Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość natt19

Planuje dziecko mam 19 lat

Polecane posty

@ natt19 Ja na przykładzie koleżanki mogę Ci powiedzieć, że jeśli chcesz dziecko, jeśli chcesz dalej się rozwijać, prowadzić dom, pracować to dziecko nie stoi na przeszkodzie. Jak jesteś pewna to rób tak jak uważasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość week of view
nie sluchaj tych niedomylow z forum od "konkubentow" zrob tak jak uwazasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zz56uuu756u7u7
on---21l Wieśniak i burak z Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natt nikt nie potępia- fajnie, ze macie ułożone w głowach i oboje dziecka chcecie. A jedynym problemem jest fakt, ze oprócz wykształcenia, którego w sumie nie chcesz, potem możesz mieć jakieś problemy z pracą- bez doświadczenia i stażu. Bo jeśli wykształcony człowiek tej pracy znaleźć nie może, to i tak ma większe szanse niż ten bez wykształcenia. Ale jeśli wiesz, że dacie radę- to pozostaje tylko spełnić swoje marzenia o dziecku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muchomorek82
Można mieć dziecko bez ślubu, ale jeżeli chce się być razem, na zawsze, to skąd ten strach przed takim zobowiązaniem? A może po prostu „narzeczony nie kwapi się z oświadczynami i chcesz go do siebie przywiązać? Potem tym bardziej Ci się nie oświadczy, bo będzie już miał Wszystko to, co dałaby mu żona, tyle, że bez zobowiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sory że z innym tematem ale nie bede zakładała osobnego topicu, jestem w 36 tyg ciaży i pakujac torbe zastanawiam sie czy kupować odrazu smoczek do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt19
Marku zastanawia mnie gdzie ty w moich wypowiedziach znalazłeś słowo 'wykształcić' oraz to że atakuje 40 letnie kobiety chcące urodzić dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie boją się ślubu... autorka napisała wyraźnie, ze ślub planują na sierpień :) zapewne zajść w ciążę chcą pare miesięcy przed ślubem albo zaraz po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muchomorek82
Moja mama wyszła za mąż w wieku 18 lat, w wieku 19 lat urodziła mojego brata, po 3 latach mnie. Wykształcenie uzupełniła. Będąc już mężatką kończyła szkołę średnią, zdała maturę, po jakimś czasie poszła na studia, znalazła pracę zgodną z kierunkiem studiów. Tym bym się nie martwiła. Bardziej zastanawia mnie kwestia Waszego ślubu. Czy oboje jesteście zdecydowanymi przeciwnikami ślubu, czy może jedna strona nie chce i odkładacie ? Jeśli to drugie, to na Twoim miejscu wstrzymałabym się z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muchomorek82
A to przepraszam, umknęło mi z tym ślubem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muchomorek82
Parę miesięcy przed to chyba nie jest dobry pomysł, bo do ślubu będziesz szła z wielkim brzuchem, a w ciąży jest wiele nieprzyjemnych dolegliwości ;-) No i narazisz się na nieprzyjemne komentarze i uwagi. . Ale zaraz po jak najbardziej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ło matkooooooooooooooooo
masz 19 lat to korzystaj z życia ..baw się bo młodość masz tylko jedna. Dziecko to jest obowiązek wiele wyrzeczeń i stresu . Naprawdę szkoda tych najlepszych lat na siedzenie w pieluchach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt19
Mój partner oświadczył mi się rok temu.akurat naszego związku jestem pewna nawet gdyby tego nie zrobił.Poza tym teraz żyjemy troszkę w innych czasach że trzeba mieć ślub żeby razem mieszkać,mieć dziecko a nie na kocia łapę.Jakoś nie czuje się gorsza że mieszkam z partnerem bez ślubu i planujemy dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Natt19- jakbyś miała 25 lat i skończone studia, to by ci pisały żebyś najpierw popracowała, cieszyła się życiem, ugruntowała swoją pozycję na rynku pracy, kupiła mieszkanie itd, i na bank któraś by rzuciła "poczekaj jeszcze bo JA urodziłam dziecko w wieku 30 lat i uważam że masz jeszcze czas". Twoja sprawa, niepotrzebnie tylko dyskutujesz na forum. Lepiej jakbyś chciała pogadać z młodymi mamami, albo tymi co dziecko w tym czasie planują, niż pytać o zdanie, bo własnie pytając "co sądzicie o tym że chcę mieć dziecko" sprawiasz wrażenie niedojrzałej, Praca w sklepie z odzieżą nie jest zła, a czasem po studiach ciężko taką złapać bo pracodawca zakłada że wykształcony pracownik będzie szukał czegoś "zgodnego z wykształceniem" i odejdzie prędzej czy później. TYlko jedna uwaga, która zawsze nasuwa mi się jak czytam "chcę mieć dzidziusia"- dziecko to nie tylko dzidziuś. Na początku niemowlak, który i tak nieraz jest dość kłopotliwy, później dziecko które robi się samodzielne, buntuje, przedszkolak któremu trzeba zapewniać odpowiedni rozwój, dziesięciolatek z problemami w szkole, zbuntowany nastolatek... kilkanaście lat wychowywania człowieka, jeszcze trochę i będziesz się zastanawiała co zrobić jak nie chce się uczyć, siedzi przy komputerze czy bije kolegów w szkole. Widzisz to myśląc o "dzidziusiu"? Patrzysz tylko na niemowlaki z mamami, czy patrząc na kilki-kilkunastolatka też myślisz że chcesz wychowywać takiego człowieka i mieć taką rodzinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek98980
