Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Hej dziewczyny. :) Gratuluję wszystkim rozpakowanym mamusiom, rzeczywiście szybko nas posypało. My już jesteśmy w domku, szykujemy się do pierwszej kąpieli :) Poród miałam bardzo szybki. Zajechaliśmy na izbę przyjęć trochę po godzinie 9tej i tam się okazało, że mam 5 cm rozwarcia. Na porodówkę trafiłam o 9:30 i było już 7 cm. Poleżałam trochę pod ktg, potem poskakałam na piłce i wtedy odeszły wody. Po odejściu wód zaczęły się bóle parte, więc położyli mnie na łóżku. Poprosiłam położną żeby pomogła mi urodzić bez nacięcia, ale niestety minimalnie musieli mnie naciąć. A o 10:55 miałam już córeczkę na piersiach i jest to najcudowniejsza nagroda, po prostu cud. :) Położne to się ze mnie śmiały, że między skurczami w domu jeszcze kotlety tłukłam. :) Pozdrawiam was wszystkie i jestem ciekawa, która następna się rozpakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila-maryla
Wspolczuje serdecznie pokrojonej psity łendywhoo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten szary zimowy poranek. Na początek serdecznie gratuluję nowym momom!:D 🌻 Ancyk 🌻 🌻 Karolowa 🌻 🌻 Dzidek 🌻 🌻 Wendywu 🌻 🌻 Nadzieja mała 🌻 Jestem pozytywnie zaskoczona tempem naszych pociech. Przecież my jesteśmy "kwietniówki" a nie marcówki:) Ja mam termin dopiero na koniec kwietnia 22, więc kwietniówką na pewno będę, ale pociesza mnie fakt wcześniejszych porodów, bo sama chciałbym być wczesniej zaskoczona niż po terminie się zamartwiać. Wyprawkę mam już na 100% gotową, łóżeczko kupiłam od producenta draland bukowe i jestem bardzo zadowolona, piękne, porządne. Dzisiaj muszę tylko wyprasowac pościelkę i pozostaje czekanie:) Kornelia dopisałam cię do tabelki. I NICK----------------synek/córeczka----------imię------- ---termin porodu mniejszabyc--------------córcia-------------Lena----- ------01.04.2013 kiwoszka.................córka..............Hania....... ....01.04.2013 kasia-----------------------synek------------Filipek-- --- ---6-10.04.2013 321Mysza-----------------synek-------------------------- ----- 07.04.2013 olabia----------------------córcia--------Nina lub Inez-------10.04.2013 ::::Asia::::----------------córcia--------------------- --- ------11.04.2013 madzisn-------------------synek------------------------- -- ----11.04.2013 Plusik------------------------?------------------------- --- ------12.04.2013 kwietniówka2013--------córcia------------------------- -- ---13.04.2013 pyrda-----------------------synek-------Tymoteusz ----------14.04.2013 Andzik1984---------------synek-------------------------- -- ---16.04.2013 Sekowa28-----------------synek-----------Bartosz------- -----16.04.2013 agalesna -----------------synek-------------Błażej------------16.04 .2013 kornelia44---------------synek------------Nataniel------------16.04.2013 monika_kwietniowka---synuś------------Olaf-------------- --17.04.2013 Bożka2930---------------córeczka-------Zuzanna ------------17.04.2013 e ona---------------------synek---------------- -----------------18.04.2013 Otulka--------------------synek------------Tymon----- --- ----18.04.2013 dagaa---------------------synek------------Samuel--- --- ----19.04.2013 Funiak--------------------córka------------------------ --- -----20.04.2013 mama kwietniowa 2013--?-------------------------------------21.04.2013 antonówkaa-------------córcia------------Madzia------ ------22.04.2013 przyszlaMlodaMama----synek------------------------------- --28.04.2013 ROZPAKOWANE MAMY NICK------------------data ur.--------waga-----------cm------------imię Ancyk80------------20.03.2013 r.