Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lottie25

Polacy w Dubaju.

Polecane posty

Gość darylka
I tak a propo to ja mieszkam tu juz .. prawie 3 lata i jakos zyje mi sie i innym polakom swietnie i wcale Arabowie wcale nie sa zacofani jesli sie z nimi pracuje czy wyjedzie na imprezke. Tak mi sie wlasnie wydaje, ze chyba probowalas byc z arabem ale kultura nie ta wiec najlepiej najechac na zacofanstwo :) hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to czy ktos jest zacofany to zalezy od indywidualnych cech a nie nacji .. apropo faktem jest ze znaczna czesc spoleczenstwa w dubaju troche kuleje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coz to za hipokryzja
Webster oczywiscie, ze ona ci nie powie gdzie mieszkala, bo dam sobie reke uciac, ze nie mieszkala tylko narzeka jak to Polacy, Polacy uwielbiaja na wszystko narzekac. A nawet jesli mieszkala to nie rozumiem ludzi ktorzy decyduja sie na wyjazd do np. Dubaju i sa uprzedzeni do Arabow, nie moga zniesc islamu itd. To jest kraj muzulmanski, chociaz fakt, Dubaj jest nowoczesny i sporo w nim turystow, wiec jest bardziej otwarty niz inne muzulmanskie panstwa. Ale wciaz to ziemia islamska. Po co przyjezdzac do Dubaju z takim nastawieniem? to nie ma sensu. Zeby tam jechac i dobrze sie czuc, trzeba zmienic swoje nastawienie i poglady o 180 stopni. I trzeba nauczyc sie tolerancji. Wiele osob z Europy i Ameryki mieszka w Dubaju i korzystaja z dobrodziejstw Emiratow, ale przy tym nienawidza Arabow. Tak sie na dluzsza mete nie da. Albo woz albo przewoz. Albo siedzimy w Dubaju i akceptujemy Arabow, nie wysmiewamy ich stroju oraz religii i szanujemy ich obyczaje albo pakujemy sie i wracamy do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akceptowac w kraju muzlumanskim musisz wszystko bo przeciez jestes gosciem tutaj ale niech nikt mi nie mowi ze nie moze mnie to irytowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewer
coz to za hipokryzja "Zeby tam jechac i dobrze sie czuc, trzeba zmienic swoje nastawienie i poglady o 180 stopni. I trzeba nauczyc sie tolerancji." Pal diabli z jakims arabskim, muzulmanskim krajem, ktorego trafi szlag kiedy ropa sie arabuskom skonczy. Ale o jakiej tolerancji ty piszesz zabka? Nie o tej ktora pokazuja nam muslimy w Europie, co? Im woilno szczekac i pluc na nasze kraje, nasze kobiety, na styl naszego zycia ale my musimy dostosowywac sie, tolerowac muslimskie zwyczaje. Przy takim podejsciu jak tej panny, nie dziwne jest to co wyrabiaja muslimy w Europie. Jezlei ja mam "zmieniac nastawienie i poglady" w muzulmanskim kraju, niech te gnoje zmieniaja swoje w kraju europejskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lesiot
Witam wszystkich,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lesiot
wracam do Dubaju po latach.Z uwagą śledzę kontakty Polaków na obczyźnie.Poszukuję osób zainteresowanych kontaktem i zajęciem w ramach współpracy z moją firmą.Temat ciekawy. Osoby zainteresowane kontaktem proszę o podanie adresu e mail. Prześlę szczegóły. Mój adres/; leszek@paim.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbarafil
Hej,witam napisze tylko,że bylam w Dubaju i jest to raj na ziemi,pięknie.Czuliśmy się tam swobodnie i,bezpiecznie. Marzy mi się kolejny wyjazd na urlop właśnie tam.Kraj zasad , porządku ,i bezpieczeństwa,polecam,kogo stać,to były wakacje super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbarafil
