Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sawsqwq

Dlaczego jest tak malo inteligentnych kobiet? Naukowa wyjasnienie

Polecane posty

Gość ata333
gość dziś @@Ma tu niebagatelne znaczenie fakt, iz to plec zenska jest plcia podstawowa, domyslna, pierwsza x To dziwne stwierdzenie, coś z na kształt "co było pierwsze jajko czy kura?".@@ x Ja pisze o faktach, a nie spekulacjach . Chromosom X, jak i mitochondrialne DNA mezczyzna dziedziczy tylko po matce. Plec zenska, jest wiec plcia pierwotna / podstawowa. Doskonale to widac podczas rozwoju prenatalnego. Nawet jesli nastapi rozwoj zygoty 46 XY (genetyczny mezczyzna), to kiedy nie ulegnie ekspresji gen SRY na chromosomie Y ( Zespol Swyera) zarodek rozwinie sie w kobiete. Sytuacji odwrotnej nie ma. Fakt, ze plcia podstawowa jest plec zenska wyjasnia tez, dlaczego to wsrod mezczyzn jest tak wielu transeksualistow. Mozg meski tez jest zbudowany na bazie mozgu zenskiego. x @@gosc: I z tą wyższością proszę nie przesadzaćsmiech.gif Bez nas byście z głodu poumierały, pożarte przez dzikie zwierzęta w dawnych czasach. Dosyć kiepsko jak na wzór.@@ No przeciez napisalam wyraznie: Rywalizacja samcow jest kluczem do zdrowia, a wiec w konsekwencji do przetrwania populacji. I masz racje rowniez, ze mezczyzni jako ze cechuje ich genetyczna sklonnosc do ryzyka ( z punktu widzenia ewolucji sa mniej wartosciowi biologicznie od kobiet, gdyz to samica jest niezbedna od poczecia do odchowania potomstwa) byli / sa determinowani do zaspokojenia potrzeb matki i swego potomstwa, niejednokrotnie ryzykujac zycie. Strata samca nie byla strata rowna stracie samiczki. Tymbardziej, ze glownie od potencjalu samic zalezy rozrodczosc gatunku. Chocby tabuny mezczyzn, a tylko kilka samiczek, to ewolucyjnie, tylko od nich uzaleznione bedzie przetrwanie takiej spolecznosci. A w odwrotnej sytuacji (tabuny kobiet i kilku mezczyzn), kazda kobieta i tak bedzie na wage zlota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kobieta była najpierw potem mężczyzna ? a kobieta skąd się wzięła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ata333
diabła mam pod skórą dziś @@Absolutnie rozumiem o co Ci chodzi, ale nie wiem, czy się zgadzam. Jakie mam dowody "przeciw"? Tak w skrócie takie jak Ty "za". Jakieś przypuszczenia, zlepki badań.@@ x To nie sa przypuszczenia. Alternatywa dla determinizmu jest tylko indeterminizm. Innej, tzreciej sily nie ma. A ani jedna , ani druga nie daje nam wolnosci woli. Mozna powiedziec, iz w ujeciu stricte naukowym jestesmy tylko forma bialka, a wiec to jak dzialamy i jak reagujemy wynika tylko i wylacznie z praw fizyki. Z ciagu zdarzen nastepujacych po sobie i bedacych swoimi konsekwencjami. Koniec. Kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a3
gość dziś kobieta była najpierw potem mężczyzna ? a kobieta skąd się wzięła?@@ x A gdyby naukowo dowiedziono, ze pierwszy byl mezczyzna, to tez bys zapytal skad sie wzial ? Najpewniej wyskoczyl spod ogona kobiety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście ,wtedy też,więc skąd się wzięło to pierwsze, w tym przypadku kobieta ? czy jeszcze tego nie wysnuli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ustalają że cos było pierwsze to chyba wypada ustalić skąd się wzięło to pierwsze -kobieta gdy nie było jeszcze faceta,czy to już nieistotne dla nauki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ata, indeterminizm jest zaprzeczeniem dualizmu, nie alternatywą. To trochę różne pojęcia. Indeterminizm nie wyklucza istnienia wolnej woli. Przeciwnie. Natomiast różne jego formy, zakładają różny udział wolnej woli w procesie decyzyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest tyle koncepcji filozoficznych,nie wiem którą wybrać dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a najgorsze że nie wiem która jest najsłuszniejsza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam nawet znajomego filozofa ale był tak zakręcony jak ruski spławik że tylko mi namieszał w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj no gościu od miłości, to nie ja jestem obłudna. Obłudni są Ci którzy twierdzą, że kochają rodziców, dzieci, babcię, dziadka i kuzynów i najbliższych sąsiadów... I to abstrahując od tego czym ta miłość jest (więc od nazewnictwa). Miłość bezwarunkowa nie istnieje, nawet jako proces chemiczny. Wiem, jestem tak mocno wyzuta z hipokryzji, że aż trudna do zaakceptowania. Szczęśliwie nie zależy mi na Twojej akceptacji. Jest mi kompletnie obojętna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kocham bezinteresownie a skoro ja kocham bezinteresownie to znaczy ze istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po śmierci co się stanie ze mną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kosmos i stworzenie ,tych którzy sa pod moją opieką i tych których podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ata wybrała konkretne koncepcje i nosi jak sukienkę więc jaka jest prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ata333
Diabla mam za skora: Ata, indeterminizm jest zaprzeczeniem dualizmu, nie alternatywą. To trochę różne pojęcia. Indeterminizm nie wyklucza istnienia wolnej woli. Przeciwnie. Natomiast różne jego formy, zakładają różny udział wolnej woli w procesie decyzyjnym.@@ x Czy mowimy o tym samym ? Ja pisze o indeterminizmie nie w ujeciu filozoficznym , tylko fizycznym implikowanym przez zasade nieoznaczonosci w zakresie klasycznej interpret. QM. Prosilam przeczytaj Bugajaka. znajdziesz go w sieci w formie pdf. Tytul: Pojęcie przypadku i jego zastosowanie w analizach teorii naukowych. Filozofia a nauka to dwie rozne rzeczy. Bez filozofii sie nie obedzie, ale filozofia dzis sluzy nauce, Co znaczy, ze tylko nauka ma klucz werifikujacy "prawdziwosc" konceptow filozoficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
diabła mam pod skórą dziś Kogo kochasz bezinteresownie? Słucham.@@ x Potwierdzam, oczywiscie, ze milosc bezinteresowna nie istnieje, tak samo jak altruizm w znaczeniu przeciwienstwa egoizmu. Istnieje tylko altruizm odwzajemniony na bazie egoizmu, czy li mamy deal cos za cos. Takim przykladem jest zlota zasada etyczna, zwana zasada wzajemnosci, przejeta przez chrzescijanstwo: Ujęcie pozytywne: „Rób innym to, co byś chciał, żeby tobie robili”. Ujęcie negatywne: „Nie czyń innym tego, czego nie chcesz, by czynili tobie”. W chrzescijanstwie mamy: kochaj blizniego jak siebie samego (nie ponad). Zasada altruizmu bezinteresownego jest utopia. Samarytanim bylby wykorzystywany zawsze przez egoiste, a wiec nie mialby szans na przetrwanie, a nawet gdyby przetrwal to bylby w znacznie gorszym stanie fizycznym niz egoista czerpiacy korzysci. Przetrwaja tylko te spolecznosci, ktore czerpia wzajemnie korzysci. Tak sie zrodzila moralnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ata333
