Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mgosia27

zdrowy tryb życia!!! czas na zmiany!!! 0d 1.08.2012

Polecane posty

przepraszam bardzo, ale nie jestem sfustrowaną kafeterianką o slomianym zapale... chcę zmienić swoj tryb zycia,bo prace mam siedzącą a w domu po powrocie tez nic sie nie ruszalam... poza tym do swojego jadlospisu chce wprowadzic same warzywka, ograniczyc tłuszcze...itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po za tym ja sie nie katuje, nie odchudzam , nie głoduje! jest tak ciepło, ze nie mam ochoty jesc juz kolacji, nawet mnie nie ssie.pije ok 2,5litra wody dziennie i jest ok. wczoraj szukałam fajnych przepisów na dietetyczne dania-duzo warzywek...zamierzam to wprowadzic do mojego jadlospisu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaara
to mozesz je tu napisac ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co?ja wczoraj znalazłam taką stronke i stamtąd wybrałam sobie, co lubię jesc.po prostu dopasowałm do siebie.przepisy sa z podziałem na kuchnię, składniki, kaloryczność. http://przepisy-light.pl/przepisy.html ja wybrałam sobie wersję light. popatrz, co lubisz, czy wzarzywka, owoce, ryby, miesko itp itd i dopasuj. w pracy na kompie mam tez taką dietkę na plaski brzuch w wordzie to mogę komus przesłac.tam tez są fajne przepisy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helka 671
przeslij jak mozesz mam problem z brzuchem najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona40juz na diecie
dziewczynki ja tez stawiam na ruch i na zdowsze jedzenie, nie mówie że całkiem bedzie bez słodyczy czy tłuszczu bo tak od razu nie chce rzucac sie na głęboką wodę - gdzies czytałam że jak tyle lat sie zbierało kilogramy to w dwa tygodnie nie zgubi sie zdrowo, dlatego stawiam na mż i bieganie ze 3 razy w tygodniu a w domku steper i brzuszki. ja obiado kolacje zjadłam ok 17.00 potem był jeszcze kawałeczek sernika i teraz juz bedzie tylko woda. Póki co codziennie troszke spada - jestem ciekawa do ilu może spaść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda_00
jestem z Tobą!!!!od dziś tez rzucam słodycze fast foody i CHIPSY!!!!!! no i jedzenie wieczorami o 19 to max!!!!!!!! oczywiściee moja dieta to MŻ i koniec bo nie potrafie byc na konkretnej diecie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda_00
sniadanie 9.00-2 kanapki z serkiem topionym i białe pieczywo;/...wiem wiem nie mozna:D 2 śniadanie 13.00 2 kanapki z wedliną serem i pomidorem z buleczkami z ziarnem obiad 16.00 kanapki z dżemem:) chlebek pełnoziarnity kolacja 18.30- arbuz!!! wiem moję jedzenie to same kanapki ale to tylko dzisiaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda_00
i ide na rower:) moja waga to 73kg!!!!!! 160cm;( a rok temu było 68 i to było duzo mam nadzieje że sobie poradze;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda_00
a czy ogórki mało solne i dżem swojej roboty jest zlem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem;)) zmeczona, mega spocona, ale bardzo szczesliwa, ze dałam radę. biegłam 40 min, potem w domku 2 serie po 50 brzuszków.2 serie po 40 przysiadów no i moje ulubione krązenie bioderek;)) ide pod prysznic, potem obowiazkowo wklepie balsam..;)) jesli chodzi o ogórki małosolne to ja uwielbiam, jeszcze swoich nie robiłam,ale tez niedługo zrobie i tez bede wcinac... ja korzystam z tabeli kalorii, bo nie jestem dietetyczka i nie znam sie, ale polecam dobą stronke: http://www.tabele-kalorii.pl/ tam chyba nie ma ogórków małosolnych, ale raczej mają niewiele kalorii, podobnie jak ogórki kwaszone czy zwykłe. jesli chodzi o dzemy to raczej nie zaszkodzi jak posmarujesz od czasu do czasu łyzeczkę dzemu kromke chleba pelnoziarnistego;)) te kupne to są zazwyczaj niskoslodowe, a te domowe mają duzo cukru... babeczki, pisac jak tam dzień minał???