Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Oby

ILE tak naprawdę kosztuje dziecko?

Polecane posty

Gość Zinnka
Ale ja nie mowie o kontaktach, tylko o opiece nad dzieckiem. To dwie rozne sprawy. Wylicz sobie ile czasu b.zona poswica na opieke nad dzieckiem, a ile ty. A potem pomnoz przez stawke za godzine opiekunki. Sporo, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja byla cos tam mowila ze ona spedza z dzieckiem 27 dni w miesaicu a ja 4 i ze che 60% kosztow. I tak jej sedzia odpowidedzial- ze to nie sprawa o kontakty. PPomijajac ten fakt.... i biorac pod uwage same koszta...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdsaeg
Dostaję 1000zł alimentów, to wystarcza na kieszonkowe - no to pierdolnełaś:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama wychowuję moje dziecko
książki to koszt 400zł minimum, pod warunkiem, że połowa używanych:P Pomyśl o prądzie, które dziecko zużywa, wodzie, bo się kąpie, proszku do prania, szamponie, mydle, szczoteczce do zębów i paście..... Oj dużo dużo wymieniać, dziecko kosztuje mnóstwo kasy. Ubezpieczenie, rada rodziców, składki na różne prezenty, to na nauczycieli, to na prezenty dla kolegów............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to na kosmetyki powiedzmy 30 zl miesiecznie, bo tego nie wzielem pod uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama wychowuję moje dziecko
bo jak matka tak żyje, czyli jeździ na nartach, to wiadomo, że to dziecko ze sobą zabiera gra w tenisa, to wiadomo, że to dziecko też gra, jeździ codziennie na basen to dziecko z nią!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co robic bo ja ksie znow zgodze to za rok kolejna podwyzka bedzie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Foska
wejdż sobie na stronke kancelarii adwokackiej- Koszt utrzymania małoletniego - wygodne arkusze kalkulacyjne-Grzybkowski,Guzek,Jackowski link http://www.grzybkowski-guzek.pl/pl/pro-publico-bono/167-koszt-utrzymania-maloletniego-nowe-arkusze-kalkulacyjne.html na dole strony są 4 arkusze kalkulacyjne do pobrania pobierz sobie odpowiedni do wieku swojego dziecka.Wypełnij rubryki. Wpisuj ceny po przecinku. Cen nie zawyżaj. Na końcu kalkulator zliczy wszystkie koszty i podzieli przez 12 mies dzieląc całość na dwoje rodziców. Skoro zabierasz dziecko raz na tydzień to mało prawda? Matka poświęca temu dziecku 6 dni w tygodniu piorac,sprzatając,ucząc,zabawiając,gotując,siedząc podczas choroby (zapewne musi brac zwolnienie lekarskie by siedzieć przy chorym dziecku-traci na tym prawda?) To matka chodzi na wywiadówki,wysłuchuje dzieciecych problemów i jest zawsze w poblizu. Więc zapytam-dlaczego ma ponosic koszty utrzymania dziecka w 1/2 ? To może zamień się z nią - ona da tobie 600 a ty pomysl o całej reszcie. Co do rodzin które żyją za 300 zł / osobę. Chyba nie zdajesz sobie sprawy że te rodziny maja cały szereg dodatków np: -dofinansowanie do mieszkania -jesli mają piece to dostaja ekwiwalent z MOPS na zakup wegla -MOSP opłaca im rachunki za prą i gaz -MOPS opłaca dzieciom obiady w szkole a jak są w wieku przedszkolnym a matka pracuje to równiez i opłaca przedszkole -co pół roku miasto wypłaca na dzieci tzw stypendia ( około 400 zł na/dziecko)-warunek jest okazanie rachunków np zakup odziezy -unia europejska daje takim rodzinom jedzenie-mleko w kartonikach,jogurty,kaszę,płatki,cukier,sery,serki topione -równiez caritas takim rodzinom oferuje odzież,meble,posciel -dzieci maja opłacane kolonie,zielone szkoły,wyprawki do szkoły,paczki świateczne proszę nie mówić,że takie rodziny zyja jedynie za 300 zł na osobę wystarczy tylko zgłosic sie do MOPS lub POPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może gdybyś dawał ...
więcej, to Twoje dziecko mogłoby pojechać na obóz lub narty? 10 lat to duże dziecko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama wychowuję moje dziecko
no to napisz ile kosztuje szampon, mydło, pasta do zębów i szczoteczka i papier toaletowy też!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zinnka
