Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Gość Paulina :)
hej :) Znowu trochę mnie nie było, ale nadrobiłam wszystko z wielką przyjemnością czytania - tyle wartościowych informacji :D Klauddynka69 - przede wszystkim dołączam się do podziękowań odnoście inf o higienie i pielęgnacji naszych pociech :) chętnie też dostałabym taką liste z rzeczami do zakupienia. Będę szukać też na allegro tego zestawu z AVENTU: laktator butelki itp w takiej promocji. Moja znajoma ma i sobie bardzo chwali, ale za sam laktator ręczny z 2 pojemnikami i butelką z tej firmy dałą 170zł... Wszyscy Cie pytają o rady, to i ja zapytam: jaki płyn do hig intymnej polecasz? taki żeby nie wysuszał, bo mi gin polecił właśnie żel z emulion do kąpieli dla dzieci żebym stosowała no i tak robiłam. Teraz mam z Tołpy, ale z tego co czytałam, to róznie bywa ze składnikami, wiec jeśłi możesz coś polecic, to będę wdzięczna :) anula2487- gratuluje dziewczynki :) fajny wózek wybraliście, nie sprawdzałam go na forach, ale wizualnie bardzo mi się podoba :) czekam na wiosne - pytałaś o siarę. Mi się zaczęła bardzo wcześnie bo właśnie pod koniec czwartego miesiąca, ale to bywa rożnie. Podoba mi się też twoje podejście "szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko" - w pełni popieram :) laktator uważam za niezbędny. Nawet ściągnąć i zostawić swoje mleko dziadkom i wyrwać się z mężem po głupie zakupy do domu, oderwać się na chwilę od wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina :)
Ja byłam w pon u ginekologa. Szyjka utrzymana, macica wysoko. W pon skończyłam 27 tyg, maluszek jest troche wiekszy tak jakby na 28 tydzień, waży 1 kg i 43gramy czyli prawie tyle co u bede_mama:) Na moje boleści i kłucia od czasu do czasu w sumie powiedział, ze moze być od tego, ze np dużo chodzę i potem mam ucisk i dlatego tak kłuje w pochwie. Zapalenia nie mam, ale profilaktycznie przepisał mi Vagical - globulki. Niestety mam hemoroidy - zauważyłam je przy depilacji przed wizytą, wcześńiej nmoże i były, ale nie widziałam. Nie bolą mnie, ani ich nie odczuwam. Przepisał mi POSTERISAN H w czopkach. Nie wiem czy je brać, bo pisze, zeby je stosować do czasu ustąpienia ostrych dolegliwosci, a jak ja nie mam tych dolegliwości - czyli świąd i pieczenie. Dodam, ze gin mi tych hemoroidów nie badał, ani nie wypytywał o nie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina :)
Anka30! - w tym roku na zajęciach z muzykoterapii, moja wykładowczyni o stopniiu dr mówiła, ze słuchawki na brzuchu w okresie ciąży są bardzo niewskazane, że to za duży bodziec dla dziecka i że mogą być różne skutki uboczne dla takiego malucha. Mówiłą też, że weszła teraz taka moda i rózne kolorowe gazety o tym piszą, pokazują i potwierdzają to różni tzw. pseudo ludzie nauki i sami nie wiedzą co piszą i mówią. Nie pamietam wszystkiego dokładnie, nie chce straszyć, tylko przekazuje informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Paulina a tego hemoroida masz zewnętrznego ?bo ja też mam przy wejściu do odbytu taka gulke które boli przy naciskaniu i ogólnie odczuwam dyskomfort. Ale nie piecze ani nie swedzi U ciebie wygląda on tak samo ? Mnie ginekolog raz badał i powiedział że to mały zylak odbytu ale żeby się tym nie przejmować. Ja mam zalecona maśc posterisan. Smaruje już 3tyg ale nie widzę różnicy. Zylak cały czas jest. Lekarz powiedział tylko że w ciąży poza maścia i czopkami nie wiele można z tym zrobić i że zylaki odbytu często po porodzie znikają. Ja w niedzielę zaczęłam 28tydz mój mały waży 1180gram :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith jeśli o kosmetyki chodzi to jest ok. Olej