Przeniosłabym się do Dubaju zwłaszcza teraz,gdzie wieje jest,zamieć śnieżna, na zewnątrz temp.poniżej zera ,nie mogę spać,tak huczy wietrzysko,aż zwaliło na balkonie doniczki.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałabym tez wyjechac do Dubaju na stałe.Proszę mi powiedziec,jak wy(osoby,które juz tam jesteście na stałe) znalezliscie pracę,mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam na wakacjach w Dubaiu. Mam wiele filmików nagranych stamtąd, z których potrzebuję zmontować jeden film w całości. Co byście proponowali jeśli chodzi o muzykę w tle? Oprócz piosenek arabskich, bo takie mam już w filmie z Egiptu. Myślałam o czymś w stylu "Empire State of Mind" - Alici Keys i Jay Z, byłaby super, ale oni śpiewają o Nowym Yorku chyba. Zupełnie nie wiem co może pasować, jaka muzyka do takich budowli, architektury, bogactwa, przepychu? Moze macie jakies pomysły???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiamomomo
Jest taka jedna piosenka.... Flo Rida- Wild Ones Chyba ten tytuł, pewności nie mam, więc sprawdź.... Teledysk kręcony właśnie w Dubaju. Pozdrawiam z Dubaju coraz bardziej ciepłego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukaj jakiejs arabskiej
muzyki, jezeli te wycia i jeki mozna nazwac muzyka. Co zrobia arabusy jak juz nie beda miec ropy i nie bedzie czym placic bialym, ktorzy projektuja, buduja, konserwuja i utrzymuja ten gliniany kolos na nogach? Zdechna w swoim przepychu :D Arab nie nadaje sie do niczego (jedynie do ruchania kozy i kretynek poleczek), Dubaj kretynki to miasto bialych nie ciapakow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hljlhkjgkgk
Co zrobia arabusy jak juz nie beda miec ropy i nie bedzie czym placic bialym, ktorzy projektuja, buduja, konserwuja i utrzymuja ten gliniany kolos na nogach? Zdechna w swoim przepychu-------------------> Zal ci dupe sciska? :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darylka
Czy mieszka ktos w Sharjah?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahaha............
hljlhkjgkgk "Co zrobia arabusy jak juz nie beda miec ropy i nie bedzie czym placic bialym, ktorzy projektuja, buduja, konserwuja i utrzymuja ten gliniany kolos na nogach? Zdechna w swoim przepychu-------------------> Zal ci d**e sciska?" :D To miala pewnie byc mocna riposta, co? :D A wyszlo glupio i smiesznie bo niby dlaczego komus ma byc zal, ze zawali sie arabskie miasto? Ostatnio ogladalam program o budowie centrum handlowego w Dubaju i o akwarium tam budowanym. Ma to byc inwestycja arabuskow w czas, kiedy skonczy sie ropa i bede musieli zacisnac pasa i zyc z tego co im zbudowala biala rasa. Oczywiscie trzeba bedzie miec pieniadze aby oplacic inzynierow (bialych) ktorzy zajma sie konserwacja i utrzyamniem tego wszystkiego. Arab to tylko Arab, sam nic nie umie skonstruowac :D Bez bialej rasy nadal poganialiby kozy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darylka
hahahahahaha............ Chcialabym zauwazyc, ze to oni byli pierwsza cywilizacja na swiecie i biali nie zrobili nic takeigo wspanialego - jedynie co zrobili to zniszczyli swiat. Teraz sami uciekaja do Krajow arabskich i kradna co popadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahahhahaa
"Ma to byc inwestycja arabuskow w czas, kiedy skonczy sie ropa i bede musieli zacisnac pasa i zyc z tego co im zbudowala biala rasa. Oczywiscie trzeba bedzie miec pieniadze aby oplacic inzynierow (bialych) ktorzy zajma sie konserwacja i utrzyamniem tego wszystkiego. Arab to tylko Arab, sam nic nie umie skonstruowac Bez bialej rasy nadal poganialiby kozy"------> -------> Guzik wiesz, z najwiecej szczekasz. Po pierwsze - Ropa jest w Abu Dhabi, nie w Dubaju. Nie wiem skad to przekonanie, ze jakies zloza sa w Dubaju, skoro kazdy wie, ze tak nie jest. Po drugie, bogactwo Dubaju to tylko zaledwie 6% zysku z ropy. Reszte kasy biora z zagranicznych inwestycji, turystyki itd. Po trzecie, wszystkie budynki, wiezowce w Dubaju czy Abu Dhabi zostaly zbudowane przez emigrantow z Pakistanu, Bangladeszu, Nepalu czy Indii. Ci imigranci czesto zyja w okropnych warunkach, w pokoju po 10 osob, z jedna lazienka. Do pracy dojezdzaja w ciasnym autobusie bez klimatyzacji. Bylo o tym glosno i wielu przestrzega, ze jest to zwykle lamanie praw czlowieka. Szejk postanowil sie tym zajac, ale jak to bedzie? Czas pokaze. Na koniec chcialam dodac, ze ci, ktorzy sie tutaj tak "martwia" o Dubaj, zwyczajnie nie maja pojecia o tym kraju oraz gospodarce. Dubaj i bez ropy ma sie swietnie i bedzie sie wciaz rozwijal. Na pewno nie grozi mu zadna katastrofa. Bardziej martwilabym sie o Polske, bo tam bida z nedza, a nie o jakis Dubaj ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darylka
