Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nusiaaa

IN VITRO - zapraszam te które przed, w trakcie i po

Polecane posty

Witajcie dziewczyny, dostałam wyniki kariotypu. Czy ktoś potrafi mi je zinterpretować? Moje: Rodzaj barwienia: GTG Liczba analizowanych komórek: 15 Liczba mitoz liczonych: 10 Liczba mitoz analizowanych fotograficznie: 5 Rozdzielczość prążków: 500-550 Zapis kariotypu 46,XX Męża: Rodzaj barwienia: GTG Liczba analizowanych komórek: 30 Liczba mitoz liczonych: 24 Liczba mitoz analizowanych fotograficznie: 6 Rozdzielczość prążków: 500-550 Zapis kariotypu 46,XY Wizytę u lekarza mam w piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka, x Wiesz co powiem Ci, ze lekarz niekoniecznie ma racje. Nie mowie, ze nie ma racji ale warto by bylo sprawdzic czy naprawde tak jest a czy to nie przypadkiem plemniki meza powoduja zla jakosc zarodkow. Istnieje metoda testu genetycznego komorek jajowych a konktretnie ich czesci, ktora sie po angielsku nazywa polar body (cialko polane? Nie wiem jak po Polsku). Komorka potem wydala to cialko tak czy siak wiec niczemu sie nie szkodzi pobieraja to do testu genetycznego. x Jezeli komorka jest zlej jakosci to test genetyczny wykaza w tym polar body anomalie chromosowe. To Ci nie powie czy zarodek bedzie dobrej jakosci - tylko czy komorka jest zdrowa. Ale wtedy, jezeli po zaplodnieniu zdrowych komorek sytuacja sie powtorzy to bedziecie szukac dawcy nasienia a nie dawcy komorki. Bo teraz to tak naprawde nie wiecie gdzie lezy problem. Lekarz wysuwa najbardziej prawdopodobna wersje ale nie musi to si eakurat sprawdzac w Twoim przypadku. x Jezeli chodzi o jakosc komorek to jedyne suplementy, ktore poleca lekarz z Colorado to conenzymQ10, 600mg dziennie, 200mg 3 razy dziennie. Slayszalam tez, ze Acai Berry oraz wheat grass moze miec dobroczynny wplyw. x Rozmawialam z jedna dziewczyna z forum z USA i ona miala cykl, gdzie z 8 zaplodnionych komorek w 3 dniu, wszytkie przestaly sie rozwijac do 5 dnia :( I nie miala nawet transferu :( Jej lekarz (znany autorytet w USA) powiedzial jej, ze widzi jedynie wyjscie w dawczyni i ze nie maja co pieneidzy na kolejne IVF wyrzucac. Wedlug niego embrionki przestaja sie rozwijac glownie wtedy gdy maja chromosomowe anomalie. Mimo to, ona poprosila o test tych zarodkow, ktore obumarly bo chcieli wiedziec co jest grane. Sprawdzono z 8 tylko 3 i wyobraz sobie...wszytkie byly normalne. Tak, ze nic nie wiadomo. x U Ciebie jest inna sytuacja, bo chodzi o sprawdzenie komorek a nie zarodkow ale podaje Ci to jako przyklad, ze mimo swietego przekonania lekarza moze byc inaczej niz on mysli. x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulka, Helenka, 3mam kciuki za Wasze niedlugie testowanie :) Helenko, ja rowniez mialam takie samoistne "orazmy" w nocy we wczesnej ciazy :) Ale na razie nie ma zadnych objawow czy braku objawow, ktore by wskazywaly ciaze lub jej brak, jest za wczesnie i reakcje sa zbyt zroznicowane, wiec uzbroj sie w cierpliwosc i czekaj :) test juz za chwile :D Aby sie udalo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jutro ostatni dzien pracy a potem juz wolne, nareszczcie! XX Nielotku, teraz moja kolej na pranie i praasowanie ubranek oraz ukladanie w komodzie :) xx pozdrowienia dla wszystkich dzielnych dziewczyn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny chciałabym do was dołączyc, na poczatku chciałabym pogratulowac Aliket za sukces. Mysle że dzieki temu forum bede mogła dowiedziec sie co mnie czeka w niedalekiej przyszłosci i wzajemnie bedziemy sie wspierac w naszych staraniach,- w maju pierwszy raz podchodziny do ivf w invimedzie w gdyni. pozdrowienie dla wszystkich staraczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomocc