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, postanowienie i nowy nawyk do wdrozenia! mniej soli, zero chemii do żywności i duzo duzo przypraw!!! dziewuszki piszcie o swoich nowych nawykach zywieniowych, co warto wprowadzic do jadlospisu!!!;) a teraz gotuje ryz do pracy i robię sałatkę ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam...ja zaczęłam od wczoraj. Moje postanowienia: zero słodyczy,białego pieczywa,masła,tłustego mięsa,sosów,napojów gazowanych i objadania się bezsensownie :-p Dużo ruchu...rano 15 minut ćwiczeń na brzuch,a wieczorem godzinny szybki marsz. W sobotę lub niedzielę planuję jazdę na rowerze...zależy jaka będzie pogoda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda_00
odlałam własnie jajka:d i pije kawe z odrobiną cukru i mlekiem0.5% na 2 sniadanie jogurt naturalny o 12 w pracy serek wiejskie a póżniej zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z moich postanowień to unikanie bialego pieczywa, zmniejszenie wszsystkich porcji, jedzenie co 3godziny. Dzis na wadze 64,4 - nie wiem co sie dzieje ale fajnie spada. Dzis mam nadzieje pobiegac z rana zrobilam 200 połbrzuszkow (4 serie po 50). Zjadlam z rana śliwke i kawalek pozostalego sernika a potem będą 2 jajka na twardo, serek wiejski, 2 kromki ciemnego wieloziarnistego pieczywa, 4 plastry drobiowej szynki, pomidor, ogorek, kiwi, pol jabłka, wypije napewno 1,5litra wody mineralnej oprocz tego herbata kawa. Na obiad goląbki z mizeria a kolacja jeszcze nie ustalona, A wasze jakie menu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co te komentarze!!!
...............I jak zwylke musi sie pojawic jaka pomarancza i macic!!!Jezeli ci przeszkadza,ze dziewczyny w koncu zabieraja sie za siebie w celu lepszego wygladu i samopoczucia ,to nie zadladaj na zadne topiki. Zostaw swoje komentarze dla siebie,albo zaloz swoj ,nowy watek i tam sie wymadrzaj i radz innym. Dziewczyny nie przejmowac sie pamaranczami i walczyc dalej,popieram i powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiotam. Mgosia, czy moglabys mi przeslac te diete na plaski brzuch, bylabym ogromnie wdzieczna. Zycze wytrwalosci wszystkim dziewczynom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onawi
dziewczyny zlitujcie sie,jakie diety cud?? nie wierzcie w zadne bzdury,mozna jesc wszystko tylko w malych ilosciach.....a ten wysadzony brzuch to juz mnie rozbriol,a na co liczylas po kapuscie kiszonej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny!!! pisze dopiero teraz bo w pracy sajgon. zaraz robię kawkę.ja piję bez cukru i bez mleka. idąc do pracy kupiłam sobie 2 litry wody, troszke truskawek, 2 gruszki i 2 jabłka ;)) proszę o podanie meila, to przeslę jadłospis na zgrabny brzuch.sama tego nie stosowałam, ale widzę ze fajne mają przepisy od razu z podaniem ile kalorii mają dania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa no i witam nowe dziewuszki i zapraszam do zdrowego stylu zycia!!! >>>ona40juz_nadiecie- bardzo sie cieszę, że waga leci w doł.zdrowe jedzonko i nie objadanie sie jest nalepsze!a jak jeszcze dodamy do tego ruch, to człoweik od razu czuje sie lepiej!!! szczerze to ja nawet nie mam wagi, bo znając siebie na pewno bym sie ważyła codziennie a tak