a tak wogole to Pakistanczykom i hindusom zostalo za budownie EMIRATOW zaplacone w innym przypadku poprostu zdechli by z glodu w swoim wlasnym kraju a tak maja raj na ziemi i sa za to bardzo wdzieczni. Bylo glosno tylko po to zeby zrobic afere i tyle. Co do Imigrantow zyjacych w jednym pokoju to nawet jak odwiedzisz bogatego hindusa czy pakistanczyka czy takiego w miare zarabiajacego to moze sobie uswiadomicz, ze oni tak poprostu zyja! Moj kolega pakistanczyk mieszka w dwupokojwym mieszkaniu w 6 osob po poprostu tak chce. Filipinczyk w 3-pokojowym w 9 osob. Trzeba troche z ludzmi pogadac aby sie dowiedziec. Oni zostali uratowani od nedzy i biedy a takze smierci. co do rozwoju Dubaju, mysle, ze kazdy kraj ma swoj poczatek i koniec i na Dubaj przyjdzie kiedys czas ale jak na razie Dubaj sie rozwija i jest okay. I tak jak wspomniane wyzej tez bardziej martwilabym sie o Polske, ktora za niedlugo podziela na czesc Rosyjska i czesc Niemiecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahahhahaa
To ze twoj kolega Pakistanczyk tak mieszka, to nie znaczy, ze kazdy tak zyje. Znam i Hindusow i Pakistanczykow i Nepalczykow i ci, ktorzy sa wyksztalceni i maja normalna prace, zyja sobie z zona i dzieckiem w mieszkaniu, a nie z gromadka kumpli. Wiec Twoja opinia jest od czapy, poniewaz nie mozesz uogolniac CALEJ nacji na podstwie jednego czy dwoch znajomych :o Mam tez kolegow Hindusow, ktorzy pracuja w Abu Dhabi przy ropie. Jako inzynierzy. Im sie akurat poszczescilo, bo ta praca polega na tym, ze pracuja non stop, bez zadnego dnia wolnego przez dwa miesiace, a potem jada do domu na miesiac. I tak w kolko - praca 7 dni w tygodniu przez 2 miesiace i potem na miesiac do domu. Dochodza tez inne aspekty jak np. traktowanie innych przez Arabow. Tym bardziej jesli np. ma sie szefa Araba. Plotka glosi, ze z Arabem lepiej nie wchodzic w zadne konflikty, tym bardziej jak sie zyje w jego kraju, bo mozna skonczyc nieciekawie. Podam przyklad. Kolezanka prowadzila a uto w Dubaju i miala stluczke z samochodem Araba. To on ja uderzyl niechcacy, bo w trakcie jazdy rozmawial przez telefon. Dziewczyna chciala to zglosic, bo jednak zadrapanie i male wgniecenie na aucie bylo. Przyjechala policja i Arabowi - rdzennemu mieszkancowi Emiratow nie zrobili nic. Puscili go wolno, bez zadnego madatu. Oczywiscie kolezanka zadnych pieniedzy nie dostala i sama musiala placic u lakiernika i mechanika. Inna historia, to taka, o ktorej czytalam w prasie. Pewien Hindus pracowal dla Araba. Nie wiem jaka to praca byla, ale nie byla to zadna konstrukcja. Jakas praca biurowa, w kazdym razie szef byl Emiratczykiem. Jako, ze szef jest Arabem, wedle prawa, on przechowuje paszport pracownikow zza granicy. Tak tez bylo z paszportem Hindusa. Pewnego dnia Hindus dostal wiesci z domu w Indiach, ze zmarl jego brat. Chcial wiec pojechac na pogrzeb. Szef sie nie zgodzil, twierdzac, ze nie jest to pora jego urlopu i ot tak sobie nie moze pojechac. I nie dal mu paszportu. Hindus przygnebiony tym, ze nie mogl byc na pogrzebie brata, popelnil samobojstwo. Wyskoczyl z okna wiezowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darylka
