Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość natt19

Planuje dziecko mam 19 lat

Polecane posty

Gość kjkity
Ja zaszlam w ciaze w wieku 21 lat-wpadka. Tez brak imprez dla mnie to nie problem ale jednak zaluje za to tak szybko sie potoczylo. Jak bym miala cofnac czas to poczekalabym jeszcze z 3 lata. Autorko nie oceniam cie ale cy nie jest tak ze chcesz dziecka bo nie masz pomyslu na siebie? Czy nie jest tak ze nie wiesz co ze soba zrobic a dziecko ma za zadanie odciagnac cie od pracy ktorej nie lubisz i scementowac wasz zwiazek. Moze w twoim przypadku tak nie jest ale ja mam dosyc mojej pracy i czasem mysle ze jakbym sobie zrobila 2 dziecko to nie musialabym chodzic do tej glupiej pracy ale co po tem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kariera? Podróże? Osiągnięcia? Z całym szacunkiem, ale jaki procent społeczeństwa to osiąga? I to do 30?:D:D:D Gdyby miała czekać na zrobienie kariery, zjeżdżenie świata i na totalne wybicie się to nie wiem czy do emerytury by z tym dzieckiem się wyrobiła :D:D:D Nie wspominając o tym, że niewykluczone, że i tak wylądowałaby na kasie w wieku 35 lat bez dziecka bo poświęcała się na dokształcanie :D:D:D:D Śmiać mi się chce z tych waszych rad, bo daję sobie uciąć rękę, ze tu na kafe jest może z 1% osób, które rzeczywiście są mocno dziane, zjeździły świat i mają świetne stanowiska pracy- tacy ludzie nie mają czasu na pieprzenie durnot na forach :D W większości jesteśmy tu zwykłymi przeciętniakami :D Choć bajkopisarzy nie brakuje... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt19
To rozumiem że teraz nie zatrudniają kobiet z dziećmi?Wydaje mi się że wola zatrudnić z troszkę odchowanym niż paro miesięcznym.wydaje mi się ze przez 4 lata zdążyłam poznać na tyle partnera żeby wiedzieć czy chce zakładać rodzinę własnie z nim.Ludzie rozstaja się tak samo przed ślubem dzieckiem tak samo po więc nikt się ty nie martwi na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grtapoaja
mama 6latki :)) teraz to się trochę zmienia, ja mam 34 lata i jak chodziłam do podstawówki to nie było starych rodziców, a teraz jak odprowadzam dziecko do przedszkola( ma 5 lat) to sa i tatusiowie i mamy koło 40 , a młodych takich ok 25 lat w ogóle nie ma, trochę jest w okolicach 28-30, a najwięcej 30+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt19
Powyższy post o tym że oddam dziecko jak będzie płakać nie pisałam ja jakaś zazdrosna kurwa za przeproszeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natt- jesteście razem cztery lata, czyli zaczęliscie być razem jak miałaś 15lat...Czyli jako dzieci. Zamieszkałaś z nim jak miałas 17lat? Dlaczego? Sprawdziliscie siebie w sytuacjach kryzysowych? Trudnych? Ja nie piszę o podróżach czy karierze, widać, ze autorki to nie interesuje. Nie kazdego musi. Pytałam o osiagniecia wspólne, o kryzysy. W wieku 19lat decydować sie na dziecko z pierwszym meżczyzną, z którym zwiazek zaczął sie na etapie dzieciństwa (15lat) uważam za mało rozważne. Dla dziecka ojciec jest bardzo ważny. I fajnie byłoby ta decyzje przemysleć. Bo rzeczywistosc moze okazać sie dla obu trudna do ogarniecia.... Ktos tu pisał, ze i po 10latach partner moze okazać się nieodpowiedni. Ok, tylko same przyznacie, ze prawdopodobieństwo pewnosci meżczyzny wzrasta wraz z iloscia lat razem spędzonych. Inaczej wyglada związek 15-16latki, a inaczej 25-latki, prawda? Ja autorki nie atakuję, każdy ma inny pomysł na życie. Wydaje mi się natomiast, ze decyzję podjeła troche pochopnie. Ciaza to nie "noszenie dziecka pod sercem":) To spuchnięte nogi, rosnacy brzuch, latanie do łazienki...Trzeba naprawdę dużo miłosci miedzy ludźmi, zeby było fajnie. Pozostawiam do rozważenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polkahjuy
Jak ktos juz wyzej napisal uwazam ze po prostu nie wiesz co zrobic ze swoim zyciem. Powoedz mi jaki masz kontakt ze swoja rodzina? Czy nie jest tak ze jestes w konflikcie i chcesz jej udowodnic ze sobie poradzolas zachodzac w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wertika 2
