Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

aaa to juz wiem... cholera... normalnie bym Ci przeslala ten test 10, ale nim dojdzie to minie kilka dni. Staraczko w Tesco patrzylas za tym testem? tam są te Pepino 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firanka wlasnie ze nie bo wszedzie w aptekach mowia ze takich nie ma ! i sie tak zastanawiam czy pracuja tam same glupie baby czy o co chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanka kilka dni? haha raczej kilkanaście znając zdolności poczty szczególnie Twojego i mojego okręgu :P Staraczka u mnie też rano nie wyszedł z porannego moczu a już popołudniu tak, może u Ciebie będzie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firanak szukalam tam i nie moglam znalesc, nietraz przy kasach byly a tak to nei wiem gdzie szukac ich ? szukalam wszedzie w higienicznych i nie bylo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staraczka to u mnie było tak samo z witaminami dla dzieci po 1 roku, aptekach mówił, że takich nie ma, że są tylko po 3 roku życia, a przecież oglądałam strony z Marsjankami dla dzieci po 1 roku. Szukał, szukał i znalazł ostatnie opakowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Firanko, już jej podałam namiary-oby jej tez przyniósł szczęście, heh wiesz ze ja dzisiaj w klinice Micinskiego- novomedica w Mysłowicach właśnie na prenatalnym byłam :)widziałam go nawet- ale zbieg okoliczności. Co do badania to nie trwało nawet 5 min haha. Dziecko jest za małe to dopiero 10tc(czyli mój prywatny dobrze obliczył) a badanie zalecili mi dzisiaj w 12tc. Ten matoł z NFZ co dał mi skierowanie na to usg to co najwyżej mógł zobaczyć pępowinę a nie jakieś nieprawidłowości! zafundował mi tydzień stresu idiota. Dobrze ze za tydzień idę do mojego prywatnego i już będę w odpowiednim terminie -uuf. staraczko - tez polecam ci zrobić bete :) a nie zauważyłaś ze te objawy co masz są i tak inne niż te co masz co miesiąc? np. piersi nie bola Cie inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Veg a ile ma Twój maluszek cm? bo moja lekarka jak byłam w 10tyg. powiedziała, że nie zrobi tego usg na przezierność, bo jest za małe., Musi mieć powyżej 4cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupiłam dzis kinder test i pink test :) na kinder teście pisze, ze mozna go wykonac juz pierwszego dnia po uplywie spodziewanej miesiączki lub poźniej... Jednak pani aptekarka powiedziała mi, ze moge go wykonac przed @... tak samo jak pink test... Nie są to najczulsze testy więc sama juz nie wiem... Szukałam również jakiegoś czułego testu i u nas oczywiście też nigdzie nie było ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staraczko u mnie tez w tesco nie są przy kasach, ale na kosmetykach... moze pojedz do najwiekszego tesco w twojej okolicy i zapytaj tam na dziale gdzie są testy ciązowe... ja tak zrobilam i byly. klementynko jeszcze kilkanascie dni i znow bedziesz miala plodne :) VEG uff to dobrze... kurde wkurza mnie to jak "mądrych" mamy niektórych lekarzy :/ na takiego sie trafi i duuuupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzesniowa oni sami nie wiedza co tam maja :D veg co do objawow to ciezko mi okreslic, bo przez 1,5 roku bralam luteine i nie mialam zadnych objawow przed @ bo dostawalam @ z odstawienia.. kurcze no wiem ze glowa i piersi bolaly mnei zawsze ale z tym podbrzuszem raczej tak nei bylo.. a miewam takie jakby hmmm skorcze chwilowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firanka bylam w najwiekszym bo mam tam najblizej, tylko nikogo nei bylo kogo moglabym sie spytac, moze dzis pojade i sprawdze, myslisz ze wieczorem bede mogla zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to bylo fajne uczucie, zaskakujące bardzo :) staraczko ja jesli bym kupila najczulsze testy to pewnie probowalabym juz testowac obojetnie o którrej godzinie. Te testy z tesco kosztuja niecale 5 zl.. wiec ewentualnie mozesz powtórzyc rano drugi test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrześniowa nie pytałam pewnie malusie i nie ma tych 4cm przejechał mi tylko raz głowicą po brzuchu i stwierdził ze wg usg to 10 tc i nic nie widać wrócić mam po 2 tyg,zdjęcia też żadnego nie dostałam ;) poczekam tydzień i będę wiedzieć wszystko u mojego ginka :) ale stres mnie juz opuścił uff Firanko - jednak co prawda to prawda tych na NFZ omijać szeeeeeeerokim łukiem, a ja tylko chciałam skierowania na badania za free a nie stres :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firanka na pewno kupie dwa :D chociaz dzis jest termin @ wiec powinien byc wiarygodny no nie ? te pepino sa o czulosci 10 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie demonizowałabym :o i nie wrzucała wszystkich do jednego wora. Firanka trafiła na konowała-prywaciarza, ja na fajnego NFZowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staraczka jeśli dziś masz termin i owulacja była w terminie to jak najbardziej powinny być 2 kreski dzisiaj :) ja w aptece kupiłam pre-test i bardzo sobie chwale ale co natomiast wam powiem, zakupiłam jakiś za 6 zł płytkowy po to żeby mieć dla potomnego i nie uwierzycie - nasikałam będąc w 8tc a ta druga kreska blada - te testy jakieś śmieciowe są :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firanka powodzenia ! veg test to test jedne lepsze drugie gorsze, zobacze czy kupie test czy przejde sie na bete, bo jak @ nei bedzie to na bete i tak pojde bo akurat jutro ide na popoludniu do pracy wiec rano moge jechac. tylko nie wiem czy musze byc na czczo ? kochane ja uciekam zaraz wpada znajoma z kosmetykami bo zamowilam u niej z avonu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to pojde nad czczo :) czy jak to sie tam pisze;p ok ja spadam moze bede pozniej, a jak nie to jutro przed poludniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wrażenie, że jak wszędzie - w urzędzie, na policji, u prawnika: raz trafisz na kompetentną osobę, a trafisz na pożal się Boże "specjalistę" od siedmiu boleści. Firanka coś pisała, że ten jej lekarz bierze 140zł za wizytę, o ile dobrze pamiętam, a co dostała w zamian? Kupę nerwów :o. Dopiero inny wyprostował sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bety na czczo nie badałam, bo to nie ma znaczenia, to nie badanie cukru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truj też masz racje akurat u nas na sląsku tych na nfz trzeba omijać a tych prywatnych przez gęste sito.Są też dobrzy na nfz ale pracują w nzoz i fundusze w połowie roku są wyczerpane do nich :( Firanko ty sie anty tpo nie przejmuj u ciebie przy niedoczynności nic nie zmieni, nadal trzeba brać euthyrox i unikać jodu :) co do bety to na czczo nie trzeba być "W początkowym okresie ciąży, a więc w kilka dni po spodziewanej miesiączce, jedynym możliwym i pewnym sposobem potwierdzenia ciąży jest wykonanie badania poziomu beta HCG w surowicy krwi. Poza ciążą hormon ten nie jest produkowany przez organizm kobiety. Do oznaczenia poziomu beta HCG nie trzeba być na czczo, a wynik jest wiarygodny już w kilka dni po zapłodnieniu." http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1587934,1,jak-potwierdzic-ciaze,index.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie zostaje tylko rozpytać "dzieciate" z jakiego lekarza są zadowolone albo skorzystać ze stronki "znany lekarz". W każdym razie obydwu Wam współczuje niepotrzebnych nerwów :o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×