Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lottie25

Polacy w Dubaju.

Polecane posty

Gość upo
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upo
u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tej pani wyzej ktora wstawila filmik o obcinaniu glow... Pisalam ci wyraznie, ze w DUBAJU takie rzeczy jak tam u was w Anglii sie nie wyrabia. Tu jest spokojnie i bezpiecznie. Nie ma mowy o jakims terrorze, obcinaniu glow, zaczepkach oblapywaniu przez facetow czy gwaltach. Napisalam jak rzeczywiscie jest w Dubaju a ty mi wklejasz filmik o Arabii Saudyjskiej. Dziecko zacznijmy od pytania. Czy w ogole wiesz jaka roznica jest pomiedzy Arabia Saudyjska a Dubajem? Zdajesz sobie sprawe ze my tu rozmawiamy o Emiratach Arabskich a nie Arabii Saudyjskiej? Niektorzy powinni wrocic z powrotem do szkoly :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fvcd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystkich wysylasz do szkoly a sam jestes najwiekszym tepakiem te kraje laczy jedna wiara, sasiedztwo i jednakie myslenie, kwestia czasu kiedy emiraty pozwoja sobie na wszystko, teraz trzymaja ich Stany za morde, Stany wypna sie d**a (brak ropy) lebki beda sie toczyc ulicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze parenascie lat temu mozna bylo zobaczyc publiczne egzekucje w Emiratach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pokazywarka.pl/4zj43p/ W krajach UE o duzym odsetku imigrantów islamskich mnoza sie napasci i uprowadzenia bialych chrzescijanek. W oczach muzulmanów ma to swoje religijne i historyczne uzasadnienie. "Honor mezczyzny znajduje sie miedzy nogami jego kobiety" glosi stare arabskie przyslowie. To prawda, ze muzulmanie obsesyjnie podchodza do czystosci swoich sióstr, zon, córek, krewnych etc. Wiele Pakistanek mieszkajacych w Wielkiej Brytanii zostalo honorowo zamordowanych tylko dlatego, ze np. zbyt poufale przyjaznily sie ze swoim bialym sasiadem lub w dniu slubu okazalo sie, ze nie sa dziewicami. Muzulmanka w jakikolwiek sposób obrazona przez obcego mezczyzne moze liczyc na natychmiastowa pomoc nie tylko meza i brata, ale równiez wszystkich krewnych z blizszej i dalszej rodziny. Facet, który nie potrafi bronic czci swoich kobiet, jest w kulturze islamu postrzegany jako ostatni mieczak i nalezy mu sie wylacznie pogarda. Ta zasada obrony honoru kobiet nie ogranicza sie w islamie jedynie do kregów rodzinnych, ale obowiazuje równiez na poziomie wyzszym spolecznym. Wszyscy muzulmanie maja obowiazek ochrony islamskich niewiast przed niewiernymi. Niewiernymi w pierwotnym znaczeniu byli przede wszystkim "krzyzowcy, poniewaz pierwszymi wrogami, którym wyznawcy Allaha wypowiedzieli wojne byli chrzescijanie i w zasadzie do dzisiaj sa oni ich glównymi wrogimi. Najdotkliwsza strata dla muzulmanów, strata która najbardziej bolala, bylo zatem uprowadzenie ich kobiet przez chrzescijanskich rycerzy. Ta zasada dzialala tez w druga strone. Skoro muzulmanie tak wysoko cenili honor wlasnych niewiast i tak bardzo boleli nad ich pojmaniem przez niewiernych, to równie wysoko cenili ponizeniu wroga poprzez zbrukanie jego kobiet. I tak bylo od poczatki islamu. Biala chrzescijanska naloznica byla najwartosciowszym i najbardziej poszukiwanym lupem wojennym przeznaczonym jedynie dla wybranców. Pojmane Europejki najczesciej (w stanie nietknietym) wysylane byly do samego sultana, który czesc z nich bral do wlasnego haremu, czesc ofiarowywal zasluzonym oficerom lub dostojnikom, czesc zas wysylal do innych arabskich wladców jako najbardziej wykwintny prezent. Przeczytaj takze: Zycie Jezusa, zycie Mahometa „Komisarze ludowi Unii Europejskiej Giles Milton opisujacy w