Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

A ja zadecydowalam ze pojde sobie juz na l4od nastepnej wizyty,czyli od 13grudnia,w pracy same stresy i kwasy to dla mnie i dziecka nic dobrego. A tak to bede spokojnie w domu znosic ciaze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia ja kończę właśnie 17tc tez jestem szczupla i tez pierwszy dzidzius. Brzuszek wyskoczyl mi pod koniec 16tc taka niewielka góreczka ale ze wzdeciem nie mozna tego pomylić :) od tej pory z dnia na dzien rośnie. od końca 16tc rowniez czuje bardzo delikatne, ruchy od czasu do czasu - takie laskotanie od srodka. Troche cierpliwosci ;) juz niedlugo i Ty doczekasz sie ciążowego brzuszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki u mnie tez brzuszka prawie nie widać...wieczorem sie powiększa :) jak sie dzisiaj ważyłam wzięłam sobie butelkę wody litrowa żeby sprawdzić czy waga działa no i działa ale ja od początku ciazy nie przytylam ani grama:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moj brzuch robi sie taki ''piłkowaty'' i fakt wieczorem jest większy ale już sie odzancza. W pierwszej ciązy brzuch miałam malutki w 4 miesiacu nic a nic nie bylo widac jak szlam do porodu to dziewczyny z sali się dziwily ze to 41 tydzien:) teraz mam wiekszy...jeszcze troche i was wysadzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Ja już po wizycie. Lekarz orzekł, że dalej nie widać, żeby coś dyndało, więc prawdopodobnie dziewczynka. 12.12 mamy usg połówkowe, dokładniejsze, więc wtedy będzie więcej wiadomo. Dzidzia zdrowa, skacze, ułożona do góry nogami. Od paru dni czułam w brzuchu ruchy. Dzisiaj w poczekalni w urzędzie pracy dostałam takiego mocnego kopniaka, że aż poczułam na ręce trzymając ją na brzuchu :D ;D :D Maleństwi zdrowe, serce bije, jestem szczęśliwa :) Nikola, pytałam się o tą aspirynę. Lekarz powiedział, że jeśli robili Ci badania, że coś jest nie tak z Twoją krzepliwością krwi, to mogą Ci zalecić podawanie aspiryny, ale w dawkach 70-100 mg, max. 150 mg na dobę. A jaką dawkę Ty bierzesz? Lekarz zaufany, więc powinien conieco wiedzieć na ten temat :) A ja przytyłam od początku ciąży już 4 kg, ostatnio jem trochę słodyczy, muszę przestać. Niedługo wybiorę się w końcu spowrotem na basen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka dzieki wielkie:) ja biore 75 mg raz dziennie...no ale dobrze uspokoilas mnie bo balam sie moge dziecku zaszkodzic nie ufam tutejszej sluzbie zdrowia:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy można brać magnez bez konsultacji z lekarzem?a jeśli tak to jaki ...jakiś specjalny czy obojętnie ? złapał mnie dzisiaj straszny skórcz w lydke... do tej pory boli mnie noga :( w ostatnim tygodniu zaniedbalam jedzenie migdalow i pestek z dyni :( czy skorcze tez należą do ciazowych dolegliwości? bo wcześniej raczej mnie nie lapaly. I jeszcze jedno pytanko.. co robicie na sylwestra ? my jedziemy na święta i nowy rok do polski i właśnie nie bardzo wiem co z tym sylwestrem zrobić ... czy gdzieś wyjść czy wogole wypada z brzuszkiem no i przede wszystkim nie wiem przecież jak sie będę czuła ... na dzień dzisiejszy to najdłużej wytrzymuje do 22 i zasypiam a raczej padam :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka - moga byc skurcze lydek - poszukaj na forum topiku o magnezie i skurczach w trakcie ciazy, dziewczyny tam opisuja jakich producentow biora i w jakich dawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka to super ze z dzidzia wszystko ok. :) a chciałas żeby coś dyndalo ?:) ja sie bardzo dziwie ze nie tyje bo jem dosłownie wszystko...no może oprócz rosolu , to była moja ulubiona zupa ...jadłam go w najgorszym okresie 1 trymestru i nagle z dnia na dzień mdlosci odeszły i przyszedł wstret do rosolu :( Ja tez jem słodycze ale z umiarem wystarcza mi jakiś cukiereczek albo wafelek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola, nie ma sprawy, ten lekarz ma znajomych ginów w UK i powiedział, że lekarze tam bez wyraźnej przyczyny rzadko kiedy zalecają jakieś leki. Niespodzianka: my chcieliśmy od początku dziewczynkę, ale najważniejsze, że zdrowe, a zdrowe jest. Chciałabym tylko wiedzieć, żeby kompletować odpowiednią wyprawkę, bo taaakie ładne rzeczy dla dziewczynek widziałam ;) Ja za to boję się powoli, że utyję za dużo, a tu święta się zbliżają. Nawet nie mam wilczego apetytu, za to wyłażą mi brzydkie żyły na nogach, jeszcze nie żylaki, ale