Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Witam kobietki, nie pisałam teraz przez kilka dni bo byłam taka padnięta, wracałam z pracy do mamy po synka, a jak już byłam w domu to się kładłam i spałam ok 1,5 godz. Piesek mojej mamy niestety nie przeżył operacji. Mel - wa strasznie mi przykro. Byłaś chyba pierwszą z nas, która miała usg prenatalne i od razu takie wiadomości. A jeszcze nic nie jest przesądzone, jak mówi moja teściowa "dobry Pan Bóg". Ja nawet nie robiłam jeszcze badań krwi, ale w przyszłym tyg. muszę się zmobilizować. Co do upławów również mam takie białe. Brzuszek rośnie, muszę sobie zamówić jakieś spodnie ciążowe lub leginsy, bo tylko mi jedne spodnie pasują. Narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bożka - Piszemy tutaj na publicznym na razie. Dobrze, że u Ciebie już wszystko w porządku, bo odklejona kosmówka to nie brzmiało za ciekawie. Zdrówka życzę! Ja się nudzę w pracy:P Rano była tu grobowa atmosfera, (wspominałam o problemie koleżanki) ale już się uspokoiło. Tylko, że mi się już totalnie nic nie chce robić do 15ej, więc piszę sobie:) Pogoda paskudna. Ja jakoś jeszcze nie umiem patrzeć na ubranka. Jeszcze chwilę, muszę się uspokoić, że z małym wszystko dobrze. Może wtedy zacznę planować zakupy itp. Jakoś trochę do mnie nie dociera, że tam ktoś sobie żyje w moim brzuchu i "teraz serca mam dwa" :) Poza tym jeszcze rezerwa ze względu na poprzednie niepowodzenie. Taki uraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANECKA ja póki co dowiedziałam sie dopiero swoja grupę krwi i że nie stwierdzono tych przeciwciał a mówiłaś lekarzowi jakie macie grupy krwi??? Jeśli tak to powinien cie od razu wysłać na to badanie aby sprawdzić co i jak . Ja to badanie będe miała robione jeszcze 3 razy w ciagu całej ciaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAKATERINA to miałam identyczne wyniki do zrobienia jak ty {bez tych dodatkowych co kazał ci jeszcze lekarz } ANTONÓWKA tez lubię pomidorową :) LOLIK dzieki za wyjaśnienie 👄 BOZKA no właśnie.... skat wiedziałaś ze kosmówka sie odkleja? Byłaś u lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nom nawet nie daleko, chociaz miałam andzieje ze ktos bedzie z Rzeszowa , bo jestem ciekawa w których szpitalach dziewczyny chca rodzic w Rze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szpitale w Rze to dla mnie temat odległy, nie te okolice;) Ja zmykam do domu - nareszcie:D Będę się odstresowywać przy pomidorówce i powtórce seriali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pisalam do was ale sie jakos wcięło.... e-ona ta masc to bez recepty? majakowa ja tez mam syfy jak przed ciążą-wszyscy mówią ze dziewczyna bedzie i ja sie skłaniam ku temu coraz bardziej choc chcielibysmy chłopca karcia mi tez brali z 7 strzykawek... strasznie duzo tych badan mialam na skierowaniu lolik lolik ja mam znowu w wyniku badania grupy krwi oznaczony brak przeciwciał z tym konfliktem to jest tak ze kiedyz za czasow naszych mam i babc bylo gorzej ale teraz to tak jak mi lekarz mówił że nie ma problemu bo sa leki i nie ma zagrożeń:) Ja sama byłam 2 dzieckiem a moja mama miała konflikt bo tak jak ja miała 0rh-. Lekarze mówili ze ja sie nie powinnam wogóle urodzić a jak widać jestem zdrowa i teraz sama spodziewam sie dziecka więc nie wierze w te głupoty. Ufam swojemu lekarzowi i jego bede słuchać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jaja z tym nfz!!! Nie mogę w to uwierzyć! Właśnie próbowałam zapisać się do mojego lekarza prowadzącego na usg na najblizszy termin i jest to...uwaga...14 grudnia!!! Ale to nie jest jeszcze najlepsze! Pani w rejestracji mogła mnie zapisać tylko na usg dopochwowe (nie dowiedziałam się dlaczego). A będzie to jakiś 23 tydzien. Kto to robi usg dopochwowe w 23 tyg??:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhh no wlasnie NFZ. Nie chce mieć z tym nic wspolnego....grrr...wkurzam się tylko, ze comiesiac kradna mi z pensji lekko tysiaka co miesiac kradna na emeryture ktorej pewnie nawet nie dozyje i swiadczenie zdrowotne, z ktorych nie korzsytam...