Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

KMSUL - szok... przepraszam, ale nawet nie wiem co napisac :( mam nadzieje, ze pomimo wszystkich przeciwnosci losu bedzie i Tobie dane predzej czy pozniej miec upragnione malenstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedzie dobrzeeeeeee
KiedysMozeSieUdaListopad:) PAMIETAJ ZE WYNIKI SIE ZMIENIAJA niech maz zazywa witaminy nie z takimi wynikami zachodzili w ciaze spokojnie niech m zmieni diete jesli pali i pije to niech odstawi a za 3 mc powtórzy wyniki nasienia cjodz faceta leczy sie trudniej moj m tez mial fatalne wyniki a staralismy asie ponad 3 lata o dziecko udalo sie ale za 3 inseminacja na ciaze nturalan nie mielismy szans maz sie troche podleczyl wyniki sie poprawily nie znacznie tylko ale mielismy szanse na iui i udalo sie po 3 podejsciu dopiero zazwyczaj trzeba prubowac do 5 razy-6 razy:o nawazniejsze to sie nie poddac cos o tym wiem takze glowa do góry jest takze in vitro wiec sie nic nie martw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedzie dobrzeeeeeee
jestes jeszcze bardzo mlodziutka i masz czasu jak marasu chodzby do 30tki napewno sie uda ja mialam 30 lat jak sie udalo moj zegar biologiczby tykał a swoje lata juz mam a ty jestes mlodziutka wiec wiecej wiary i nadziei a uda sie w koncu napewno obok mnie spi coreczka ktora ma pol roku i jest calym moim swiatem bedzie sdobrze tylko trzeba zaczac dzialac nie zalamywac sie tylko piers do przodu co innego jak bys miala 30 lub bo to rzeczywiscie ostanie lata szanse na zajscie a tak wszystko przed toba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMSUL Przykro mi bardzo, ale musisz wierzyć że jeszcze nic nie jest przekreślone, 3mam kciuki za Was, i wierze że prędzej czy później się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMSUL bardzo zasmucilo mnie to co napisalas.. kurcze nie znam sie na wynikach plemników... ale moze nie jest az tak zle... faktycznie jesli maz zacznie brac leki, zdrowo bedzie sie "prowadzil" to wyniki ulegną poprawie. To jest wielce prawdopodobne! Nie zalamuj sie kochana. Wiesz marne to pocieszenie ale bynajmniej teraz wiecie gdzie jest problem i go wyleczycie! a wtedy sie uda! najgorsze jak sie próbuje co miesiac i nic nie wychodzi. Mam nadzieje ze was to nie zalamie, ale zmotywuje do walki, wtedy bedzie dobrze. Bardzo bardzo mocno bede trzymala kciuki i zaglądaj do nas! jestes jedną z nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawa w aptekach i drogeriach testy owulacyjne sa drogie, ja placilam okolo 30 zl za 5 sztuk... o wiele bardziej oplaca sie je kupic na allegro, tam wychodzą duuuzo taniej, są fajne pakiety, tak ze bedziesz miala testów na dlugo i nawet z kosztami przesylki Ci wyjdzie taniej.. zaraz poszukam i podam Ci link które ja kupilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraaa1233
KiedysMozeSieUdaListopad:) z tego co podalas to nie prawidlowych plemnikow jest az 92% i do tego 83%wady szczerze ? nie brzmi to dobrze a wynikow nie da sie tak poprawic poprostu bedzie dobrzeeeeeee ma racje!!!!mozecie prubowac IUI lub IN VITRO zawsze to jest jakies wyjscie z sytuacji nie ty 1 nie ostania jest cale multum par z takimi wynikami a mimo tego zachodza przez in vitro w ciaze chyba ze stanie sie cud i zajdziesz naturalnie czego ci zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraaa1233
zalezy tez ile m ma plemnikow w 1 mililitrze ale te wyniki nie sa dobre wrecz fatalne :(:(i pewnie morfologia jest bardzo zle z tego ci widac budowa zla i pewnie ilosc tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraaa1233
a na plemniki nie ma lekow!!!!! tylko witaminy ale z takimi wynikami to nie mozliwe poprstu zeby sie poprawilo ale prubowwac mozna powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kmsu to jest straszne co napisalas :( wspolczuje :( te wszystkie inseminacje in vitro sa takie drogie :/ nie wiem jak cie pocieszyc... tylko sie nie poddawajcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMSUL nie wiem skąd jesteś ale wiem że w Białymstoku jest bardzo dobry specjalista od spraw niepłodności czy poronień - bo moja szwagierka pierwsze 2 ciąże poroniła a potem jeżdżąc z mężem do tego specjalisty urodziła zdrowego synka :) - więc głowa do góry wszystko się ułoży :) Mam też znajomą która tak samo jak Ty nie mogła zajść w ciążę - starała się coś ponad rok a teraz ma zdrową córeczkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuzku mnie bolał przed twerminem @ brzuch identycznie jak na @, w dole brzucha i kuly jajniki. no wlasnie chodzilo mi o witaminki dla plemników... no ale ja sie nie znam :( Wrzesniowa no za chwille sie wybieram po wyniki i jeszcze do kolezanki, wiec bede pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraaa1233