po ubraniach i po swietnym samopoczuciu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DIETA: Dieta na zgrabny brzuch Uważasz, że za dużo ważysz, ale najbardziej cię irytuje okrągły, zbyt wystający brzuch. Oto dieta wymarzona dla ciebie: schudniesz, a brzuch stanie się płaski. Będziesz ładniej wyglądać i od razu poczujesz się lepiej. TRWA: 14 dni DZIENNA DAWKA KALORII: 1300 ODCHUDZA: ok. 1 kg w ciągu tygodnia MOŻNA JĄ POWTARZAĆ: bez ograniczeń, ale też warto skonsultować jej dłuższe stosowanie z dietetykiem POLECANA: dla osób zdrowych, które chcą schudnąć i wysmuklić ciało, szczególnie w okolicy talii i bioder NIEWSKAZANA DLA: kobiet w ciąży oraz karmiących matek, dla dzieci, osób bardzo aktywnych fizycznie oraz tych, które cierpią na zaburzenia funkcjonowania pracy jelit (np. zespół nadwrażliwego jelita) SZCZEGÓLNIE BOGATA W: błonnik, witaminy C i E (silne przeciwutleniacze), bakterie probiotyczne zawarte w jogurtach oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. DZIEŃ 1. ŚNIADANIE - ok. 350 kcal Serek ziarnisty z selerem naciowym (opakowanie serka ziarnistego, 2 łodygi selera, 2 grubsze kromki chleba razowego) II ŚNIADANIE - ok. 120 kcal Mały banan OBIAD - ok. 450 kcal Makaron z brokułami i szynką PODWIECZOREK - ok. 140 kcal Sałatka warzywna (duży pomidor, mała czerwona papryka, łyżeczka oliwy z oliwek, sok z cytryny, kilka listków sałaty, zioła) KOLACJA - ok. 250 kcal Omlet z zielonym groszkiem ( jajko, 1/5 szklanki mleka 1,5%, łyżeczka mąki, 4 łyżki mrożonego zielonego groszku, tost z ziarnami) DZIEŃ 2. ŚNIADANIE - ok. 310 kcal Grahamka z serkiem i warzywami ( duża podłużna grahamka, 2/3 opakowania odtłuszczonego serka naturalnego do smarowania, średni ogórek, 3 duże rzodkiewki, ulubione przyprawy) II ŚNIADANIE ok. 140 kcal Pomarańczowy jogurt (małe opakowanie jogurtu naturalnego bez cukru, mała pomarańcza bez skórki) OBIAD ok. 460 kcal Indyk w sosie pomidorowym PODWIECZOREK ok. 110 kcal Duże jabłko, 3 migdały KOLACJA ok. 270 kcal Kanapka z szynką z indyka (3 kromki chleba chrupkiego z mesli, 2 plasterki szynki z indyka, mała czerwona papryka, zielenina) DZIEŃ 3. ŚNIADANIE ok. 310 kcal Twarożek z warzywami (2 średnie kromki chleba pełnoziarnistego, plaster chudego sera białego, 2/3 opakowania jogurtu naturalnego, duży pomidor, średni ogórek, ulubione przyprawy) II ŚNIADANIE ok. 140 kcal Pumpernikiel z szynką i ogórkiem (kromka pumpernikla, 2 plasterki szynki z indyka, mały ogórek) OBIAD ok. 440 kcal Kurczak z fasolką i ryżem PODWIECZOREK - ok. 140 kcal 1,5 plastra świeżego ananasa KOLACJA ok. 270 kcal Sałatka z fetą (cienki plasterek sera typu feta 30%, duży pomidor, 3 oliwki marynowane, 1,5 łyżeczki oliwy, 1/2 szklanki kiełków fasoli mung, mała czerwona papryka, 2 łyżki otrąb pszennych, kromka pieczywa chrupkiego) DZIEŃ 4. ŚNIADANIE ok. 360 kcal Egzotyczne mleko (pełna szklanka mleka 2%, 4 łyżki tradycyjnych muesli, mała mandarynka, 10 orzechów laskowych) II ŚNIADANIE - ok. 140 kcal Pasztet sojowy z papryką (kromka pieczywa pełnoziarnistego, pól małego opakowania pasztetu sojowego, pół małej czerwonej papryki) OBIAD - ok. 450 kcal Cielęcina w sosie szpinakowym PODWIECZOREK - ok. 130 kcal Średni grejpfrut KOLACJA - ok. 250 kcal Kalafior z warzywami (3 różyczki kalafiora, 3 łyżki kukurydzy konserwowej, duży pomidor, mały jogurt naturalny bez cukru, pół szklanki kiełków soczewicy, przyprawy) DZIEŃ 5. ŚNIADANIE ok. 310 kcal Kanapka z wędzonym łososiem (2 średnie kromki chleba żytniego pełnoziarnistego, 1/3 opakowania