Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Oby

ILE tak naprawdę kosztuje dziecko?

Polecane posty

Gość mamuski
Tylko ze nie bierzecie chyba pod uwage , ze matka tez jeste finansowo odpowiedzialna za dziecko .. wiec skoro on daje 600 ona powiedzmy 300 poniewaz wiecej czasu spedza z dzieckiem to jest 900 a jak 4 osobowe rodziny zyja z pensji 2000 zl i daja rade to chyba przesadzacie mowiac ze to malo co nie ? i kto kupuje takie drogie buty dla dzieci ? 150 zł w Polasce to chyba troche duzo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuski
a poza tym jak czytam wasze wypowiedzi (niektóre) to szlak mnie trafia niech odda wszystko dziecku i mieszka na ulicy i nic nie je tak by było najcieplej ? Żałuje dziecku, wylicza co to za teksty żal mi was ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnosnie wyliczen powyzej zgadzam sie, ale ...za duzo wyszlo na ubior 200? rozrywka 100? a za malo lekarz 12 zl? cos dziwne wyliczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnosnie wyliczen powyzej zgadzam sie, ale ...za duzo wyszlo na ubior 200? rozrywka 100? a za malo lekarz 12 zl? cos dziwne wyliczenia ubir 70 maxrozrywka powiedzmy 50 max lekarz no powiedzmy 100 to jest 220 a nie ponad 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alimenty sa sprawiedliwe
mamuski Tylko ze nie bierzecie chyba pod uwage , ze matka tez jeste finansowo odpowiedzialna za dziecko .. wiec skoro on daje 600 ona powiedzmy 300 poniewaz wiecej czasu spedza z dzieckiem to jest 900 a jak 4 osobowe rodziny zyja z pensji 2000 zl i daja rade to chyba przesadzacie mowiac ze to malo co nie ? i kto kupuje takie drogie buty dla dzieci ? 150 zł w Polasce to chyba troche duzo ... jestes niedoinformowana jesli rodzina 4 osobowa ma dochodu 2000 to dzieli sie ja przez wszystkich domowników a wiec 2000 : 4 = 500 zł-takie kryterium dochodowe upoważnia rodzinę do - dodatku mieszkaniowego - zasiłku rodzinnego-wysokość w zależności od wieku oraz posiadanego orzeczenia o niepełnosprawności -do dofinansowania do obiadów szkolnych,do częściowego pokrycia rachunków za prad i gaz z MOPS -500 zł/osobę zwalnia dzieci z opłat szkolnych-pzu, klasowe aby mieć jedyne 2000 zł na 4 osoby trzeba być totalna gapą-jesli dwoje rodziców weźmie sie do pracy to przy najniższej krajowej wychodzi trche wiecej prawda samotna matka z jednym dzieckiem tworzy rodzine 2 osobową-przy zarobkach 1400 zł taka matka nie może liczyć ani na dodatek mieszkaniowy ani tez rodzinne ani na inna pomoc-dlaczego? bo dzieląc 1500:2 = 750 zł a to oznacza przekroczenie progu dochodowego samotna matka nie ma mozliwości dorobienia bo musi zajmować sie dzieckiem natomiast wolny tatuś ma po swoich 8 godzinach pracy duzo wolnego i śmiało może zakasac rekawki i dorobić jesli jemu nie starcza na swoje własne utrzymanie poza tym nalezy dbac zarówno o zwiazek by sie nie rozleciał jak i o swoje dzieci jestem bardzo rada,że sady zawsze biorą strone matek-wiedza dobrze,że ojcowie zawsze unikaja płacenia na swoje dzieci i zaniżaja swoje dochody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodatkowo mieszkanie i koszty ztym zwiazane to zalezy bo moja byla z synem mieszkaja sami wiec i koszta wychodza 300 na dziecko... Nie ma co juz liczyc te 1200 na \dziecko szkolne wyda na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chce wyjsc ostatni szuja przed synem i te 700 sie nalzey mu na bank tak uwazam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alimenty sa sprawiedliwe