no insemiancja w poruwaniu z in vitro to gorsze u mnie to koszt 800 zl za 1 próbe kup mezowi salfazin lub mace do tego kwas foliowy selen +witamin E to powoduje ze plemnikow jest wiecej i sie odbudowywuja nowe, l-karnityne na ruchliwosc i jeszcze magnez mu mu kup i niech bierze przez 3mc i potem powtórzcie kolejny spermigram a jak z morfoligia i iloscia plemnikow???przewaznie z takim wynikami to imn vitro:Owiekosc pelmnikow towj m ma budowe nie prawidlowa:O do IUI tez by musial miec z conajmniej 15-20 ml zeby wogle móc prubowac zacznicie od witamin moze to pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak dziecwzyny ale jesli jest wada i nie rozwija sie glowka plemnika to jak beda sie regenerowaly to takie same...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję każdej z was z osobna :*** :( Lekarz mi powiedział że musimy iść do kliniki leczenia niepłodności że tam musimy zrobić badania i M dostanie leki jak nie ulegnie poprawie jego badanie to że na pewno zaproponują nam iui ale ja nie mogę w to uwierzyć czuję się jak by mi ktoś obuchem w głowę walną. Dzwoniłam teraz do tej kliniki fertilmed i umówiłam się na wizytę w piątek 30.11.12 jak mi powiedziała cenę to myślałam że z fotela spadnę 150zł wizyta plus usg które jest konieczne 70zł razem 220zł a co będzie dalej ? nie wiem czy mam siłę podołać temu wszystkiemu :( boję się :( a jednocześnie pragnę tego dziecka jak niczego innego na świecie :((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraaa1233
KiedysMozeSieUdaListopad:) no niestety leczniwe nie plodnosci kosztuje w pl cos o tym wiem ja wydalam juz majatek na leczenie badanai wizyty sa bardzo drogie:O a na to nie ma lekow co najwyzej tylko te witaminy o ktrych ci wspominalam tyle ze te wyniki nie nadaja sie na IUI moja droga:(:( ile m ma ml plemnikow? iui to tlyko wspomozenie nic wiecej a prób trzeba robic z 5 conajmniej :O wszystko zalezy od ilosci plemnikow twojego m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zalamuj sie a tym bardziej musisz byc silna przy mezy pomysl jak on sie czuje z tym problemem musisz go tez wspierac takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraaa1233
ja mialam to samo moj maz byl zalamany tylko ja walcze caly czas a trwa to juz 2,5 roku:O maz ma malo plemnikow w nasieniu pozatym wszystko dobrze morfologia ok ale ma za malo plemnikow teraz sie leczy i widze ze jest poprawa w ilosc ma wiecej nasienia i bedzie przystepowac po nowym roku jesli wyniki sei poprawia do 4 IUI :O ale w klinice poznalam tez pary ktorych mezowie mieli podobne wyniki jak ty oni natomiast decydowali sie nie in vitro wiec i ty sie nie poddawaj ja swoje juz przezylam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_82
kmsul... odetchnij głęboko i przeczytaj spokojnie, to co Ci napiszę... nie wiem czy wiesz, ale dwa lata temy światowa organizacja zdrowia zmieniła normy dotyczące badania nasienia... i prawidłowym wynikiem jest od 4% i wzwyż prawidłowych plemników. Mój mąż też robił badania i wyszło mu, że ma 12% prawidłowych (norma od 14 według laboratorium). Ja się oczywiście przeraziłam i od razu konsultowaliśmy to z kilkoma andrologami. Każdy powiedział to samo: norma jest powyżej 4%. Oczywiście jeszcze ważne ile jest plemników ilościowo, ale tego nie napisałaś, więc się nie wypowiadam. Głowa do góry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na moment. Słupku, bardzo dobrze, że Cię ginekolog wysłała z mężem do kliniki, skoro sama nie jest pewna jak interpretować wyniki twojego M i mówi, że wyniki się wykluczają. Andrologiem przecież nie jest, tylko ginem. W końcu po to są secjalistyczne kliniki i tam są specjaliści, prawda? Zlecą dodatkowe badania, powiedzą czego się trzymać i jakie są rokowania oraz dalsze metody posępowania. Spokojnie, na chwilę obecną macie niepokojący sygnał (który trzeba dokładniej zbadać), a nie diagnozę czy tym bardziej wyrok!! trzymaj się :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_82
kmsul, to na prawdę nie są złe wyniki :) na pewno nie kwalifikują się na bezpłodność! skonsultujcie to jeszcze z innym lekazem. Moim zdaniem nieporzebnie Cię nastraszyli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam u dwóch lekarzy jeden ten prywatny powiedział że wyniki są dobre a dzisiaj lekarka na nfz powiedziała że wyniki są złe :( nie wiem co mam o tym myśleć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko sie okazeeee
plemniki prawidłowe 8% nieprawidłowe 92% wady główki 83%wady wstawki 37% wady witki 16% wyniki mówia same za siebie nie jest najlepiej,,,, najlepiej idzcie do kliniki i wtedy sie dowiecie co i jak a tak niema co gdybac i spekulowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_82
Myśl pozytywnie, bo nie ma żadnej tragedii :) Idźcie razem do androloga, to się uspokoisz. Będzie dobrze, zobaczysz! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dlaczego na rozpoznaniu jest normozoospermia czyli że niby jest wszystko w porządku a tu nagle te wykresy o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×