabli cholera chyba sie zalamalam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annettka, spokojnie...bez paniki, na razie jeszcze nie masz okresu... Helenka, ja jestem w trakcie dlugiego, pierwszy etap polaga na wyciszeniu zanim bedzie stymulacja, ale wiesz, dobry jest taki, jaki Ci przepisze lekarz oceniajac Twoje potrzeby. Buiaki! dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff...nie widze klawiatury takie mam zapuchniete oczy. ja juz wypadlam z gry :-( moj maz chyba sie zalamal bo bardzo wierzyl ze teraz sie uda...a tu NIC nigdy nie zaznam chyba smaku zostania mamusia :-( choc i ja bardzo na to liczylam bo nawet snilo mi sie ze biegajacy juz berbec mowi do mnie mamo :-( Boze nie sadzilam ze to bedzie takie trudne do przezycia. za dwa tygodnie mojego meza siostra rodzi coreczke, syna ma w wieku 7 lat , moj brat ma roczna coreczke a my mamy jedno wielkie G. W glowie mi sie to nie miesci ze Bozia taka niesprawiedliwa:-(:-(:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×