oby wejdz na ta stronke którą ktos tobie podał i wypełnij ją-sam zobacz ile co kosztuje dziecko tez musi miec tapczan,biurko,dywan,środki czystości 9dywan trzeba wyprać,okna umyć),dziecko również śpi pod kołdrą na która nakłada się pościel a która to sie wydziera.dziecko równiez sie wyciera po myciu w ręczniki-one tez się wydzierają. czy ty uważąsz ze pokój dziecka nie musi byc remontowany? majac syna wiesz chyba ze chłopcy graja w piłke-trampki się niszczą-tarmapki kupuje sie co drugi miesiąc. a jesli dzieciak nie ma cela i wybija notorycznie szyby to myslisz,ze to krasnoludki te szyby wstawiają i to nic matke nie kosztuje wypełnij sobie te arkusze utrzymania dziecka a przekonasz się na własne oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chce m isie tego liczyc na tamtej stronie, ale tutaj mnie przekonaliscie ze te kosztasa. Dziecko moje dobrze wyglada, nie jest zaniedbane itp. Chodzi na angielski tylko dodatkowow wiec tu tez nie naciga mnie, stad wniosek ze tak to wychodzi,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alimenty sa sprawiedliwe
Foska wejdż sobie na stronke kancelarii adwokackiej- Koszt utrzymania małoletniego - wygodne arkusze kalkulacyjne-Grzybkowski,Guzek,Jackowski link http://www.grzybkowski-guzek.pl/pl/pro-public o-bono/167-koszt-utrzymania-maloletniego-nowe-arkusze-kalkul acyjne.html na dole strony są 4 arkusze kalkulacyjne do pobrania pobierz sobie odpowiedni do wieku swojego dziecka.Wypełnij rubryki. Wpisuj ceny po przecinku. Cen nie zawyżaj. Na końcu kalkulator zliczy wszystkie koszty i podzieli przez 12 mies dzieląc całość na dwoje rodziców. Skoro zabierasz dziecko raz na tydzień to mało prawda? Matka poświęca temu dziecku 6 dni w tygodniu piorac,sprzatając,ucząc,zabawiając,gotując,siedząc podczas choroby (zapewne musi brac zwolnienie lekarskie by siedzieć przy chorym dziecku-traci na tym prawda?) To matka chodzi na wywiadówki,wysłuch*je dzieciecych problemów i jest zawsze w poblizu. Więc zapytam-dlaczego ma ponosic koszty utrzymania dziecka w 1/2 ? To może zamień się z nią - ona da tobie 600 a ty pomysl o całej reszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alimenty sa sprawiedliwe
moje dziecko pije codziennie frugo z biedronki- koszt około 2 zł x 30 dni=60,na sniadanie kupuje mu jogurt z biedronki(mleka nie pije) 0,90x 30 = 27 zł masz już 87 zł tylko na te dwie rzeczy które raczej go nie utuczą a gdzie reszta???? Gałka lodów kosztuje 3 zł-kupisz jedną? nie!! kupisz dwie bo codziennie tych lodów mu nie serwujesz mozna by wyliczać i końca by nie było widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddddddddffffffffpppppppppp
Oby odnosnie wyliczen powyzej zgadzam sie, ale ...za duzo wyszlo na ubior 200? rozrywka 100? a za malo lekarz 12 zl? cos dziwne wyliczenia No to sobie pozamieniaj, ja napisałam, ze to takie ok. skad mam wiedzieć jakie ma wydatki Twoja eks i gdzie kupuje różne rzeczy dla dziecka? Nie wiem. Założyłam nowe ubrania, obuwie. Można oczywiście kupować w lumpeksie. Z butami, to jest kiepsko dla dzieci, dorośli jeszcze kupią buty ok w lumpeksie, ale to, co jest dla dzieci jest zazwyczaj rozwalające się i poiniszczone, chyba że masz w swoim mieście lepszy lumpeks, to może tam są. Obuwie takie drogie, bo skórzane buty kosztują od 100 do 179 zł dla dziecka, Wy nie widzicie cen w sklepach. Ja akurat kupuję większość z przecen, ale czasem trzeba kupić w cenie tradycyjnej, stąd takie wyliczenie. A w ogóle, to co za czepianie? Chcecie najlepiej dla dzieci czy najgorzej. Sobie nie musicie, ale dziecku trzeba. Wiadomo nie każdemu idzie super z kasą, stąd wtedy idzie się do lumpeksów. A akurat dla mnie Biedronka to norma, bo jak ma się raty kredytowe, to wydatki są ogromne, a na wczasy nie jeżdże, tylko moje dzieci jadą i moje dzieci mają atrakcje. Ale każdy działa, jak uważa. Dodatkowo my nie pijemy, nie palimy, nie używamy, łożymy na edukację, uczymy języków obcych, patriotyzmu, wartości i zasad. Ale wydatki na 1 dziecko są właśnie takie. Jak nie większe. I nie czarujmy soę , większość z nas jedzie na kredytach i się zadłuża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddddddddffffffffpppppppppp