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bożka - dobrze, że jesteś i że już jest dobrze; swoją ciążową wiedzą znów nie błysnę i nic nie wiem o kosmówce - w domu poczytam; jest nas tu kilka od początku i strach, gdy milkniecie; olabia - a Ty gdzie się podziewasz? Agacia - niby jaja ze służbą zdrowia, ale chce się płakać... bez komentarza... a z jakiego miasta jesteś? tylko jedną przychodnię masz do dyspozycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agacia, celka ja na szczescie byłam w lepszej sytuacji. Mnie zapisywał lekarz na swojej wizycie w komputerze zarezerwował mi wuizyte i od razu usg bo powiedział ze potem z terminami bedzie krucho... więc chociaż o tyle lepiej :) Wytrwałości ci życzę agacia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszłe mamusie. Podczytuję was czasem, ale na razie wstrzymuję się z dołączeniem do waszego grona, aż do wizyty u lekarza. Myślę że załapię się na końcówkę kwietnia i mam nadzieje ze mnie do siebie przyjmiecie. Zdecydowałam się napisać bo natknęłam się na wpis dziewczyny, której źle wyszło usg genetyczne i lekarz wykrył wady. Otóż może cię to za bardzo nie pocieszy, ale znam identyczną historię jak twoja. Moja znajoma urodziła synka przez cesarskie cięcie. Po porodzie okazało się że dziecko ma "wnętrzności poza organizmem" "nie wiem dokładnie jak to się określa). Dowiedziała się dopiero jak jej synek był na świecie ponieważ mieszkamy w małym mieście i nie robi się tu usg genetycznego. Razem z synkiem została przewieziona do szpitala w Warszawie, gdzie chłopczyk przeszedł szczęśliwie operację. Mówiąc własnymi słowami ta operacja polegała na "upchnięciu" narządów w brzuszku i zszyciu powłok brzusznych. Potem sporo czasu spędzili w szpitalu na obserwacji, niestety w oddzielnych salach. Kosztowało ich to kupę nerwów, ale było warto bo dziś mały jest ślicznym, zdrowym 8-miesięcznym chłopcem,rozwija się i rośnie jak każde dziecko w jego wieku. Pamiętaj że medycyna pnie się w górę i nawet jeśli okaże się że twoje badania się potwierdzą, to dla lekarzy to nie jest "nowość", ważne żeby trafić na tych dobrych i dobry szpital. Głęboko wierzę w to że będzie dobrze. Dla mojej znajomej dziś ta historia to tylko niemiłe wspomnienie, ale coraz rzadziej już do niego wraca, bo przy tak żywym szkrabie nawet nie ma na to czasu. Pozdrawiam gorąco wszystkie mamuśki i trzymam kciuki ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem spod Warszawy, więc teoretycznie mam dużo możliwości. Sprawdziłam w tej przychodni, gdzie mam prowadzoną ciążę. będę musiała do grudnia chodzić do innych lekarzy, a nie lubię tak do przypadkowych, zawsze gdzie indziej. Uważam, że to jest skandal. Ja jeszcze wyskubię jakoś te 150 zl, ale są przecież osoby, których na to nie stać i muszą polegać tylko na publicznej slużbie zdr. Dzięki aniagra i celka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniagra tak, ja najbardziej bez recepty, duza tubka, na dlugo starczy. Z tym NFZ to śmiech na sali.... ale najgorsze w tym wszystkim jest to ze sie robi pętla... bo ludzie sie zapisuje i nie przychodza na wizyty. Kiedys mialam lekarza to mowil ze jak jest brzydka pogoda to zamiast 8 pacjentow potrafi przyjsc 1.