Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Jesli chybazwariuje mnie pytałaś to: jestem przed pierwszą wizytą. Czuję się wyśmienicie, stąd niespieszno mi z lekarzem, szczególnie że chciałabym usłyszeć coś konkretnego. Moja wizyta przypadnie akurat po pełnych 6 tyg licząc od om. To pewnie za wcześnie na serduszko, z drugiej strony nie chcę zwlekać z badaniem, by w końcu potwierdzić kreski z testu i ogólnie określić czy jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
ja nie wiem, chyba pójdę wcześniej do jeszcze jednego gina, niby mam bardzo dobrego, ale sama juz nie wiem, zaczynam się coraz mocniej denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karcia22
u mnie pecherzyk 0,55 cm a CRL 0,53 cm na 18/08 wychodził 6w3d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karcia22
jezeli chodzi o mnie to widać pecherzyk i dzidziusia.. mama zalatwila mi tylko szybkie usg w szpitalu, a jestem przed pierwsza wizyta... babka robila mi na 2 usg badanie, wedlug wym macicy tez wychodzi 7 tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchelka88
Witam kobietki, szukam wsparcia, bo chyba zwariuję... Od ponad roku staramy się z narzeczonym o dziecko. Moje cykle są bardzo nieregularne, potrafią trać nawet 40 dni. W 28 dniu cyklu zrobiłam test ciążowy, bo od 3 dni bolał mnie brzuch jak na okres, a okresu nie było. Mimo, że pora była popołudniowa, a test czuły na 25 wynik wyszedł pozytywny. Potem zrobiłam jeszcze 2 testy i też wyszły pozytywne. Czy to jest w ogóle możliwe, zakładając średniej długości 35dniowy cykl tak szybko wzrósł mi hCG? Może coś jest nie tak? Może testy kłamią? Poza bólem brzucha od czasu do czasu nie mam żadnych objawów... Okresu też nie mam... Mieszkam za granicą i do lekarza jestem umówiona dopiero na piątek, a do tego czasu chyba zwariuję... Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki, melduję się znad morza :) Wczoraj dotarliśmy po 12-to godzinnej podróży - masakra :( Dziś już bardzo ok. Pogoda piękna, mdłości tylko rano i po obiadku - tak mogę żyć :) Strasznie dużo popisałyście przez te 3 dni. Super! Co do brzucha i jego wielkości - też zaczynam odczuwać powiększenie. Spodnie ciasnawe się robią, ale to pewnie przede wszystkim przekrwienie wszystkiego tam w środku ;) Chociaż w pierwszej ciąży już pod koniec 3 miesiąca nie można było mieć wątpliwości, że jestem w stanie błogosławionym. Brzuch rósł szybko i mocno ;) Pchelka88 wszystko wskazuje na to, że owulacja była dość wcześnie u Ciebie w zeszłym miesiącu. Kilka testów raczej nie kłamie. Obyś szybko dopisała się do nas ;) Kasza, Karcia - zaskakujące zajścia, ale Wasze historie pokazują, że jak dziecko ma być to będzie :) Choćby nie wiem co :D julitek brzuch potrafi swędzieć. To chyba jeden z pierwszych objawów tego, że skórka się rozciągać będzie. Smarujcie brzuszki. Może uda Wam się zapobiec rozstępom. Mnie niestety się nie udało. Mój brzuch, biodra i uda są jak pole minowe po kilku wybuchach ;( Skóra wytrzymała długo. Popękało mi wszystko dopiero po terminie porodu. A dodam tylko, że moje pierwsze dziecię mocno przeterminowane. Na pocieszenie powiem Wam, że cycki to mam lepsze niż przed ciążą, A były bardzo dłuuuugo przez ssaka eksploatowane ;) Dziewczynom urlopującym się właśnie życzę udanego wypoczynku a całej reszcie dobrego samopoczucia. Dobrej nocki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór miłe panie :) Nie wiem jak to est, ze weekend zawsze tak szybko mija...jeszcze przed chwilą było piątkowe popołudnie, a tu już wieczór niedzielny.....ech...a rano znowu do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje drodie dobry wieczór powiedzcie mi jutro do lekarza czy wy na prawde chcecie pracować ??? do kiedy ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
ja chę jak długo mi pozwoli zdrowie i samopoczucie, byle jak najdłuzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
Celka - tak Ciebie:) ja chyba pojdę jeszce do 2 gina, i zobaczymy, nic sugerowac nie będe. O ile znajdzie sie jakis termin wczesniejszy niz kolejna wizyta u tego gdzie bylam. Ach moze za bardzo panikuje, ale jestem taki nerwus, ze szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchelka88