-----3750g-------58cm----------Antoś Karolowa-----------22.03.2013 r.-----3500g-------56cm-----------Iguś Dzidek78-----------22.03.2013 r.-----3000g-------54cm----------Maciej Wendywu----------26.03.2013 r.-----3400g-------57cm-----------Ela Nadziejka mała---27.03.2013 r...-..3340g-------54cm--------Aleksandra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że nie ma imienia mojego synka więc dopisuję :) Zrobiły mi się rozstępy kolo pępka, nigdy z życiu tego nie mialam i pewnie dlatego tak przeżywam :( NICK----------------synek/córeczka----------imię------- ---termin porodu mniejszabyc--------------córcia-------------Lena----- ------01.04.2013 kiwoszka.................córka..............Hania....... ....01.04.2013 kasia-----------------------synek------------Filipek-- --- ---6-10.04.2013 321Mysza-----------------synek-------------------------- ----- 07.04.2013 olabia----------------------córcia--------Nina lub Inez-------10.04.2013 ::::Asia::::----------------córcia--------------------- --- ------11.04.2013 madzisn-------------------synek------------------------- -- ----11.04.2013 Plusik------------------------?------------------------- --- ------12.04.2013 kwietniówka2013--------córcia------------------------- -- ---13.04.2013 pyrda-----------------------synek-------Tymoteusz ----------14.04.2013 Andzik1984---------------synek-------------------------- -- ---16.04.2013 Sekowa28-----------------synek-----------Bartosz------- -----16.04.2013 agalesna -----------------synek-------------Błażej------------16.04 .2013 kornelia44---------------synek------------Nataniel---------- --16.04.2013 monika_kwietniowka---synuś------------Olaf-------------- --17.04.2013 Bożka2930---------------córeczka-------Zuzanna ------------17.04.2013 e ona---------------------synek---------------JAN----------------22.04.2013 Otulka--------------------synek------------Tymon----- --- ----18.04.2013 dagaa---------------------synek------------Samuel--- --- ----19.04.2013 Funiak--------------------córka------------------------ --- -----20.04.2013 mama kwietniowa 2013--?-------------------------------------21.04.2013 antonówkaa-------------córcia------------Madzia------ ------22.04.2013 przyszlaMlodaMama----synek------------------------------- --28.04.2013 ROZPAKOWANE MAMY NICK------------------data ur.--------waga-----------cm------------imię Ancyk80------------20.03.2013 r.-----3750g-------58cm----------Antoś Karolowa-----------22.03.2013 r.-----3500g-------56cm-----------Iguś Dzidek78-----------22.03.2013 r.-----3000g-------54cm----------Maciej Wendywu----------26.03.2013 r.-----3400g-------57cm-----------Ela Nadziejka mała---27.03.2013 r...-..3340g-------54cm--------Aleksandra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaaaaaaaaassssssssss
To e ona pisze jako pomarańcza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, caly czas was czytam ale nie mam sily pisac bo czuje sie jak poobijany wieloryb wyrzucony na brzeg... i tu nawet nie chodzi o wage tylko wszystko mnie boli. Zazdroszze naszym rozpakowanym mamom i jezcze raz gratuluje. Ciekawa jestem czy ktoras jeszcze rozpakuje sie w marcu ;) Ja imoo wszystko mam nadzieje, ze dotrwam do kwietnia :D Pozdrawiam was cieplutko w ta zimowa wiosne ;) i nie karmcie trola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przerwa Świąteczna w szkołach i widać efekty. E ona mi też rozstępy się zrobiły ale nie na brzuchu tylko na boczkach:( kupiłam krem mustela na istniejące już rozstępy ma bardzo dobre opinie a efekty zobaczymy za jakiś czas. Martwi mnie to, że wiele kobiet pisze o rozstępach pojawiających się dopiero po porodzie, że czasami dopiero wtedy jest prawdziwy wysyp albo jak brzuszek opuści się tak już przed porodem. Mój patrzę cały czas jednak wysoko, wydawało mi się, że troszkę opadł ale nie. A do terminu niecałe 3 tygodnie, ale niby nie ma reguły z opadaniem więc cierpliwie czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