Witam serdzecznie.Idealnie pasuje opis do moje osoby. Moje plamienie zamienilo sie w obfity okres i juz nie mam zludzen,ze sie nie udalo.Nawet testu nie zdazylam zrobic.Jednym slowem dupa.Ciezko ale co zrobic takie zycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilko witaj dobrze kochana trafiłaś bo my umiemy się wspierać ;-) Prosze o pomoc przykro mi, ze się nie udało ;-( LuneDe super, ze juz bedziesz miała wolne ;-) Nielootek się nie odzywa, może juz ma córeczkę ;-) Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę o pomoc-bardzo mi przykro ze się nie udało... x Emilka witaj:-) x Monia a Ty jutro na wizyte jedziesz,prawda?Daj znac jak będziesz po,co tam lekarz powie. x Lunka no nareszcie sobie trochę odpoczniesz.Nalezy Ci się w końcu wolne.I tak Cie podziwiam ze tak długo pracowałaś.Wiem ze nie mialas wyjścia ale na pewno lekko nie było z brzucholkiem chodzic do pracy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja co??? Piersi już zaczynają się powiększać i bolec,wzdęcia się nasiliły,sikanie częstsze niż zwykle i jak wkładam luteinę to wydaje mi się ze jest tam ciaśniej niż zwykle.Wiem wiem...pomyślicie ze mam uroje,otóż nie, ale niektóre z tych objawów mam zarówno przed @ jak miałam przed 1sza ciąża.Nie nakręcam się w ogóle bo o niczym to nie świadczy.Ja wierze tylko becie hcg :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilik jak masz jakies pytania to wal śmiało,my wszystkie jesteśmy super ekspertkami to pomożemy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula jestem pewna że to nie objawy @ :-) Ale czekamy na wynik bety :-) x Gerwazy dziękuję Ci bardzo za zainteresowanie moim "przypadkiem" :-) Ty to jesteś chodząca encyklopedia:-) Jak będę na wizycie u dr to zapytam o to badania ale szczerze mówiąc nie wydaje mi się żeby u nas to robili :-(. Z genetycznych zalecił mi tylko kariotyp i FRA-X (badanie w kierunku zespołu łamliwego chromosomu X, który to zespół w mniejszym nasileniu może wywoływać zespół zaburzeń genetycznych u dziecka a w większym przedwczesne wygasanie czynności jajników). Oba te badania mam ok, przeciwciał przeciwjajnikowych też nie mam. Zobaczymy co powie dr. A co do tej suplementacji to zdziawiła mnie dawka koenzymu Q10 którą napisałaś. Mi gr zalecił 60 mg dziennie (2x30 mg) a Ty pisałaś aż 600mg!! Kurcze to mnie zdziwiło :-( A co u Ciebie nowego po konsultacjach? Kiedy startujecie? x Kikulec ja swojego wyniku kariotypu nawet nie przeczytałam dokładnie, na końcu było tylko napisane że wykryto prawidłowy kariotyp żeński, u Ciebie też na pewno jest tak napisane. I lekarz tylko na to spojrzał. x Helenko trzymam kciuki :-) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dziekuje za wasze kciuki i pamiec.ja od wczoraj mam bol sutkow tak jakbym miala siniaki. Madziula jestem z Toba wiem co czujesz,ale nie nakrecajmy sie kochana musi byc dobrze:) emilko witaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka obyś miała rację :-) x Helenka ja tez mysle ciągle o Tobie;-) a te bolące sutki to naprawdę objaw na ciażę.Ja nie mam bólu sutków(w sumie nigdy nie miałam)tylko całe piersi bolą,ale przed @ tez mnie często bolą.A boli Cie brzuch bo mnie czasami tak delikatnie zaboli ale gdybym się nie wsłuchiwała to pewnie bym nawet nie zauważyła?A Ty Helenka robisz cos czy tylko lezysz bo mój M świruje,nie pozwala mi isc nawet do sklepu a ja już nie mogę wytrzymać w domu.Ide dzisiaj na jakiś mały spacer ale nawet mu nie powiem bo jest w pracy. x pozdrawiam wszystkie dziewuszki i zycze miłego dnia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aliket gratuluje!!!!! Zycze powodzenia, oby kruszynka zostala juz z Toba na zawsze!!!!!! xx U mnie bez zmain czyli 2w1 :) Czestsze twardnienia brzucha i skurcze ale nic poza tym. Kurde juz jestem normalnie az zdenerwowana tym czekaniem, nie moge spac.Jutro mam lekarza. Jakos nie boje sie porodu, nie jestem tym wszystkim przerazona bo moje mysli skupione sa na objawach i jak sie zacznie to chyba oszaleje z radosci, pozniej pewnie bedzie gorzej jaksie rozkreci na calego ;) xx Lunka jejku dzis ten dzien. Wiem jak sie czujesz :) Nareszcie odpoczniesz i wszystko przygotujesz. :) xx Pozdrawiam dziewczynki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula ja dziś mam takie schizy ze tak strasznie się poryczałam że aż się wystraszyłam że zaszkodzę dzidziom i musiałam zadzwonić do siostry żeby mi dała kopa,ja trochę robie własnie zrobiłam obiad i wzięłam się za sprzątanie lekkie ale chyba się położe bo zaczoł boleć mnie brzuch i kręgosłup tak jak na @.Ale może tak jak ty też pospaceruję:) Strasznie boję się bety i że znowu będzie nadzieja a później stracę je:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka żadnych negatywnych myśli,słyszysz?!??!? Uda nam się i tak masz myslec.Moj M mowi tak, ze