Ten post wyzej o altruizmie odzajemnionym jest moj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, poszukam i przeczytam. To może być ciekawe doświadczenie. Powiesz mi coś o sobie? Uważasz się za umysł ścisły? A może na innych gruntach jesteś jednakowo bystra? Czytujesz beletrystykę? Interesujesz polityką? Twoja wiedza jest wynikiem samodoskonalenia, ciekawości, czy konkretnego kierunku edukacji? Przywracasz mi wiarę w ludzi. Myślałam, że już nikt nie jest skłonny rozmawiać o czymś innym niż "M jak miłość". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ata, "Istnieje tylko altruizm odwzajemniony na bazie egoizmu" tak, zgadzam się, ale jest jeszcze jeden aspekt altruizmu o którym nie wspomniałaś, mianowicie czynienie dobra podnosi naszą samoocenę. Oczywiście dalej jest to przejaw egoizmu, ale inaczej ujęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ata333
Ata, "Istnieje tylko altruizm odwzajemniony na bazie egoizmu" tak, zgadzam się, ale jest jeszcze jeden aspekt altruizmu o którym nie wspomniałaś, mianowicie czynienie dobra podnosi naszą samoocenę. x Dkladnie tak jest. Wlasciwie to altruizm odzajemniony dziala glownie na zasadzie podniesienie wlasnej samooceny.Bliska mi osoba skaczac z klifu w celu ratowania tonacego, po wyjsciu z wody wraz z topielcem, zostala okrzyczana bohaterem. Na co odpowiedziala: bohaterzy nie istnieja, sa tylko egoisci, ktorzy widzac potrzebujacego pomocy pomagaja, gdyz w przeciwnym wypadku nie mogliby spojrzec w lustro ;) Z wyksztalcenia jestem ekonomista, ale to dawne czasy. Obecnie doksztalcam sie indywidualnie, pochlaniajac tony ksiazek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Archonci (twórcy matrixa) boją się mocy Divine Feminine, ponieważ jej przebudzenie jest dla nich śmiertelnym zagrożeniem. Moc przebudzonej Bogini wiąże się przede wszystkim z energią Prawdziwej Miłości – dawania życia, akceptowania i kochania go bez względu na wszystko. Jej oddziaływanie oznaczałoby ostateczny koniec mentalnych pasożytów. Archonci podporządkowali sobie kobiety na Ziemi, ponieważ aby zniewolić daną planetę trzeba zniewolić świadomość, która jest jej reprezentacją. Zdaniem gnostyków Duchem naszej planety jest Aeon Sofia, czyli sama Bogini Sofia. Sofia to reprezentacja Żeńskiej Energii Kreatora tego wszechświata, która wcieliła się w Matkę Ziemię. Obie interpretacje jak widać bardzo się ze sobą pokrywają. Dlatego zniewolenie reprezentujących cieleśnie oraz umysłowo Sofię kobiet sprawiło, że planeta mogła zostać najechana i podporządkowana przez obce istoty energetyczne. Dopiero kiedy równowaga zostanie na nowo przywrócona i Bogini w każdej kobiecie poda rękę Bogu w każdym mężczyźnie – kontrola obcych sił nad Ziemią zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Panny z dobrych domów w XIX były wszystkie uczone gry na pianinie, a same nie stworzyły nowych utworów - tak, kobiety nie są inteligentne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23.09 jak dobrze że ktoś tu żyje naprawdę,to już było przykre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a3
diabła mam pod skórą wczoraj Czytam Bugajaka. Może nawet go polubię, ale już mnie drażni i to na 4 stronie z trzynastu. Chwilowo obronię się poezją na temat: https://www.youtube.com/watch?v=5VsvvzJNaNE Z taka poezja na pewno dasz rade :) Tak jestem kobieta, ale przede wszystkim czlowiekiem ;) Polece Ci jeszcze artykul prof. B.Korzeniewskiego, na temat (nie)wolnej woli. tytul : "Popędy, emocje, wolna wola"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ata3
gość wczoraj Panny z dobrych domów w XIX były wszystkie uczone gry na pianinie, a same nie stworzyły nowych utworów - tak, kobiety nie są inteligentne. Gdybys sam byl inteligentny, na pewno nie popisywalby sie swoja ignorancja publicznie ;) A tak zapytam z ciekawsci, skoro tak identyfikujesz sie z meska czescia naszej populacji, to do jakiej grupy nalezysz ? Geniuszy, idiotow, czy przecietnych ? Jestes kompozytorem, wynalazca, czy tez zwyklym robolem ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×