"Pomijajac sam fakt......". Alez to jest ucieczka od tematu! Nie wiem, co mowil sedzia, wg mnie mowil glupio. Nie mozna pomijac czas poswiecony dziecku, bo jest to takze koszt. Pomysl ile kosztuje opiekunka! A gdyby twoja b. zona miala zajete popoludnia, to musialaby zapewnic opieke nad dzieckiem zostawiajac je z opiekunka, tak? Wiec jak mozna nie liczyc tego kosztu????? Pomysl logicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ok, to oni tylko jezdza na wycieczki gorskie to jest powiedzmy 40 miesiecznie. To mnie przekonaliscie ze wyjdzie 1200. Ale jest jdno ale .... przeciez to maja byc uzasadnione i podstawowe potrzeby tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama wychowuję moje dziecko
dezodorant dodaj, bo ja nie mówię o perfumach, moje dziecko starsze je używa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szampon 10 zl pasta tez mydlo 3 zl, papier 8 zl szczoteczka 10 zl ale to sie na miesiac nie kupuje przeciez ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to zalezy od poziomu zycia matki??/ A tak to, że jedna matka musi kupić mielonkę za 9,99 zł za kilogram a inna może kupować szynkę po 35,90 zł za kilogram. Jedna matka wyśle dziecko na wakacje do dziadków za 0,0 zł a inna wyśle dziecko na obóz za 2 000 zł. Jedna matka nie ma pieniędzy na dodatkowe zajęcia dla dziecka a inna wyśle dziecko na zajęcia sportowe za 150 zł miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok ,ale wycieczki na narty itp to nie sa podstawowe koszty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama wychowuję moje dziecko
jeżdżą na górskie wycieczki i 40 zł? Jak w jaki sposób? Napisz przepis? Dojadą za 40 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dostaję 300 na 11-latka
i jest wielka obraza,że chcę więcej;) ojciec dziecka jest OBURZONY,ze smiem wogóle mysleć o jakiejkolwiek podwyżce. Poza wpłatą pieniędzy nie ma zadnego kontaktu z ojcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podaele miesiecznie, powiedzmy 4 wycieczki 400 zl licze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama wychowuję moje dziecko
no to chcesz, żeby twoje dziecko żyło na poziomie minimum, matka ma go chować czy wychować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komorka jest za 30 zl bo syn mowil, kieszonkowe 40 zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest okolo 1300 ale czy to sa koszty podstawowe??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Foska
[zgłoś do usunięcia] Oby no ok, to oni tylko jezdza na wycieczki gorskie to jest powiedzmy 40 miesiecznie. To mnie przekonaliscie ze wyjdzie 1200. Ale jest jdno ale .... przeciez to maja byc uzasadnione i podstawowe potrzeby tak? A OBÓZ TO NIE UZASADNIONA POTRZEBA? Przecież to dziecko musi sie rozwijać!! Co ty byś chciał aby o wodzie i chlebie zyło,uczyło sie przy lampie naftowej opatulone w koce? Ty bys tak chciał zyc? Mój czynsz wynosi 800 zł a od wrzesnia bedzie wynosił 1000. Mieszkam z sama z dzieckiem. Podziel tylko czynsz na 2 osoby=500 zl a to na dwoje rodziców= 250 zl. Mam z dzieckiem mieszkac pod mostem? A gdzie prąd 120/mies/ A gdzie ogrzewanie? 500,600 zł w okresie zimowym? A gdzie opłata z RTV,za smieci,za wodę i scieki? 1m 3 wody i scieków to koszt 11 zł a ile dziecko zuzyje dodajac do tego pranie? 3 metry? Prosze to masz 33 zl Wy którzy nie jesteście z dziecmi i musicie płacic nie zdajecie sobie sprawy,ze te 600 zł to nie wystarczy na pokrycie wszystkich kosztów nawet w 1/3 Co ty uważasz,ze dziecko pod płotem sie załatwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szkołę policzyłeś 50 zł, to za mało. Komitet 10 zł miesięcznie + ja płacę za xero też 10 zł miesięcznie. Wyjście do kina czy teatru + czasami jakaś wycieczka. Dodaj książki, zeszyty i inne pierdoły. 100 zł to MNIEJ więcej jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może gdybyś dawał ...
rozwoj intelektualny dziecka to podstawowa potrzeba!!!!! A to uzyskuje sie poprzez zajęcia dodatkowe, wycieczki, ksiązki poza szkolne!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama wychowuję moje dziecko
50 zł miesięcznie kieszonkowe? To daje kwotę 1,66 na dzień, temu dziecku nawet na gałkę loda nie wystarczy!! A ono też chce kołaczyka pewnie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Foska
skoro sobie rzucasz tu koszty to je zaraz podliczaj a zobaczysz,że kwota bedzie zawrotna a co trzeba zrobic gdy 10 latek grajac w piłkę w wyjściowych spodnia (mimo zakazu matki) przewróci sie i na kolanie zrobi wielka dziurę? Trzeba kupić nowe portki. W lumpeksach na dzieci w takim wieku nie znajdziesz spodni-ten wiek tak ma-gra w piłkę i robi dziury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×