znacznie się powiększyły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka ja tez zauważyłam na kolanie powiększyła mi sie żyła , mój ginekolog sam zauważył i przepisał mi jakieś specjalne rajstopy.. czekam na przesyłkę bo musiałam podać bardzo dokładne wymiary i bedą zrobione specjalnie dla mnie ,zapytaj swojego lekarza albo w aptece , nie wiem jak to w Polsce działa czy tez na receptę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka, dzięki :) Rajstopy uciskowe już znam, bo mam skłonności do wystąpienia żylaków niestety. W Polsce można zrobić na wymiar, albo kupic już w istniejącej rozmiarówce. Ja na dzisiaj uciekam, dobranoc dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) u mnie ciążowa piłeczka już od ponad tygodnia na początku brzuch wyskakiwał tylko wieczorem, teraz tylko wieczorem jest sporo większy, ale i rano mam bębenek i dziwne w nim ssanie nie czuję się głodna, aż tu nagle zassanie lub buczenie i muszę pędzić do kuchni po jedzenie śmieję się, że apetyt i smaka to mam ja, i coś bym zjadła, a nie wiem, co -no jak baba wiecznie niezdecydowana a jak synek jest głodny to rach ciach i matka biegnij po prowiant, nieważne jaki:) ja na zwolnieniu jestem już od października i wszyscy zauważyli mój spokój i ciągle dobry humor sama zauważyłam, że w zasadzie nic mi nie przeszkadza, chyba mój olewizm osiągnął apogeum więc w moim przypadku spokój na L4 to prawda wyprawkę trochę kompletuję, chociaż ostatnio zrobiłam sobie przerwę pozdrawiam i miłego dnia, Brzuchatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniaa89
Witam, ja też już po wizycie... U nas też nic nie dynda, prawdopodobnie będzie dziewczynka,w sumie już dopatrzyłam odpowiednią wyprawkę:) ja chciała dziewczynkę, mąż chciał chłopca, teraz już się przyzwyczja do myśli o lalkach a nie autkach...:) w sumie ważne by było zdrowe....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki nie patrzcie na ten link powyżej, bo to jakieś wrzeszcząco straszące glupoty. Wyraźnie czuję jak dzidzia się rusza. Dzisiaj rano zrobiła mi górkę po lewej stronie brzucha, taką twardą. Po chwili powierciła się, powierciła i brzuch znów był rozłożony równomiernie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jutro idę do ginekologa. Najważniejsze żebym zobaczyła bijące serduszko:) i będę szczęśliwa. Wczoraj wieczorem, wydaje mi się, że poczułam kopanie. Leżałam na płasko na plecach i nagle poczułam trzy delikatne "puknięcia" po lewej stronie blisko środka brzuszka. Nie wiem czy to naprawdę kopnięcia czy tylko tak bardzo pragnę je poczuć, że pomyliłam te uczucie z ruchami jelit...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny!!! Ale miałam noc...przewracałam się z boku na bok, to na wznak tak mi dokuczają biodra, ścięgna i niewiadomo co jeszcze. Generalnie czuję jakby mi ktoś cały brzuch kijem poobijał. Niepokoi mnie to strasznie a wizyta dopiero za tydzień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki, mialam juz do was nie zagladac ale mam cos do przekazania dziewczynom z uk, bylam wczoraj u mojego gina w PL, zrobil mi badanie bo wciaz krwawie i w sumie mam bóle w brzuchu, po badaniu był załamany jak mogli mnie wypuścic ze szpiatala w takim stanie, po usg stwierdzil ze mam jeszcze na 1,5cm zaleglosci w macicy po poronieniu bo mnie nie ''wyczyscili''. teraz mam czekac jeszcze kilka dni,jak nie bede sie sama ''oczyszczac'' to mam isc na szpital na ''lyzeczkowanie'' zebym mogla jeszcze kiedys zajsc w ciaze, karta EHIC wystarczyla jako ubezpieczenie,nie musialam placic. ja jak narazie odpoczywam , maz powiedzial ze nia ma opcji zebym poszla do konca roku do pracy gdziekolwiek wiec sie zarejestruje jako bezrobotna, zalatwiamy sprawy zwiazane z przewozem malego do pl zebysmy mogli go godnie pochowac, nigdy nie spodziewalam sie ze bede musiala cos takiego robic, ale mam tu meza i mame wiec duze wsparcie i ogrom milosci.pozdrawiam was mocno i prosze walczcie jak trzeba to krzyczcie na tych patalachow w szpitalach w uk, ja dzis juz wiem ze to przez nich stracilam moje 3 aniolki bo nikt nie udzielil mi prawidlowej pomocy. calusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia dużo siły, spokoju i obecności bliskich Ci życzę. Wiem przez co przeszłaś bo też znam ten ból. Czas leczy rany to fakt, ale te blizny już pozostaną. Jeżeli pochowanie dzieciątka przywróci Ci spokój i pozwoli pogodzić Ci się z tą stratą to zrób to. Odpocznij ale nie rezygnuj z marzeń o macierzyństwie. Ja też miałam kiepskie dni ale nigdy się nie poddałam. Trzymaj się ciepło!