321Mysza to już nasze ostatnie takie ciężkie chwile. Wszyscy dookoła mi mówią, że jak pojawi się maluszek to jeszcze zatęsknię za ciążą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sekowa28 - zatęsknisz , to prawda :) miło się potem wspomina ten stan nawet jak dał nam ostro w kość :) dziewczyny które rodziły i miały odchodzący czop przed porodem powiedzcie czy on może odchodzić tak z krwią już 3 dzień ? czy to normalne ? już nie widzę tam nic gęstego tylko zostało samo krwiste plamienie raz brązowe raz różowe - już sama nie wiem bo nie miałam tego w poprzednich ciążach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doba w domu i do szpitala z powrotem :( jestem wykończona... Ale serdecznie pozdrawiamy i życzymy Wesołych Świat mamusiom i Maluszkom i mamusiom w dwupaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia wydaje mi się że może tak być, ale na szkole rodzenia mówili że jeśli jest krew to powinno się pojechać do szpitala sprawdzić czy wszystko ok i ja bym na Twoim miejscu tak zrobiła. Co do rozstępów to ja czytałam że poki skóra się rozciąga to nie powinno się kupować i stosowaźć niczego co dziala na istniejące tylko i wylacznie stosowac zapobiegacze. Chodzi o to że takie kremy co dzialaja na rozstepy istniejące napinaja dodatkowo skóre i moga pogorszyć sprawę. Nie wiem czy to prawda, ja obiecuje sobie stosować więcej oliwki i tyle ale strasznie mi smutno z mysla ze rozstepy sie pojawiaja bo od 6 tygodnia ciazy intensywnie smaruje brzuch 2-3 razy dziennie oliwką :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszło zdjęcie na maila. Jak spróbuję poczytać wieczorem bo mam strasznie pracowity dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa co się dzieje ? czemu wracacie na oddział ? e ona- dzięki za pomoc , jeszcze poczekam spokojnie , teraz nie ma żywej krwi tylko beżowa - więc chyba nic złego doczytałam że domieszka krwi pochodzi z naczyń doczesnowych, które zostają uszkodzone podczas rozciągania dolnego odcinka i odklejania przylegających tam błon płodowych a ja mam ciągle nieregularne skurcze więc może faktycznie odklejają się błony a podobno nie jest to groźne - czekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura Hali
Dziewczyny czy wam też tak ciężko upływają ostatnie dni ciąży? Ja mam termin na 10.04 ale czuję się z każdym dniem gorzej. Jestem rozdrażniona, jem dużo więcej niż jadłam i głównie leżę bo nic mi się nie chce. Dodatkowo mąż wymyślił, że dzisiaj z kolegami po praacy się spotka i wróci późno więc najchętniej przywiązałabym go do kaloryfera. Mam fatalny nastrój, humory i ogólnie mi źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;) karolowa, co się dzieje? 🌻 Ancyk, jaki słodki maleńki aniołek ;) wygląda na takiego grzeczniutkiego ;) Asia, ja bym chyba już do lekarza jechała, no ale przy 1 dziecku to człowiek chyba za bardzo "schizuje" ;) Laura, konówka rzeczywiście mi się ciągnie, najgorzej jest w nocy i rano bo wszystko boli... ale pomyśl że jeszcze troszkę i przytulisz swojego skarba ;) ja dziś skończyłam pakować siebie i małego ;) odrazu człowiek lepiej się czuje ;) my z meżem dziś popiekliśmy ciasta, jutro sałatka i żurek i można świętować ;) miłego wieczoru!