Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lottie25

Polacy w Dubaju.

Polecane posty

Hej, za dwa tygodnie mam rozmowę kwalifikacyjną. Ponieważ dopiero kończę studia, mogę sobie pozwolić na taki wyjazd do Dubaju i pracę w... restauracji. Rekrutacje przeprowadza jedna z polskich firm pośredniczących, ale sama rozmowa jest już z pracownikiem hotelu, w którym mam podjąć pracę. Czy takie oferty można uznać za bezpieczne? Czy ktokolwiek z was pracował jako barman, kelner itd? Sporo podróżuję i podczas każdych wakacji staram się odwiedzić nowe miejsce. Byłam /pracowałam już w Portugalii, Hiszp, USA, Anglii itd. Dubaj wydaje mi się zupełnie innym światem i bardzo chętnie "zbadam" nowy teren. Praktycznie zawsze jeżdżę sama, ale tym razem oferta wydaje mi się trochę dziwna, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć opinii dotyczących tego typu ofert. Pozdrawiam! PS. Czytając post od początku, strasznie irytuje mnie zachowanie niektórych "wypowiadaczy". Uważam, że każda wypowiedź zawiera realne fakty i oparta jest na własnych doświadczeniach autora, więc może to po prostu uszanujmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drodzy, tyle sie naczytalam o Dubaiu i stosowanych tam normach moralnych. Czytałam, ze mieszkanie w hotelu z chłopakiem, konkubinem jest nielegalne. Prosze powiedzcie jak jest naprawdę. Jedziemy z moim facetem, z którym nie mam ślubu na wakacje do Tajlandii. Dubai jest tylko 1-2 dniowym przystankiem w podróży. Zarezerwowalismy juz hotel i oczywiście jeden pokoj dwuosobowy. Przy meldowaniu wyjdzie, ze mamy inne nazwiska. Czy moze to stanowić jakiś problem? Pierwszy raz będę w Dubaiu i wszystko co czytam jest dość zagadkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arabeskaaaaaa
Ja też mieszkam w Dubaju i szczerze mówiąc żałuję, że przed wyjazdem nie zrobiłam bardziej dogłębnego researchu- bo teraz widzę, że takie informacje w sieci są, tylko bardzo głęboko ukryte^^ Prawda jest taka, że faktycznie, jak dużo już dziewczyn pisało "Polakom żyje się tu świetnie", ale wynika to tylko z faktu że jesteśmy biali. Nigdy nie byłam w bardziej rasistowskim miejscu niż to. Biały wszędzie jest traktowany z ogromnym szacunkiem, a obywatele azji pn-wsch są traktowani jak najgorszy gatunek człowieka. Warto zastanowić się, czy chcemy wspierać taki system, który łamie prawa człowieka i buduje swoje bogactwo na ludzkim cierpieniu. Te wszystkie fantastyczne "takie zachodnie", piękne drapacze chmur zostały zbudowane nie przez szejka, tylko przez rzesze współczesnych niewolników, których ściągnięto do Dubaju wykorzystując ich niezwykle trudną sytuację finansową, mamiąc obietnicami bajecznych zarobków. Teraz mieszkają w barakach na pustyni, piją niedostatecznie odsalaną wodę, dostają mniej niż 1/3 obiecanych zarobków i nie mają do kogo zwrócić się o pomoc, a rząd udaje że tego nie widzi. Pracodawcy nałożyli na nich długi (koszty sprowadzenia pracownika do kraju) i żeby wyjechać muszą najpierw spłacić dług. W równie trudnej sytuacji są pokojówki (pracujące, nota bene również w domach expatów) z filipin, indonezji czy malezji- w Dubaju praktycznie nie istnieje prawo pracy- nie w takim rozumieniu jak nasze, więc możliwości dochodzenia swoich praw jako pracownika są ograniczone, tym bardziej jeśli jest się słabo znającym język (lub wcale nie znającym), niewykształconym pracownikiem fizycznym. Przepraszam, ze tak się tu rozpisałam, ale krew mnie zalewa jak widzę te wszystkie "MNIE się tu żyje wspaniale". Warto się zastanowić jaki jest koszt tego wspaniałego życia i spojrzeć trochę dalej niż czubek własnego nosa. Ja stąd spi****lam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canadian_dxb
