Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Mamy czas na wybranie i oswojenie się z imionkami.Ale u nas mój mąż bedzie decydował, bo ma chłopak gust i głowę na karku. Ja jestem zbyt zmienna by wybrać imię dla dzieciaczka na całe życie. Ogólnie fajnie, że jesteśmy już stałymi kwietniówkami. Żałuję, że kiedyś nie było takich forów jak byłam w ciąży z córą. Na pewno byłoby przyjemniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja imionka mam wybrane Szymon i Hania od lat:;0 a ja mam inny kłopot bo rozmyślam co zrobić z pracą kusi mnie l4 nie z lenistwa lecz z obawy jak mówiłam gabinet stomatologiczny myślę o syfie jaki tam panuje w sensie bakteri i itp o tych urzadzeniach itp i dostaję już pomału p...ca czyam jakies opinie nic na necie nie ma nie wiem co mam robic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa tu
kiwoszka pogadaj ze swoim lekarzem i zapytaj. powiedzcie mi czy mogę jeść ser topiony? taki np hohland? w sumie to juz zjadlam zanim zdazylam przeczytac czy jest tam mleko i czy pasteryzowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorzucam zaktualizowaną tabelkę: NICK........WIEK.... OSTATNIA @... CIĄŻA ......SKĄD......TERMIN POR. ********************************************************* **************************** Kiwoszka.......25.......23.06.........1......pomorskie... .............?.... Little_Ann.....26.......24.06.........1......Wrocław..........01.04.2013 anq1991...... 21........25.06.....................................03.04.20 13 mniejszabyc ..31.......26.06..........2......pomorskie........02.04.2013 boska1986.....26.......26.06..........1.........śląskie ............ ? ...... julitek11.......25.......29.06..........1......mazowiecki e....06.04.2013 Wendywu.....32........30.06......... 2 .......podlaskie.......07.04.2013 olabia..........27........01.07..........2....mazowieckie ......07.04.2013 całkiemnowa.26........01.07..........1...mazowieckie... ...07.04.2013 KamilkaK......32........01.07..........1.......lubuskie ........08.04.2013 lubieczereśnie...25....01.07.... .....1.... ...łódzkie.........08.04.2013 Ancyk80.......32........03.07.........2.....małopolskie. .....10.04.2013 ::::Asia::::....39........05.07.......................... .................?...... plusik_.........31........05.07.......................... ................?...... też.mama.....29........05.07............................ .................?.... bożka2930.....29......10.07..........2.......śląskie. .........17.04.2013 Otulka........28........13.07..........2.........śląski e.........20.04.2013 lenkaś.........29........13.07.........1......łódzkie. ...............?...... NOToFrugo...28........14.07.............................. ............?...... Anty Hormony..21.....14.07..........1....małopolskie.......20. 04.2012 kasza23........26.......15.07.........2........Wa-wa..... ..22.04.2013(?) ola81...........31........16.07........3........opolskie .......23.04.2013 pchelka88.....24........19.07.........1.................. ...............?....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
całkiem nowa słyszałam że pleśniowego tylko nie jeść .. gadałam on mi chiała dać zwolnienie a ja nie iwedziałam i mam sie zastanowic do nastepnej wizyty , mowil mi o rękawiczkach itp. no ale to inaczej w praktyce wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w praktyce to jest tak że bywa że na tyłku nie usiadę bo ciągle coś trzeba robić dzwoni telefon co chwila pacjent , trzeba ogarniać fotel a dentystka ciągle coś chce !