odtłuszczonego serka do smarowania, plasterek wędzonego łososia, duży pomidor, 10 średnich rzodkiewek) II ŚNIADANIE ok. 140 kcal Koktajl malinowo-migdałowy (mały jogurt naturalny bez cukru, szklanka świeżych malin, 5 migdałów) OBIAD - ok. 450 kcal Dorsz w warzywach PODWIECZOREK ok. 130 kcal Owocowe szaleństwo (szklanka borówek amerykańskich, pół szklanki miąższu arbuza, średnia morela) KOLACJA ok. 230 kcal Sałatka z tuńczyka (1/2 puszki tuńczyka w sosie własnym, jajko, pomidor, 3 liście kapusty pekińskiej, ogórek, cebula, 1/2 szklanki kiełków fasoli mung, 1/2 łyżeczki oliwy, przyprawy) DZIEŃ 6. ŚNIADANIE ok. 320 kcal Tosty z paluszkami karbowymi (3 tosty pełnoziarniste, 4 paluszki krabowe, 1/3 opakowania odtłuszczonego serka naturalnego do smarowania, duży pomidor, przyprawy) II ŚNIADANIE ok. 130 kcal Morelowy jogurt (mały jogurt naturalny, 2 morele) OBIAD ok. 480 kcal Kuskus z bakłażanem PODWIECZOREK ok. 140 kcal Duża gruszka KOLACJA ok. 240 kcal Sałatka z kawałkiem wędzonej ryby (50 g wędzonej makreli, duży pomidor, 2 łyżki zarodków pszennych, 1/2 szklanki kiełków soczewicy, przyprawy) DZIEŃ 7. ŚNIADANIE - ok. 370 kcal Serek ziernisty z warzywami (2 średnie kromki chleba pełnoziarnistego, opakowanie serka ziarnistego, pomidor, ogórek, 1/4 szklanki kiełków soczewicy, rzeżucha) II ŚNIADANIE - ok. 140 kcal Kefir z dodatkami (małe opakowanie kefiru, łyżeczka rodzynek, 2 łyżki otrąb pszennych) OBIAD - ok. 460 kcal Zupa pomidorowa z makronem PODWIECZOREK - ok. 110 kcal Kisiel z malinami (szklanka malin, 1/3 szklanki kisielu owocowego) KOLACJA - ok. 300 kcal Roladki z cukinii z fetą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEPISY: Makaron z brokułami i szynką 75 g szynki wołowej 50 g suchego makaronu 3 małe różyczki brokułu 1/3 opakowania jogurtu naturalnego bez cukru łyżeczka suszonych rodzynek łyżka oliwy przyprawy ziołowe Makaron ugotuj, szynkę pokrój w paski i usmaż na oliwie. Brokuły ugotuj na parze. Makaron wymieszaj z szynką, dodaj rodzynki, brokuły. Składniki polej jogurtem z ziołami. Indyk w sosie pomidorowym 150 g filetu z piersi indyka 50g suchego brązowego ryżu 2 średnie pomidory szklanka pokrojonej włoszczyzny łyżka oliwy kilka listków sałaty sok z cytryny Mięso pokrój i oprósz przyprawami, usmaż bez tłuszczu, dodaj pokrojone w kostkę pomidory, włoszczyznę oraz oliwę, duś do miękkości. Pod koniec duszenia dodaj ugotowany ryż. Sałatę porwij na kawałki i przypraw sokiem z cytryny. Kurczak z fasolką i ryżem 150 g filetu z piersi kurczaka 35 g suchego ryżu brązowego 2 garści fasolki szparagowej łyżeczka nasion słonecznika sok z cytryny łyżka oliwy ulubione zioła Mięso pokrój i oprósz przyprawami, usmaż bez tłuszczu. Ugotuj fasolkę szparagową na parze. Sok z cytryny wymieszaj z oliwą i ziołami. Na patelni upraż nasiona słonecznika. Do mięsa na patelni dodaj ugotowany wcześniej brązowy ryż, fasolkę szparagową, uprażone nasiona oraz sok z cytryny i oliwę, wszystko razem wymieszaj i duś jeszcze przez 2-3 minuty. Cielęcina w sosie szpinakowym 120 g udźca cielęcego 50 g suchego makaronu razowego 2 pęczki świeżego szpinaku 2/3 opakowania naturalnego jogurtu bez cukru łyżeczka oliwy przyprawy ząbek czosnku Pokrój cielęcinę i usmaż bez tłuszczu. Dodaj szpinak, oliwę oraz ząbek czosnku, duś do miękkości. Pod koniec dodaj jogurt oraz przyprawy. Ugotuj makaron, polej sosem. Dorsz w warzywach 120 g filetu z dorsza 50 g suchego brązowego ryżu 3 pieczarki mała czerwona papryka cebula 1/2 szklanki kiełków fasoli mung 1/2 puszki