ksiazce "Biale zloto" historie piratów islamskich atakujacych statki chrzescijanskie w XVIII w. przedstawia na podstawie brytyjskich archiwów z tamtych czasów negocjacje odkupywania niewolników od marokanskiego sultana Mulaja Ismaila. Uderzajace jest to, ze sultan wcale nie chcial odsprzedawac kobiet. Godzac sie na sprzedaz jednej zazadal ok. 1500 funtów, podczas gdy za mezczyzne gotowy byl wziac nawet 40 funtów. Pomieszanie fascynacji posiadania niewolnicy pochodzacej z wyzszej kultury cywilizacyjnej, chec jej ponizenia za krzywdy doznane od "krzyzowców" oraz pogarda dla jej wyznania beda juz stalym elementem podejscia muzulmanów do Europejek. "Gadanie o krzyzowcach i wojnach religijnych moga brzmiec w uszach Europejczyków jak niedorzeczne fantasmagorie, jednak w swiecie islamu pamiec o tym jest bardzo zywa" Wyobrazmy sobie teraz islamskich imigrantów w ponowoczesnej Europie, gdzie nie ma juz rycerzy, a chrzescijanstwo zepchniete zostalo na margines. Sa biale kobiety, ale ich honoru i czci nikt juz nie broni, co wiecej mozna je do woli uwodzic i nikt nawet palcem nie kiwnie, bo ci glupi Europejczycy sami siebie zaczna oskarzac o rasizm. Bialej chrzescijanskiej naloznicy nie trzeba juz zdobywac podczas ryzykownych wypadów. Wystarczy isc pod szkole, na dyskoteke lub zaczepic nawet na ulicy, by po kilku dniach znajomosci uzywac jej sobie do woli. Mozna ja nawet odstapic koledze, ba mozna w koncu zaczac na niej zarabiac wypychajac ja do legalnie dzialajacego burdelu. Tyle przyjemnosci bez zadnego ryzyka i wysilku! Po pierwsze mozna pofolgowac wlasnej chuci bez obawy o grzech, bo seks z niewierna nie jest grzechem. Po drugie robiac z bialej dziwke mozna ponizac "bialasów", którzy sa w koncu potomkami "krzyzowców" i po trzecie mozna na tym zarobic gigantyczna kase. To nie przypadek, ze seksbiznes w Europie opanowaly gangi muzulmanskie. W dzielnicy czerwonych latarni w Amsterdamie na 80 wlascicieli domów publicznych jedynie trzech bylo Holendrami, reszte stanowili Marokanczycy i Turcy. Nader perfidnym sposobem uwodzenia nastoletnich Europejek przez muzulmanów jest dzialanie tzw. "loverboys", czyli kochasiów, którzy wystaja pod szkolami i podrywaja tam nieswiadome niczego dziewczyny zapewniajac je o milosci i oddaniu. Gdy mloda dziewczyna jest juz zakochana na zabój, alfons karze jej isc pracowac do burdelu. Anita De Witt, zalozycielka organizacji Stoploverboys.NU twierdzi, ze to juz prawdziwa plaga spoleczna, której ofiara padlo co najmniej 5 tys. kobiet. Czesc z nich nigdy nie wróci do Holandii, poniewaz zostaly wywiezione do burdeli na Bliskim Wschodzie. W Niemczech równiez muzulmanie (glównie Turcy) w 90 proc. opanowali seksbiznes. Problem dotyczacy muzulmanskich gangów gwalcacych biale dziewczyny nie ominal tez Wielkiej Brytanii. Podczas debaty Izby Gmin w listopadzie 2012 roku konserwatywny posel Kris Hopkins grzmial z mównicy: „Seksistowska kultura muzulmanów zacheca do ataków na kobiety. Nie mozemy uciec od faktu, ze gangi muzulmanów gwalca biale dzieci w tym momencie". Chodzilo mu o serie skandali, w których dwóch muzulmanów Shamir Rashid i Amar Hussain porwalo i zgwalcilo dwie nastolatki. Potem z okazji muzulmanskiego swieta ofiarowania Eid al-Adha pozwolili znajomym „uzywac je dla seksu„. Pózniej wyszla na jaw sprawa organizatora sex-grup Mohammeda Liaqat, który terroryzowal ok. 100 dziewczyn w wieku 12-18 lat. Do uzywania sobie na niemuzulmankach wzywaja islamskie autorytety moralne. Egipski szejk Ishaq Huwaini namawia dzihadystów do zabierania na targ niewolników „lupów wojennych, gdzie „sprzedaje sie niewolnice i konkubiny. Nie tak dawno imam Kopenhagi Shahid Mehdi tlumaczyl, ze