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwoszka L4 to indywidualna sprawa. Ja powinnam juz siedzieć na zwolnieniu, bo dwa tyg, temu mialam plamienia i ginekolog od razu mi dała, ale co z tego jak ja musze teraz do pracy chodzić. Moja szefowa nie da rady sama, a ma tylko mnie.Poza tym chodzę na 4 godz dziennie, także spoko. Gdyby mi nie było żal szefowej to juz siedziałabym na zwolnieniu jak kot na piecu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pracuje na tyłku :) Ogarniam papiery, ale też mam codziennie styczność z ludzmi, bo prowadzimy gabinet, także zarazki na pewno są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olabia podziwiam cię , dla mnie by było jednak dziecko wazniejsze od szefowej w takiej sytuacji :) nie wiem musze to przemyśleć ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście dla mnie najważniejsze jest dziecko, ale w pracy przede wszystkim siedzę, mógłby mnie lekarz zwolnić z obowiązków domowych, to by mi ulzyło :) Ale masz kiwoszko rację. Szefowa prawdopodobnie i tak nie doceni mojego wysiłku.Jak to szefowie. Teraz wyjechala do USA ale jak wróci, a mój stan nie ulegnie poprawie(w sumie to juz nie mam plamień) to pojde na te zwolnienie chociaz na dwa tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba wolałabym tak 2 razy po 10 h niż codzien na 4 -jak ja. Przynajmniej możecie coś zaplanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wracam do życiaaaa obiad zjadłam zwymiotowałam i tak czytam was witam nowe koleżanki Orzeszek 83 gratulacje z tymi tabletkami też jestem ciekawa jak byłam na poczatku ciązy dostałam postrzał i też brałam duzo ibupromu max będę mamą:), ancyk 80 i Little_ann witam serdecznie gratuluję imion jeszcze nie mam wybranych niestey dla córeczki wybrał mąż teraz jeszzcze nic nie mówi nadal w szoku a co będzie ja mam 3 siostry mąż ma 3 braci teraz by sie chłopczyk podobal ale najważniejsze żeby dziecko było zdrowe na wesele mieliśmy iśc we wrześniu ale w takim stanie chyba nigdzie nie zawiatamy olabia dokładnie też się cieszę że mamy taki forum na żadnym się nie wypisywałam wcześniej także dla mnie to tez nowośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bozka2930
powiedzcie dziewczyny że juz wszyscy z waszego otoczenia wiedza o ciązy dziś miałam ścięcie z mamą ze powiedziłam kuzynce i koleżance w sklepie przecież ja chce zeby wszyscy wiedzieli a ona ze kiedys sie tak nie mówiło wszystkim a co w tym zlego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bozka2930
to wyżej to ja tylko mnie zrobiło na pomarańczowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
Witajcie - wróciłam od tej drugiej gin - powiedziałam, że byłam na wakacjach robiąc test i tam poszłam do gina, który zaleził duphaston i luteine, bo niby pęcherzyk trochę niewyrazny. Ona powiedziala - oba? to poszalał. Po czym stwierdzila, ze to na pewno na wcześnie na struktury płodu - zrobiła badania na fotelu i usg, stwierdziła 5 tc, a termin porodu 24 04 2013 i powiedziala, ze ona by sie nie stresowala, zyla normalnie, brala kwas foliowy jadla i pila wszystko oprócz gorzały i tyle. Powiedziała ze na serca i struktury jest zwyczajnie za wczesnie i "coś sie tam kluje". Zeby przyjsc za 2-3 tyg zrobi cytologie i zalozy karte ciazy. Troche jestem spokojniejsza, aczkolwiek calkiem będę jak juz te struktury będą i serduszko i tego typu radości. Ale pecherzyk ma 12.4 mm na tym usg a tydzien temu na poprzedniego gina mial 56 wiec co - chyba rośnie, to chyba dobrze? OBY!!! oczywiscie zalecone hormony wezmę dalej bo za tydzien idę do tego znajomego rodziny. Chyba bede jedyna w ciazy o 2 ginach... FUFA czekam na wieści od Ciebie ja nieco spokojniesza ale dalej niespokojna pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też byłam. Zarodka nie ma jeszcze, ciąża młodsza niż wygląda z miesiaczki. Pecherzyk maly, 10 mm. Tydzien temu mial 5 mm. Gin powiedzial, ze