Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

Ciało kobiet zmienia się pod wpływem hormonów ciążowych, które zaczynają być produkowane tuż po zapłodnieniu. Najważniejsze z nich to gonadotropina kosmówkowa (produkowana przez łożysko, wykrywana przez testy ciążowe), progesteron (produkowany przez ciałko żółte) i estrogeny (produkowane przez jajniki). Ich działanie na organizm matki powoduje pojawienie się typowych objawów ciążowych, takich jak: poranne mdłości, wymioty, częste oddawanie moczu, zawroty głowy, zaparcia. Powyższe objawy są możliwymi objawami ciąży. Nieco większe prawdopodobieństwo ciąży można wnioskować po kolejnej grupie dolegliwości ciążowych takich jak: zatrzymanie miesiączki, obolałe piersi, zaciemnienie aureoli wokół sutka, zaciemnienie linii biegnącej od pępka do wzgórka łonowego, skurcze w dole brzucha, powiększenie i rozpulchnienie macicy, utrzymująca się nieco podwyższona temperatura. Ciążę można stwierdzić jednak z całą pewnością dopiero po badaniu ultrasonograficznym, wykryciu bicia serca płodu lub ruchów płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura1987
Mnie na poczatku ciązy też brzuch bolał i czułam kłucia. Teraz to bolą mnie piersi i jak coś zjem to brzuch robi się wielki. Wrześniowa też ci się tak powiększa brzuch? Rano jak wstaje to brzuch jest tylko trochę wystający, a wieczorem jakbym była w 6 miesiącu ciązy:) Też bym chciała już czuć maluszka, bo ciągle sie denerwuje czy wszystko w porzadku. Najlepiej jakby raz w tygodniu były wizyty na usg, to wtedy byłabym spokojniejsza. a tak dopiero za 3 tygodnie mam kolejną wizyte u ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura tak z rana jeszcze jakoś wygląda, ale pod wieczór to czuję się jak wieloryb i mam wielki brzuch podobnie jak Ty :) ja mam wizytę w przyszłym tyg. i z jednej strony się cieszę, a z drugiej stresuję. Ja bym chciała mieć ten aparat usg w domu :D chyba skuszę się jednak na ten detektor tętna, niby od 12tyg. już słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh dziewczyny i ja to samo czuje, nie wiem co tam u mojego maluszka...też się denerwuję i myślę czy wszystko w porządku. brzuch po jedzeniu też mam większy, rano płaski. Laura a w którym tygodniu Ty jestes? W którym mniejwiecej tygodniu czuje się juz ruchy maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mila gratuluje 2 kreseczek ! co do objawow to boli mnie podbrzusze jakbym wlasnie miala @ nieraz promieniuje w plecy a @ nie widac.. firanka bedzie dobrze @ nie przyjdzie :) ja kochane zrobilam dzis test z rana o czulosci 10 i nic jedna kreska ! ale wlasnie wrocilam z pobranai krwi po 14 beda wyniki, ale ja do 18 bede w pracy wiec po pracy dam wam znac, bo dopeiro po tej godzinie sprawdze w internecie swoj wynik :) a tak poza tym to piersi juz mnie o wiele mniej bola mam nadzieje ze @ nei przyjdzie a wynik okaze sie pozytywny.. a tak w ogole to bardzo mila pani pobierala krew :D spytala sie mnie na poczatku jak znosze pobieranie krwi ja jej ze no jakos znosze a ona czy mdleje a ja ze rzadko :D ona do mnie czy ma byc czy nie a ja ze ma byc a ona no to bedzie :D a ktory to bylby tydzien a ja ze wczoraj byl termin @ a on ze to b. wczesnie ale to ladnie juz by bylo widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzesniowa ! apropo aparatu usg, wiesz co mojej bratowej mama, ktora jest pielegniarka jej przyniosla jak ania chodzila w ciazy ? aparat do osluchiwania stetoskop czy jakos to sie nazywa :D ania godzinami zakladala na uszy go i sluchala malego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura1987
Jestem teraz w 12 tygodniu:) Niby najgorsze tygodnie juz za nami, ale nadal sie stresuję. Ostatnio mam ochotę na kochanie się z mężem, ale nie wiem jak często mogę. Niby jest wszystko w porządku, więc nie ma przeciwwskazań. A wy dziewczyny kochacie się bez obaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mila bedzie dobrze ! musi byc ! zarowno ty jak i firanka donosicie ciaze ! bedziecie miec zdrowe slodziutkie malutkie kochane bobaski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura, Ja jestem w 9 tyg, co do seksu to tak kochalismy się, ale ja nie mam w ogóle teraz ochoty i ciągle odmawiam mężowi :P mam nadzieję że to niebawem się zmieni. Mi lekarz powiedział, że jeśli czuje się ok, nie plamie i nie czuje żadnego dyskomfortu to możemy się kochać bez obaw, ale jakby coś zabolało to od razu stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zobaczcie co znalazlam : Jeśli dojdzie do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej, a odbywa się to między 6 a 8 dniem po owulacji (choć może potrwać nawet 12 dni), to już 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie hCG (wyższe niż 1 mIU/ml). Wówczas otwiera się możliwość przeprowadzenia testu ciążowego. czyli testy moga nie wykrywac nic u mnie bo moze byc za wczesnie jesli np doszlo do tych 12 dni.. a dzis jest 15 dzien po owu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyt małe ilości hormonu mogą wskazywać poronienie, ciążę pozamaciczną (przyrost hCG jest wówczas o wiele wolniejszy), a także ciążę nie rozwijającą się prawidłowo. Kolejną możliwością tłumaczącą niskie stężenie hormonu we krwi jest zagnieżdżenie się dwóch zarodków (na przykład przy zabiegach in vitro), z których jeden obumiera. ja bralam clostylbegyt, po ktorym jest mozliwosc ciazy mnogiej ! kurcze dziewczyny moze rzeczywiscie nam sie udalo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura1987