Niestety tak zyja prawie wszyscy. Pakistanczycy, Hindusi, Nepalczycy, Filipinczycy i tylko malutki procent jest takich, ktorzy zyja normalnie. Tyle w tym temacie. Nie ma sensu sie klucic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darylka
Widocznie mial pecha ten hindusik hehehe Najgorzej jest pracowac z Hindusami, nei szanuja kobiet i uwazaja , ze kobieta powinna siedziec w domu i zajmowac sie rodzina. Tak wogole to moja firma tez trzyma moj paszport i nei widze w tym problemu a firma jest arabska, moi szefowie sa Arabami i nigdy nie mialam tak ZAJEBISTEJ pracy jak ta obecna. Na wszystko mi pozwalaja i we wszystkim pomagaja o cokolwiek nie poprosze. Wiec nie przesadzajmy bo moj chlopak praauje z hindusami i mu sie ZYGAC chce bo nawet rpzerwy mu nei daja i kaza pracowac 10 godzin dziennie! Bonusy i przywileje tylko dla hinusow a w firmie smierdzi jak nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darylka
Co do lokalnych to bardzo dobrze, ze maja takie przywileje - TAK SIE DBA o swoich ludzi :) i tak Polska powinna dbac o swoich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do darylki
do darylki, jak mozna napisac, ze mial pecha hindusik i jeszcze dodac hehehehe ? Facet popelnil samobojstwo glupia kretynko :o tez o tym czytalam. POza tym z tym szanowaniem kobiet to zdecydowanie gorzej jest u Pakolow, bo oni sa muslimami, a nie Hindusi. Najgorzej jest pracowac i ogolnie obracac sie w towarzystwie Pakolow. A ty Darylka brzmisz jak kochanica Pakola :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fechcy
ktos jeszcze z abu dhabi? hetny na spotkanie polskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canadian_dxb
w UAE prace dla zagranicznych ludzi to: Bankowiec, Inzynier, Księgowy, itp itd, nie ma tu prac dla mniej wykształconych ludzi (nikomu nie ublizajac) a prace jako nauczyciel mozna tu dostac tylko z : Kanadyjskim, Brytyjskim, Amerykańskim, Australijskim paszportem więc o prace to tu nie jest łatwo... UAE nie szuka ludzi ktorzy będą siedzieć w domach i nic nie robic... i żeby dostac jakąkolwiek prace trzeba zdać egzamin ESL ( English as a Foreign Language) jak cos to piszcie i pytajcie mieszkam tu 6 lat chetnie odpowiem na wasze pytania... przepraaszam za moj polski ale nie jestem polakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania2605
Witaj Canadian_dxb mam do Ciebie pytanie. Jestem inżynierem środowiska i energetyki, niedawno skończyłam studia. Mieszkam w Abu Dhabi od jakiegoś miesiąca i mam zamiar tu ubiegać się tu o pracę, ale niestety nie posiadam żadnego doświadczenia. Czy mam jakiekolwiek szanse na znalezienie pracy , czy tu raczej poszukują ludzi z doświadczeniem? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canadian_dxb
Szanse sa zawsze, zalezy od pracodawcy, najczesciej to jest wymagane tutaj doswiadczenie 2-3 lata ale jednak wiem ze sa oferty pracy ktore nie wymagaja doswiadczenia wogole, najlepszym rozwiazaniem jest mysle poszukac ofert przez internet, i wlasnie co do tego, prace jest ciezko dostac tutaj tak od zaraz, przewaznie wysyla sie CV co jest wedlug mnie lekkomowiac bezsensowne... co do tego jeszce, nie mozna tu dostac zadnej pracy na wizie turystycznej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamusia1
Rodacy, Widze, ze nasze piekielko ma sie dobrze i ze zamiast wspierac sie rada tudziez doswiadczeniem, czerpiemy radosc z upokarzania rodakow. Reasumujac - wszystko w normie niestety.. hehe, przylatuje niedlugo, bede szukac pracy na miejscu, korzystajac z wzy meza i mam nadzieje poznac kolezanki Polki ktore rowniez czuja sie samotne, Wesolych Swiat i prosze.. troche wiecej empatii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sekulak
witam wybieram się z moja miłością w pobliże dubaj na tydzień od 8 kwietnia czy znalazł by się ktoś chętny zęby nas oprowadzić i pogadać po Dubaju, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×