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ktoras mi podala maila napisalam i cisza moze ja podam swojego trudno.. transcenduje@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór! :) Jak tam u Was w kwestiach pogodowych? U mnie zima dziś w pełni. Starszak chciał używać nawet sanek w drodze do przedszkola ;) Ja ostatnio mam jakieś gorsze dni. Ledwo się ruszam z powodu bólu w biodrach i podbrzuszu. Do tego spojenie łonowe męczy. Ech... jeszcze tylko trochę. Nadziejko serdecznie gratuluję narodzin córeczki. Życzę Ci byś szybko doszła do siebie i mogła się cieszyć urokami macierzyństwa :) Wszystkiego dobrego dziewczyny :D dagaa miłego odpoczynku od pracy :) Ładuj swoje akumulatory, bo pewnie niedużo spokojnych dni już przed Tobą. Wendywu super, że już jesteście w domku. Twój poród był ekspresowy :) Mąż był z Tobą? I jak maleństwo się miewa? Jak będziesz miała ochotę i czas, pochwal się swoim skarbem :) E ona mam nadzieję, że rozstępy Ci dalej nie pójdą. Smaruj tą oliwką. U mnie niestety w pierwszej ciąży tak się właśnie zaczęło, czyli w okolicach 37-38 tc i wokół pępka. Potem szybko skóra zaczęła pękać dalej. Życzę Ci, by nic więcej się u Ciebie już nie pojawiało. Mysza doskonale rozumiem Twoje samopoczucie :( Asiu z tym odchodzeniem czopa kompletnie nie wiem jak jest, tzn. czy krew jest czymś niepokojącym czy nie. Mam nadzieję, że u Ciebie to w 100% fizjologiczna sprawa. Karolowa co się dzieje? Mam ogromną nadzieję, że kryzys już zażegnany. Trzymam za Was kciuki i przytulam wirtualnie :* Ancyk Antoś chłopczyk jak marzenie! Aż mi się łezka wzruszenia w oku kręci :D Zastanawiam się, kiedy nasz synek przyjdzie na świat. Wiele wskazuje, że to jeszcze jakieś 10 dni. Niedawno Karolowa zaczynała właśnie 10 dni odliczać a tu już Iguś tydzień na świecie. Powoli się nie mogę doczekać. I nawet nie dlatego, że mi ciężko itd. Ale ze względu na malucha - chciałabym już go zobaczyć, wiedzieć, że jest bezpieczny, zdrowiutki. Właśnie zaczynamy nasz 38 tc. Ciąża donoszona :) Możemy rodzić :) Tylko jeśli moje drugie podobne do pierwszego to raczej na szybsze wyjście sam się nie zdecyduje ;) Dobrej nocki Mamusie rozpakowane i nierozpakowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) ja we wtorek tez zaczne 28 tydzien. mowisz to ciaza donoszona?::DDDDD nie przerazaj mnie! Ja sie modle zeby moj chlopak -dzieciatko doczekalo terminu bo ja sie przeprowadzam do miasta innego we czwartek -bede tam z rodzina meza a maz dolaczy w niedziele. .. mam pietra boo on ze mna mial rodzic!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornelia z tego co widzę to Ty we wtorek skończysz 38 tc :) Zostaną Ci tylko 2 tygodnie do terminu a więc w zasadzie od wtorku będziesz już "terminie" :) A za ciążę donoszoną uważana jest ta po skończeniu 37 tygodnia. Więc Twoje maleństwo też już w zasadzie donoszone, wcześniakiem na pewno nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie spojrzałam na jakąś długoterminową prognozę pogody. Jestem przerażona. Zaczynam szukać odzieży Zimowej dla Tymcia! W życiu nie przypuszczałam, że będzie mi taka w kwietniu potrzebna. Tym bardziej, że mieszkam na południu naszego kraju. Tak mi się jakoś wydaje, że w o tej porze roku zazwyczaj mieliśmy cieplej :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila-maryla
Juwenalia tobie to sie wybitnie nudzi skoro calymi dniami skaczesz po forach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila-maryla
Juwenalia tobie to sie wybitnie nudzi skoro calymi dniami skaczesz po forach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila-maryla