@arabeskaaaaaa to chyba mieszkałaś i pracowałaś w deirze... LOL! Dubaj rasistowkim miastem? Człowieku tu za rasizm są kary, w postaci ucięcia palca (jeżeli obrazasz obywateli UAE) jesli obrazasz rezydenta UAE, nie będziesz mogła więcej wjechać do UAE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arabeskaaaaaa
Nie mówię o "obrażaniu". Rasizm to nie tylko obrażanie, to traktowanie jednych lepiej a innych gorzej ze względu na rasę i tego jest w zea mnóstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Od pewnego czasu czytam dużo na temat kultury Arabskiej i czytam to forum. Moim marzeniem jest zwiedzenie Dubaju. Ale raczej to szybko nie nastąpi bo tak to już jest szarą Polską rzeczywistością ( kredyt hipoteczny na 35 lat) trudno zdecydować się na potomka a co dopiero taka wycieczka na 2 osoby. Wiadomo jak kążdy kraj Dubaj ma swoje "problemy" i nigdzie do końca nie jest tak kolorowo. Przynajmniej jest Wam tam gorąco i otaczacie się pięknem. ps. Pozdrawiam z szarej Polski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ty wypisujesz wyzej
"szara Polska"-kolorow nie widzisz....?! Dubaj akurat klimatem to sie do Polski nie umywa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie w dubaiu
czy moge mieszkac razem z chlopakiem lub narzeczonym? czy tylko po slubie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie w dubaiu
up canadian_dxd, czy moglabym prosic o twojego emaila prosze, mam kilka pytan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polczynka/szkaradynka
http://pokazywarka.pl/qyq5cd/ W krajach UE o dużym odsetku imigrantów islamskich mnożą się napaści i uprowadzenia białych chrześcijanek. W oczach muzułmanów ma to swoje religijne i historyczne uzasadnienie. "Honor mężczyzny znajduje się między nogami jego kobiety" głosi stare arabskie przysłowie. To prawda, że muzułmanie obsesyjnie podchodzą do czystości swoich sióstr, żon, córek, krewnych etc. Wiele Pakistanek mieszkających w Wielkiej Brytanii zostało honorowo zamordowanych tylko dlatego, że np. zbyt poufale przyjaźniły się ze swoim białym sąsiadem lub w dniu ślubu okazało się, że nie są dziewicami. Muzułmanka w jakikolwiek sposób obrażona przez obcego mężczyznę może liczyć na natychmiastową pomoc nie tylko męża i brata, ale również wszystkich krewnych z bliższej i dalszej rodziny. Facet, który nie potrafi bronić czci swoich kobiet, jest w kulturze islamu postrzegany jako ostatni mięczak i należy mu się wyłącznie pogarda. Ta zasada obrony honoru kobiet nie ogranicza się w islamie jedynie do kręgów rodzinnych, ale obowiązuje również na poziomie wyższym społecznym. Wszyscy muzułmanie mają obowiązek ochrony islamskich niewiast przed niewiernymi. Niewiernymi w pierwotnym znaczeniu byli przede wszystkim "krzyżowcy, ponieważ pierwszymi wrogami, którym wyznawcy Allaha wypowiedzieli wojnę byli chrześcijanie i w zasadzie do dzisiaj są oni ich głównymi wrogimi. Najdotkliwszą stratą dla muzułmanów, stratą która najbardziej bolała, było zatem uprowadzenie ich kobiet przez chrześcijańskich rycerzy. Ta zasada działała też w drugą stronę. Skoro muzułmanie tak wysoko cenili honor własnych niewiast i tak bardzo boleli nad ich pojmaniem przez niewiernych, to równie wysoko cenili poniżeniu wroga poprzez zbrukanie jego kobiet. I tak było od początki islamu. Biała chrześcijańska nałożnica była najwartościowszym i najbardziej poszukiwanym łupem wojennym przeznaczonym jedynie dla wybrańców. Pojmane Europejki najczęściej (w stanie nietkniętym) wysyłane były do samego