@julitek11 do jakiej tabelki? Boże, nie wierze, że mogło się udać... Chyba nie wytrzymam i jutro pójdę po jeszcze jeden test :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki, ja dziś cały dzien na dworku z córką i u rodziców. Niestety mieli gości i znów nie powiedziałam o ciąży :) Zapraszamy wszystkie nowe, przyszłe mamy! Karcia, ale ciekawa sytuacja z zajściem:) Moj maluszek miał w 6tc właśnie 5mm, nie widać było jeszcze bicia serduszka, ale teraz jestem w 7tc także. pewnie już wszystko w najlepszym porządku Celka- co do pasów nie mam pojęcia, musimy się dowiedzieć co do tego lenkaś- wspaniałego wypoczynku ! Moja obolała głowa to pewnie skutek duphastonu . kiwoszka- gratuluje wspaniałego serduszka:) ola81 ja tak również miaąłm w 5 tyg, a nawet w 6tc, także to normalne. Otulka- relaksuj się maksymalnie, rozmowy nadrobimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pchelka, na 32 stronie mamy tabelkę, skopiuj ją, dopisz siebie i wskakuj! WITAMY! mel-wa wszystko co dobre szybko się konczy;) niestety tak właśnie jest z weekendem bożka ja będę pracować dopóki będę czuć że mogę i chcę.Ogólnie nie mam nic przeciwko zwolnieniu, bo ciąża to wyczyn i warto korzystać wtedy z przywilejów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejlaski ja wlasnie wrocilam z jednodniowego wypadu nad morze ze znajomymi i corka. Super bylo ehhh trzeba sie pakowac i wracac do Polski jutro:-( ojojoj teraz to mnie zaczynacie schizowac z tym terminem porodu, majac pco mam nieregularne okresy, patrzac na ostatnie kilka to cykl mialam srednio 26 dniowy...kurcze mam nadzieje ze zrobia w efekcie tak jak zrobili mi w UK, tzn ok 12 tyg ciazy kiedy sprawdza sie przezornosc karkowa itp od razu wylicza mi z USG termin porodu i tydzien ciazy i po problemi, bo to jest najbardziej wiarygodne a nie kurcze siedze i sie zastanawim co kiedy i jak:P Caelka i olabia o jakich pasach piszecie? bo nie doczytalam. Jesli chodzi o te w samochodzie to Europejskie prawo i wyniki pokazuja ze ciezarna MUSI miec zapiete pasy. Pas dolny przeciagacie pod brzuszkiem, ten przez piers normalnie. Bozka w poprzedniej ciazy pracowalam do 29 tyg ciazy czulam sie na silach pracowac do 36 tyg i isc na macierzynski, ale moj szef tak fikal ze zrobilam mu na zlosc i poszlam wczesniej (tzn nie na macierzynski tylko na chorobowy po tylu latach pracy mi sie nalezal 100% a kolesia na zakonczenia pozwalam do sadu pracy-a co!)Macierzynski zgodnie z planem zaczelam w 36tyg (UK). Teraz mam o tyle dobrze ze pracuje zdalnie, przez kompa ile popracuje tyle mi zaplaca. Dodatkowo prowadze zajecia dla maluchow raz na tydzien zobaczymy jak dlugo pociagne:-) Bardziej sie martwie o studia bo 'na starosc' stwierdzilam ze fajnie byloby dla szpanu miec mgr przed nazwiskiem i tak oto zostal mi ostatni rok. Dzidzia w kwietniu a obrona w czerwcu yyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasza celka chyba miala na mysli pasy takie jakby bielizniane, pełniące funkcję, ogrzewania i ochrony. Chyba chodzilo o taki pas:) Ja właśnie ostatnio byłam w ciąży prawie 9lat temu w związku z tym nie jestem w temacie co można nosić, co nam ułatwia życie jako ciężarnym i co po porodzie itd. Wiem, że musze miec lekki wózek, łatwo składany; piękne łóżeczko;nianie elektroniczną; i tyle z asortymentu, oczywiście pomijając oczywisty i podstawowy:) Wiem że są pasy po ciąży, na obkurczanie brzuszka, ale nie mam pojecia czy są godne uwagi. W ogóle dziewczyny, powinnyśmy dowiedziec sie jakie badania warto przeprowadzić, aby mieć potwierdzenie że nasze maluszki będą zdrowe. Ja zastanawiam się narazie nad prenatalnymi i musze ejszcze poczytać jakie są nieinwazyjne , a skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj chyba zmykam spać. jJestem nocnym markiem, ale jak juz mnie złapie na sen to muszę lecieć biegiem do wyrka, bo jak przesiedzę ten moment, to pozniej dupa...moge do 2ej np siedziec ;/ Taki mam problem :) Moze ciąża mnie doprowadzi do ładu i będę chodzić jak normalni ludzie spać, dlatego tez właśnie zmykam i to szybciutko:) Buziale pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry, co do pasów - teraz