jak na ten czas ciazy to jest wszystko w porzadku ( nie wiadomo kiedy mialam dokladnie miesiaczke i owulacje). Mam sie nie martwic, zmniejszyl mi ilosc lekow, za 2 tygodnie kolejna wizyta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie jestem po wizycie u ginekologa, wstawiłabym zdjęcie z usg ale nie wiem jak, więc może jakaś podpowiedz :) Sprawa wygląda tak: Jestem w 6 tyg i 5 dniu, Zarodek ma 7,8mm termin porodu 13.04.2013. I najwazniejsze: serduszko BIŁO ! :) Mam dalej problem z jakimś krwiakiem w macicy, jest widoczny na usg. Ginekolog nie powiedziala mi co to i czym grozi, mowila tylko ze jest to krwiak i moze szkodzic ciąży i tyle. Dalej mam jesc duphaston mimo ze nie ma juz plamień.Najlepsze jest to ,ze tydzien temu nie bylo tego krwiaka. Do przewidzenia było, że termin porodu bedzie sie zmienial. Chyba zwariuje nie kumam, Twoje malenstwo ma w 5 tyg 12mm? moje w 6 tyg mialo 5mm a teraz ma 7,8mm.. Dziewczynki, jak wstawić fotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie pewnie termin porodu bedzie tez jak Twój- ChybaZwariuje-albo nawet pozniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To pecherzyk ma 12,6 mm. Zarodka nie widac ani u ChybaZwariuje ani u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
Fufka mamy podobnie. Ja tydz temu miałam pęcherzyk hmm no wlasnie na opisie 0,.56 mm ale nie wiem czy sie nie pomylil z przecinkiem i nie mialo byc 5,6 mm , dzis 12.4 mm, tez jeszcze nie ma zarodka, ale powiedziala, ze to za wczesnie na struktury plodu i nawet sie dziwila ze i luteina i duphaston, ale bede brala, nie zaszkodzi. Za tydzien gin nr 1, hehe. Za 2-3 tamta. Moze sie potem w koncu zdeycuje na jednego, byle dalej do przodu, ech. Troche spokojniej, ale dalej nie idealnie, masz tak samo? Myslalam dzis o Tobie w poczekalni, ciesze sie, ze nie mamy najgorszych wiesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
tak to średnica pęcherzyka, ja mam narazie 5 tydzien 1 dzien , termin 24,04. takze jeszcze pewnie z 2 tyg bedziemy musialy poczekac zeby dojsc do twojego etapu zarodka i serduszka Olabia. Plamienia ustaly to i z krwiakiem dasz rade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po pierwszej wizycie, miałam robione usg dopochwowo. Oto co gin powiedział: -mamy jeden płód - huurraaa bałam się że będę miała bliźniaki, choć sama jestem z bliźniaków - serduszko bije 148ud/min. - ruchy widoczne - wielkość 19,1mm co odpowiada 8 tyg i 2 dniom ciąży od ostatniej miesiączki. Mam w ciągu 10 dni udać się do poradni K żeby założyć kartę ciąży i wziąść skierwanie na badania. A na kolejną wizytę zaprosił mnie 20 września i wtedy już będę po 12 tyg i może zrobić mi cytologię. Jestem szczęśliwa że wszystko jest oki oby tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super dziewczyny, że wszystko dobrze z Waszymi maleństwami. Troszke nie rozumiem tego,że są duże różnice w wielkosci zarodków na dany wiek ciąży, ale nie ważne. Ważne żeby fasolki były zdrowe. Jak wstawić zdjęcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
termin mam taki sam jak w zakładce tj. 01.04.2013 więc mogę być marcowa a nie kwietniowa :) syna urodziłam 16 dni wcześniej więc teraz może być podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qrcze nie wiem jak się wkleja zdjęcia nigdy tego nie robiłąm, póki co idę lulu bo padam, dobrze że mam urlop to nie muszę rano wstawać, spokojnej nocki dla przyszłych mam do napisania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
my z Fufa to narazie podajemy wymiary pecherzyka jeszce nie mamy etapu zarodkow, a co do roznic moze to tez jest indywidualne , jak to miedzy ludzmi kazdy ma wsyztsko nieco inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×