sułtana, który część z nich brał do własnego haremu, część ofiarowywał zasłużonym oficerom lub dostojnikom, część zaś wysyłał do innych arabskich władców jako najbardziej wykwintny prezent. Przeczytaj także: Życie Jezusa, życie Mahometa „Komisarze ludowi Unii Europejskiej Giles Milton opisujący w książce "Białe złoto" historię piratów islamskich atakujących statki chrześcijańskie w XVIII w. przedstawia na podstawie brytyjskich archiwów z tamtych czasów negocjacje odkupywania niewolników od marokańskiego sułtana Mulaja Ismaila. Uderzające jest to, że sułtan wcale nie chciał odsprzedawać kobiet. Godząc się na sprzedaż jednej zażądał ok. 1500 funtów, podczas gdy za mężczyznę gotowy był wziąć nawet 40 funtów. Pomieszanie fascynacji posiadania niewolnicy pochodzącej z wyższej kultury cywilizacyjnej, chęć jej poniżenia za krzywdy doznane od "krzyżowców" oraz pogarda dla jej wyznania będą już stałym elementem podejścia muzułmanów do Europejek. "Gadanie o krzyżowcach i wojnach religijnych mogą brzmieć w uszach Europejczyków jak niedorzeczne fantasmagorie, jednak w świecie islamu pamięć o tym jest bardzo żywa" Wyobraźmy sobie teraz islamskich imigrantów w ponowoczesnej Europie, gdzie nie ma już rycerzy, a chrześcijaństwo zepchnięte zostało na margines. Są białe kobiety, ale ich honoru i czci nikt już nie broni, co więcej można je do woli uwodzić i nikt nawet palcem nie kiwnie, bo ci głupi Europejczycy sami siebie zaczną oskarżać o rasizm. Białej chrześcijańskiej nałożnicy nie trzeba już zdobywać podczas ryzykownych wypadów. Wystarczy iść pod szkołę, na dyskotekę lub zaczepić nawet na ulicy, by po kilku dniach znajomości używać jej sobie do woli. Można ją nawet odstąpić koledze, ba można w końcu zacząć na niej zarabiać wypychając ją do legalnie działającego burdelu. Tyle przyjemności bez żadnego ryzyka i wysiłku! Po pierwsze można pofolgować własnej chuci bez obawy o grzech, bo seks z niewierną nie jest grzechem. Po drugie robiąc z białej dziwkę można poniżać "białasów", którzy są w końcu potomkami "krzyżowców" i po trzecie można na tym zarobić gigantyczną kasę. To nie przypadek, że seksbiznes w Europie opanowały gangi muzułmańskie. W dzielnicy czerwonych latarni w Amsterdamie na 80 właścicieli domów publicznych jedynie trzech było Holendrami, resztę stanowili Marokańczycy i Turcy. Nader perfidnym sposobem uwodzenia nastoletnich Europejek przez muzułmanów jest działanie tzw. "loverboys", czyli kochasiów, którzy wystają pod szkołami i podrywają tam nieświadome niczego dziewczyny zapewniając je o miłości i oddaniu. Gdy młoda dziewczyna jest już zakochana na zabój, alfons karze jej iść pracować do burdelu. Anita De Witt, założycielka organizacji Stoploverboys.NU twierdzi, że to już prawdziwa plaga społeczna, której ofiarą padło co najmniej 5 tys. kobiet. Część z nich nigdy nie wróci do Holandii, ponieważ zostały wywiezione do burdeli na Bliskim Wschodzie. W Niemczech również muzułmanie (głównie Turcy) w 90 proc. opanowali seksbiznes. Problem dotyczący muzułmańskich gangów gwałcących białe dziewczyny nie ominął też Wielkiej Brytanii. Podczas debaty Izby Gmin w listopadzie 2012 roku konserwatywny poseł Kris Hopkins grzmiał z mównicy: „Seksistowska kultura muzułmanów zachęca do ataków na kobiety. Nie możemy uciec od faktu, że gangi muzułmanów gwałcą białe dzieci w tym momencie". Chodziło mu o serię skandali, w których dwóch muzułmanów Shamir Rashid i Amar Hussain porwało i zgwałciło dwie nastolatki. Potem z okazji muzułmańskiego święta ofiarowania Eid al-Adha pozwolili znajomym „używać je dla seksu„. Później wyszła na jaw sprawa organizatora