nie mam czasu szukać tego w necie, ale jest, jak wspomniała olabia: one osłaniają brzuch i mogą wystawać spod przykrótkiej bluzki, a w efekcie całość jest ubrana; robią też ze wzorkami, napisami, marszczone na bokach lub z troczkami do regulacji; nie sądzę, żeby miały jakieś funkcje 'głębsze', choć w chłodne dni można uznać, że grzeją brzuszek; a mi chodzi czy dało by radę przytrzymać tym rozpięte spodnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK.... OSTATNIA @... CIĄŻA ......SKĄD.......TERMIN POR. ********************************************************* **************************** olabia..........27........01.07..........2.......mazowiec kie...07.04.2013 ::::Asia::::....39........05.07.......................... .................?...... Wendywu.....32........30.06......... 2 .......podlaskie.......07.04.2013 plusik_.........31........05.07.......................... ................?...... anq1991...... 21........25.06.....................................03.04.20 13 całkiemnowa.26........01.07..........1...mazowiieckie... ...07.04.2013 też.mama.....29........05.07............................ .................?.... NOToFrugo...28........14.07.............................. ..............?...... KamilkaK......32........01.07............1.......lubuskie .............?..... Otulka........28........13.07............2.........śląs kie.......20.04.2013 ola81.........31.........16.07...........3........opolski e........23.04.2013 bożka2930.......29......10.07.......2.........śląskie. ..........????? julitek11..........25.......29,06....1.....mazowieckie... ..06.04.2013 lubieczereśnie...25....01.07... ....1.... ...łódzkie.........08.04.2013 mniejszabyc .....31....26.06........2......pomorskie.......02.04.2013 lenkaś.........29........13.07.........1......łódzkie. ..........? boska1986.......26.......26.06........1.........śląskie ............ ? ........ pchelka88........24......19.07........1...............................?.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pchełka witamy w szeregach co do pasów to sądzę że rozpietych spodni nie podtrzymia najlepsze są spodnie typowo ciążowe z pasem na brzuch ja mam takie dzinsy sa super na wyjści i miałam tez dresowe ale czułam się źle w tych dresowych spodnie coś tego typu http://odziez-ciazowa.pl/2010/11/22/super-spodnie-ciazowe-jesien-zima-2010-m-l/ noi spódnice są też fajne z taka możliwością regulacji w poprzedniej ciązy byłam w okresie letnim to fajnie bo same sukienki nosiłam a teraz to nie wiem w zimie trzeba bedzie coś wymyślec :) szykauje obiadek i do lekarze mam nadzieję że wszystko bedzie dobrze pozdrawiam mi lego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jestem :) Witam wszystkich oficjalnie jako kwietniówka 2013 ;) Czwarty test pozytywny, więc nie ma bata. Olabia mam dokładnie tak samo, jak przegapię godzinę, to noc z głowy, mogę nie spać do 3-4 nad ranem, nie ważne, jak bardzo jestem zmęczona... A propos objawów, których nie miałam do tej pory, to wczoraj właśnie z tego powodu nie mogłam zasnąć. Brzuch i piersi - jakaś tragedia! Nie wiedziałam jak mam się ułożyć :( Co do pasów ciążowych, to one są prześliczne! Moja siostra jak była w ciąży, nosiła pas na wierzchu bluzki, bo te obrazki i w ogóle :D A funkcję i tak spełniał :) Ja się mimo wszystko boję farbować włosy... Przez rok miałam swój naturalny kolor (właśnie ze względu na starania), ale miesiąc temu mi odbiło i zrobiłam ciemny kolor. Jestem ciemną blondynką i będzie widać na bank. Ugh. Może jakieś farby na bazie henny bezpieczniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Byliśmy jednak wczoraj nad morzem, opaliłam się że ho ho, oczywiście oprócz brzucha. Przynajmniej 8 września na wesele nie będę blada :). W sobotę umówiłam się na 1 wizytę do lekarza, wizytę mam w czwartek o godz. 19:15, mam nadzieję że wszystko jest oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa tu