Europejki nie noszac chust i nie zaslaniajac twarzy „pozadaja tym samym gwaltów.Przykladów zezwalajacych gwaltów na Europejkach jest w internecie bardzo wiele. Posiadanie seksualnych niewolnic przez muzulmanów popiera np. kuwejcka gwiazda telewizyjna i polityczna aktywistka Salwa al Mutairi. - Nie ma powodu do wstydu, szariat tego nie zabrania. Z pewnoscia w Czeczeni jest sporo rosyjskich niewolnic. Wystarczy tam pojechac, przywiezc je i sprzedac tu w Kuwejcie - przekonywala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahaha, dobre. ale on juz gada z d**y :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystarczy ze polaczki w uk wchodza anglikom bez wazeliny :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będę w Dubaju....jak możemy sie skontaktować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Jestem jeszcze młody (mam 17 lat) ale w sumie juz na 85% jestem pewny ze po studiach chce pojechać do tego pięknego maista jakim jest Dubaj. Przedemną wybór studiów wiec chciałbym sie spytac po jakim kierunku najłatwiej tam o dobrze płatną pracę? I jeszcze jedno czy to prawda z ta policją w Dubaju. Czy jest tam rzeczywiscie przepych i auta policyjne to rzeczywiscie takie fury? Czy trudno sie dostać do takiej policji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Przedemną wybór studiów wiec chciałbym sie spytac po jakim kierunku najłatwiej tam o dobrze płatną pracę? I jeszcze jedno czy to prawda z ta policją w Dubaju. Czy jest tam rzeczywiscie przepych i auta policyjne to rzeczywiscie takie fury? Czy trudno sie dostać do takiej policji?" Przede wszystkim studia Techniczne - w Emiratach bardzo cenieni są inżynierowie, lekarze - prawdziwi fachowcy. Co do przepychu tego kraju- to prawda. Nigdzie tyle nie zarobisz jako fachowiec, ile pracując w Emiratach Arabskich. Co masz konkretnie na myśli pisząc o policji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo chce jezdzic taka fura jako policjant i zadawac szyku arabkom i zdjecia wyslac znajomym w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danielo9696
Na lekarza raczej zadatków nie mam , planuje w sumi eisc na informatyke wiec w sumie chyba tez sie opłaca , prawda? Pisząc o policji chodzi mi o to czy jest tak jak na zdjeciach ze wszedzie super samochody policyjne powyzej 500 tys ktore sa uzywane normalnie czy poprostu sa to wozy dla "picu" i stoja na parkingu i uzywane sa do zdjec. Dlatego mysle tez o pracy tam w policji ale nic nie moge znalezc na ten temat na ich stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też mam pytanie? a jaki tam jest stosunke do zwierząt? np:psów-dbają o nie? mają tam coś takiego jak psi fryzjer itp. mogłabym pracowac ze zwierzakami,psy, koty, konie tam uwielbiają to wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość littlemissa
Ja w Dubaju mieszkam od niewiele ponad roku. Obserwuję to miasto z perspektywy uczennicy. Szczerze mówiąc po napisaniu matury ( za rok), chcę z Dubaju jak najszybciej wyjechać. Miasto jest piękne, zadbane i przyciągające, ale nie dla każdego. Co do zwierząt, to na pewno są np. hotele dla psów etc. Wielu ludzi z "wyższych sfer" kiedy wyjeżdza nie chce zostawiać pupili w domu. Moja znajoma chciała zabookować miejsce dla zwierzaka pół roku przed planowanym wyjazdem. Więc jest zapotrzebowanie. Czasem można tu spotkać bezpańskie koty, co strasznie mnie smuci, ale co zrobić. Jazda konna jest bardzo popularną rozrywką w ZEA. Na pewno coś się znajdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dubaj z nieba mi spadł, więc z góry przepraszam jeśli będę popadać w pompatyczny ton. A tak przy okazji, jestem trochę zjadaczem wszelkich