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się rozpisałyście , zresztą jak zwykle. Chciałabym coś każdej odpisać ale się nie da bo już człowiek wszystko pozapominał. Jestem podobnego zdania co celka, nie ma co przesadzać Zauważyłam,że w dzisiejszych czasach kobiety traktują ciążę jak chorobę. TU zaboli ta co innego i zaraz wielkie poruszenie. Zawsze jak spotykam jakieś znajome w ciąży na mieście i jak słyszę :słuchaj ja nie mogę bo w ciąży jestem..... ' to mnie skręca. Oczywiście nie odnoszę swoich słów do nikogo z forum tylko tak ogólnie. Dzwoniłam właśnie do przychodni spytać się ile kosztuje to usg genetyczne. 200 + 100 wizyta+za badania 240 , plus dojazd bo jeżdzę do innego miasta. No ale co zrobisz, u mnie w mieście nie ma porządnego lekarza a na NFZ nie chcę chodzić. Piszecie juz o płci. Kurcze chciałabym dziewczynkę i już się tak przyzwyczaiłam. Mąż zawsze całuje nie po brzuszku i pyta się jak tam dziś jego dziewczyny. Nie możecie sie doczekać ciuszkó? ja chya wręcz przeciwnie, nie wiem czy to ciąża tak na mnie wpływa czy co ale jestem strasznie nie zdecydowana. Meble do ieszkania to chyba z 7 razy zmieniałąm , to samo z podłogami. Zawsze marzyłam,że meble i podłogi będą ciemne . A zamówiliśmy wszystko jasne heheh. Dziś wybieraliśmy farby, oczywiście też był problem bo się zdecydować nie mogłam. Myślę ,że jak dobrze pójdzie to w połowie nast. tyg wprowadzimy się już:) Pokoik dla dziecka na razie będzie stał pusty. Byłam dziś z rodzicami na grzybach kurde prawie 10 km zrobiliśmy. Zasnę chyba dziś jak dziecko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki i straszliwie bolał mnie brzuch cały nad pępkiem i pod pisalam wam ale bez plamienia i pani doktor stwierdzila że do szpitala tam leżalam wczoraj usg i wszystko ok nadal tabletki uwaga luteina 3x2 i nospa i jak najwiecej lezec dziectko w porzadku a plamiania nie było dziekuje Bogu ,ze te bole mnie tak dotknęly że pojechałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tablelki to jednak kogos brakuje :D tylko ze termin troche nie w te, ale nas maluszek zmylil po prostu :D NICK..................WIEK.... OSTATNIA @... CIĄŻA ......SKĄD..............TERMIN POR. karcia22.............22..........25.06............1...... ..lubus kie............09.04.2013 boska1986...........26..........29.06............1....... śląskie...............10.04.2013 lubieczeresnie......25..........01.07............1....... .lodz kie.............08.04.2013 majakowa ...........26..........01.07............1.......Wroclaw.. ..........08.04.2013 olabia.................27..........01.07............2.... ..mazowi eckie......10.04.2013 aniagra...............26..........01.07............1..... ..Warszawa..........07.04.2013 trzcinka77...........33..........02.07.............1..... ..Dolny Śląsk....... 09.04.2013 lolikLOLIK............25..........08.07............1..... ..podkarpacie.......15.04.2013 klara1984............28..........09.07............2...... .lube lskie...........16.04.2013 bożka2930 ..........29..........10.07............2.......szczyrk... ........17.04.2013 andzik1984..........28..........10.07............2....... podkarpacie......17.04.2013 aneckaaa............26..........13.07............1....... .K-ó w ..................????..... lenkaś................29..........13.07............1... ....Łódź...............19.04.2013 Otulka...............28...........13.07............2..... ..