sex-grup Mohammeda Liaqat, który terroryzował ok. 100 dziewczyn w wieku 12-18 lat. Do używania sobie na niemuzułmankach wzywają islamskie autorytety moralne. Egipski szejk Ishaq Huwaini namawia dżihadystów do zabierania na targ niewolników „łupów wojennych, gdzie „sprzedaje się niewolnice i konkubiny. Nie tak dawno imam Kopenhagi Shahid Mehdi tłumaczył, że Europejki nie nosząc chust i nie zasłaniając twarzy „pożądają tym samym gwałtów.Przykładów zezwalających gwałtów na Europejkach jest w internecie bardzo wiele. Posiadanie seksualnych niewolnic przez muzułmanów popiera np. kuwejcka gwiazda telewizyjna i polityczna aktywistka Salwa al Mutairi. - Nie ma powodu do wstydu, szariat tego nie zabrania. Z pewnością w Czeczeni jest sporo rosyjskich niewolnic. Wystarczy tam pojechać, przywieźć je i sprzedać tu w Kuwejcie - przekonywała. 09:18 [zgłoś do usunięcia]lalalllila Superwizjer. Islamskie wyznanie wiary po polsku http://youtu.be/FYe8qGExU2g http://www.euroislam.pl/ http://pokazywarka.pl/qyq5cd/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicolas-wel
witam!! chciałem pytanie, doczytałem ale moja dziewczyna ma 22 lat nie mozna do dubaju????????? to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc z Bliskiego Wschodu
Mieszkam w Dubaiu. O co chodzi z dziewczyna? O vise?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuppp butelka
dziewczyNOM ty tluku sie pisze. w tym dubaju to zapieerdalasz razem z bangladeszem i tajwancami w bejsmencie ? Naucz sie pisac bo po twojej pisowni widac ze 4 razy pierwsza klase podstawowki powtarzales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z kim z czym? Z dziewczyna (liczba pojedyncza) Komu czemu? Dziewczynom (liczba mnoga) Wstydź się. Sama jesteś tłukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuppp butelka
przeoczylem "z" w srodku zdania. Bo sie nie pisze o co chodzi z dziewczyna , lecz z ta dziewczyna ... Wiec mialem prawo przeczytac "o co chodzi dziewczyna", verstanden ? Ide spac, oczy mam zmeczone, czesc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc z Bliskiego Wschodu
"przeoczylem "z" w srodku zdania. Bo sie nie pisze o co chodzi z dziewczyna , lecz z ta dziewczyna ." Buahahahahahahah jednak udowodniles, ze jestes tluczkiem bez szkoly :) I chocbys się z mozolem wspial na paluszki, stanal na wiaderku i mocno wytytezyl, to i tak nie siegniesz mi nawet stop. Dzieli nas intelektualna i moralna przepasc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuppp butelka
Owszem, ja jestem kims u siebie a ty niczym u arabskich pastuchow -:) I ty masz czelnosc sie porownywac ??? buahahahahaha :)) Zejdz mi z oczu tlumoku obciagajacy moszne wielblada, papatki Ps. Tutaj czysta majowa noc, wiec bede slodko spac, a ty sie dus tam w pyle i piachu ... wyrobniku za denary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc z Bliskiego Wschodu
", ja jestem kims u siebie " Tzn tym bezrobotnym dziadem bez szkoły? Gdybys posiadał 1/100 mojej inteligencji i erudycji - bylbys 100 razy madrzejszy niz obecnie:) P.s Ale ogolnie to dziekuje ci ze jestes moim fanem i tak wnikliwie sledzisz moje wypowiedzi - reagujesz jak piesek na komende "bierz go" aby chwilę po moim komentarzu wpisać swoj. Przesiadujesz tu i zwalczasz reakcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ps." pisze sie bez kropki miedzy literami, ty wyedukowany idioto, na Polibude szli i chodza sami idioci, czego dowiodles. Ide bo mnie smiertelnie znudziles a poza tym, slowiki klaskaja mi do snu. Ps. a co tobie zaklaska dzisiaj bidoku ? Wielbladzica warami sromowymi ? Ps.2 Jestem wyksztalcona kobieta a studia robilam wtedy jak ty na goowno papu mowiles, no pa maly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuppp butelka