informacji, przeżuwam nonstop, więc sporo tu do mnie dociera. Jeżeli macie pytania, sugestie, pomysły dajcie znać: jak ktoś zamarzy sobie napisać pracę licencjacką, czy magisterską na temat Dubaju (np. na temat architektury, chociaż może to zbyt trudne w realizacji) służę pomocą, jeżeli ktoś chce tu mieszkać, znaleźć pracę, odpowiem w miarę możliwości. Jedno jest pewne: dla utalentowanych, nieszablonowych ludzi to miejsce ma mega potencjał, ja niestety do nich nie należę, ale chyba dzięki temu załapuję dystans i widzę co się dzieje. A jak już w ogóle ma się w Polsce frustrata, bo się tak dużo chce, i ma się tak dużo fajnych rzeczy do pokazania i nic nie wychodzi, tym bardziej trzeba próbować. zapraszam: http://takpachniedubaj.wordpress.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie, myślę nad założeniem firmy w Dubaju. Póki co robię mały resarch. Czego brakuje Polakom w Dubaju? Od znajomych pracujących w Emirates słyszałem, że marzy im się polskie jedzenie? Co chciałabyś/chciałbyś aby powstało w Dubaju? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam, Maciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze jest zarabiac jak w Dubaju,ale nie mieszkac tam!Zreszta,zalezy co sie komu podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Potrzebuje konkretnego info o założeniu firmy w Dubaju.Na jakich zasadach można tam prowadzić własny interes.Otrzymując wize dla siebie i rodziny trzeba starać się o dokumenty pozwalające na dłuższy pobyt?Dzięki za każdą informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canadian_dxb
Nie możesz założyć firmy w Dubaju bez sponsora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ja moge publicznie poniżać faceta ( męża np czy syna ) .Uderzyć go np .w twarz ,czy krzyczeć na niego ..Tak po tym incydencie z zgwałcona w Dubaju ,to mam taką chęć .Tyle ze nie wiem czy za poniewieranie własnego męża nie trafie też na kilka lat do wiezienia u tych niedomyjców .Ktoś zna dobrze prawo w Dubaju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawa tak dobrze nie znam,ale mojego syna nie ponizylabym w zadnym kraju...Ewentualnie sprobowalabym spoliczkowanie meza-tak jako doswiadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mloda norwezka teraz sie ukrywa, bo zg****ilo ja ilus tam dziwnych ludzi. poszla na policje i co? kara za seks przedmalzenski!!!!! tak tak, w dubaju nie ma g***tow, wszytsko ejst super. ja zyje w DE. nie mam zamiaru zakrywac ramion, nog i cos jeszcze , zeby jacys napaleni wariaci nie gapili sie na moje cycki. dubaj widzialam, tylko na zdjeciach:) i niech tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem w Dubaju, tylko w Abu Dhabi (zamozniejszy i lepiej osadzony w zasobach roponosnych emirat). Pisze szczerego bloga, nie owijajac w bawelne. http://mojeabudhabi.blogspot.com Jesli ktos ma ochote - zapraszam. Nie ujawniam kim jestem i w jakiej firmie pracuje, bo blog przestalby byc szczwery :) Maarjohj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc05
jak mozna wypisywac takie brednie o cudownym zyciu kobiet w zasranym Dubaju!!!!!!Ile jest g***tow morderstw tego nikt nie wie poniewaz kazda jedna boi sie nawet mowic a co jeszcze zglaszac na policje!!!!PRZYNOSIC WSTYD I HANBE RODZINIE!!!!!Tylko glupim polaczkom jest tam cudownie.....zreszta rodaczki wszedzie maja cudownie z kolorowymi!!!!!!!Lane w pysk ,ponizane....ale maja meza obcokrajowca-jak KTOS to okreslil dosadnie NIEDOMYJCA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SebaGlogow
Mam zamiar odwiedzić Dubaj w dn.28.11-08.12.2013r. z żoną czy ktoś mógłby nam jakoś pomóc w przemieszczaniu się itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×