Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

hej ;) u nas znowu sypie śnieg... po kolana go przynajmniej mamy :/ jadę dziś do gin... mały się wierci... też nie hartuje sutków.. w ogóle to siara też mi nie leci...nie wiem czy to dobrze, czy źle... Miłego dnia!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak lezałam w szpitalu to polozne kazaly dziewczynom po terminie masowac sutki zeby , jak to tłumaczyly - wytrzwalaal sie naturalna oksytocyna i zeby przyspieszyc porod. A czy to ma zwiazek z karmieniem potem to juz nie wiem. Tez ogladałam o tym porodzie lotosowym - moim zdaniem ludzie juz glupieją! wymyslaja takie bzudry nei wiem po co?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e ona widzisz to moja godzina ;) a później sił brak. PrzyszłaMM ciężko przeleżeć cały dzień tym bardziej, że pewnie każdej z nas brakuje już ruchu. dagaa u mnie też znów sypie... a miały być wiosenne dzieciaczki ;) co do siary to pytałam się ginekologa bo mnie to martwi troszkę to powiedział żeby sobie tym głowy nie zawracać, że jest na to czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Czy do Was też już dotarła kolejna fala śniegu? ;) U mnie zima w pełni. Wendywu jaki słodki szkrabek z tej Waszej Eluni :D Śliczna dziewczynka :) Jak na nią patrzę to przypominają mi się pierwsze chwile z moją starszą pociechą i już nie mogę się doczekać spotkania z młodszą :) malutka dzięki :) antonówko ja z piersiami nic nie robię specjalnego. I tak są wrażliwe i bolesne teraz. Zahartują się same jak mały ssak zacznie je użytkować. Jestem jakoś psychicznie przygotowana, że pierwsze dni mogą być bolesne. Znowu się dziś nie wyspałam zbyt dobrze. Odliczam już dni do końca :) Jutro idę do mojej lekarki. To ostatnia wizyta, ma mi dać skierowanie na cc. Jakoś to do mnie nie dociera, że jeszcze parę dni i będę się zbierać do szpitala. A za tydzień być może już będę miała mojego Tymcia obok a nie w środku :) Niesamowite jak to jednak wszystko zleciało. Tylko gdzie ta wiosna? Naprawdę chciałam rodzić na wiosnę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie:) Byłam wczoraj na wizycie no i rzeczywiscie czop odszed i szyjka skrócona na 2 cm,rozwarcie 2,5cm główka już niziutko w kanale przez co przybrała lekko owalny kształt.Dzis w nocy miałam tak jak Asia ostatnio. Przez 2 godz po 2giej w nocy skurcze nieregularne, ale takie dosyć mocne, po 2 h przeszly,pozniej godzinke pospalam i znów 2 godz skurczy.Mysle ze rozwarcie się powieksza i stąd ten ból. Co do hartowania brodawek, to moja położna też mowi ze juz sie od tego odchodzi, bo nie daje efektow. Nawet zahartowane brodawki popekają jezeli dziecko bedzie zle chwytało piers.Ale to oczywiście wolna wola kazdej mamy:) Zmykam sprzątać, bo mam dziwny przypływ energii antonówko, ja jakiekolwiek zwiastuny zaczęłam czuć w 38tc, a porządne dopiero od kiedy odszedł czop 4 dni temu w sobote.Nie martwcie sie, na wszystko przyjdzie czas, ale warto obserwowac swoj organizm, żeby czegoś nie przegapić:) Jestem aktualnie w 39t3d pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tp na 13 04
To chyba jestes w 38plus3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tp na 13 04
Ee dlugie cykle byly:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e ona ostatanio pislalas o rozstepach... Ja mam caly tylek i okropnych czerwonych pregach... ;( strasznie mnie to dobilo... Moge zapomniac o stroju kapielowym... Na piersiach tez mam kilka... ;( z jednej strony bylam swiadoma ze sie pojawia bo niestety w genach po mamie odziedziczylam...( Juz w wiek 13 lat mialam rozstepy na udach bo bardzo duzo uroslam...) ale nie myslam ze az tak... Strasaznie swedza... Co jest dobre na zlogodzenie tego swedzenia...? Sekowa zebys wiedziala... Juz mnie szlak trafia... Gdyby bylo cieplej jeszcze mozna by wyjsc na dwor troche posiedziec... A przy takiej pogodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie te rozstępy też przerazają, poglębiaja się, co innego jak by to byly dwie trzy sztuki ale mi sie porobilo mnostwo takich dokoloa pępka, nieregularnych. Nie wiem czym to smarować by zapobiegać poglebianiu, smaruje kila razy dziennie olejek kosowym, maslem z ziaji tym kakaowym i oliwka ale nic nie daje, poglebiaja sie i skora mnie tam bardzo boli. Są filetowe, jak zrobic by one potem zbladly? Dla mnie trauma straszna i rycze jak patrze w lustro....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozstepy
czesc widze ze poruszylyscie temat rozstepow po ciazy mialalm ten sam problem mi bardzo pomoglo maslo ze skrzypem kupione na stronie biochemia urody maja tam brardzo dobre kosmetyki.rozstepy widocznie zbladly wiec polecam koszt jakies miedzy 10 a 15zl dokladnie nie pamietam.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że myślicie podobnie do mnie o tym hartowaniu. Na pewno ma to jakieś swoje zalety, ale w moim przypadku sobie tego nie wyobrażam. Czuję, że tylko bym sobie narobiła ranek, bo i tak bez dotykania są nadwrażliwe i delikatne, uruchomiłabym laktację na całego, bo u mnie wystarczy lekko ścisnąć pierś i już leci kropelka, często po nocy jestem zalana, bo biust siłą rzeczy jest ściśnięty pomiędzy ramionami, gdy śpię na boku, a do porodu jeszcze 3 tygodnie. Jak przyjdzie czas to mała sama je zahartuje. PrzyszłaMM - Ja też mam obrzęki, ale zauważyłam, że gdy mam w ciągu dnia trochę umiarkowanego ruchu na świeżym powietrzu, np jakies małe zakupy, spacer, to mam mniejsze obrzęki niż jak leżę plackiem. A od jakiegoś tygodnia nawet leżenie z nogami w górze nie powoduje zmiejszenia obrzęków. Także u mnie to wygląda tak jakbym miała słabe krążenie i umiarkowany ruch je poprawia. Tylko gdzie tu iść na spacer w taka pogodę. U mnie nasypało śniegu po kostki a teraz pada, słońca brak. Siedzę w tym domu jak kiszonka, już mam dosyć, ale co zrobić. Olabia - to teraz chyba ty pierwsza w kolejce do rozpakowania:) Zazdroszczę. A co do rozstępów to ja mam skórę skłonną do nich już genetycznie, po mamie. Gdy dorastałam szybko rosłam i mam rozstępy od kolan, przez uda, poślaki, plecy, po biust. Nic z nimi nie robiłam, same zbladły, tak że ich nie widać, tylko czuć takie dołeczki jak się dotyka. Teraz do 32tc miałam brzuch piękny, ale potem zaczęły się pojawiać i jest ich już całe mnóstwo, jak na razie szczęsliwe nisko wszystkie kryją się pod majtkami, więc nie jest tak źle. Smarowałam od 4 mies Ziają mammamia, ale wiedziałam, że i tak mi wyskoczą. Chciałam Was tylko pocieszyć, że jak już zbladną nie są bardzo widoczne, da się z tym żyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulietta
mama4363 dziękuje za link. zaczynam ćwiczyć! co do hartowania brodawek to ja nie będę. dziecko i tak na początku musi nauczyć się chwytać. zakupiłam już sobie maść maltan. podobno dobra na podrażnione brodawki. niedroga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam skierowanie do szpitala. dzis jade. mam lekkie skurcze ale od wczoraj biegunke, obrzeki i cisnienie za wysokie. odezwe sie jak bedzie po wszystkim. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozstepy
Tutaj wklejam zastosowanie tego masla mozna naprawde polecamja stosowalam je na rozstepy paznokcie i sucha skore Polecane zwłaszcza dla skóry tłustej i trądzikowej, jak również dla cery dojrzałej o obniżonej elastyczności, przesuszonej, podrażnionej, wymagającej regeneracji i wygojenia, po opalaniu. Może być stosowane w pielęgnacji twarzy i okolic oczu. Jako element fazy tłuszczowej w recepturach kosmetycznych. Do pielęgnacji spierzchniętych ust, dłoni oraz ciała. Do pielęgnacji zniszczonych, słabych i łamiących się paznokci oraz skórek wokół paznokci (regularnie wcierać masło w czystą, nie pokrytą lakierem płytkę i macierz paznokcia oraz skórki). Polecane w walce z rozstępami do masażu ciała, również w okresie ciąży. Jako maska do włosów i skóry głowy, w przypadku łupieżu, łojotoku, podrażnieniu oraz przy wypadających i zniszczonych włosach, stosowana przed umyciem (w suche, nieumyte jeszcze włosy i skórę głowy wmasować masło, zawinąć włosy w foliowy czepek i/lub ręcznik, trzymać na włosach przez ok. półgodziny do