śląskie.............18.04.2013 antonówkaa........27...........15.07............1....... podkarpacie......24.04.2013 mamakwietn........31...........16.07............3... ..opolskie............22.04.2013 eona.................26...........16.07............1... ..zachpom............20.04.2013 karolowa.............26..........22.06............1......kuj-pom..............30.03.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja też NICK..................WIEK.... OSTATNIA @... CIĄŻA ......SKĄD..............TERMIN POR. karcia22.............22..........25.06............1...... ..lubus kie............09.04.2013 boska1986...........26..........29.06............1....... śląskie...............10.04.2013 lubieczeresnie......25..........01.07............1....... .lodz kie.............08.04.2013 majakowa ...........26..........01.07............1.......Wroclaw.. ..........08.04.2013 olabia.................27..........01.07............2.... ..mazowi eckie......10.04.2013 aniagra...............26..........01.07............1..... ..Warszawa..........07.04.2013 trzcinka77...........33..........02.07.............1..... ..Dolny Śląsk....... 09.04.2013 lolikLOLIK............25..........08.07............1..... ..podkarpacie.......15.04.2013 klara1984............28..........09.07............2...... .lube lskie...........16.04.2013 bożka2930 ..........29..........10.07............2.......szczyrk... ........17.04.2013 andzik1984..........28..........10.07............2....... podkarpacie......17.04.2013 aneckaaa............26..........13.07............1....... .K-ó w ..................????..... lenkaś................29..........13.07............1... ....Łódź...............19.04.2013 Otulka...............28...........13.07............2..... ..śląskie.............18.04.2013 antonówkaa........27...........15.07............1....... podkarpacie......24.04.2013 mamakwietn........31...........16.07............3... ..opolskie............22.04.2013 eona.................26...........16.07............1... ..zachpom............20.04.2013 karolowa.............26..........22.06............1...... kuj-pom..............30.03.2013 Agacia.................25........7.07..............1.......mazowieckie.......13.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mnie dziewczyny wczoraj kuzynka wkurzyla :D podszedl do niej 4 letni syn i zaczal za cycki lapac, a ona do niego: idz do cioci Karoliny, ciocia ma wieksze ... ja tylko odpowiedzialam . ode mnie i moich cycków wara ;d a ona no ja zartowalam.. tylko ze dziecko nie rozumie takich zartow.. w tym wieku bierze wszystko na powaznie ... i malpuje .. a ona zamiast skarcic to jeszcze brawo bije .. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co... my sie zastanawiamy zeby powiedziec dziadkom o wnuku badz wnuczce, rodzenstwu chyba wysle mmsa z zdjeciem usg i testem "czesc wujku, ciociu..."... ale mysle jak fajnie powiedziec dziadkom o dzidziusiu...? macie jakies pomysly? nie chce tylko objasnic "jestem w ciazy" chcielibysmy im sprawic jakas niespodzianke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa ja bym powiedziała najrpościej jak mozna. Ja osobieście nie lubię takich przedstawień w stylu chowanie bucikow czy smoczkow w torcie, czy coś. pojechałabym z ciastem i powiedziala że jest okazja na dobra herbatkę bo bedziecie dziadkami - my tak zrobimy :) Ale to jest moje zdanie. Każdy robi inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bozka dobrze że wszystko dobrze.... jej, troche mnie przerazilas bo mnie tez troche bolal brzuch.... :( co prawda ja duzo leze więc mam nadzieje że robię wszystko co tylko mogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×