migdałowy inaczej można znaleźć też pod nazwą olej ze słodkich migdałów, możesz dodawać troszeczkę do kąpieli, wtedy skóra będzie chroniona przed utratą płaszcza hydrolipidowego :) Jeśli chodzi o krem do buźki - ten z HIPP'a jest nawilżający nie wiem czy mają krem z filtrami, a z Nivea jest z filtrami. Jeśli chcesz mieć minimum to buźkę tak samo możesz Malcowi smarować olejem, a tego z filtrami używać na spacery na odkryte części ciała, przy czym zdania są podzielone, niektórzy uważają, że nie trzeba stosować kremów z filtrami bo dziecko i tak powinno być schowane tak w wózku albo unika się słońca. Ja zapisałam sobie krem z filtrami bo dobrze, jest mieć taki pod ręką w razie czego, a nie trzeba go stosować przy każdym spacerze. Ja od siebie dodałabym jeszcze chusteczki nawilżane - nie do codziennego podmywania bo wiadomo w domu można użyć wacika i wody ale na spacerach itp. A dla Ciebie krem na brodawki sutkowe - ja zakupiłam Avent na Allegro bo ma fajny skład nie ma samej lanoliny zawiera też oleje które pielęgnują wrażliwą skórę,, teraz nim będę hartować sutki, a po porodzie jak będę w szpitalu i będzie wiadomo czy jest laktacja,a sutki by bardzo bolały to wyślę Mężula po Maltan (on ma działanie lekkie znieczulające i bakteriobójcze). Paulina :) Podaj e-mail to podeślę listę. ja swój zestaw kupowałam u tego sprzedawcy http://allegro.pl/show_user.php?uid=22785806 ale widzę, że teraz nie ma ale zawsze możesz napisać i spytać czy będzie mieć zestawy z laktatorem w sprzedaży. http://allegro.pl/zestaw-startowy-laktator-via-pojemniki-avent-6-i3029598335.html ja mam taki zestaw tyle, że do mojego były jeszcze dwa pojemniki dodatkowo gratis, a tutaj są tylko dwa. Jeśli chodzi o płyn do higieny intymnej to Lactacyd Femina emulsja albo Lactacyd Femina Plus - ten drugi miałam raz ale był niczego sobie, ma mało chemii, a ten pierwszy używałam baaaardzo długo aż moje ciało się zbuntowało ale to z mojej winy bo co jakiś czas dobrze jest zmienić na inny a ja cały czas kupowałam ten sam. Obecnie mam Lacibios Femina Pregna i jest w porządku, dobry skład też ma Pharmaceris dla kobiet w ciąży, nie miałam okazji przetestować ale na pewno wypróbuję :) P.S jak to jest z tą siarą u Was - sama leci po prostu? Ja tam jakieś dwa msc temu to widziałam, że na sutkach mam wydzielinę przejrzystą ale to było ze dwa razy, a wczoraj przy kąpieli przy uciśnięciu sutków wypłynęła co mnie niezmiernie ucieszyło, że z obu piersi bo panikowałam czy nie mam bardzo uszkodzonych przewodów mlecznych w jednej piersi z powodu operacji. W ogóle przyszedł mi wczoraj komplet do łożeczka i gratis dostaliśmy różowy śliniaczek - uroczy. Jestem mega zadowolona bo pościel na prawdę fajnej jakości, ochraniacz, prześcieradełka itp też starannie wykończone i w ogóle :) Zamówiłam wczoraj też dwa kocyki bawełniane - jeden na pewno będzie cieńszy więc w sam raz na lato a drugi nie wiem za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Klauddynka69-normalnie jestes niesamowita!:) ja zastanawialam sie nad balneum do kapieli,ale teraz to juz nie wiem... Te wszystkie specjalne proszki dla dzieci sa drogie a jest ich malo i teraz nie wiem czy nie bede prac w zwyklym-no zobaczymy... @Nikola2008- ja pije jedna kawe dziennie z mlekiem,czasem jak zapomne to nie pije;) ale generalnie nic sie nie dzieje,choc zastanawiam sie nad kupnem sobie kawy zbozowej;) Mi jeszcze siara nie leci,czekam az zacznie bo chcialabym karmic piersia. Tez patrzylam na te majtki po porodzie,nie wiem czy ich nie kupie. Milego walentynkowego dnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna89 jeśli chodzi o Balneum Baby