Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Taksię zastanawiamy

Czy zdecydować się na drugie dziecko?

Polecane posty

Gość Taksię zastanawiamy

Mamy własne mieszkanie,zagraniczne wakacje co roku- finansowo jest ok. Póki co no właśnie :-( ja pracuje na umowe zlecenie a mąż na czarno zarabiamy nieżle ale nie wiemy jak długo. Niestety w naszych zawodach, i braku udokumentowanej pracy trudno będzie znaleśc coś na stałe/umowę. Mamy juz jedno 10 letnie dziecko któremu nic nie brakuje oprócz rodzeństwa. Czy w naszej sytuacji decydować się na drugie dziecko ? Wiem ze są ludzie którzy nie pracują mają kilkoro dzieci i żyją z mopsu no ale my tak nie chcemy. A pozatym socjal w PL to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamapoli
Stała praca to nie warunek posiadania dziecka w dzisiejszych czasach prace można straćić z dnia na dzień.Gorzej jak się nie ma mieszkania a skoro macie i stać Was na drugie dziecko to pracą bym się nie przejmowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda2002
Starajcie się, sytuacja materialna to nie wszystko...a dziecko to szczęście..ja staram się o drugie już 3 lata..i wierz mi nie jest łatwo, codziennie błagam żeby przydażył się cud i żebym wkońcu po raz drugi została mamą...Moje pierwsze też ma 10 lat, spiesz się bo zegar biologiczny tyka..i tyka.. a w miarę upływu lat jest coraz trudniej. Ja też tak odwlekałam...a teraz..nici... jestem po drugiej IUI...i wiesz nigdy nie wierzyłam, że będę musiała się tak długo leczyć i nic z tego nie będzie... Trzymaj się i życzę powdzenia i rozsądnej decyzji..Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam
dziwne pytanie jak na forum - ja bym się tak sytuacją nie przejmowała jak jest tak jak piszesz - decyzja bardziej czy chcecie tego dziecka i macie siły na to wszystko - jeśli tak to do roboty - ja mam dużo gorszą sytuację jak ty a chce drugie za rok maks dwa żeby dwoje było razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda2002
No i to jest właśnie super podjeście...Gratuluję!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taksię zastanawiamy
Ja bym chciała bardzo- mąż ma obawy ze jak straci pracę albo ze jak ja zrezygnuje to nasze pierwsze dziecko to najbardziej odczuje. Drugie dziecko -wiadomo pierwsze juz nie będzie żyło jak" pączek w maśle". A ja uważam ze to mu się przyda nie będie taki rozpieszczony itp. Wiem ze moze dziwne pytanie ale trochę boje się przyszłości. Cała rodzina babcie ,ciotki powtarzają ze z jednym dzieckiem jest łatwiej ,zawsze sobie poradzimy. Mąz pochodzi z wielodzietnej rodziny wszystko miał po kims i niechce tego dla swojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda2002
Daj spokój ! 3 osobowa rodzina to nuda:) wiem coś o tym, staraj się i nie gadaj, głowa do góry.. ja też tak kiedyś myślałam, ale zmieniłam zdanie..i na razie nie wychodzi..No cóż los się czasami może odwrócić...Nawet się nie zastanawiaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak masz mozliwosci...........
to sie staraj :P Ojjjj wiem to ciezka decyzja :) JA sama sie zastanawiam co robic ;) Baaardzo bym chciala drugiego dzidziusia, warunki mieszkaniowe sa - ale teraz m siedzi w domu z synkiem (3lata) i co jak jak bym musiala na maciezynski isc :/ No z tym, ze my mieszkamy w uk i tu nie ma maciezynskiego 100% (jakby bylo to bym sie nie zastanawiala ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×