Znalazłem wykRZtałcić, bo wykształcić to prawidłowo akurat :-) Pomyliłem Cię z Kajią78, za co oczywiście przepraszam :-) Teraz zauważyłem pomyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt19
Zdaje sobie sprawę z tego ze dziecko to nie tylko paro miesięczny niemowlak czy słodki 2 latek.To że chce mieć dziecko w takim wieku a nie innym nie wynika z tego że mam taki kaprys.Uważam że lepiej odchować dziecko mając mniejsze wykształcenie a potem z czasem je uzupełnić niż dostać dobra prace i siedzieć w niej od rana do wieczora mając przy tym mało czasu dla dziecka ewentualnie oddawać dziecko do żłobka albo dziadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedwin
Autorko, brak dziecka to nie tylko szaleństwa i imprezy, to także beztroska, którą dziecko odbiera na zawsze, bez względu na to, ile będzie miało lat. Często dziewczyny tu pisza, ze urodzą młodo, potem wychowają i będą miały dziecko "z głowy", a będą jeszcze młode. Ale tych lat młodzieńczych, kiedy jest czas na poznawanie nowych ludzi, nowych miejsc i nowych doświadczeń, nie odzyskają już nigdy. Mam koleżanki, które urodziły w tym wieku i one musiały wcześnie dojrzeć do obowiązków i prowadzenia domu. Nawet jak gdzieś wychodziłyśmy, to dziecko i tak zawsze tkwiło w ich głowie. Jednym taka wczesna dorosłość odpowiada, innym nie, ale ten aspekt równiez musisz mieć na uwadze planując wczesne macierzyństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bietta32
Nati19, nie trzeba mieć ślubu, ale jeżeli nie jest się przeciwnikiem ślubów w ogóle, to mieszkanie na kocią łapę i zwlekanie ze ślubem jest niebezpieczne dla związku. Nie jesteś za młoda na dziecko, o ile macie jako takie warunki na wychowanie malca, ale moim zdaniem dziecko przed ślubem, skoro i tak planujecie ślub, jest złym pomysłem. Ten czas lepiej wykorzystaj na przygotowanie się co ciąży, bo to też jest ważne. Zacznij już łykać kwas foliowy, umów się na wizytę do gina, jedz zdrowo, dużo warzyw i owoców, a Twój organizm za kilka miesięcy będzie świetnie przygotowany na ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmm ????
naprawdę macie z facetem takie nudne życie ze w wieku 19 lat chcecie dziecko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt19
Nie chodzi mi o to ze później będę miała 'dziecko z głowy' jak w ogóle tak można tak powiedzieć.Chodzi mi o to że nie będę miała np 8 miesięcznego malucha i dobrej pracy w której szef wymaga np dyspozycyjności i trzeźwego umysłu do pracy a ty np, będziesz myśleć tylko o dziecku albo zachoruje i nie będziesz mogła przyjść do pracy.Ja nie mówię że później tego nie będzie ale dziecko które ma 10 lat np jest bardziej samodzielne, chodzi do szkoły i tp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a partner rrrrrr
ile ma lat?a skad wiesz ze zajdziesz?ze ty albo partner bedziecie miec problemy z plosnoscia?nie byc tego tak pewna gdzie twoj facet pracuje gdzie mieszkacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a partner rrrrrr
mialo byc skad ta pewnosc ze nie bedziecie muec problemoe z plodnoscia cira wiecej par ma nawet dwudziestolatkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt19
A to ludzie którzy maja nudne życie planują dziecko?Własnie przez takich ludzi jak ty dzieci mają spaczone życie bo robią jak potrzebują zmiany bo jest NUDNO a potem jak już nie dają rady oddają albo się nie zajmują.Dziecko to nowe życie którego się nie daje bo jest nudno w życiu lub związku.Na nudę można sobie kupić zwierzaka a nie mieć dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no najlepiej przed podjęciem prób zajścia w ciąże dziewczyna ma się martwić o to czy jest płodna :D:D:D Ludzie opamiętajcie się! Dlaczego ma nie być płodna?:D Idąc ulicą widzę non stop jakąś kobietkę w ciąży albo matkę z dzieckiem :D A wy czasem piszecie tak jakby poczęcie dziecka miało dla każdego być trudne jak trafienie 6 w totka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt19
Wiesz o płodność to my będziemy się martwić jak nie będzie się udawać a nie jak planujemy.Partner ma 24 lata mamy swoje mieszkanie a pracuje u swojego ojca w firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt19
mama 6 latki widzę że ty popierasz moja decyzje i jej nie potępiasz :) Dobrze że są normalni ludzie na tym świecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmm ????
no własnie w wieku 19 lat powinno sie korzystać z życia i cieszyć młodocia a nie pakować w pieluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt19
Nie rozumiem wiele z was traktuje dziecko jako kare...zmarnujesz sobie życie i tp i tp... Przecież macierzyństwo to najwspanialsza rzecz jaka może być na świecie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×