ja z dzieckiem zwiedzam świat:) i jaka to frajda, bo jak jest małe to można pójśc i do wesołych miasteczek i na zjeżdzalnie i nie patrzą na ciebie jak na idiotę;) no bo z dzieckiem.;) Można tez do muzeum, na wycieczkę a im dziecko starsze tym wiecej róznych możliwości spędzania czasu, a jaka frajda jak się patrzy jak dziecko interpretuje świat, jak zauważa i zachwyca się rzeczmi na które my juz nie zwracamy uwagi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt19
nie wiem w moim otoczeniu nie ma par które mają zamiar czekać do 30.A ja sama widzę młode kobietki z brzuszkami albo z wózkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polkahjuy
Co ty masz za matke ze ci pozwolila w wieku 17 lat zamieszkac z chlopakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdfreffvvvvvvvvvvvvvv
To rozumiem że teraz nie zatrudniają kobiet z dziećmi?Wydaje mi się że wola zatrudnić z troszkę odchowanym niż paro miesięcznym jak odchowasz bedziesz miec z 25 lat i zerowe doswiadczenie, wtedy o pracy biurowej możesz pomarzyć 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość msdfgvc
Jestes z patologicznej rodziny? Zazwyczaj dzieci zyjace w patologi zakladaja szybko rodziny. Ale to jest przez zryta psychike. Dzoecko daje ci bezpieczenstwo i pewnosc ze nie zostaniesz sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt19
miałam lat 16 on 20 jak zaczeliśmy być razem po 2 latach zamieszkaliśmy ze sobą(w grudniu kończę lat 20) a czemu? Bo się kochamy chcieliśmy zobaczyć czy przebywanie ze sobą 24h coś zmieni ale wręcz przeciwnie jest coraz lepiej.Nikomu nie muszę nic udowadnia kontakty z obiema rodzinami mam wspaniłe.Czemu dopatrujecie się jakiś rzeczy przez które chce zostać w tym wieku mama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość msdfgvc
A drugie kiedy? Jal beziesz miala 20? Potem pracy nie znajdziesz i zrobisz sobie 3. Zanim sie obejrzysz w wieku 26 bedziesz miala juz 5 a maz kochanke na boku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt19
po 18 wprowadziłam się z domu więc nie rozumiem czemu wieżdzasz mi na rodzinę nie znając szczegółów Nie nie jestem z patologicznej rodziny jestem z normalnej rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazimierz jaskop
Kobieto ile zarabiacie? Nie wyobrazasz sobie ile dziecko kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hddshlds
Też nie rozumiem jak w tak młodym wieku można chcieć dziwecko. Ale ok, każdy sobie życie układa po swojemu, a w sumie dyskusja na kafe nic nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt19
a kto mówi że chce drugie?Widzę że większość z was mi już scenariusz życia ulożyły albo z własnego doświadczenia to mówicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natt- a dlaczego jak miałaś 18lat to wyprowadziłąś sie z domu? co na to Twoi rodzice? Napiszesz mi co razem przeżyliscie? Jak sie sprawdziliście? Ja sie niczego nie dopatruję, po prostu co innego decyzja o byciu razem, mieszkanie w tak młodym wieku razem, a co innego decyzja o dziecku- nieodwołalna i naprawdę odpowiedzialna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla twojego dobra
Autorko zanim sie zdecydujesz odpowiedz sobie samej na pytanie czy chcesz dziecko bo nie wiesz co robic w zyciu. Czy nie masz pomyslu na siebie? Jak nie dziecko tp co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt19
Nie rozumiem po co jakaś osoba podszywa się podemnie i pisze jakieś bzdury? To dopiero dziecinada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt19
Ale ja już się zdecydowałam mam prace dom niedługo męża wiec czemu nie mam co zrobić ze swoim życiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak miałam 19 lat tez myślałam o dziecku tylko u mnie była inna sytuacja, wszystko się pozmieniało. Teraz mam męża i jestem po poronieniu i żałuje ze wcześniej nie staraliśmy się o maleństwo... a mam 27 lat i dla mnie to już pomału późno się robi. bor jak uważasz :) życzę ci szczęścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt19