do kąpania to nie zawierają parafiny. Są dwa wzięłabym ten http://www.doz.pl/apteka/p48717-Balneum_Baby_Basic_olejek_do_kapieli_kojacy_200ml ze względu, że ma mniej substancji zapachowej (znajduje się na dalszej pozycji), które często uczulają. Balneum Baby krem na pupę - skład też OK, nie ma ani wazeliny ani parafiny. Ale kremy do ciałka są napakowane i wazeliną i parafiną, więc poleciłabym żebyś coś dobrała do tego. Np. Oliwka z HIPP jej skład to olej słonecznikowy, olej ze słodkich migdałów, witamina E i substancja zapachowa, albo po prostu kupić zwykły olej ze słodkich migdałów :) Jeśli nie zdecydujesz się na Balneum to spokojnie możesz kupić żel do mycia ciała i włosków z HIPP moim skromnym zdaniem skład jest dużo lepszy może nie zawiera przeciwutleniacza (substancji przeciwstarzeniowej) ale składniki nie są potencjalnymi alergenami. Balneum owszem zawiera olej sojowy i substancję przeciwświądową ale prócz substancji zapachowej pod hasłem parfum zawiera jeszcze 4 dodatkowe składniki imitujące różne zapachy które są potencjalnym alergenem a HIPP zawiera olej ze słodkich migdałów, kwas mlekowy który nawilża skórę, delikatne substancje myjące i natłuszczające. I tak doszłam do wniosku analizując tego HIPPA i żel i olejek z Alphanova Bebe, że sięgnę po całą serię HIPP potencjalnie mniej uczulający, nie zawiera substancji które są np. dopuszczane ale tylko w niewielkim stężeniu a Alpha je ma. Szczerze mówiąc parząc na skład HIPP'a jestem zaskoczona jego niską ceną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc majowki 2013. Moje serdeczne gratulacje. Jeszcze tak nie dawno sama oczewalam na dzidziusia a dzis jestem mamusia 9 miesiecznego malego rozrabiaki. Moj syn urodzil sie 18 maja 2012 r. Pisalam tu z dziewczynami na forum, ale poźniej przesnioslysmy sie na forum zamkniete i tam piszem do dzis. Pytajcie o co chcecie , chetnie cos doradzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki, nie udzielam sie,ale na biezaco Was podczytuje!! Klaudynka 69 jestes niesamowita. Mala skarbnica wiedzy :) xx Co do siary u mnie zauwazylam jakis czas temu,jak przycisne brodawki to posaczy sie cos, ale nie wiele. xx MamaOmaj z miesiac temu mialam straszne klucia w klatce piersiowej, nie moglam zlapac glebszego oddechu, ani sie wyprostowac ani zgiac. Bol straszny. Akurat bylo to przed wizyta u gina. Porobila mi badania z krwi, podala leki rozkurczowe na zoladek, troche polezalam i przeszlo. Lacznie meczylam sie z 5 godzin :O Poporostu dzidzia usicka Ci na przepone i dlatego te trudnosci z oddychaniem. xx Nikola ja pije kawe rozpuszczalna praktycznie codziennie przy cisnieniu 130-140/75 xx Anka 30, kamelia majowa gratuluje córy. U mnie tez bedzie krolewna :) xx Katranka co do rozstepow. Ja uzywa kremu mustelli 9 miesiecy podwojne dzialanie i olejku arganowego. Jak na narazie mam spokoj a jak bedzie zobaczymy. xx Co do prania to ja bede prala w proszkach dla dzieci no i oczywiscie prasowanko. Uwilbiam prasowac, wiec to bedzie czysta przyjemnosc ;) xx Klaudynko a jeszcze mam pytanie do Ciebie. Co myslisz o serii kosmetykow dla niemowlat z Mustelli ?? http://www.mustela.net.pl/pk/134/Pielegnacja-dzieci-i-niemowlat.html xx Teraz troche o sobie. :) Jak juz wspomnialam u mnie tez dziewczynka . Obecnie jestem w 26t1d mala wazyla tydzien temu 865g i mierzyla 22,7cm. Nie wiem czy obrocila sie juz, nastepnym razem sie zapytam. Najwazniejsze,ze rosnie zdrowa i duza :) Pozdrawiam wszystkie i zycze udanych walentynek ;) xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, może Wam się przyda - waga płodu w centylach w poszczególnych tygodniach ciąży . Dla dziewczyn, które nie mają jeszcze dzieci i doświadczenia w siatkach centylowych - 10 centyl oznacza, że 10% dzieci waży tyle samo lub mniej, 50 centyl, że 50% dzieci waży tyle samo lub mniej, a 90 centyl, że 90% dzieci waży tyle samo lub mniej. A więc 10 centyl to chudziaczek, 50 centyl to absolutny średniak, a 90 centyl to duże dziecko. To oczywiście taka bardziej zabawa, a nie wytyczne... 