Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

w ogóle nie mam pojecia co zacza te wyniki przeziernosci karkowej. fakt maluszek strasznie sie wiercil ale o tych wynikach nic nie wiem.lekarka powiedziala ze to w normie, a wy jakie mialyscie NT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nawet nie wiem jakie bylo NT, uslyszalam od lekarza ze przeziernosc karkowa jest w normie, czyli prawidlowa i to wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi tez tak powiedziala, poprostu wpisala w ksiazeczke NT 1,9 i tak ciekawosc silniejsza. sa jakies normy ale nie kumam tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agalesna lekarka miała rację z NT u Twojego maluszka jest w normie :) a to znaczy, że nie przekroczyło 2,5 mm. Mój Okruch również NT- 1,9 mm a cały ma ok. 7,5 cm. Cieszmy się, że jest ok zatem. Do 2,5 baaaardzo dużo naszym maluszkom brakuje :) Powyżej 2,5 mm istnieje ryzyko wad genetycznych (zwłaszcza trisomii) oraz wad serca u dzieciaka. Ale na szczęście żadnej z nas chyba to nie dotyczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak pytam o to ciśnienie bo się martwię zawsze u lekarza mam wysokie tzn. dzis np 140/80 ale mierzone prosto z marszu i to z ręki nie tej od serca , a w domu to mam różnie naprawde miewam 120/70 a miewam i 130/70 chciałabym miec niskie jak niektróre z was zawsze to lepiej :( boje sie wysokiego ciśnienia a na wizycie wszytko oki jestem juz prawie w 15 tyg ale nadal nie znam płci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Agalesna, ja byłam na usg genet. w 12 tyg i 5 dniu i przezierność była na 1,8. Mój lekarz obliczał to na specjalnym diagramie gdzie znajdował sie mój wiek, wielkość zarodka i właśnie NT i tam widać wyraznie krzywą poniżej 2,5 mm co na szczęście oznacza bardzo dobry wynik tak jak u Ciebie i Otulki :) Karolowa, świetna historia :) Bozka właśnie dziś byłam u fryzjera i obok czesała się położna i troszkę pogadałyśmy. Poradziła na wzdęcia popijać herbatki koperkowe. Musimy wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedna informacja od położnej: czy wiecie, że nie powinnyśmy w ciąży jeść ananasów i malin/soku z malin? Ja nie miałam pojęcia, a podobno to może powodować bóle brzucha-skurcze- poronienie/poród. To fakt bo przypominam sobie jak moja koleżanka po zjedzeniu puszki ananasów wylądowała w szpitalu w 30 tyg z powodu skurczy. Lepiej się wystrzegać tych smakołyczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi moja gin powiedziala ze sok malinowy mozna- pyt bo ja codziennie pije herbate z sokiem malinowym. Jedynie nie można pić wywaru z liści i korzeni malin, no chyba że jesteś po terminie to może wywolac skurcze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, dawno nie pisalam bo bylam bez dostepu do komputerka ale u mnie ok. Fajnie że macie już za sobą te genetyczne - ja dopiero we wtprek ide :) Eh, jakos mi sie ten poczatek ciazy starsznie dluzy, wam tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e ona, mi też się dłuży ten czas. Jestm juz tak długo w ciąży, a dopiero 15 tydz. Czy wysyłałyście sobie zdjęcia brzuszków aktualne? Może pamietacie na jakiej stronie? Ja zaraz ide sie myć i zrobię sobie fote, a brzuszek juz widoczny :) Czy na usg genetycznym miałyście usg 4d? Pyta, bo chodzi mi o zdjęcie. Ja byłam w szoku jak wyraznie widać maleństwo. Fantastyczna technika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olabia- zleci szybciutko zobaczysz :) najgorsze są te ostatnie dni ciązy wtedy to ma się naprawdę dośc , teraz mamy ten najlepszy okres -2 trymestr więc tylko się cieszyc z brzuszków :) Ja wczoraj postałam na stadionie narodowym na meczu Polska -Rpa prawie 9 godzin i dziś ledwo żyję - taka praca ... ale lubię ją , kręgosłup już mnie nie boli więc znów pracuję na imprezach :) maluch wierci się bardzo - każdego wieczoru go czuję :) we wtorek mam następną wizytę u gina odnośnie przeziernosci - mieliśmy 1,8 , test pappa wyszedł ok , tzn brak wskazań do dalszej diagnostyki - badan inwazyjnych - cieszę się bo mam latka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu, dzięki za pocieszenie :) To fakt,pamietam z moją corcią w ciązy ze koncowka bylawręcz walką o przetrwanie. Bol zeber, ogolnie brzucha, puchniecie nog itd. Dlatego super ze mamy takie forum, bedziemy sie wspierac :) Miło, że lubisz swoja pracę, to ważne no i ciekawe masz zajęcie. Asiu czy dobrze zrozumiałam? Czujesz ruchy swojego malucha w brzuszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olabia- tak czuję i to wyraźnie :) z Fabiankiem w ciazy miałam robione usg ok 13-14 tyg i pamiętam jak lekarz przycisnał głowicę a mały zrobił w tym momencie obrót - widziałam ten jego ruch i poczułam to jednocześnie - powiedziałam lekarzowi że go