pomidorów łyżka oliwy przyprawy Rybę oprósz przyprawami, skrop oliwą, obłóż pieczarkami, cebulą, papryką, pomidorami oraz kiełkami i zapiekaj 15 minut. Podawaj z ryżem. Kuskus z bakłażanem 120 g filetu z piersi kurczaka 50 g suchej kaszki kuskus mały bakłażan czerwona papryka 1/2 cebuli bulion warzywny natka łyżeczka oliwy Pokrój mięso i usmaż bez tłuszczu. Bakłażan, paprykę i cebulę pokrój i uduś z oliwą, w bulionie. Do miękkiego kuskusu dodaj posiekaną natkę, warzywa i mięso. Wymieszaj i duś 2-3 minuty. Zupa pomidorowa z makronem 120 g filetu z indyka 50 g suchego makaronu razowego 1/2 puszki pomidorów 1,5 szklanki pokrojonej włoszczyzny 1,5 łyżeczki oliwy przyprawy Do bulionu wrzuć mięso, pomidory, oliwę i włoszczyznę, przypraw i gotuj do miękkości. Zupą zalej ugotowany makaron. Roladki z cukinii z fetą 2 plasterki sera typu feta 30% mała cukinia duży pomidor łyżeczka oliwy przyprawy Pokrój cukinię wzdłuż, posmaruj fetą. Na środku roladki połóż plaster pomidora oraz przyprawy. Zawiń i przekłuj wykałaczką. Blachę skrop oliwą, piecz roladki ok. 20 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja np. nie jem kolacji, wiec ta dietkę mozna byłoby zmodyfikowac i stosowac bez kolacji.wtedy te ok 300 kalorii odpada i wychodzi 1000kalorii. ja nei chce się katować głodówkami, wolę zdrowo jeśc, bo kocham jesć, ale teraz jem o wiele mniej!!!;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka:-)
Witam...mogę się przyłączyć.Zdrowe odżywianie zaczęłam 30 sierpnia.Postanowiłam,że czas na zmiany w moim życiu,koniec objadania się słodyczami,tłustymi potrawami itp.Nie mam dużej nadwagi,ale te 6 kg.przydałoby się zgubić. Jestem już po ćwiczeniach i śniadanku ( sałatka warzywna-ogórek,kiełki rzodkiewki,papryka czerwona,sałata lodowa + pół serka wiejskiego)...teraz kawka bez cukru z mlekiem 1,5 proc.,na drugie śniadanie planuję owoce z kompotu + chlebek ryżowy. Na obiad mam zupkę jarzynową. Pozdrawiam i powodzenia...piszcie co jecie w danym dniu to będzie łatwiej...bo to takie wyspowiadanie się na klawiaturze hehe ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka:-)
fajny ten jadłospis na płaski brzuch,pewnie z niektórych dni skorzystam...dzięki Mgosia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam słowo dla Was:)
Autorko, odnośnie żelu którego używasz to jest do niczego. Ja go miałam plus peeling w zestawie, zużyłam całe opakowanie i zero różnicy a w zasadzie różnica była, skóra jeszcze bardziej mi się wysuszyła ale być może Ciebie to nie będzie dotyczyć:) Twoja idea zdrowego odżywiania mi się podoba, chociaż u mnie ciężko będzie bo jestem w ciąży i zbyt często i łatwo ulegam wpływom zachcianek :p i mam pytanie: jak dobrać odpowiednie pieczywo? Bo słyszałam że niektóre ciemne jest tylko barwione pozbawione wartości odżywczych i na te trzeba uważać. Pozdrawiam Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam słowo dla Was:)
Autorko, odnośnie żelu którego używasz to jest do niczego. Ja go miałam plus peeling w zestawie, zużyłam całe opakowanie i zero różnicy a w zasadzie różnica była, skóra jeszcze bardziej mi się wysuszyła ale być może Ciebie to nie będzie dotyczyć:) Twoja idea zdrowego odżywiania mi się podoba, chociaż u mnie ciężko będzie bo jestem w ciąży i zbyt często i łatwo ulegam wpływom zachcianek :p i mam pytanie: jak dobrać odpowiednie pieczywo? Bo słyszałam że niektóre ciemne jest tylko barwione pozbawione wartości odżywczych i na te trzeba uważać. Pozdrawiam Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×