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinguszka86, brak mi słów, nie wiem co napisać. Życzę Ci/Wam dużo siły w tym trudnym czasie. Dzięki, że troszczysz się o nas i ostrzegasz. Dużo spokoju kochana :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinguszka cieszę sie ze jesteś w domku:) ze masz przy sobie męża i mamę ... życzę ci z całego serca szybkiego powrotu do zdrowia ... przynajmniej fizycznego , bo z tym drugim napewno nie będzie tak łatwo , żeby wszystko ci sie poukladalo pomalutku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinguszka tak wlasnie wczoraj myslalam o tobie jak sie trzymasz...nie rozumiem jak można tak postapić jak oni postopili z toba:( bardzo ci wspólczuje,ja jestem nadal pełna obaw i boje się ze mi coś spartacza,przeocza zbagatelizuja:o Tak tutaj wlasnie jest i wiecie co? coraz bardziej zaczynam nie lubiec tej UK spotkalam sie naprawde już z wieloma opiniami złymi niestety:o Dobrze ze juz jestes w Polsce w domu i ze masz dużo wsparcia bo napewno bardzo ci to pomoże i dobrze ze chcesz pochować to malenstwo:( Cięzki czas to dla ciebie napewno bo dla matki nie ma nic gorszego jak stracic dziecko i jeszcze zyc ze swiadomoscia ze gdyby nie jakis brytyjski konował to by bylo wszystko ok. Szczescie w nie szczesciu ze z toba wszystko ok,trzymaj sie kochana:****❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i wiecie co?? ja tak ostatnio pomyslałam że jesli beda chcieli mnie faszerowac jakimikolwiek lekami,jesli beda kazac rodzic naturalnie,pomimo ze mam wskazanie do cc to bede wolac o to aby mi na pismie napisali ze to wszystko jest bezpieczne dla mnie i dla dziecka bo nie daj Panie Boże cos sie stanie w trakcie porodu np to wtedy bede wyciągac z tego konsekwencje.Kurwa mac przeciez to sa lekarze,niby wykwalifikowany personel przy ktorym mamy się czuc bezpiecznie, a jak tu sie czuc bezpiecznie skoro takie sytuacje sa???wiadomo w pl tez zdarzaja się takie przypadki ale ja jakos jak szlam do ginekologa w polsce czy do szpitala nawet wiedzialam ze beda robic wszystko aby bylo dobrze,zbadaja od a do z a tutaj?? od poczatku ciazy nikt mi nawet szyjki nie sprawdzil:oparanoja!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola jeśli u ciebie jest wskazanie do cc to sie nie poddawaj ,powiedz ze nie zamierzasz inaczej rodzic ... ja właśnie wczoraj widziałam w pl wiadomościach jak zmusili kobietę do porodu sn w ciazy bliźniaczej :( urodziła jedna dziewczynkę z druga nie szło wcale błagała o cesarke ale nikt jej nie posłuchał i druga dziewczynka walczy o życie poruszona pepowina :( to jakaś masakra ...ordynator oddziału w swoich głupich tłumaczeniach stwierdził ze cesarki nie robi sie na żądanie :( na zadanie może nie ale za opłata każda może mieć na życzenie !!!conajmniej trzy moje koleżanki ,,kupiły "sobie cesarke:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka własnie słyszałam tą historie..tragedia...wszedzie pelno niedouczonych ''lekarzy'' a tak po za tym któras z was pisała o skurczach łydek i zylakach...czytałam ze skurcze łydek w tym ''wieku'' to normalne:) a co do zylaków to aby ich uniknąc najlepiej w ciagu dnia polezec sobie z nogami uniesionymi do góry ja np leze na sofie u nogi trzymam na tym oparciu:) ponoc wtedy krew lepiej krązy czy cos takiego... szyszka moj malec tez tak się wypina:)fajnie uczucie:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie miałam zabezpieczonego hasłem nicka i ktoś się podszył, od razu mówię że to nie ja dałam ten link...... Co za debil/ka się podszył/a, brak widocznie komuś zajęc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniaa co nie przejmuj sie , a swoją droga to naprawdę smutne ... ktoś nie ma pewnie rodziny , przyjaciół i musi sie snuć po forach internetowych i chociaż w taki sposób zwracać na siebie uwagę :( może potrzebujesz pomocy duszo zblakana? Może jakieś namiary na psychiatre podać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kroppeczka
Nikola- ja przy pierwszym dziecku tez mialam wskazania do cc ze wzgl na oczy lub porod zabiegowy, nie chcieli mi tutaj zrobic cc ( tez jestem na wyspach), porod odbyl sie zabiegowy, na szczescie wszystko jest ok :) teraz mam taka sama sytuacje i pewnie tez nie bede chcieli robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×