Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

Smile:) tak bylam kolo 50dc i poszlam do rodzinnego tam powiedzieli zebym zostawila probke moczu do badania po 3 dniach mialam odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie, nie wierze :O zaraz sie porycze. Anty TPO 9424.8 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! co to znaczy? dlaczego tak ogromne? czy ja wogole mam szanse donosić ciaze z tym wynikiem? przeciez zaraz sie zalamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanka moja bratowa ma powazne problemy z tarczyca , chorobe hashimoto (tak to sie nazywa?) jej pierwsza ciaza.. niestety zakonczyla sie zle, ale nie wchodze w szczegoly natomiast 4 miesiace temu urodzil sie przezrowy Mikolajek z waga 3950!! i ciaza byla absolutnie bezproblemowa 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanka, jak dla mnie ten wynik jednoznacznie mówi, że w te pędy powinnaś łapać za słuchawkę i dzwonić do tego czarodzieja endokrynologa. Ma wiedzę, ma doświadczenie, niech Ci poradzi co robić. Im szybciej, tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firanka proszę cię tylko się nie zamartwiaj na twoim miejscu szybko bym się umówiła na wizytę do jakiegoś specjalisty i dowiedziała co mam dalej zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, tylko ze nie odbiera ten lekarz przyjmuje tylko w czwartki... i mam jego tylko stacjonarny numer. martwie sie okropnie. Blue napisz mi prosze wiecej o przypadku twojej bratowej... poronila tak? tylko ze ja TSH mam w normie.. nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o Anty TPO
Przeciwciała anty-TPO, to przeciwciała autoimmunologiczne, czyli organizm sam wytwarza przciwciala przeciwko własnej tarczycy, to nie musi iść w parze z TSH, bo ten hormon wytwarza przysadka, a tarczyca produkuje T4 i formę nieaktywną T3. Pewnie dlatego miałaś Firanko wysokie TSH, a dzięki syntetycznej tyroksynie w tabletkach udało się je unormować. Twój lekarz nie odbiera? Może zgłoś się do endokrynologa- nieginekologa, oni też się na tym znają, tylko nie każdy chce mieć coś wspólnego z ciężarnymi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czwartek jutro, nie jest źle. Nie możesz pojechać niezapowiedziana, może Cię przyjmie ze wzlędu na nagły przypadek. Ja wyczytałam tyle: "Jeśli badanie wykazuje niewielki poziom przeciwciał prawdopodobnie jego obecność oznacza cukrzycę typu I , układową chorobę tkanki łącznej, raka tarczycy lub reumatoidalne zapalenie stawów . Bardzo wysokie stężenie anty-TPO zazwyczaj zwiastuje chorobę Hashimoto lub Gravesa-Basedowa."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanko czytalam przed chwila ze byla dziewczyna ktora w ciazy miala to tpo 1000 i donosila zdrowa coreczke :) nie trac nadziei!! Nie znamy sie na tym wiec nie mozesz myslec o najgorszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz jestem. dobrze ze bety nei trzeba na czczo bynajmniej nie zemdleje :D firanka nie denerwuj sie tylko szukaj lekarza endo. bedzie dobrze zobaczysz ! ja sluchajcie juz myslalam ze dostalam @ a to tylko sluz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że nie. Ale spróbuj się jutro wcisnąć do teo lekarza, choćby "na chama" (wstaw jakąś gadkę o tym jak bardzo się boisz o dziecko i jak mu ufasz jak lekarzowi i sprawa potrwa tylko chwilę - nie sądzę, żeby odmówił), myślę że im szybciej się spotkasz ze specjalistą tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem teog samego zdanai co truj. mysle ze learzz cie przyjmie, tym bardziej ze mu powiesz o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanko - nie mysl zle napisalam Ci ze donosila ciaze bez problemow!!!🌼 nie napisze ci co sie stalo z pierwsza ciaza bo to nie ma sensu :) aaaa wlasnie sie dowiedzialam ze kolezanka z pracy jest w 7tyg i ma termin na poczatku lipca :D nota bene to ona wlasnie mnie zastepuje gdy ja jestem na urlopie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie czekaj co lekarz powie :) - to w końcu on ma być przekonany :). Ale jak widzisz SAMO anty-tpo to nie wszystko, sprawy nie przesądza - najwyżej będziesz brała zastrzyki do końca ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli okaze sie ze i ja zaciazylam to obie bedziemy na macierzynskim w tym samym czasie wielki klops dla firmy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanko doskonale Cię rozumie, że się martwisz... ale myśl POZYTYWNIE :) bo to połowa sukcesu :) wszystko będzie dobrze, zobaczysz :) tylko nie denerwuj się tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firanko sie nie stresuj !musisz dalej brac leki odpoczywać i bedzie dobrze,najwazniejsze ze t3i t4 masz w normie-to połowa sukcesu! nie jest nigdzie napisane ze stracisz ciąże !Przy hashimoto wzrasta po prostu ryzyko poronien. Ile kobiet ma anty-tpo podwyższone i o tym nie wie a rodzą...Skontaktuj się z endokrynologiem bo jest mądrym facetem i wszystko ci wyjasni. Może spróbuj zadzwonić do novomedica i dadzą ci micinskiego do telefonu jak nie bedzie zajęty - o 13.00 jeszcze tam był http://www.novomedica.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanka jest mi strasznie przykro, że znowu się musisz martwić, że nie możesz się cieszyć w pełni z tej ciąży, ale mam nadzieję, że będzie u was wszystko dobrze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodzwonilam sie do lekarza i on powiedzial ze najwazniejsze ze TSH i ft4 mam w normie... i ze wcale nie znaczy ze poronie. Mam tylko zwiekszyc Eurothyrox do calej tabletki i mam wykonac USG tarczycy i wtedy przyjsc. I co ja mam myslec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×