22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl) 23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl) 24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl) 25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl) 26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl) 27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl) 28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl) 29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl) 30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl) 31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl) 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowamamusia Trochę jest tych kosmetyków wybrałam te podstawowe, jeśli któryś Cię jeszcze interesuje to napisz jaki. *Krem na odparzenia - za dużo tlenku cynku, jak już pisałam cynk wysusza, dlatego zapobiegawczo powinno się stosować kremy które mają go mało albo w ogóle. No i ta nieszczęsna parafina. Dopiero jak dojdzie do odparzenia to można zastosować coś co ma więcej tlenku cynku tak jak np. Sudocrem. ALE UWAGA niektóre dzieciaczki, wyjątki, nie tolerują w ogóle cynku i po zastosowaniu jakiegokolwiek kremu/maści z tlenkiem cynku będzie zaczerwieniona pupa, pojawią się krostki wtedy trzeba spróbować krem Bepanthen (zwykły bo Bepanthen Plus ma parafinę i wazelinę). *Olejek do masażu - znów parafina i to jeszcze na pierwszym miejscu. *Mleczko nawilżające - znów parafina. żel do mycia głowy i ciała - zawiera PEG-40 substancję która może wywołać zapalenie mieszków włosowych, wysypkę (w ogóle nie powinno się to znaleźć w kosmetyku dla dzieci...) drugi minus sodium coceth sulfate - detergent z grupy anionowych tak jak SLS czy SLES ale dużo łagodniejszy ale tak samo nie wiem po co to wepchnęli. Jedyny składnik aktywny to witamina B5 czyli panthenol, nie zawiera żadnych olejków, ani nic - strasznie słaby ten produkt na tle innych. Ogólnie za tą kasę słabe kosmetyki. Jestem szczerze mówiąc w szoku z którego nie mogę wyjść - marki które są wręcz wszędzie wciskane wszystkim za sporą kasę, sporo zarabiają bo niewiele wydadzą na wyprodukowanie bo wszystko głównie na parafinie..mało naturalnych składników aktywnych i aż dziwię się, że z takich bardziej znanych marek tylko HIPP sobie jakoś radzi z tym składem i na prawdę za to co ma w składzie ma niewielką cenę w porównaniu do innych, które składem są podobne ale ceną już dużo wyższe. Napędza się to tylko błędne koło - położne odradzają w lecie stosowanie oliwek (racja) ale zlecają znane markowe emulsje do kąpieli, które są napakowane tym samym. :o *facepalm*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudyna dzieki wielki. Tu gdzie mieszkam (Belgia) wszyscy wlasnie uzywaja tych kosmetykow, ale z tego wniosek ze pozostane przy hipp, albo znajde cos innego na miejscu. Kurde to wszedzie tylko ta parafina. Brrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WALENTYNKI dziewczynki :) czekam na mojego bukieciora no i wieczorem idziemy do naszej restauracji na romantyczną kolacyjkę. Tak się cieszę na to wyjście. Ja już też zamówiłam część wyprawki, za kilka dni rzeczy dotrą tirem chyba jakimś, tyle się tego nazbierało, resztę brakujących rzeczy musze osobiscie poogladac w sklepie zanim sie