Założyłam, że jak tak dbasz o dziecko, to zachoruje maksymalnie do 3 razy w roku. Stąd takie wydatki, ale jak Twoje jest chorowite, to może zbadaj je dokładnie - morfologia, mocz, ortopeda itp. Należy zapobiegać. Twoja eks chce zapobiegać. Skończcie z tym, ze po połowie wydatki, bo tu jesteście szowinistmi. Matka daje opiekę i i tak łoży na dziecko, bo to jej dziecko i je kocha, a ojciec, to już zależy od osoby, są tacy, ktorzy te wszystkie wydatki rozumieją, a są tacy, którzy nie rozumieją i wydaje im się, że buciki kosztują 5 zł, a jedzenie na miesiąc kosztuje 30 zł itp, itd.... Wicej tu nie piszę, bo jak takie hieny na dzieciach chcecie być, to nie dziwię się, że się związki rozpadły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dewa234
Oby, rozsądny z Ciebie facet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no 3 razy chory to wyliczyla 300naleki witaminy 20 msc i jkies wydatki na prywatne wizyty i okulary i jej wyszlo 100 msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taki ideal to nie jestem;-) ale nie chce zeby mnie wykiwala i miala za idiote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przecież te baby
wszystkie cię tu kiwają. Złapały temat.A jak widzą ,że Ty się zgadzasz , to one jeszcze więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dewa234
Niewielu jest takich odpowiedzialnych ojców po rozwodach. Nikt go tu nie kiwa. Facet wie co ile kosztuje i potrafi liczyć. I tyle. Jak można mieć myślenie, że kobieta z dzieckiem utrzymuje się z alimentów. Czy to będzie 500 czy 800zł. Przecież za taką kwotę nikt w tym kraju nie jest w stanie przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
"""" [zgłoś do usunięcia] dewa234 Niewielu jest takich odpowiedzialnych ojców po rozwodach. Nikt go tu nie kiwa. Facet wie co ile kosztuje i potrafi liczyć. I tyle. Jak można mieć myślenie, że kobieta z dzieckiem utrzymuje się z alimentów. Czy to będzie 500 czy 800zł. Przecież za taką kwotę nikt w tym kraju nie jest w stanie przeżyć. """" Kiwają kiwają . A z czego on ma przeżyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też nie płacę
Oby- tyle co płacisz teraz jest w sam raz. Nie patrz na te głupie wyliczanki. Średnia wyliczona na jedną osobę to ok 700zł i tyle w temacie. Jedne dzieci będą miały wszystko inne nie, takie jest życie i kropka. Dlaczego masz harować po 24h, bo twoja była ma jakieś widzimisię. Tak więc jak masz kasę to płać i 2000zł ale jak nie masz to walcz o jak najmniejsze alimenty czyli tyle ile płacisz.Trudno się mówi nie masz i kropka, a syn nie musi mieć wszystkiego co najlepsze i najmodniejsze, bo takich dzieci jest w naszym kraju 90%. A nawet jak masz pieniądze to też walcz, a gdy syn jest z tobą to mu wtedy funduj luksusy, niech wie że jest to od taty a nie od mamy i będzie o tym pamiętał, tak jest u mnie. Mama mu nie powie że tatuś daje 1000zł alimentów, tylko że to mamusia wszystko kupuje a ty będziesz ten zły, bo nie będziesz miał za co mu coś kupić jak będzie u ciebie i zapamięta cię jako złego tatusia. A kogo to obchodzi że one nie będzie miała na to czy tamto, patrz na siebie i swoje dziecko, a była niech sama haruje po 24h jak jej brakuje lub niech ci dziecko odda jak ją nie stać. Nie rozczulaj się i nie dawaj się sobą manipulować bo skończysz jako biedak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A dokładniej ?
