Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niebiegaczka

Jak zacząć biegać z zerową kondycją?

Polecane posty

Gość niebiegaczka

Hej, chciałabym zacząć biegać, ale moja kondycja wynosi zero, czasem męczę się nawet wchodząc po schodach. Jestem młoda ale.. dużo palę i sama tak zaniedbałam swoją kondycję. Jak się za to zabrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bierzesz i biegasz. Nie rozumiem pytania. 1. Zakladasz wygodne buty i spodnie, potochlonna koszulke, do butow sypiesz srodek przeciw potowi 2. Rozciagasz sie 5 min 3. Przebiegasz 4km 4. Bierzesz prysznic po powrocie Koniec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też biegam :)
Ja jak zaczynałam to biegłam króciutki odcinek i chwile maszerowałam i tak na zmiane, co jakis czas ten odcinek, biegu, wydłuzał się. Na spokojnie i cierpliwie, albo moze zacznij od marszu co by sie rozruszac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też biegam :)
Calluna- Kto Ci przbiegnie 4 km z zerową kondycją ? Nie ma co sobie narzucać takiech dystansów na początku, bo jak nie da rady to tylko to zrazi potencjalnego biegacza. Ja początkowo, przebiegłam 200 m i miałam dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja zaczelam biegac po 18 latach niebiegania i przebieglam 3800 m :D Ale ja biegam bardzo... powoli ;) No i jeszcze po 2 bieganiu 10 dni mialam zakwasy, ale juz o.k. Tez poprzednio zaczynalam od 400m, ale w sumie tak jest lepiej... wieksza satysfakcja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem powinnaś stopniowo zacząć po kilka minut dziennie zwiększając na przykład o 2 minuty i nie co dziennie biegać tylko co 2-3 dni na początek, bo pewnie będą zakwasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niebiegaczki
Dostosuj się do zasady 3 x 30 x 130. Szczegóły znajdziesz pod jednym z nw. linków . Ponieważ do sprawy zdrowia, w tym kondycji fizycznej należy podejść holistycznie, postudiuj i zastosuj to czego dowiesz się z lektury, inaczej bezmyślne bieganie będzie "psu na budę". Notabene, nie ma leków/sposobów cud na zdrowie, zatem jedyną radą, to realizacja 5. punktów : 1.prawidłowe odżywianie, postudiuj dokładnie t. „Chudnij bez wyrzeczeń, „Zasady dietetyczne, W walce z chorobą i w profilaktyce należy wzmocnić organizm prawidłowym odżywianiem - najlepiej dietą surową warzywno-owocową http://www.wellness.pijnazdrowie.pl/artykuly/jedzenie_ma_znaczenie/ http://www.youtube.com/watch?v=sNcF_f5sdoo 2.wysiłek fizyczny-rekreacyjny na poziomie potu i sauna sucha raz/tydz. To i wiele innych wiadomości znajdziesz pod linkiem: WWW.vademecum.zdrowia.prv.pl 3.higiena w pełnym tego słowa znaczeniu 4.pozytywne nastawienie psychiczne, w tym trening autogenny wg Mironskiego, szczegółowo postudiuj temat z www pn.STRES 5. systematyczne oczyszczanie organizmu z toksyn, tu masz linki do filmów http://www.gerson.yoyo.pl/film.html http://www.youtube.com/watch?v=YsT6qNk8_qQ&fe ature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla niebiegaczki
cyt. z vademecum zdrowia: Ruch to zdrowie BIEG NAJKORZYSTNIEJSZĄ FORMĄ RUCHU Treningi biegowe, powtarzane systematycznie, polepszają pracę serca, płuc, mózgu i mięśni. Pozwala to m.in. na szybsze usuwanie zmęczenia spowodowanego pracą umysłową. 12 ZASAD PLANOWANIA TRENINGU BIEGOWEGO: Pierwsze 5-6 treningów biegać lekkim truchtem przeplatanym intensywnym marszem pokonując dystans 2-5 km . Należy biegać z przerwami nie większymi niż 2-3 dni, a więc 3-4 razy w tygodniu. Nie biegać na "pełen gaz". Lepiej wolniej, ale dłużej. Stopniowo wydłużać dystans do 8-10 km . Biegać swobodnie, w terenie zróżnicowanym, unikać dróg bitych. Trening biegowy traktować jak dłuższy spacer. Trening biegowy poprzedzać koniecznie ogólną gimnastyką. Na jeden trening przeznaczać co najmniej pół godziny. Trenować bez względu na pogodę. Zachować wytrwałość, nie oczekiwać natychmiastowej poprawy kondycji. Nie szarżować, zakres i intensywność ćwiczeń zwiększać stopniowo. Nie palić!!! Trening odbywać co najmniej 2 godziny po posiłku. Po treningu najpierw umyć się(najzdrowszy prysznic o zmiennej ciepłocie), odpocząć pół godziny, a dopiero potem jeść. Powiedzenie - ruch to zdrowie - ma pełne pokrycie w nowoczesnych badaniach patofizjologicznych i klinicznych. Jeżeli ruch jest czynnikiem zdrowia, to brak ruchu jest czynnikiem usposabiającym do choroby. prof. dr WiktorDega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla niebiegaczki
