Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kiwi1988

160cm i 100kg wagi porażka :( a kiedyś 160cm i 56kg, schudnijmy po ciąży, kto z

Polecane posty

kiwi nasza sużba zdrowia ... nic dodać nic ująć ... sama jak co to prywatnie zawsze z dzieckiem chodze ach... a jeśli chodzi o wage to nie wiem bo ja się waże co tydzień w poniedziałki wiec ... muszę do poniedziałku zaczekać mam nadzieję że tak ;-)) tak chociaż 1,5 kg mniej ... byłobby miło ;-)) no zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanka33 no ja chodze do jednej z najwiekszych przychodni w łodzi:-/ lekarze dobrze sprzęt i td bo mam blizko ale kurwa taki buzdel ze masakra :-/ kurna a chciałam sie dowiedziec czy ten kefir coś daje :( tak się zastanawiam mam takie siodełko do noszenia dziecka , jak ja ubrac na spacer jak jest tak jak dzisiaj:-/ we wozku to ja przykrywam kocykiem a w takim nosidełku to nie ma jak takiego dziecka przykryc:-/ w yciu nie miałam takiego czegos, znaczy miałam ale przy starszej nie uzywałam, wygodne cos takiego??? Ja to sie boje ze sie przewrócę :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi napewno się schudnie ... ariella jesli chodzi o jadłospis to ja mam zasadę 3 posiłków i nawet teraz na tej 10 dniowej diecie też przestrzegam a tak po za nią jem np. I posiłek 8-9 godz1-2 łyżki muslli + 1 otrąb owsianych zalane jogurtem naturalnym II posiłek 12-13 kanapka ciemnego pieczywa obkład różny (bez masła oczywiście) plaster szynki lub serek biały lub topiony + ogórek lub poidor III pieś kurczaka grilowana + warzywa i troszkę ryżu lub mięsko gotowane + warzywa, zupka jak jes dla wszystkich to też miseczkę itp no i oczywiście zielona herbata i kawa z mleczkiem ;-)) i duzo wody ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc!!! moje sniadanko to 3xchrupkie pieczywo zytnie i jeden pomidor na obiad planuje kalafior, brokul i papryka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze nie tylko ja nie moge funkcjonowac bez kawki:D heh ktos ma moze bezkofeinowa? podobno jest o wiele lepsza przy diecie i zastanawiam sie czy nie zainwestowac tylko ze nie mam pojecia jak smakuje....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :) Służba zdrowia w PL to temat na osobny topic ;) Mam same negatywne wspomnienia.. Co do jadłospisu to ja dziś zaczęłam od kawy z mlekiem, potem zjadłam musli z jourtem+ garść truskawek i i kilka kropli syropu klonowego. Na obiad zrobię coś z kurczaka na pewno bo właśnie się rozmraża, może filet na parze + sałata i pomidor z ziołami spryskane oliwą. Dziś bez ryżu czy kaszy, a zazwyczaj małą ilość dodaje też właśnie węgli- ale wszystko brązowe, z pełnego przemiału. a potem już muszę skoczyć na zakupy bo pusto w lodówce. ;) Ale zazwyczaj jem tak- do południa owoce- tj do czasem jem tak jak dziś musli i dodaję tam owoce, czasem placek z jajek z otrębami i jabłkiem lub/i bananem czy jakiś shake. Czasem jem kanapkę z pumpernikla z pomidorem i sałatą,rzodkiewką etc, albo omlet z 2jajek z serkiem wiejskim, a wtedy na 2sn jem jakiś owoc. Do każdego posiłku staram się jeść jakieś warzywa- choćby parę liści sałaty, czy pomidora. Po treningu prawie zawsze zjadam banana albo pół, albo piję shake z bananem, ale oprócz tego staram się unikać po południu cukrów- również tych w owocach. Im później tym więcej jem białka, tzn jak jem koło 12 lunch to zazwyczaj oprócz fileta czy ryby jest tam kasza, ryż czy czasem makaron postaci spagetti z sosem pomidorów, ale jeśli jem to samo mięso wiczorem na kolację to tylko z warzywami, z surówką. Na kolację jem też często serek wiejski z warzywami albo jajko+ brokuły, pomidor. Piję głównie wodę, a z ciepłych- herbatę zieloną, różne owocowe, miętowe, czasem earl gray czy kawę z mlekiem- nie słodzę. Staram się unikać picia podczas jedzenia i ok 30 przed i po. To rozrzedza soki trawienne jak pewnie wiecie. Na codzień ogóle nie kupuję słodyczy, chipsów etc. Unikam żywności przetworzonej i jak ma ktoś ochotę na coś słodkiego robię lody yogurtowe z owocami, shake-i owocowo-mleczne, mrożone truskawki zmiksowane, ciastka owsiane etc. Słodzę syropem klonowym lub miodem, prawie nie używam cukru, a jak już to brązowy. Raz na jakiś czas robimy taki dzień( zazwyczaj przed moim okresem bo wtedt mam ochotę na coś słodkiego :P ) że każdy może jeść co chce i kupujemy też słodycze. Najczęściej jest to poprostu czekolada albo jakieś domowe ciasto. A na codzień podstawowa zasada nasza to jadać zdrowo. Ale się rozpisałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, jeszcze jedno- ja się staram jeść co 3h w małych ilościach. Większość mojego życia jadłam 1-3razy dziennie i nie służyło mi to. Odkąd jem częśto zaczęłam chudnąć bo mój orgaznizm niemusi bać się, że znów nie dostanie czego potrzebuje i nie