pierwsze dzidzi przetarło szlaki dla drugiego i teraz musi się udac,zobaczysz.Ja ide właśnie na spacer,bo u mnie jest piękna pogoda,buziaki,3maj się mala;-) x Monia hop hop co tam? x Nielotol ale ja bym chciała być na Twoim miejscu,zycze Ci kochanej pięknej kruszynki,juz wkrótce ja zobaczysz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula masz racje dobre nastawienie to podstawa już nie marudzę musi się udać, piję z mężem kawkę(1 od 2 tygodni) i idziemy na spacer:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula Helenka mnie sutki tez bolaly teraz to w nocy czasem mam wrazenie ze moje cycki sie pala taki nieprzyjemny bol. I tez wkladajac czopka bylo (dalej jest) ciasniej:) wiadomo nie nakrecajmy sie ale badzmy pozytywne MEGA pozytywne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze przypomnialo mi sie ze kilka dni przed testowaniem mialam lekkie bole glowy w sumie mam je do teraz. Dziewczyny MOCNO Wam kibicuje:) X Gerwazy co u Ciebie slychac? X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna, tak jest taki zapis na końcu. xxx W piątek wizyta u lekarza. Mam nadzieję, że nic nowego nie wykaże i w przyszłym tygodniu rozpoczniemy stymulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello dziewuszki! Nio kochane ja dopiero od lekarza wracam 18-19 więc się melduję muszę 100 dojechać więc schodzi, ale dzięki ze czekacie na wieści ode mnie. Narazie oki dostałam dziś Estrofem mam od dziś brać po 2 tabletki dziennie na śluzówkę , powiedział lekarz, ze nie będziemy czekać jak tamtym razem aż sama urośnie ;-)Za tydzień USG i jak oki pójdzie to koniec maja krio ;-);-);-) Cieszę się, nie lubię czekać ;-) Joasia u Ciebie który dzień cyklu? Bo ciekawa jestem czy będziemy miała razem krio ;-) Madziula aTY brałaś od 5dc o ile pamiętam ale po ile dziennie? Helenko i Madziulo już nie mogę się doczekać Waszego testowania piszę to codziennie, ale naprawdę tak jest ;-) Wszystkie objawy świadczą ciązy, i tak mam być., kciukasy zaciśnie ;-) Pozdr dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki mam jeszcze 1 pytanie a jakie laki Wam dawali po transferze? encorton, akard, dupek, luteine czy cos jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kululec trzymam kciuki za rozpoczęcie stymulacji bo wiem jak się przeciąga wszystko to człowiek się denerwuje .Mam nadzieję, ze będzie oki i szybko zleci do transferu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi1, ja z natury jestem bardzo niecierpliwa i tak bym chciała już mieć wszystko za sobą, a najgorsze to czekanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izkabelka mam nadzieje ze te obiawy to ciazowe i tego sie trzymam:) kikulec wiec trzymam kciuki bo wiemy jakie czekanie jest meczace. mi1 ja mam tylko encorton i duzo luteiny. ja juz po spacerku na ktorym kupilam zielone szparagi wiec moze napiszecie mi czy ktoras z was ma jakis super przepis na nie bo ja nigdy nie robilam,czekam na propozycjie:) wlasnie kazalam mezowi macac sobie piersi czy napewno mnie bola i bola jak nic szczegolnie sutki:)chyba mi odbija:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia to dobrze ze wszystko w porządku i ze już niedługo będziesz mieć transfer.Przynajmniej tym razem nie musisz tak długo czekac.Ja po transferze biore encorton,luteine podjezykową,progynova i lutinus.Jesli chodzi o przygotowanie do transferu to 1szy miesiąc brałam anty na wyciszenie,a w nast.cyklu raz miałam zastrzyk decapeptyl,potem ovitrelle i 5 dni przed transferem już zaczęłam brac wszystkie te leki które po transferze.W sumie tyle z leków było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka-83 tak, ja jestem z Wrocławia, na szczęście mam blisko do kliniki, większość załatwiam w trakcie pracy. Niestety ja na gg mogę być głównie wieczorami, w dzień nie ma szans. Przykro mi, ze masz problem z komórkami. Ja się też tego boję, bo niby nasienie nie jest rewelacyjne, ale nie jest też tak złe, żeby nie zajść w ciążę. Na ivf decyduję się głównie dlatego, aby sprawdzić, czy z moimi komórkami jest wszystko ok. Wg lekarza inaczej nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić. Helenko i Madziula - przyłączam się z kciukami dla Was:) Też bym chciała poczytać pozytywne wieści:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×