Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gunia113

Czerwiec 2013:):)

Polecane posty

Mariquita na kafe teraz jest watek o sokowirówce i tam dziewczyny zapodały linka która mają ja mam właśnie tą z linka moulinexu granatową. Tediii kto by pomyślał ze przez przeziębienie takie rzeczy mogą być ....nie no myślę ze jest okey,za 3 tyg wizyta.Przydałby się indywidualny domowy aparat usg i lekarz jako druga połówka hahaha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariquita, wiesz czasami jest się chorym w ciąży i wszystko jest ok a czasami nie. Tak na prawdę nie wiadomo czy to przez przeziębienie ale ja tak coś czuję bo to stało się dokładnie w tym samym czasie. A przeziębienie miałam z dużą gorączką i mdlałam jak tylko wstawałam więc nie było to takie proste. Nadal nie wiem co zrobić z tą witaminą B6 bo nie chcę przedawkować :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tediiiiii wiesz to są sztuczne witaminy więc co z tego ze masz napisane 100% dziennego zapotrzebowania jak tylko 10% może się wchłonąć .Hiperwitaminoza przy B6 zaczyna się od 200mg.Sama musisz zdecydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zara11
skoro lekarz ci tak zalecil... jak masz mozliwosc zapytaj sie innego oraz np farmaceutki o ak czytam przedawkowanie jest niedobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dano nie pisałam, ale samopoczucie fatalne :( Co do poradników to polecam "Ciężąrówką przez 9 miesięcy" czasem to aż śmiechem można wybuchnąć :) Świetna książka. Całkowicie odradzam "W oczekiwaniu na dziecko" chyba,że lubicie się denerwować i wypatrywać,że o to mi się dzieje, a tu piszą że to może być coś zlego. Cała książka tylko straszy i nic dobrego nie wnosi w wasze życie. Ja mam straszne mdłości, dziś kuiłam w sklepie kuchnie świata takie ciągnące imbirowe cukierki i chyba jest troszkę lepiej :) Wekend spędziłam na wykładach i co chwila w łazience była, a wczoraj jak wróciłam to usnęłam w wannie, dobrze, że teraz przezornie leję mało wody i nie jest gorąca, no ale nie powstrzymało mnie to przed zdrzemnięciem się :) Dobrze, że mój mąż się zaniepokoił ciszą i wszedł do łazienki to mnie obudził :) Kurde przez wymioty spadło mi 2 kg,ale w spodniach mi w brzuchu ciasno się robi :( To dopiero 7 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny ja jestem przerażona. Jestem chora, mam zatkany nos, boli mnie glowa i pobrzusze od ciaglego kaszlu. Mam nadzieje, ze z dzieckiem wszystko dobrze. Nie mam nawet sil patrzec w monitor, najchetniej bym sie położyła do łożka, a tu mala mi zyc nie daje dzis. W dodatku tez jest chora. Maz wraci pewnie pozno, a ja zdycham :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie słabo czuję, muszę sie polożyć. Justi bardz Ci polecam PRENALEN. Rewelacyjnie działa dzięki niemu wyszłam z tego choróbska co mnie niedwno dopadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi, mam nadzieję, że wszystko będzie z wami dobrze. Olcia, mi się brzuch strasznie wystający zrobił. Ale ponoś to tylko bujdy, że w pierwszych 3 miesiącach nic się przytyć nie powinno. Ciało się zmienia... a potem w spodnie się dopiąć nie możesz. Ja się jeszcze spokojnie dopinam ale musiałąm zrezygnować zwłaszcza z niektórych sukienek bo wyglądam jakbym w ciąży była :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tedi lekarz ci powiedział ze przyczyna poronienia było przeziębienie ? Jaka przyczynę podał ? Powiedział w ogóle coś na ten temat ? Ja tez jestem przeziebiona :( mam ten Prenalen , lecze sie nim mlekiem z miodem i masłem i innymi domowymi sposobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MollieMollie, nikt nie może powiedzieć jaka była przyczyna poronienia. To mogło być wszystko, ale zbiegło się w czasie z przeziębieniem więc tak sobie myślę, że jednak to musiało zaszkodzić. Naprawdę to było fatalne przeziębienie. A powodu poronienia na takim etapie, praktycznie żaden lekarz ci nie poda. No chyba że zrobiłaś gigantyczną liczbę badań i tam coś wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiąć się dopiełam, ale cisnęlły i musiałam założyć inne, od razu włożyłam je w karton:) Słyszał,że w drugiej ciązy szyvbiej brzuch wychodzi. Trudno, oby tylko było szczęśliwie :) Również polecam Prenalen, mnie postanowił na nogach po 1 listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no spoko po prostu nie wierze aby poronienie było efektem przeziębienia . Myslalm ze lekarz po poronieniu robi jakieś badania typu tsh anty tpo anty tg czy progesteron zeby może zidentyfikować jakaś przyczynę nawet po fakcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo silne przeziębienie w pierwszym trymestrze może wywołać obumarcie. Na grupie grudniowych mamusi na której byłam 2 dziewczynom się to stało. Zwykłe przeziębienie raczej nic nie zrobi. Gorzej jest z takim z gorączką ponad 40 stopni, omdlenia. Przeziębienie musi być naprawdę silne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tego przeziebienia musialo jednak cos byc.Dla organizmu kobiety ciazy to ogromny wysilek.I jak sobie organizm wykalkuluje, ze nie podola, albo dziecko jest chore, to nastepuje poronienie.Prawdopodobnie sie juz nie dowiesz. Wedlug moich obliczen leci 10 tydzien.W czwartek wizyta i zobaczymy co tam lekarka wyczaruje.Bedzie super, bo musze starsza latorosl zabrac ze soba.Maz ma jakies szkolenie.Mala rozniesie chyba praktyke.I pewnie jak wszystko bedzie dobrze to urodze znowu przed terminem i bedzie polowa maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Daaaawno mnie nie było ale czytałam regularnie. Dzisiaj byłam u lekarza i jest 6 tydzień i 6 dzień ciąży i serduszko bije :) Z objawów to cały czas mnie bolą piersi i mdłości niesamowite na okrągło :( Schudłam 3,5 kilo ale że mam spory zapas to lekarka mówiła że nic nie szkodzi ;) Ogólnie nic po mnie jeszcze nie widać i ubrania pasują. Pisałyście tutaj o przeziębieniach, mnie w tamtym tygodniu też złapało ale herbata z sokiem malinowym, cytryna i tantum verde na gardło pomogło. A z dzieckiem wszystko w porządku tak więc na szczęście nic nie zaszkodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie juz calkiem wypycha.Nie jestem jakas tak tlusta, ale wieczorem dochodza wzdecia i mam juz brzuchol.Wiekszosc dzinsow obcisla i uwieraja jue w pasie i biodrach.A gdzie do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też juz się brzuch odznacza i spdnie niestety robią się już ciasne w pasie. A o ostatniej akcji to bję sie dopinac na siłę. W oprzedniej ciąży tez bardzo szybko mi było brzucha widać. U mnie to glównie za sprawą tego, ze macicę miałam w tyłozgięciu i jak dzidzia w niej rośnie t ona się odgina d przdu, do tego jelta sie inaczej układają i nie mieszczę się w spodnie :) Kurna, jestem slaba jak liść. Jutro rano mam usg a we środe po południu lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi sie troche humor poprawił bo kupiłam sobie nowe skrzypce :) Muszę tylko zdobyc troche siły żeby je ograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Byam u lekarza i jestem w szoku moje plamienia w 99% sa wywolywane przez ogromna nadzerke i polipy na szyjce macicy... Lekarze na NHS(angielska sluzbia zdrowia) tego nie zauwazyli, a co wiecej nawet jak pobierali mi wymaz z szyjki oczywiscie przy uzyciu wziernika, nawet nie powiedzieli ze moze byc cos nie tak... masakra... Mimo tej nadzerki i polipow jestem szczesliwa bo byo juz widac akcje SERDUSZKA :) a tetno 110 :) Jak narazie lekaz nie przepisal mi luteiny bo mozliwe jest ze plamie przez polipy a nie brak progesteronu. A i mam tylo zgiecie macicy. po wyzycie prywatnej bylam umowiona do GP(przychodnia) i wyobrazcie sobie ze mowie jej ze mam nadzerke i polipy a ona do mnie ze to jest normalne i ze to ma bardzo duzo kobiet, myslalam ze ja tam zastrzele. A jak jej mowilam ze lekarz mnie przekierowal na badania tsh i progesteron to nie wiedziala o co mi chodzi z tsh... BOZE wezcie mi tych lekarzy angielskich bo cholery mozna z nimi dostac... Nie zazdrosze dziewczyny przeziebien mnie narazie nic nie boli i nie mam kaszlu