hana to juz pewnie niedługo się zmieni i przyjdzie ci ochota. Mąż będzie zadowolony, tym bardziej, że ciało się zmienia i wygląda sie bardziej pociągająco. Zwłaszcza większe piersi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie pamiętam kiedy ostatni raz się kochałam :o z powodu tych plamień boję się.. zapytam się lekarki na wizycie czy mogę czy nie. W pierwszej ciąży to kochaliśmy się codziennie taką miałam ochotę i nic się nie stało. Mam w domu stetoskop, ale serca się nie usłyszy w tak małej ciąży, ja słuchałam przez niego serce grubo po 20tyg. jak nie w 30. I jeszcze musiałam się porządnie naszukać. W pierwszej ciąży wg lekarzy pierwsze ruchy czuje się ok. 20tyg,. ale z tym to bywa różnie ja czułam w 16tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzesniowa no w takiej malej ciazy to wiadomo ze nie uslyszysz ale w duzo pozniejszej na pewno :) a co do kochania sie gdy plamisz, ja bym sobie narazie odpuscila.. kurcze dziewczyny mam bialy gesty lepki sluz, boli mnie podbrzusze i do tego wszystkiego cos mnei rnao pogonilo ze tak ladnie powiem :( juz myslalam ze @ idzie bo zawsze tak mialam ale nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura1987
wrzesniowa to szybko poczułaś w pierwszej ciąży. To może sa szanse, że za miesiąc już coś poczuję. Tylko mogę tego nie zauważyć bo pewnie są to delikatne ruchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staraczka,beta powinna wyjść,jak jest fasolka. Mnie też bolał brzuch,gdzieś w plecach,już byłam pewna,ze to jakieś wstrętne infekcje. Jeszcze jeden ważny objaw,który pojawia się to zmiana koloru narzadow-normalnie powinnybyc jasnoróżowe,jasnoczerwone,a w ciąży u większości kobiet lekko sinieja. U mnie w obu ciazach zmienił się kolor jeszcze przed @ Firanko,ja miałam atpo 405,ft4 0,92 przy normie min 0,93 i tsh 6,4. Myślę,ze Endo podniósł Ci tyle dawkę z uwagi na Twoje obecne tsh. Nie chce,zebys wpadła w nadczynność. Jak zrobisz tsh za 3-4tyg i okaże się,ze wzrosło,to Ci pewnie jeszcze podniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura tego nie da się pomylić z ruchami jelit przykładowo, bo to potem będziesz stale odczuwać :) na początku poczułam takie drgania dziwne, tydzień później to już były wyraźne puknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzesniowa juz bylam :D po 18 sie dowiem wyniku jak wroce z pracy :) jestem pelna nadziei ! tylko powiem wam ze wczoraj poklocilam sie zm oim M, wykrzyczalam mu w twarz zem nei nei wspiera ze zostawia mnei z tym wszystkim sama, ze wszystkimi problemami, bla bla bla .. poplakalam sie i tyle z tego bylo :( ale dzis pojechal ze mna odwiozl mnie dodomu powiedzial ze bedzie dobrze.. wiem ze jemu tez jest ciezko, choc powiem wam ze dalam mu popalic przez ostatnich kilka dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedys rozmawiałam z koleżanką kiedy poczuła ruchy w ciąży to myślałam, że zejdę jak usłyszałam odpowiedź :D w pierwszej ciąży w 8 tyg. a w drugiej w 7 :D tylko jakim cudem skoro na tym etapie cały czas tworzy się mózg, ręce, nóżki itp. i zarodek ma ok. 1cm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogole to skoro termin @ wypadal na jutro najpozniej na dzis choc dzis jest 15 od owu a ja mam bialy gesty lepki sluz to juz o czyms swiadczy prawda ? raczej w dniu spodziewanej @ nie ma sie takiego sluzu chyba co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staraczka a to różnie bywa czasami jest śluz i przychodzi okres, czasami jest sucho. Nie wiem od czego to zależy. Ciąży tak naprawdę nie można poznać po śluzie ani po piersiach, bo to są równie dobrze objawy poprzedzające okres. Mi zawsze piersi stawały się większe i bolesne na okres (zanim byłam w 1 ciąży) po urodzeniu nigdy mnie już nie bolały na okres ani się nie powiększały jak kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no piersi to pamietam ze zawsze mnei bolaly juz tydzien przed ale nie 1 dzien po owulacji.. chociaz nie pamietam dokladnie bo poltora roku bralam luteine na niby regulacje @ i tak mi wyreguowala ze mi wszystko zablokowala, mzienilam lekarza i wywolala mi @ potem kazala brac clo owu potwierdzila na usg i rezultat jakis tam jest.. @ powinna byc lub fasolka, bo chyba nie jest mozliwe miec owulacje nie byc w ciazy i nie miec @ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staraczka wszystkiego się dowiemy dzisiaj :) życzę Ci II kresek, bo jeszcze któraś musi być w ciąży !! :) a najlepiej jak wszystkie równocześnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×