godziny i następnie umyć włosy szamponem. W przypadku problemów ze zmyciem oleju, wylej porcję nierozcieńczonego szamponu na dłonie, rozetrzyj i wmasuj w suche włosy i następnie zmocz włosy wodą i umyj jak zwykle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo mam pytanie co robic na bolaca kosc ogonowa?mam taka pilke do cwiczen. Inne pytanie jakie znacie metody walki z bolem podczas porodu... czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozstępy - slyszalam wiele dobrego o maśle shea. Ja po porodzie zrobię sobie zamówienie na BU. A te 50 gram to chyba strasznie mało nie? Kornelia - najlepszą metodą walki z bólem jest brak paniki ;) Do tego ddychanie, chodzenie, ciepły prysznic, nie skupianie się na skurczach, no i wszystko co oferuje szpital w postaci pilek, worków sako itepe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agalesna trzymamy kciuki :) i czekamy na wieści od WAS! Podobno biegunka jest zwiastunem nadchodzącego porodu własnie dlatego że są skurcze i organizm się naturalnie oczyszcza. U mnie poki co sytuacja odwrotna wręcz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eona, na rozstępy to chyba nic nie pomoże na tym etapie.Po porodzie moze jakaś maść na blizny. Bardzo dobry jest contractubex czy jakos podobnie, ale to juz warto byłoby dobrej farmaceutki zapytać. Agalesna, trzymam kciuki. Mnie zastanawia moja sytuacja. W nocy mało nie urodze takie bóle, a w dzień nic tylko lekkie pobolewanie i twardnienie/stawianie się brzucha.Zobaczymy co z tego wyniknie.U mnie tragiczna pogoda, pada deszcz ze sniegiem, fuuuu. Dopoki jestem w ciazy nie przeszkadza mi to za bardzo,bo nie jest mi gorąco itp, ale jak urodze to ani myślę wychodzić w takie błotko. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ja wczoraj po wizycie maluszek waży 3130 i w przyszłym tyg bedziemy rozwiązywac ciąże ze wzgledu na cukrzyce ciązową. Gin mowi ze rozwarcia nie ma to powinnam dotrwac do pon i w pon z ciuchami mam sie stawic w szpitalu na ktg i napewno w przyszłym tyg urodze. Troszkę sie boje bo pewnie będziie to poród wywoływany. A jak odejda mi wody w tym tyg to musze jechac do sąsiedniego miasta bo u nas dezynfekcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Ja na szybkiego... 28-ego marca, w 36 tygodniu ciązy przyszła na świat moja córeczka - Iga. Waga 2900 i 51 cm. O 3 w nocy odeszły mi wody, w szpitalu dostałam zastrzyki na rozwinięcie płucek dziecka i czekałyśmy z cesarką do południa. W sumie więc przeszłam dwa porody. Kiedy zaczynano cesarkę, miałam rozwarcie na 6-7cm i bóle krzyżowe co 1-2 minuty. Dzidziusia wyciągnęli o 12.18. Dostała 9 pkt w skali Agpar. W szpitalu spędziłyśmy 6 dni, bo mała 4 dnia zżółkła jak cytrynka :). Dodatkowo robiono jej badania cukru, sprawdzano CRP i wszystko wyszło ok. W końcu jesteśmy w domku i pozdrawiamy Was serdecznie. Nie wiem, które z dziewczyn już urodziły (lekturę forum nadrobię później), ale wszystkie pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w macierzyństwie, a za te, które wciąż czekają na swoje pociechy trzymam kciuki. Zmęczona ale szczęśliwa, Funiak 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funiak tak coś czułam jak zniknęłaś na kilka dni :) Ogromne gratulacje :) Super, że już w domu jesteście i że wszystko z córcią ok. Odpoczywajcie i cieszcie się sobą. A jak już się ogarniecie w nowej sytuacji to wpadaj na forum i napisz nam o Idze coś więcej ;) Agalesna trzymam za Was kciuki :) Mam nadzieję, że wszystko pójdzie szybko, sprawnie i gładko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------------synek/córeczka----------imię------- ---termin porodu kasia-----------------------synek------------Filipek-- --- ---6-10.04.2013 321Mysza-----------------synek------------Leon-------- ----- 07.04.2013 olabia----------------------córcia--------Nina lub Inez-------10.04.2013 madzisn-------------------synek------------------------- -- ----11.04.2013 Plusik------------------------?