ten ostatni gosc to bylam ja, butelka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ps." pisze sie bez kropki miedzy literami, ty wyedukowany idioto," Twoja odpowiedz rownie plaska i pozbawiona polotu jak cala twoja osoba. Ale siermieznosz i mozoł procesow myslowych to u ciebie norma. Wyzej d**y nie podskoczysz miernoto postscriptum pisane jako skrót w formie P.S jest jak najbardziej poprawne. Cytat z PWN Enc: "Niezależnie od wybranej pisowni skrótu potrzebny jest jakiś znak interpunkcyjny, który odzieli go od treści danego postscriptum" (źródło). Jedyna niedopuszczalna forma pisania postscriptum jest"ps" z malych liter bez kropki, chyba że chodzi o jednostkę długości parsek. Takze riposta ci nie wyszla Puchatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc z Bliskiego Wschodu
Oczywiscie post powyzej, jest moj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skrót od postscriptum piszemy bez kropek, zaraz po nim następuje treść dopisku Zrodlo z PWN. postscriptum to jedno slowo wiec jak tlumoku mozna to rozdzielaac kropka. to tak jak doktor skrot dr. pisalbys d,r.. Pewnie piszesz tak zreszta cymbale z pustyni. No dosyc na dzisiaj korepetycji, teraz porycz sobie z wielbladami i oslem. Bywaj, przygr***aj se jaka arabke to spuscisz sobie cisnienie bo cie rozpiera, tworzac mieszanine chamstwa i buty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuppp butelka
To u gory to ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc z Bliskiego Wschodu
Biedne warzywko, resztki mózgu kołaczą sie bezradnie w tej wielokrotnie oklepanej czaszce? Prosze bardzo "prof. Mirosława Bańki ( językoznawca i leksykograf. Od 1983 r. pracuje w Uniwersytecie Warszawskim, obecnie jako profesor UW). dopuszczalne są formy: PS. To jest postscriptum. PS: To jest postscriptum. P.S To jest postscriptum. P.S.: To jest postscriptum." Tyle w temacie na temat "kropki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Postscriptum, PS (łac. post scriptum, P.S.) – dopisek do listu, artykułu itp., umieszczony na końcu, "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuppp butelka
Ide sie przytulic do meza, jest profesorem i wyklada na uczelni jezykoznawstwo jutro mu opowiem z jakim bucem pol nocy przegadalam, bedziemy mieli ubaw, dzieki za udany jutrzejszy dzien, jednak prawda ze tepaka nie przemozesz, jaki glupi sie urodzil taki glupi zdechnie :) pa chlopcyku . C zamierzone bidulko ty moja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuppp butelka
w mysl tej zasady pisz wiec d,r, i.n.z. ( tak masz na pewno na drzwiach :D) h.a.b. n.r. i.t.d. i.t.p. p.a. p.a. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do goscia z bliskiego wschodu
Chlopie ty z ta bajkopisarka nawet nie zaczynaj dyskusji. Olewaj. Ona tu juz przybierala rozne formy. Wczesniej na innym watku pisala jako facet, teraz nagle stala sie baba ;) to ta sama psuchopatka, ktora jeszcze niedawno pisala ze ona i jej maz Szkot sa lekarzami. Sam wiec widzisz ze to chore psychicznie. Zostaw ja sama, niech gada do siebie. Trolli trzeba ignorowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuppp butelka
no widzisz Gosciu ? masz juz kumpelke, pogadacie, ten sam poziom, trzymaj sie jej, choc paszczur toto z pyska, ale na bezrybiu i rak ryba, hahaha :) Fantazje tez ma widze, cala noc ci bajki jak szeherezada bedzie opowiadac, i tak ja zabijesz bo paskudna z ryja ;) Ide do mezulka bo marudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×