Poza tym nie sadze aby udało mi się odrazu zanim zajdę w ciążę zanim urodzę to może i po 22 roku życia będę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natt- ktoś Ci tu zadał fajne pytanie- jeśli nie dziecko to co? Czy masz jakieś inne cele? No i nie napisałaś, co Twoi rodzice na Twoją wyprowadzke w wieku 18lat. Zresztą skoro decyzję juz podjełaś to w zasadzie nie ma już tematu do rozmowy :) Życzę dużo szczęścia, oby wszystko się poukładało, tak jak sobie zamarzysz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redhood Girl
ja mam 20 lat i to ze nichce miec teraz dziecka ma o mnie zle swiadczyc? kija 80 troszke tutaj zle napisalas bo chce dziecko to dobrze o niej swiadczy. ja tez bym chciala miec dziecko lecz dziecko to nie zabawka ktora odlozysz ja sie znodzi.male dzieci maly problem duze dzieci duzy problem. potem zacznie sie kupowanie ksiazek do szkoly ktore nie sa tanie. tez mieszkam z partnerem nie jestesmy zalezni od rodzicow ale ja bym chciala kupic sobie duze mieszkanie WLASNE zeby splacac sobie a nie komus plus mam dobra posade w pracy chcialabym w niej cos osiagnac zeby wrazie CZEGO nie byc zalezna od nikogo ja swoje dziecko bede planowac jak bede miala 24 lub 25 lat. 19 lat to juz nie gowniara ale ja bym z dzieckiem troszke popczekala ... ale i tak zrobisz po swojemu a tak wogole jak bys byla gotowa nie pytalabys sie tutaj nas na forum A SZCZEGOLNIE NA KAFATERI GDZIE MLODE DZIEWCZYNY SA MIESZANE Z GOWNEM , BO MAJA INNE AMBICJE I PLANY NA ZYCIE NIZ INNI. ja to bie zycze powodzenia i podjecia dobrej decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam, że nie ma reguły czy mieszka z facetem 2 lata czy 10, bo drugiej osoby NIGDY do końca się nie pozna. Dziewczyna pisała, że mają niezłe dochody, mieszkanie więc ja totalnie nie wiem czego się czepiacie... może to zazdrość? Może to kwestia tego, że wy w wieku 20 lat byłyście mniej dojrzałe? Nie wiem, ale nie rozumiem waszego toku myślenia. Ja myślę, ze jeśli autorka chcę dziecka to jest na to gotowa... znam spora część dużo starszych matek a głupich jak but z lewej nogi- wg mnie wiek nie ma znaczenia tylko to co ma się w głowie i to czy człowiek potrafi być samodzielny. Autorka mimo młodego wieku już 2 lata nie żyje na garnuszku rodziców, potrafiła stworzyć i w jakiś sposób uporządkować związek mieszkając wspólnie (co często nie wychodzi nawet w starszym wieku... ile z was -starszych zakłada topiki o nieudanym małżeństwie, o tym, że odkąd jest dziecko związek się sypie... i czy ma znaczenie wtedy ile lat wcześniej byliście ze sobą? NIE MA). A co do pracy- ja urodziłam w wieku 18 lat i ZAWSZE znajdowałam pracę. Nie tylko na kasie (bo też pracowałam w biedroncę) ale także w biurze na stanowisku koordynatora (bez znajomości zaznaczam). i woleli właśnie przyjąć mnie - młodą energiczną i z dzieckiem niż 25latkę z jakimś tam rocznym, 3letnim doświadczeniem, która zaraz by uciekła na macierzyński, bo po studiach, znalazła pracę, wychodzi za mąż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt19
Mama bo wychowywałam się bez ojca.Nie miała nic przeciwko trzeba się wkońcu usamodzielnić po co siedzieć na garnuszku mamy skoro jest inna możliwość...Moim Głównym celem to mieć rodzinę a jeśli się nie uda to będę się martwić później tak jak już wcześniej wspomniałam praca za 10 tys i zero czasu dla rodziny nie daje mi szczęścia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecie co!!!!!!!!!!!!
Jeśli nie będziesz stała w kolejce do Mopsu po zasiłki to jak najbardziej. Jeśli sytuacja ekonomiczna Ci pozwala na dziecko to się staraj. Gorzej jak zachodzą w ciąże 25 latki albo starsze a nie mają potem grosza na chleb i mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko- to zwykła zazdrość, że ci się układa, że macie pracę, mieszkanie... Kręce głową jak czytam co niektóre tutaj wypisują. Czy ktoś powiedział że 25 latka po studiach jest bardziej odpowiedzialna niż 19 latka po technikum???? Sama urodziłam mając 25 lat i wcale nie uważam żebym wyjątkowo zmądrzała przez te kilka lat. Z tym,że ja akurat musiałam poczekać bo nie miałam pracy, mieszkalismy z rodzicami. Natomiast gdybym miała obecną sytuację materialną w wieku 18 lat zdecydowałabym się na dziecko. Dziecko to wielkie szczęście i to nie obrączka tworzy rodzinę a właśnie dziecko!!!! Jeśli to nie chwilowy kaprys a przemyślana decyzja to zyczę powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×