------------------------- --- ------12.04.2013 kwietniówka2013--------córcia------------------------- -- ---13.04.2013 pyrda-----------------------synek-------Tymoteusz ----------14.04.2013 Andzik1984---------------synek-------------------------- -- ---16.04.2013 Sekowa28-----------------synek-----------Bartosz------- -----16.04.2013 agalesna -----------------synek-------------Błażej------------16.04 .2013 kornelia44---------------synek------------Nataniel------- --- --16.04.2013 monika_kwietniowka---synuś------------Olaf-------------- --17.04.2013 Bożka2930---------------córeczka-------Zuzanna ------------17.04.2013 e ona---------------------synek---------------JAN------------- ---22.04.2013 Otulka--------------------synek------------Tymon----- --- ----18.04.2013 dagaa---------------------synek------------Samuel--- --- ----19.04.2013 mama kwietniowa 2013--?-------------------------------------21.04.2013 antonówkaa-------------córcia------------Madzia------ ------22.04.2013 przyszlaMlodaMama----synek------------------------------- --28.04.2013 I ROZPAKOWANE MAMY NICK------------------data ur.--------waga-----------cm------------imię Ancyk80------------20.03.2013 r.-----3750g-------58cm----------Antoś Karolowa-----------22.03.2013 r.-----3500g-------56cm-----------Iguś Dzidek78-----------22.03.2013 r.-----3000g-------54cm----------Maciej Wendywu----------26.03.2013 r.-----3400g-------57cm-----------Ela Nadziejka mała---27.03.2013 r.-----3340g-------54cm--------Aleksandra kiwoszka-----------27.03.2013 r.----4030g--------59cm-----------Hania Funiak--------------28.03.2013 r.------2900g--------51cm-----------Iga MniejszaByc-------30.03.2013 r.-----3600g-------55cm-----------Lena ::::Asia::::---------01.04.2013 r. ------------------------------------Milenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka a sennosc to tez oznaka porodu? :P mi sie czas dluzy jak flaki z olejem dodatkowo czekam na przeprowadzke niedzielna zeby juz miec swiety spokoj , jednoczenie myslac zeby nie urodzic az po niedzieli.. chociaz jak mysle ze to juz mam rodzic to ogarnia mnie panika .. a dziewczyny pisaly zeby nie panikowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga to nie imie
Ale przezylas, ostro jeczalas cala ciaze, gratki! Eona to olika jednak zawiodla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funiak ale super moje gratulacje:-) najważniejsze, że córcia zdrowa. Wypoczywaj sobie teraz:-) Kornelio myślę, że teraz wszystko można uznać za objawy zbliżającego się porodu. Senność też moźe wynikać z ogólnego zmęczenia już organizmu. Mnie łapią ostatnio bóle takie jak miesiączkowe przez kilka dni takie krótkie chwilowe a dziś trwał godzinę. We wtorek idę do lekarza i mam nadzieję usłyszec, że coś zaczyna się dziać bo do tej pory ciągle tylko "szyjka wysoko, twarda, zamknięta":-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazdroszcze ze Ci spr te szyjke mi nie! W Anglii tak nie ma.. Wolalabym widziec co jest czy moze jakies rozwarcie i dlatego pobolewa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Funiaczku - gratulacje!!!!! i buziaki dla Igi ;) najważniejsze że obie jesteście już w domu ;) ja byłam wczoraj na wizycie - podobno na ostatniej do porodu.. chyba że nie urodzę do 24... to wtedy mam przyjechać...a jak nic się nie ruszy to 28 na wywołanie :/ mały waży ok 3kg... szyjka właśnie wysoko i zamknięta...więc pewnie przed terminem nie urodzę.. Miłego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funiak gratulacje! Też zauważyłam że ucichłaś i tak myślałam że to już! Jak na wcześniaka to macie bardzo pkt :) Gratuluje i zazdroszczę! Ja z kolei nie mogę spac, dzisiaj pobudka o 4tej :/ męczę się w nocy a w dzien ten nie potrafię zrobic sobie drzemki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funiak gratulacje:) Ale u nas śnieżyca:/ gdzie ta upragniona wiosna?? W poniedziałek wizyta u gina, jestem ciekawa jak tam sytuacja się przedstawia. Czasem brzuch mnie pobolewa jak na miesiączkę z bólem kręgosłupa, chciałabym mieć to za sobą i mieć już Olafka w domku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×