Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

Że jest zajebiście :D :D :D!!! i dzwoń po prywatnych USG kiedy Cię najwcześniej mogą przyjąć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz sie cieszyc ze jestes w ciazy zamartwianie sie teraz nic nie pomoze 🌼 bierz tabletki jak kaze lekarz zrob to usg idz na konsultacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firanko kochana jak to co myśleć -myśleć dobrze, tylko pozytywnie i cieszyć się ciążą ! :) Zapisać się na USG, do porządnego ginekologa endokrynologa już masz :) . POWODZENIA! 3majcie się cieplutko dziewczynki ja na dzisiaj kończę :)bye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
USG mam zrobic po 42 dniu cyklu... nie wiem czemu tak dziwnie smile chyba dla spokoju ducha faktycznie poszukam jeszcze innego endo... ale nie wiem czy jest sens... kurde strasznie duzo to pieniedzy wszystko kosztuje. Ginekolog 140zl, duphaston ok 40, endokrynolog 100zl, badania... nie wiem czy temu zaufac, czy jednak szukac jeszcze innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli kolejny lekarz powie co innego to co wtedy? Firanka zrób tak jak mówi, inaczej ciągle będziesz szukać "dobrego" lekarza. Poznałam wielu lekarzy ginekologów i każdy miał inne podejście do ciąży/badań,. no i każdy miał dobre jak i złe opinie. Nie da się znaleźć tego jednego jedynego, bo zawsze popełni jakiś błąd w sztuce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
np teraz takie cos wyczytalam" Nie ma skutecznego leczenia przyczynowego, ani takiego, które zatrzymywałoby postęp choroby. Dlatego leczenie (polegające na uzupełnianiu niedoborów hormonów tarczycy preparatami farmakologicznymi) wdrażane jest, kiedy choroba zaczyna być jawna, czyli wtedy gdy pojawiają się typowe objawy niedoczynności tarczycy, znajdujące swoje potwierdzenie w wynikach oznaczenia TSH i hormonów tarczycy. czyli moze ten lekarz ma racje mowiac ze dopoki TSH jest normie, jest ok. i ze hashimoto nie da sie leczyc, tylko niedoczynność....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanka, to zależy od sił twojej wiary :D. Jak wierzysz, że będzie dobrze a lekarz nie robi Cię w bambuko - to odpuść i ciesz się ciążą, dbaj o nią. A jak nie wierzysz albo boisz się uwierzyć, o idź choćby do 10 lekarzy ;). A że kosztuje...no kosztuje, ale twój spokój chyba jest bezcenny, co ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, ja tu truje od początku i ani mi w głowie przepraszać za to kogokolwiek :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufam temu lekarzowi... poki co uwierze mu i zrobie tak jak on chce. Mysle ze wie co mowi i robi. Jest cenionym specjalistą. Weddlug tego co naczytalam sie w necie to nawet w ciaze ciezko by mi bylo zzjasc.. a mi sie udalo w 2 i 3 cyklu... poczekam do tego 42 dnia cyklu, zrobie USG tarczycy... zwieksze od jutr dawke leku. Mam nadzieje ze bedzie dobrze. Tsh mi ladnie spadlo, to wazne. Nie chce juz sie zamartwiac, to tylko powoduje stre, który nie sprzyja w mojej sytuacji. Jesli bedzie sie cos zlego dzialo to odrazu udam sie do innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanka a bete będziesz później robić czy dajesz sobie spokój, ? ja nawet nigdy jej nie robiłam, żal mi było pieniędzy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie! i to jest podejscie 👄 ja tez ciagle truje i biadole i sie niecierpliwie no coz.. po to jest forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
07.12 :). Nie mogę się doczekać :). Wszystko powinno już być ładnie widać, będzie 10 tydzień. W poprzedniej ciąży widziałam w 10 tyg jak Ada podskakiwała :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja Wrzesniowa pojde na bete... w związku z moimi doswiadczeniami dla spokoju ducha zrobie. Ale poczekam na termin @ najpierw. Jak wszystko bedzie oki to w poniedzialek pojde na bete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje też w 10tyg. machało nóżkami, lekarka mówiła, że się pięknie porusza :) ciekawe jak teraz będzie, wizytę mam w przyszłym tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanka będzie dobrze zobaczysz!! tylko się już nie stresuj.. wiem, że się łatwo pisze, ale teraz to tylko pozostaje czekać. Truj myślisz, że dzieci na tym etapie są podobne do rodzeństwa? bo się zastanawiam czy profil buzi będzie miało taki sam czy może zupełnie inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, nie wiem :D. Dla mnie nawet niemowlaki są do siebie łudząco podobne :D a co dopiero mówić o 10 czy 12 tyg płodzie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanka, ja dopiero 8tc, więc nie mówię "hop" ;). Byle do 14tego, wtedy jest już w miarę bezpiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm.. w sumie u mnie w 31dc widać było Czarną Kropkę 3,1mm a tydzień później pęcherzyk 17,8mm. Ale serca nie było jeszcze ani widać ani słychać :). W 1szej ciąży chyba w 6 tygodniu zobaczyłam serduszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie bezpieczny bedzie okres kiedy lozysko bedzie w pelni uksztaltowane a to.sie dzieje.gdzies.kolo.18 tygodnia. Po 13-14tyg ryzyko poronienia spada ale.i.tak niestety zawsze jakis tam procent jest.. ja bylam w 6t6d i bylo tetno. Nie bylam nigdy na poczatku ciazy wiec nie pomoge nie wiem jak.to.wyglada. truj ja widze roznice miedzy dziecmi jak.ogladam usg innych kobiet.jesli chodzi o twarz. Maja inne nosy usta :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_82
Firanko... ja też mam chorobę hashimoto,mój endo też mówi, że jak się leczy niedoczynność to wszystko powinno być dobrze. Owszem, jest większe ryzyko poronień, ale to są ułamki procentów. Więc spokojnie. Moja przyjaciółka ma hashimoto i urodziła parę lat temu zdrową córeczkę. Głowa do gówy. I oczywiście gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam.dwie kolezanki.sa.to.siostry roznica 5l miedzy nimi a sa do siebie ludzaco podobne z twarzy figury za pierwszym razem myslalam ze to.sa blizniaczki ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dla mnie większość noworodków taka sama :D. Jasne, jedno jest bardziej owłosione-inne mniej, mniejsze-większe, bardziej pyzate-szczuplejsze, ale do tego się mniej-więcej sprowadza moje rozróżnianie cech szczególnych u maluchów :D. Byłam zawsze pełna podziwu dla ludzi, którzy widząc takiego brzdąca porafili powiedzieć do kogo jest podobny - no, chyba że ściemniali :D. Albo dziecko miało wielkie Kulfonowe uszy po dziadku Włodku ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa dzięki za ta informacje, potrzebuje takich przykładów :) no i czyli twój lekarz endo mowi to samo co i mój... bede uwazala na siebie, mam nadzieje ze bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×