Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lottie25

Polacy w Dubaju.

Polecane posty

Gość Inzynier budownictwa
Witam wszystkich ,widze ze rozmowa sie baaardzo ożywiła, szkoda ze sie tak polacy obrzucaja blotem na forum miedzynarodowym zamiast sie wspierac :) ale do rzeczy, jestem 25letnim inż. po warszawskiej politechnice, moglby ktos poradzic jak dostac sie do pracy w dubaju jako inzynier budownictwa? Bede bardzo wdzieczny za kazda informacje ,a moze ktos moglby bardziej konkretnie pomoc- ma jakiegosznajomego inzyniera itp? jacpac236@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hi.
Moge ci jedynie dac kilka ogolnych rad, jesli chodzi o szukanie pracy w dubaju, bo nie znam twojego sektora. Przede wszystkim zarejestruj sie i wrzuc swoje CV na linkedin (oczywiscie po angielsku). Jak bedziesz mial swoj profil, to beda ci sie tam pokazywaly oferty pracy pod twoj zawod, wiec sie loguj czesto i sprawdzaj, i jak cos cie zainteresuje to odpowiadaj. Agencje tez moge sie do ciebie odzywac przez linkedin. Moze w summary w profilu wpisz, ze szukasz pracy w dubaju, to bedzie dla nich jakas wskazowka. Poza tym mozesz z cv uderzyc bezposrednio do firm budowlanych juz w siedziba w dubaju. I to samo do agencji pracy wyspecjalizowanych w szukaniu inzynierow (wyszukaj w google). Podobno jest o wiele latwiej znalezc prace jak sie jest na miejscu, no ale wiadomo to koszty i czas. I jak juz sie trafi tobie jakas oferta pracy, pamietaj ze trzeba sie targowac o warunki ;) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielbladzica
patrzcie i podziwiajcie tego landcruseira :D:D bo nikt takiego nie ma w dubaju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niezdecydowana.....
Witam mam ofertę pracy w Dubaju (sama mnie w zasadzie znalazła). Świetne stanowisko, możliwość rozwoju, ciekawa praca w mojej branży. Finansowo OK chociaż nie jest dużo lepiej niż mam w PL (akurat różnicę zjedzą noclegi). Mieszkanie muszę wynająć sama, wizę, ubezpieczenie i prywatną opiekę zdrowotną zapewnia firma. Niestety (a może stety), mój chłopak robi karierę w PL i nie ma ochoty na pojechanie ze mną. Widzę to więc jako ok. roczną przygodę z możliwością zdobycia ciekawego doświadczenia do CV i kontaktów. Chociaż, może mu się odmieni ;-) Dzwoniłam do emirates airlines i od lutego są bezpośrednie loty do warszawy, codziennie, dość drogie (mi wyszło 3500zł w obie strony). Mam ciężki orzech do zgryzienia, bo nie uda mi się widywać z rodziną i chłopakiem częściej niż raz na miesiąc, dwa. Pierwsze pół roku jest na dodatek okresem próbnym bez płatnego urlopu. Jest szansa na urlop bezpłatny ale dopiero po ok.3 mieś. Na święta muszą przyjechać do mnie (=muszę im załatwić wizy). W związku z tym mam kilka pytań: - czy jest wśród Was trochę samotnych dziewczyn? - czy samotnej kobiecie nie będzie zbyt trudno nawiązać ciekawe znajomości, znaleźć koleżanki? Po postach tu widzę, że może być problem z wyjściem na kawę pogadać. Nie wyobrażam sobie siedzieć wieczorami samej w domu! - czy samotnej kobiecie będzie trudno znaleźć samej mieszkanie (małe ale w dobrym punkcie)? - czy może któraś z Was ma wolny pokój do wynajęcia? - czy mogę spodziewać się nieprzyjemności jako samotna kobieta? - czy jeżeli przyjadę któraś ma czas na kawę (około połowy listopada)? - czy lepiej sobie odpuścić i zostać w PL? Czy raczej łapać świetną szansę? Proszę o Wasze myśli. dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana a co to za
oferta? :) dubaj jest w miarę "europejski" jak na bliski wschód, na pewno poznasz jakieś koleżanki i nie będziesz siedzieć wieczorami sama, tam nocne życie kwitnie. pokój powinnaś bez problemu znaleźć jako singielka, ale już np. jak Twój chłopak bedzie chciał Cie odwiedzić to raczej nie będziecie mogli razem mieszkać bez ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niezdecydowana......