zdecyduje. Co do pielęgnacji maluszka to zamowiłam serie Mustela. Znajome stosowały i siostra i wszystkie były bardzo zadowolone. Kosmetyki lekkie, niemalże bez zapachu, nie uczulały. Miłego Walentynkowego Dnia Mamusie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola - pytałaś o kawę. Regularnie nie piję, zdarza mi się raz w tygodniu, czasem rzadziej jakieś cappucino albo kawa z mleczkiem. Jakoś mnie specjalnie nie ciągnie, odstawiłam na początku ciąży codzienny rytuał picia kawy a to dlatego, że w 1 trym działała na mnie przeczyszczająco. Moja siostra piła 1 rozpuszczalną kawę z mlekiem codziennie i ma 2 zdrowych dzieci. Kofeina jest nie tylko w kawie ale rowniez w herbacie, napojach gazowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosnę... na allegro zamawiałaś? Pochwal się co tam kupiłaś. P.S co do kawy ja ogólnie to wypiłam może paręnaście no może do 25 paru kaw w życiu, tak to trułam się innymi wspomagaczami typu Redbull, Tiger itp. Ale zasmakowały mi smakowe kawki jeszcze przed ciążą np. Milka orzechowa, ciągle za mną łazi a nie mogę jej dostać od jakichś dwóch miesięcy.. :( tak więc może raz na dwa tygodnie wypijam jakąś pseudokawę np. Cappucino orzechowe albo taką Nescafe jakąś 3kolorową z saszetki o smaku toffi. Ważne jest tylko aby uzupełnić wodę 1 filiżanka kawy = 2 szklanki wody. A tak to kofeinę zawiera m.in. cola, na nią też pozwalam sobie od czasu do czasu ale żadko, albo herbata teinę. Ja głównie piję herbaty jakieś smakowe, a jak czarną to słabą, choć ostatnio kupiłam ziołową z Herbapolu z żurawiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosnę... przepraszam, że wtrącę swoje 3 grosze znów - ale niestety no to jest moje zboczenie zawodowe. Kosmetyk na parafinie nie może być lekki bo jest obciążający dla skóry bo zatyka pory :) ale może mieć lekką konsystencję do rozsmarowania - nie wiem czy o to Ci chodziło. Przepraszam jeszcze raz jeśli uradziłam no ale nic na to nie poradzę, to jest silniejsze ode mnie. Dziewczyny no i oczywiście to, że ja coś piszę, że jest b.dobre to nie znaczy, że nie uczuli Waszego malucha. Ja najpierw oceniam kosmetyk pod względem obciążenia dla skóry czyli patrzę czy ma parafinę, wazelinę, olej parafinowy, jeśli ich nie ma i powiedzmy znajdę dwóch różnych firm bez tych emolientów to później porównuję dalszy skład. Wiadomo w każdym kosmetyku może znaleźć się jakiś składnik który nie podpasuje skórze dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na wiosne no ja z reguły kawy nie pijam:) ale czasami mnie taka ochota najdzie że wypije za to więcej piję herbaty ale nie wyobrazam sobie jesc kanapek bez herbaty:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klauddynka - Nie, ja mieszkam za granicą więc z Allegro nie zamawiałam. Zamówiłam sporo rzeczy w takim wielkim sklepie dziecięcym z dostawą do domu. Toys r us - Babies r us. Dużo z zamówionych rzeczy widziałam 2-3 mies temu w sklepie ale nie kupowalam bo wydawało mi się to przedwcześnie. Jak coś mi nie będzie pasować to mąż po prostu odwiezie do sklepu. Nie ma problemow ze zwrotem. Co do stwierdzenia: lekki kosmetyk to ja rozumiem przez to, że super się wchłania, nawilża i nie pozostawia tłustej warstwy. Bardziej się nie zagłębiam bo to nie moja branża ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*czekam na wiosnę... ja mam tak samo, tj rozstępów jeszcze nie widać, ale skóra na brzuchu strasznie napięta. A co do majtasów - wczoraj na SzR położna mówiła, ze najlepsze są siateczkowe (wielorazowe) i żeby zakupić sobie podpaski Bella lub Seni (te wielkie oczywiście). Jednorazowych majtek nie opłaca się kupować i słyszałam