czuję - stwierdził ze nic nadzwyczajnego skoro maluszek ma raczki , nózki i gwałtownie fika :) niewiele kobiet czuje ruchy około 13-14 tyg . wspaniałe uczucie ,takie jeszcze delikatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super! Moze Twoje maluszki tak się układają w macicy, że masz te szczescie je czuć :) Ja narazie czuje tylko wzdęcia i ruchy jelit ;) Nie moge sie doczekac kiedy poczuję maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olabia- wiem jak to jest z tymi wzdęciami - współczuję - pij koperek niewiele ale pomaga , mnie tym razem ten problem ominął całkiem - dziwne zastanawiam sie dla czego...ja bardzo mało jem w tej ciązy- wręcz zmuszam się , nie mam apetytu to może i wzdęc brak :D z Fabim jadłam baaardzo dużo , przybyło mi ostatecznie 30 kg , cukrzyca i potworne wzdęcia i zaparcia , ale jadłam jak szalona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany a ja wczoraj zajadałam się ananasem wieczorem!:) i to żywym nie z puszki ehh już nie bede jesc:( Dziewczyny mi na wzdecia pomaga MLEKO ACIDOFILNE nATURALNE nie wiem w jakich sklepach mozna je znalesc jest w Auchanie napewno , zawiera naprawde zywe kultury bakteri i mi serio pomaga lepiej niz jogurty działa , oprócz tego pomaga mi kiwi (równiez na zaparcie) i lekka zielona liściasta herbata lub miętka. Dziewczyny czy któras z was brała Duphaston? mój gin wczoraj kazał mi odstawić i tak sie zastanawiam czy któras z was odstawiła juz go? A dziś spac nie mogłam o 1 w nocy zajadałam kanapki i piłam meliske a i dostałam preparat zelaza Chela-ferr :( bo mi sie znacznie obnizyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze jak fajnie ze czujecie juz ruchy ja jestem juz prawie w 15 tyg. i nic kiedy moge zacząć je czuć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam was i
karolowa a jak miałaś tydzien np 3+4 to mowilas, ze jestes w 4? zle zle zle! oby zdrowe oby zdrowe - po co o tym tak trąbić, to przeciez wiadomo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie przezierności karkowej to byłam wczoraj na badaniach i niestety ale mi wynik wyszedł dosc wysoki bo az 2,44. w poprzedniej ciazy wynik miałam 1,2. lekarz kazał sie nie martwic bo ryzyko jest niewielkie ale jednak boje sie bo to moze oznaczc zespół downa. nie zalecił na razie zadnych dodatkowych badan nie wiem co myslec. bardzo sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klara1984- nie martw sie tą przeziernością - dziewczyny miały większe wyniki i dzieci urodziły zdrowe - pisałam tu na kafe w zeszłym roku więc wiem , ważne czy uwidoczniona była kośc nosowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaro
wysoki, ale W NORMIE jesli chcesz mozesz przeciez zbadac krew, ale rozumiem, ze lekarz nie widzial podstaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwoszka ja biore duphaston. ja tez mam odstawic ale stopniowo. po pol tabletki rano i wieczorem a po 10 dniach tylko rano tak przez 7 dni i pozniej co 2 dni po pol tabletki rano, az sie skoncza. Lekarka mi powiedziala zeby nie odstawiac od tak, bo to moze miec rozne skutki. mysle ze ma racje. ja kupilam ostatnie opakowanie wczoraj i biore jak mi kazala. folik tez zasapilam witaminami co 2 dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klara1984- tak bada się krew - Twoją ,na test pappa - tam się oblicza wynik prawdopodobieństwa wystapienia wad ale to może byc wykonane do 13,6 tyg ciązy - póxniej ewentualnie amniopunkcja - ale to inwazyjne badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja już się nie kwalifikuje bo u mnie dziś 13t6d. ale na wyniku USG napisane widoczna kość nosowa. więc chyba nie jest źle. amniopunkcja bym nie chciała bo jest ryzyko uszkodzenia płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie polecam amniopunkcji - rozmawiałam o tym w poradni genetycznej - ryzyko uszkodzenia większe niz ryzyko choroby dziecka :( ja nie robiłam , mam 39 lat , masz zdrowego maluszka - kośc nosowa jest to najwazniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klara jezeli twoj lekarz powiedzial zebys sie nie martwila to sie nie martw. pamietaj ze milimetr kursor przesunie i wynik jest inny. Gdyby byl pewien ze cos nie tak na pewno wyslal by cie dalej na badania. ty jestes jeszcze w normie. nie martw sie. jestes przed 2,5 na pewno jest dobrze:) jezeli bardzo chcesz idz do innego lekarza, ale nie stresuj sie bo dziecku zaszkodzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klara nie poddawaj się ryzyku tych badań , napewno dzidzia bedzie zdrowa , a jakbys nawet wiedziała ze cos jej jest to nic bys nie zmieniła atym badaniem mozesz narobic komplikacji nie ma co sobie tego brac do głowy gdyz wynik jest w normie> i dzidzi nic nie bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×