Dzieki za odpowiedz. Jestem prawnikiem, praca na kierown.stanowisku. Czy mieszkasz tam? Myslalam docelowo o mieszkaniu a tylko tymczasowo o pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hi.
Tak jak powiedziala osoba powyzej, dubaj jest europejski, szczegolnie jesli mieszkasz w dzielnicy typowej dla expatow. Np dubaj marina to maly londyn - te same sklepy, duzo anglikow, etc. I nie bedzie problemu, ze jestes tam kobieta bez meza. Jedna uwaga (finansowa) - z tego co sie zorientowalam, koszt wynajmu mieszkania jest z reguly pokryty przez firme, jako dodatek do twojej normalnej pensji wiec wydaje mi sie to dziwne, ze tobie tego nie zapewniaja. Czesto firmy tez dorzucaja bilet do kraju, samochod, oplaty za szkole (w przypadku jak sie ma dzieci)... Jest dobre forum, na ktorym znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania http://www.expatforum.com/expats/dubai-expat-forum-expats-living-dubai/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niezdecydowana.....
Hi. Bardzo dziękuję za odp. Na moje pytanie o mieszkanie uzyskałam odpowiedź, że dodatek jest uwzględniony w mojej pensji (podano mi jedną sumę + visa, ub.zdrowotne prywatne,mały bonus, bilet do domu raz na rok i educ.all. dla dzieci i męża ale takowych nie posiadam ;-) ). Mocno się nad tym zastanawiam, bo pensja (cała, z dodatkiem) niewiele się różni od pensji jaką mam w PL (jakieś 15 % więcej). Dziękuję za to forum, tam piszą, że jak nie ma 20% więcej niż w Lodnynie to nie jechać (to co dopiero jak tylko trochę więcej niż w PL). Ale kurcze ciągnie mnie przygoda! Hi czy mieszkasz/ mieszkałaś/łeś tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hi.
Chodzi o to ze dubaj jest ogolnie krajem stosunkowo drogim, tzn ceny sa porownywalne do cen w londynie czy paryzu, wiec jesli z pensji masz oplacac mieszkanie (najwiekszy wydatek, no i bedziesz sama za nie placic), chcesz gdzies wyjsc wieczorem, kino czy drinki, pojechac i zobaczyc cos, to moze ci znacznie uszczuplic twoja pensje i mozesz zostac pod koniec miesiaca ze znacznie miejsza suma z wyplaty niz w pl. Tutaj jest zwyczajem, ze sie negocjuje tzw relocation package, probowalas tego? Oni z reguly sie spodziewaja, ze to co proponuja to nie bedzie ostateczna oferta. A firma jest z dubaju czy to oddzial europejskiej firmy? Ogolnie dubaj jest fajnym miejscem i super przygoda, ale trzeba zarabiac wytarczajaco dobrze, zeby z tego korzystac. Nie ma sensu jechac i zyc na budzecie. Z drugiej strony wazne jest to ze praca jest super i ze rozwojowa, to tez wazne. Chyba musisz wszystko wywazyc i wybrac co najlepsze dla ciebie. Ja jestem w dubaju ale dosc krotko, ok tygodnia, przyjechalam z mezem, jakbys sie zdecydowala przyjechac to chetnie wybiore sie na kawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hi.
Chcialam napisac: miastem ;) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dubaj Yes!
Wlasnie chodzi o to, ze ceny w Dubaju sa porownywalne do cen w Polsce a nie w Londynie. Tyle tylko ze w Dubaju zarobisz wiecej a w Polsce jakies grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niezdecydowana.....