też bardzo dużo opinii że rozmiary jednorazówek są podane z Marsa! Położna też mówiła, ze mało która z matek się w nie wbije, wszystkie pękają przy próbie założenia. * klauddynka69 czyli myślisz, ze jak kupię na początek taki zestaw to będzie ok? Zestaw z Hipp: Krem ochronny na odparzenia, Żel do mycia ciała i włosów, Pielęgnacyjny płyn do kąpieli, Mleczko pielęgnacyjne i ewentualnie Oliwkę i Krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała. Nie za dużo tego? Teraz to już sama nie wiem co wybrać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha miałam jeszcze Was dopytać czy któraś też się z tym boryka. Od wczoraj widać coś się we mnie rozciąga, bo czuję się jakbym dostała kopa z całej siły w krocze, albo jakbym przejechała 100km na rowerze z niewygodnym siedzonkiem. Maluszek rośnie, więc pewnie i ciężar większy na miednicę naciska i pewnie ogólnie spojenie łonowe się rozchodzi, ale masakra - chodzić nie mogę i każdy przewrót w nocy był strasznie trudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynko, jesteś prawdziwa kopalnią wiedzy, dziękujemy:* Agrataka, muszę przyznać że na razie nic podobnego mi się nie dzieje ale tez powoli czuje "obciążenie":) A ja dziś miałam test obciążenia glukozą 75 mg, po 2 godzinach cukier 111 mg, więc rewelacja....:) Tak bardzo się bałam, że wynik będzie nie dobry:( Tylko ciekawe skąd miałam ten cukier w moczu wcześniej, dziś już nie miałam glukozy w moczu, podejrzewam że to jakieś niewielkie anomalie ciążowe były z racji szaleństw hormonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrataka - ja mam ten syndrom siodełka rowerowego od 5 mies ciąży. Pojawia się co jakiś czas, utrzymuje się przez kilka dni i tak w kółko. Już przywykłam. Faktycznie czasem trudno się przewrócić z boku na bok, czasem są tak silne że utrudniają chodzenie. Rozchodzenie się spojenia łonowego to sytuacja patologiczna i to raczej nie to. Te bóle są fizjologiczne i związane są z rozciąganiem się ścięgien i poluzowaniem więzadeł kości miednicy w wyniku działania relaksyny, która wydziela się na tym etapie ciąży, żeby przygotować kości i stawy do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja tez dzis odebralam glukoze 75mg i jestem zszokowana niskim wynikiem: na czczo 80, a po dwoch godzinach 96, wiec super. Natomiast kolejny raz z rzedu wyszly mi liczne nablonki plaskie i leukocyty. Znowu mam miec posiew - ostatnio jak taki wynik mialam, posiew wyszedl mi negatywny... Dziwna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ja badanie glukozy mam za tydzien. Slyszalam, zeby sok z cytryny wziasc ze soba,pomaga przełknac to "cudo". Nie moglam sie powstrzymac i zamowilam dzis wyprawke dla malej z Hipp-a i komodke z przewijakiem. Co bolu krocza, to jeszcze nic takiego nie odczuwam, za to plecow az pod zebra jak najbardziej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@KlauDDynka: dzięki jeszcze raz za wszystkie informacje, jesteś nieoceniona :) Zmieniam swoją listę kosmetyków na HIppy. Mam nadzieję, że dzidzia będzie je dobrze tolerowała. Swoją drogą, mam stos czasopism od koleżanki z lat 2008/2009 o maluszkach, ciąży itp. (np. Dziecko, Rodzice) i Hipp reklamował się w tych latach tak samo intensywnie jak dzisiaj Mustela, czy inne popularne marki kosmetyków dziecięcych. Obecnie widzę, że zniknął z gazet. Udanego wieczoru dziewczyny, ja Walentynki wyjściowe mam w sobotę, a domowe dzisiaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina :)