musi magazynować. A nosidełko jeśli musisz o takim w miękkim, w stylu plecaka to ja takie miałam i używałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do lekarzy specjalistów chodzę prywatnie typu laryngolog, ortopeda itd. bo nie chce czekać w kolejkach 100lat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To 1 to po lewej tak? to jest złe i radzę Ci go nie używać, bo dziecko musi mieć pozycję "żabki" trzeba też dbać o bioderka prawda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest pełno artykułów, forum itd. o wisiadłach, nosidłach i chustach, jak jesteś zaciekawiona tym tematem to poszukaj i poczytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka nie wiem kurna, raz je przymierzyłam, mam takie jak to po lewo , moje lewo, tak mi sie kojarzy ze to takie ale nie wiem jak mała ma nozki czy wisza czy nie, musze załozyc włozyc ja i zobaczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0_o 2525
Przepraszam, że tak się wtrącę w temat :) Ktoś tu (chyba sama autorka) napisała, że je na śniadanie musli. 2 łyżki- no niby mało, ale z tego co wiem, to te płatki mają bardzo dużo kalorii. Miałam koleżankę, która na śniadania jadła paczkę musli (fitella czy coś) i przytyła w ciągu mies 2 kg. Uważajcie dziewczyny na to co jecie i nie wierzcie reklamom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zobacz od kiedy możesz dziecko w tym nosić, bo ona powinna chociaż główkę samodzielnie trzymać, a ona ile na razie ma tygodni? musisz wszystko przejrzeć :) i stań sobie w lustrze i zobacz jak to wygląda, pozycja żabki jest ok. widać takie przedłużenie materiału, że nóżki się na tym opierają, a jak wisi na kroczu to źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka-jedna33 włozyłam ja ciężko mi okreslic bo ona ma 6tyg dopiero wiec jak siedzi to prawie nosidło siega jej do kolanek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6tyg. to maluszek, lepiej jakbyś kupiła chustę do noszenia niż nosidełko, ona za malutka na to jeszcze jest. Wszystko generalnie zależy od ortopedy zapytaj się jedni mówią, że jak trzyma główkę samo, inni jak już dobrze siedzi. Z tego co pamiętam to chyba w chustach można nosić od urodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podam Ci sprawdzone forum na temat chust i nosidełek, one wszystko o nich wiedzą i w razie czego pomogą coś wybrać :) www.chusty.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka-sobie33 aj tam nie bede chodzic po necie i czytac w poniedziałek ide na przeswietlenie stawow biodrowych z mała zabiore nosidło i spytam czy moge w nim nosic czy nie :) lakarz mi powie czy jest odpowiednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka-jedna33 ja z tego nie korzystam, dostałam to i tak wisi ale ostatno pomyslałam ze ja bedzie np pochmurno to po co mam znosic wozek z 2giego pietra jak sklep mam 200m dalej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tylko nie każdy lekarz się zna na nosidłach, dla jednych to byle co można nosić :) a tak lepiej się dowiedzieć co i jak z każdej strony. Mój ortopeda bardzo przywiązywał uwagę do pozycji żabki, żeby dziecko tak nosić na rękach i pokazywał jak. Tak samo nie można łapać dziecka za nóżki tylko wsuwać rękę pod pośladki i podnieść cały tyłek żeby nałożyć pieluszkę. Oczywiście pokazał jak :D Ja się praktycznie wszystkiego od niego dowiedziałam, bo położne miały wszystko w dupie.. :/ nic ich nie interesowało.. a ja w szpitalu przebierałam jak mi się żywnie podobało, bo nie wiedziałam jak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0_o 2525
Może i przesadzam, ale nie uważam, żeby to było zdrowe. Zresztą mleko 0.5% to jak woda :/ Ale już uciekam i się nie wtrącam :) Skoro Ci taka dieta służy to ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sobie kawę zrobiłam, czekam aż mała się obudzi, zje łaskawie obiad i idziemy na zakupy :) ogólnie to nic mi się nie chce. Kiwi a Twoja mała chodzi do przedszkola? albo czy się zastanawiasz nad tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy jakie musli pomarańczko- a jak twoja koleżanka jada paczkę! to nic dziwnego, że przytyła... Ja zazwyczaj sama robię musli - otręby, mam jeszcze drugie płątki tego typu, co tego kilka orzechów, rodzynek czy innych słoneczników. W lidllu też jest( przynajmniej w UK, chyba w Pl tez być powinno) takie dobre musli bez żadnych gówien. W niebieskim opakowaniu. Ja jem z 2 łyżki tego musli więc jakiejś bomby kalorycznej to nie robi, a jest zdrowe i taki posiłek zawiera dobre tłuszcze i białko i węgle- super śniadanko. Zazwyczaj jem z yogurtem naturalnym albo greckim. A, że ma trochę kcal to nie jesz tego przed spaniem, ale na początek dnia. Musisz mieć energię, zwłaszcza kiedy ćwiczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×