Firma z Dubaju, międzynarodowa, ma oddziały na całym świecie. Pytałam o relococation package i jedyne co mogą mi zaoferować to pożyczka na mieszkanie (spłacana jako potrącenie z pensji). W ogóle nie są elastyczni, gdy pytałam o możliwe podwyższenie oferty odpowiedzieli, że to maksymalny budżet na to stanowisko. Porównałam sobie zarobki opisywane na forum wskazanym przez Ciebie i moja oferta nie jest rewelacyjna, lekko poniżej średniej (a tam są ludzie od pielęgniarki i studenta do CFO). Kompletnie nie przystaje do opisywanego stanowiska. Jestem obecnie w takiej sytuacji zawodowej, że nawet w PL oferują mi dość wysokie wynagrodzenia i oferty z zagranicy kuszą mnie jedynie rozwojem, stanowiskiem, kontaktami już nie wynagrodzeniem. Niestety, przykra prawda, widziana w PL dopiero z pozycji managerskiej jest taka, że jest ogromna dywersyfikacja dochodów, nawet w jednej firmie, pomiędzy osobami z małym doświadczeniem a kierownictwem. Na zachodzie nie jest to spotykane aż w takim zakresie. Dubaj kusi mnie właśnie tą atmosferą, którą znam z opowieści i możliwościami. Ta oferta mnie zaskoczyła. Niemniej jednak, co po możliwościach jak pensja nie pozwoli zaszaleć, czy odwiedzać PL tak często jak chcę. Ponadto nic nie odkładam na emeryturę (na ten argument odpowiedz firmy jest taka, że otrzymam po każdym przepracowanym roku 13tkę, płatne na moment odejścia z firmy). Tak więc jestem bliska decyzji o podziękowaniu im. Planuję podziękować w formie: za tą kasę nie, za 30% więcej i 10% relocation package płatne z góry - tak. Dziękuję Wam za wsparcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja rownież mieszkam w Dubaju z mężem, całe dnie spędzam sama w domu ponieważ zaczął sie busy czas dla firmy. Nie pracuje i nie zamierzam ponieważ jestem w ciąży. Tak jak ty szukam kogoś do pogadania przy kawie. Czuje sie tu kompletnie samotna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezdecysowana jak tylko będziesz w Dubaju daj znać chętnie sie spotkam. Twój chłopak raczej nie powinien mieć problemów z przyjazdem do ciebie ( ty jesteś jego sponsorem) tak jak mój mąż Był dla mnie. Nie wydaje mi sie żebyście mieli problemy ze wspólnym mieszkaniem. Ja np musiałam być najpierw żona żeby tu przyjechać i starać sie o wizę rezydencka, po długich miesiącach walk już ja mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niezdecydowana.......
Koza, dzieki za info. Jeszcze nie dalam ostatecznej odpowiedzi. Jezeli pojade na pewno napisze na tym forum i sie umowimy! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dubai girl
Hej Koza84, ja rownież jestem w dubaju i nie pracuje obecnie więc mam czas na miłe pogawetki przy kawie. Daj jakiś namiar na siebie! Ja mieszkam w marinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arabusy do budy
dubaj to jeden wielki syf, wyzyskiwanie biednych emigrantow do pracy za dolara na godzine, lamanie praw czlowieka, prawo szariatu, zakaz calowania przytulania w miejscach publicznych, wszedzie wkladaja nosa te arabusy, ktorzy dorobili sie na ropie gdyby nie ropa to do dzis wycierali by dupe piaskiem i spali na pryczach na wydmach na pustyni tylko wariat moze tam zamieszkac, w tym sztucznym chorym arabskim kraju gdzie rzadzi szariat, w razie jakiegokolwiek ataku terrorystycznego, cala ich ekonomia padnie jak kawka. Jedno wielkie gowno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co ty możesz wiedzieć o życiu tutaj? Byłeś tu kiedyś, pewnie palcem po mapie. A nam żyje sie tu bardzo dobrze i nikt nie wtrąca sie w nasze sprawy. A robotnicy wcale tak źle nie maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chetna na dubaj
A czy ktos moze mi powiedziec czy z takimi zawodami mamy szanse na Dubaj. Ja z zawodu jestem magister inzynier Zarzadzanie i inzynieria produkcji, a moj mąż jest rzemieślnikiem malarzem i mam firme. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bpiwak
Witam serdecznie. Po Nowym Roku wraz z mezem i 20 miesieczna wtedy corka zamieszkamy w Dubaju. Chetnie poznam kogos z kim bedzie mozna wypic kawe i pogadac. A moze jakas mloda mama bedzie chciala nowa kolezanke dla swojej pociechy? Pozdrawiam, poki co jeszcze z Genewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poodelek
A dlaczego wy wszystkie siedzicie w domu i tylko wasi mezowie pracuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekamy na was "koło żon pracujących mężów " i spodziewajace sie swoich pociech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rose_87
Witam serdecznie;) Ja też chętnie się spotkam na kawę;) Mieszkam na JLT;) także blisko do Mariny;) Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bpiwak
JLT - na razie nie mam zielonego pojecia co to oznacza. :) A tak swoja droga to mozecie poradzic, gdzie dobrze jest szukac mieszkania, a gdzie lepiej nie? Czy na cos szczegolnie nalezy zwracac uwage, a moze wiecie jak jest dobra cena za umeblowane (czy takie tez sa dostepne) 2-3 sypialniowe mieszkanie? Po masakrze mieszkaniowej panujacej w Genewie mam nadzieje ze Dubaj tej sfery zycia nam nie utrudni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×