ale zaczyna sie psikanie. Co do brzuszka to ja tez przytylam a brzusio sie zaokraglil troszke w spodnie jeszcze wchodze ale jest troche ciasno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anidzik gratulacje dobrze ze wszystko super !warto było iść do polskiego ginekologa :) w anglii sa same matoły dlatego polacy muszą pracować na nich i za nich hehe :P Nadżerka czy polip albo wirus hpv to dla nich norma i nie ma co przezywać ;) a że w raka nie leczone się może przeobrazić to już nie ich problem tylko pacjenta :( Co do badań to tsh wszędzie nazywa się jednakowo ;) u mnie pokumali o co chodzi ale skierowania mi dać nie chcieli bo jakim prawem wiem więcej od nich ;) a jak trafisz na turbana ...obraza jak mu coś zasugerujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!! tyle wpisow ze ciezko za Wami nadazyc :P ja po raz 4 bylam w szpitalu, zaliczylam upadek na klatce schodowej, na szczesie wszystko skonczylo sie dobrze i po 5 dniach wyszlam :) maluszek wazy juz 700g a jutro wizyta :) a maly kopie ze huhu :) POZDRAWIAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zara11
siema laski, fajnie ze macie te wszystkie objawy i widzialyscie serducha. ja tylko mam bol piersi czasem zachcianki isennosc, glod i oddawani moczu ( modle sie o mdlosci). dzisiaj bylam 1szy raz u gina i jak zawsze sie rozczowalam :( nie widac zarodka jak na ten tydzien :( ale gin powiedzial, ze nic przekreslone bo mam nieregularn e miesiaczki, zrobilam bete 23278 i progesteron 11,75 nie wiem czy dobrze,w srode powtorka bety i za tydzien kolejna wizyta. staram sie myslec pozytywnie ale ciezko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anidzik suer wieści! Gratuluję zobaczenia serduszka! No nie zazdroszczę tych polipów i nadżerki ale nie to najważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zara11 nie masz się czym martwić :) wg mnie wczesna ciąża 4-5 tydzień. Ja też miałam wcześnie usg i nic nie widziałam i też się martwiłam, a tu proszę dzisiaj 9 tc i wszystko gra :) Normy progesteronu w ciąży to: 1-28 ng/ml tuż po owulacji, 9-47 ng/ml do 12. tygodnia ciąży, 17-146 ng/ml między 12. a 28. tygodniem ciąży i 55-200 ng/ml od 28. tygodnia aż do rozwiązania. Więc Twój progesteron jest w porządku. Jeśli beta będzie rosła to również nie ma się czym martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zara bete masz bardzo ładną ale progesteron jak na I trymestr ciutke za mały od 16 jest norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zara11
Lolipopa dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zara11 betę masz wg norm na moim wyniku 5-6 tydzień, i w tym czasie zazwyczaj nie widac jeszcze zarodka. Myślę że wszystk jest OK. Moja kumpela jest teraz w deugiej ciaży w 9 m-cu ma juz crke i w brzuchu synka i w zadnej ciąży nei miala żadnych tyowych dolegliwości poza nabrzmiałymi piersiami i częstym sikaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zara11
Dr chyba powiedzial ze powinien byc pow 10 ale nie jestem pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja trafilam na europejke i byla naprawde straszna. na szczescie wiem ze w mojej przychodni pracuje inna pani doktor ktora jest przemila i wyslucha i doradzi to wlasnie ona mnie skierowala na usg jak zaczelam plami. i to wlasnie do niej chcemy sie przepisac :) ma ktoras z was nadzerke z polipami? wiem ze w wiekszosci przypadkow nie ma to wplywu na ciaze. mam nadzieje ze progesteron bedzie w normie i tak samo jak tsh. powiedzcie mi czy przy porodzie to nie bedzie mialo znaczenia? A co do ginekologa to oczywiscie ze warto bylo isc. bylam u Pana dr. M.Walocha i polecam wszystkim jest wspanialy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anidzik, kurde ostatnio miałam na ginekologii o tych polipach i nadżerce z baaaaaaaardz mądry rofesorem musze sięgnąc d ntatek, a i ogą go na zajęciach pdpytać. Bardzo fajny, odowiada na pytania i jest wybitnym specjalistą (jest też współautorem szczepinki przeciw HPV).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×