Czesc dziweczyny, widze ze sie rozpisujecie:) Witam nowe przyszłe mamy. Mam w srode 22 sierpnia wizyte na NFZ i jak mi sie spodoba lekarz to pojde do niego moze prywatnie. Tak pozatym wrocilismy znad morza, pogoda piekna, opalałam sie i kąpałam w morzu. Objawy zaczynają dawac o sobie znac-mdłosci szybko ustępujące ale są, nie moge patrzec na pizze i zapiekanki, ogólnie fast-food. Smieję sie ze moje dziecko wyrabia we mnie zdrowe odruchy zywieniowe. Ogólnie mało jem czuje sie ciagle napchana i pełna. Mam pytanie do was, czy znacie jakiś skuteczny i bezpieczny lek na zaparcia w ciąży? Bo mnie trochę męczą... :( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa tu
kiwoszka dopisz sie raz jeszcze. Z tego co wiem dziewczyny biora tabelki z róznych stron moze z tego wynika brak ciebie tam.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka123
witam.ja również do Was dołączę. ostatnią @ miałam 13 lipca i zrobiłam już 3 testy wszystkie pozytywne. byłam dziś zapisać się do lekarz na NFZ do którego chodziłam w pierwszej ciąży i dostałam się dopiero na 24 września. Mam do Was pytanko. z jakiej wagi startujecie? pytam bo jestem troszkę zaniepokojona. przed pierwszą ciążą ważyłam 50kg przy 158cm. w ciąży przytyłam 16kg. mała urodziła się 3300. po ciąży zostało mi 4kg ale potem zaczęłam gwałtownie tyć, badałam nawet tarczycę czy wszystko ok. i tak dziś startuję z 77 kg, przytyłam już ok 2kg i boję się aby dziecko nie urodziło się zbyt duże i aby nie było komplikacji. przybrałyście już coś na wadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeju, strasznie Was przepraszam, z tego podekscytowania wzięłam pierwszą tabelkę z 32 strony i nie zauważyłam dwóch następnych :( już to naprawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK.... OSTATNIA @... CIĄŻA ......SKĄD.......TERMIN POR. ********************************************************* **************************** olabia..........27........01.07..........2.......mazowiec kie...07.04.2013 ::::Asia::::....39........05.07.......................... .................?...... Wendywu.....32........30.06......... 2 .......podlaskie.......07.04.2013 plusik_.........31........05.07.......................... ................?...... anq1991...... 21........25.06.....................................03.04.20 13 całkiemnowa.26........01.07..........1...mazowiieckie... ...07.04.2013 też.mama.....29........05.07............................ .................?.... NOToFrugo...28........14.07.............................. ..............?...... KamilkaK......32........01.07............1.......lubuskie .............?..... Otulka........28........13.07............2.........śląs kie.......20.04.2013 ola81.........31.........16.07...........3........opolski e........23.04.2013 bożka2930.......29......10.07.......2.........śląskie. ..........????? julitek11..........25.......29,06....1.....mazowieckie... ..06.04.2013 lubieczereśnie...25....01.07... ....1.... ...łódzkie.........08.04.2013 mniejszabyc .....31....26.06........2......pomorskie.......02.04.2013 lenkaś.........29........13.07.........1......łódzkie. ..........? boska1986.......26.......26.06........1.........śląskie ............ ? ........ kasza23.........26.......15.07........2........Wa-wa..... ....22.04.2013(?) Kiwoszka.......25.......23.06.........1.....pomorskie.... ............? Ancyk80.......32........03.07.........2.....małopolskie. .....10.04.2013 pchelka88......24.......19.07.........1................................?........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) Nie było mnie przez weekend, ładna pogoda to trzeba było korzystac nad woda :) Dziś oddałam do badania próbke moczu, pobrali mnie krew z 5 razy (jak sobie wspomne to mi sie słabo robi :P), a później USG..... słyszałam serduszko :D wszystko dobrze, ciąza przebiega prawidłowo :) komputer wyliczył 6t5d - czyli w sumie 7 tydzień, tak jak lekarz mi mówił w czwartek :) ale zmieniło sie jedno - lekarz mówił mi, że termin porodu na 05.04.13 a na USG wyszło 10.04.13 tak wiec sama juz nie wiem, który termin bardziej prawdziwy :P i.. dostałam zdjątku z USG :D z tym, że nie mam pojecia gdzie ta moja fasola :P hehehe, nie umiem sie doszukac :d Teraz czekam na wyniki badan, a z nimi znów do gina :) I o dziwo, czuje sie znacznie lepiej, od kilku dni nie mam mdłości :D mmmm... a jak u Was? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×