dewa234 Niewielu jest takich odpowiedzialnych ojców po rozwodach. Nikt go tu nie kiwa. Facet wie co ile kosztuje i potrafi liczyć. I tyle. Jak można mieć myślenie, że kobieta z dzieckiem utrzymuje się z alimentów. Czy to będzie 500 czy 800zł. Przecież za taką kwotę nikt w tym kraju nie jest w stanie przeżyć. Zgadzam się z Tobą. Odpowiadając na pytanie autora: 16 letnie dziecko kosztuje mnie ok 1600zł, 14- letnie 200-300 mniej, 9-letnie ok 1000 zł. Ale mogłyby kosztować (przy wegetacji) o połowę mniej. Koszt najtańszych kolonii dla dziecka to wydatek 1500-2000 zł, co po rozłożeniu na miesiące daje nam ok 125-167 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile kosztuje w tym miesiacu
obóz w Polsce 2000 wyjazd Hiszpania 2000 ubrania i akcesoria na treningi 1000 no, takie tam normalne wydatki ( jedzenie , ciuchy ) 3000) OTÓŻ MOI PAŃSTWO- NA CO KOGO STAĆ TEN TAK MA. jeteśmy szczęsliwi mogąc łożyć na dziecko a ono odwdzięcza sie nam super charakterem , doskonałymi wynikami w szkole , miło patrzeć jak dorasta, jak nawiązuje nowe znajomości. A wy liczcie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też nie płacę
A jak jej brakuje, to jak syn jest u ciebie to idź z nim do sklepu i kupuj mu coś z ubrań zabawek i jedzenia tak żeby on to widział a najlepiej żeby sam sobie to wybrał. Ja robię tak: idziemy do smyka czy innego sklepu i mówię mu żeby sobie coś wybrał i to kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AjajJaja
Oby - ty MIAŁAŚ żonę? Przecież to w Polsce nielegalne :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A dokładniej ?
też nie płacę Ale ty kupujesz dodatkowo rzeczy dziecku, ale wiele jest takich ojców co mają dzieci w dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też nie płacę
A kogo to obchodzi ile ty wydajesz na 16-latkę. Co miesiąc wydajesz równe 1600zł, proszę cie nie rozśmieszaj mnie. Wszystko notujesz ile co kosztuje? Jedni rodzice wydadzą na 16-latkę nawet i 10000zł a inni 500zł. To że cię stać to bardzo dobrze ale innych może na to nie stać!!! Jeden 18-latek na 18-stkę dostanie Lexusa a inny nic!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też nie płacę
Ale my tu piszemy o Oby który oprócz alimentów kupuje w miarę możliwości dziecku różne rzeczy a ta jego była chce jeszcze podwyżkę.Takie baby bo to nie są kobiety to bym im jeszcze obniżył alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A dokładniej ?
Moje dziecko dostało tylko raz prezent od ojca. Był to okres przedświąteczny jakieś 13-14 lat temu. Wysilił się: chłopięcy sweterek (brzydka ciemna zieleń) za 5 zł dostępny na każdym bazarze, gdzie ruski handlują. Zapewne jego matka go kupiła, bo on takiego gustu nie ma. A że jest skąpy to go dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też nie płacę
A w naszym kraju jest tak: czy się ojciec interesuje czy nie to podwyżka się należy!!! Tak więc się nie dziwcie że ojcowie zapominają o swych dzieciach bo są pewne granice, których nie wolno przekroczyć. A powinno być tak: ustalamy iż 1200zł to koszt miesięczny utrzymania dziecka x 12 miesięcy i dzielimy to przez dni ile dziecko jest z ojcem a ile z matką i wyliczamy alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×