HEJ :) xxx Juwelka - tak zewnętrznego, mam dwie gulki, ale zupełnie mnie nie bolą jak nawet dotykam. Też nie odczuwam pieczenia ani swędzenia. Ja jednak zdecydowałam się używać te czopki Prosterisan H, bo jak się naczytałam na forum o tych hemoroidach, to aż się przestraszyłam... Lepiej dbać o to puki nic nie odczuwamy, bo później możne być rożnie. Po wczorajszym czopku jakoś mi tak dziwnie, ale zobaczymy co będzie dalej. xxx Klauddynka69 - mój e-mail: guziczek@adresik.com, dziękuje bardzo za linki odnośnie laktatora oraz inf o płynach do hig intymnej. Też wcześniej używałam właśńie Lactacyd Femina, ale mój gin mi odradził, że niby wysusza. Co do siary - mi leci sama, ale nie dużo. Czasem widzę na piżamie jak wstanę plamy, albo małe plamki, czasem na staniku. Dziś nie leciała mi taka bezbarwna, ale już taka żółta. Z prawej piersi leci mi więcej, bo mam większe plamki na koszulce nocnej, ale z lewej też leci na szczęście. Oglądałam tą pościel na allegro- bardzo fajna :) xxx Anka30!- dzięki za tabelkę. Wynika z niej, że mój maluszek jest pomiędzy średnim, a dużym :) xxx Agrataka - ja zamierzam właśńie kupić te majtki siateczkowe wielorazowe i wkłady poporodowe z Bella :) nie ma narazie takich boleści. xxx majowamamusia- ja idę na to badanie też za tydzień. Gdzie zamawiałaś tą wyprawkę z Hipp-a? Ja tez za radą Klauddynki chce kupić całą serie i myślałam właśńie żeby na necie zamówić, albo może w jakimś markecie kupić. xxx Miłego wieczoru walentynkowego dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina - wyprawke zamawialam na tej stronie http://hipp.dodomku.pl/ Powyzej 100zl dostawa gratis. Ceny tak jak patrzylam konkurencyjne. Wpisywalam na ceneo itp to na tej strone byly najtansze,ale moze znajdziesz cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrataka Ja mam to samo od jakiegoś półtora miesiąca, i mam już dość.. Ból się nasila jak więcej pochodzę, pojadę do marketu na zakupy czy coś, to później jest masakra i jest gorzej przez parę dni, tak że ciężko się przewrócić na łóżku. Mam nadzieję, że nie będzie to towarzyszyć do końca ciaży. Lepiej kupić przeciw odparzeniom niż na odparzenia, a na te kupić Alpikę,Sudocrem albo Bepanthen. Żel do ciała i włosków w zupełności wystarczy, nie trzeba dodatkowo wlewać płynu do kąpiel. Ten bym wprowadziła dopiero jak dziecko będzie większe, kiedy ma frajdę z robienia piany itp :) Mleczko do ciała ma fajny skład ale ponoć jedną upierdliwą wadę - niemiłosiernie się lepi, a oliwka za to dobrze się wchłania no i ma jednak dla skóry przyjaźniejszy skład ale można podejść do apteki i spytać czy mają próbkę i samemu się posmarować. Ja na początek będę używać tylko oliwki, mleczko wprowadzę pewnie dopiero po skończeniu pierwszego opakowania i będę smarować na zmianę. Krem do twarzy nie jest koniecznością ja będę kupować ale na początku zamierzam Małej smarować buzię oliwką, później na zmianę :) Szyszka85 wydaje mi się, że nie reklamują się tak pewnie bo kasę włożyli na ulepszenie kosmetyków. Teraz te Hippy to nowe wersje, stare wersje były gorsze zawierały parabeny, mniej olei, więcej substancji zapchowych, teraz jest więcej olei, parabenów w ogóle nie ma, zredukowane substancje zapachowe itp. Paulina :) Na dłuższą metę Lactacyd Femina się nie nadaje, nie zawiera silnych detergentów czy substancji wysuszających ale po dłuższym stosowaniu skóra przestaje go tolerować - przynajmniej u mnie, więc najwidoczniej nie tylko u mnie skoro gin go odradził. Obecnie używam Lacibios Femina Pregna i jest ok ale wydaje mi się, że lepszy byłby Pharmaceris ale nie było akurat w aptece. Wysłałam listę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@KlauDDynka: ja też poproszę listę.... :) :) jeśli można :) asendyk@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×