Juwenalia tobie to sie wybitnie nudzi skoro calymi dniami skaczesz po forach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, *Kornelia, wysłałam do Ciebie hasło. Myślałam, że już otrzymałaś hasło wczesniej i to pewnie nie ja jedna, dlatego nikt Ci nie odesłał:) *Dziewczyny, ale u mnie pogoda:( Śnieżyca normalnie. Spadło chyba z 20cm śniegu tu, na Mazowszu. Nie mam żadnego kombinezonu zimowego dla maleństwa i nie wiem jak wyjde ze szpitala w taką pogode. Myslałam zeby zalozyc body, pajacyka, a na to polarkowy pajac/kombinezon i koc, ale to i tak bedzie za zimno.Teraz nie wiem co robić. Niby samochód bedzie pod samym wyjściem, ale nie moge narażać dziecka. Coś wymyślę. *Antoś sliczny,gratuluje mamusi:) to fajne uczucie poznawać swoje dziecko. Ja sie bardzo zastanawiam jak moja malutka wygląda. Ostatnio coraz częściej dopada mnie paniczny strach czy jest zdrowa. *Monika kwietniowa, super, że sie odezwałaś i że wszystko ok.Pisz czasami co u Was. *Wendywu-poród marzenie:) tylko pozazdrościć. Zdrówka dla małej!* *antonówko, ja od sprzedawcy Darland kupilam pościel i rowniez jestem zadowolona. Mąż jutro odbiera łóżeczko i wózeczek. Niech już czekają na księżniczkę. *eona ja słyszę często od kosmetyczek, że oliwka natłuszcza na chwilę. W momencie kiedy przestajemy ją stosowac skóra jest strasznie sucha. Podobno nie ma właściwości nawilżających wewnętrzne warstwy skóry. Natłuszcza wierzch.Tak naprawdę uważam, że nie ma reguly z rozstępami. Jedne się smarują kosmetykami po 100zł za 30ml i nie pomaga,inne Oliwką czy balsamem za 10zł i jest ok. genetyka tu ma ogromne znaczenie.W pierwszej ciązy w ogóle sie nie smarowałam i miałam przepiękny brzuch i szybko wrócił do formy, a teraz(tfu, tfu) smaruje się np balsamem ziaja mammamia, pharmaceris,olejem kokosowym i tez narazie nie mam rozstępów. U mnie w rodzinie one nie występują.No ale jeszcze moja ciąża trwa takze wszystko mozliwe. *321mysza, ja czuje sie podobnie. Po nocy mimo twardego snu, wstaje jak babcia jakaś, zgięta w pół z szeroko rozstawionymi nogami :) *Asiu ciekawi mnie co się u Ciebie dzieje.Czop to tak jednorazowo odchodzi, a skoro tyle dni to moze lepiej udac się do doktorka? *Karolowa, co się dzieje u Was? *Otulko, mam tak samo z formą fizyczną. Ja w niedziele wchodze w 39tc, troche mnie to przeraza, bo porod coraz blizej, ale moje ciało juz nie daje rady powoli. *Kornelia, ja tez czekałam na męża ale juz bedzie jutro rano, także moge już rodzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, u mnie chyba cos sie zaczyna dziać. Bynajmniej to co u Ciebie, Asiu.W nocy pobolewała, kuła pochwa i troszkę krzyż, a teraz wstałam i mam brązową wydzielinę na bieliznie. Brzuch i krzyż boli jak na okres i jest twardy.No i trochę mnie kręci w brzuchu na biegunkę. Ciekawe czy to już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Olabia mąż już jest? Jeśli tak to chyba możesz rodzić, prawda? ;) Twoje objawy faktycznie mogą wskazywać, że coś się już dzieje. Jak dasz radę to informuj forumowe ciocie czy wybierasz się do szpitala i w ogóle jak się czujesz. Jakby co mocno trzymam za Was dziewczyny kciuki i życzę powodzenia! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąż jest, po 10ej jedzie po łóżeczko i wózeczek. Juz dwa razy byłam na kibelku, kręgosłup i brzuch dalej lekko pobolewają,a wkładka delikatnie brudzi się na beżowo. Spisałam liste drobnych rzeczy do dokupienia, spakowalam aparat i dokumenty. W sumie jestem gotowa, ale wolałabym miec jeszcze cały dzień na przygotowanie domu itd. Bede pisac na bieżąco, chyba że nagle mnie złapie i bede musiala uciekać na porodówke. Dzieki Otulko za wsparcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×