cyt. z vademecum zdrowia: NIE MA SPECJALNEGO PRZEPISU JAK ZAPOBIEC RAKOWI, ALE MOŻNA ZMNIEJSZYĆ RYZYKO. Zalecane jest aby przestrzegać następujących, ogólnych zasad: Unikanie nikotyny i alkoholu. Zredukowanie w diecie pokarmów nadmiernie tłustych, słonych i kwaśnych. Unikanie nadwagi. Uwzględnianie w codziennej diecie surowych owoców, warzyw oraz pieczywa z grubo mielonej mąki. Spożywanie tylko świeżej żywności (przechowywanie jej w lodówce). Unikanie nadmiernego nasłonecznienia (opalania się). Poradzenie się lekarza w razie wystąpienia krwawienia z naturalnych otworów ciała oraz pojawienie się przewlekłych zaburzeń podczas oddawania stolca i moczu. Skonsultowanie się z lekarzem w wypadku gdy utrzymują się zmiany barwy głosu, przewlekła chrypka, kaszel lub zaburzenia w przełykaniu pokarmów, ponadto przy wystąpieniu guzków, zauważeniu zmian wyglądu znamion, brodawek na skórze, utrzymujących się zgrubień lub owrzodzeń na śluzówkach jamy ustnej i innych miejscach. myśąlę, że po lekturze niniejszego cytatu rzucisz palenie, a jeśli jesteś w wieku prokreacyjnym rzucisz palenie by nie urodzić dziecka głupszego od Ciebie aż o 1 stopień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebiegaczko!
dalej palisz papierosy, czy wreszcie zmądrzałaś i przestraszyłaś się raka i ew. debilnego dzieciaka? Ile faktycznie masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na początek więcej marszu niż biegu. 40 minutowy szybki marsz, po każdych 10 minutach minutka biegu, na początek powinno być ok. a potem z każdym razem będziesz szybsza i zwinniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Erm... Zacznij biegac powoli. I na krotkie dystanse. A potem troche szybciej i na troche dluzsze az Ci sie kondycja poprawi i tyle. Tylko pamietaj zeby sie zmotywowac tak chociaz raz w tygodniu, jesli probujesz systematycznie idzie latwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszukaj sobie planów treningowych w internecie. Widziałam, że jest tego sporo. Pulsometr i inne gadżety nie będą ci potrzebne na początek. Wystarczą ci zwykłe buty sportowe i oddychająca kurtka, bo jest już trochę za zimno na latanie w samej koszulce. Tu masz kilka fajnych modeli: http://hi-tec.com.pl/pl/kolekcja/kurtki_polary_i_softshelle/kurtki_do_biegania/ Ewentualnie jak nie wychodzi ci z bieganiem, to pomyśl o nordic walking. Też daje fajne efekty, a można spokojnie maszerować nawet zimą http://aktywni.pl/aktualnosci/nordic-walking-przepis-na-aktywna-zime/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulamii
Bieganie jest bardzo dobre dla wzmocnienia mięśni oraz poprawienia wydolności oddechowej. Właśnie bieganie najlepiej powiększa pojemność płuc poprawiając Twoją kondycję. Jeśli chcesz zacząć biegać (nawet jeżeli nie jesteś w formie) to polecam zajrzeć na http://makelifehealthier.wordpress.com/about/. Jest tam opisany dokładny plan treningu, również dla początkujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro nie masz kondycji od razu racze zaopatrzec sie w jakis suplelent ja np stosuje 4 Flex on odbudowuje i chrzastke i chroni moje kolana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na początku zacznij ćwiczenia z kettlebells, mają one pozytywny wpływ na naszą kondycje. Ja ostatnio kupiłam jedne z tych: https://www.hop-sport.pl/kettlebells/ jestem zadowolona z efektów, 2 razy w tygodniu ćwiczę z nimi, a 2 razy w tygodniu biegam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też się nad tym zastanawiam bo chyba już najwyższa pora wziąć się za siebie. Pierwsze co to zamówiłam sobie ciuchy do biegania z rough radical i teraz poszukuje jakiś fajnych butów!Jak już będę miała cały strój to już nie będzie wymówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja kondycja leży i kwiczy. Uczyłam się to chociaż miałam 4 razy w tygodniu wf plus do tego 2 razy na basen chodziłam (taż palę ale jak się zawzięłam to po kilku próbach potrafiłam przepłynąć cały duży basen pod wodą na początku zaczęłam od małego) później pozamykali szkoły już nie miałam wf ani możliwości iść na basen ale z kolei miałam więcej wolnego czasu więc wróciłam do jazdy na rolkach przez dwa miesiące codziennie przejeżdżałam około 10 km (później mały wypadek na nich kontuzja jak już kontuzja przeszła było coraz cieplej i już jazda była męczarnią a nie przyjemnoscią) to od czasu do czasu rower wieczorem. Jak w październiku rok temu znowu zamknęli szkoły chciałam wrócić do jazdy na rolkach ale się okazały już za małe do tej pory jakoś nie nadarzyła się okazja żeby kupić nowe i już moja kondycja całkiem się posypała ciężko jest mi przejechać 2 kilometry do sklepu (4 w obie strony) postanowiłam ją poprawić i stwierdziłam że zacznę biegać długo się do tego zabierałam ale w końcu mi się udało w sobotę pierwszy raz poszłam biegać wzięłam psa i se biegaliśmy (chociaż ja to więcej przeszłam i początkowo po kilkuset metrach myślałam że płuca wypluje ale stopniowo trzeba) stwierdziłam że codziennie nie ma sensu bo się szybko zniechęcę więc planuje tak co 2-3 dni dzisiaj byłam drugi raz i już nie wiele ale trochę więcej przebiegłam (truchtem) i jeśli chce kontynuować muszę się chyba wybrać do ortopedy z kolanami (z jednym już kilka dobrych lat mam problemy a drugie to ta kontuzja po rolkach) w sobotę myślałam że nie wrócę do domu tak prawe zaczęło boleć możliwe że przez właśnie moją kondycję ale wolę mieć pewność że to nic poważniejszego żeby w razie czego gorszych problemów se nie narobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×